Cwiczenia-dom?

Railed
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2013, o 11:46
Płeć: M

Cwiczenia-dom?

Post autor: Railed »

Dzień Dobry wszystkim!

Jestem tutaj nowy. Kilka słów o co mi chodzi. Mam 21 lat, trenuję 2 razy w tygodniu-amatorsko, a nie długo zacznę 3 razy. Zasięgu nie mierzyłem niestety, ale wiem, że nie jest on jakiś dobry. Z tym zawsze mi nie szło... Dlatego chciałbym poprawić przede wszystkim zasięg,a że chciałbym robić to w domu to również wchodzą w grę inne ćwiczenia mające wpływ na grę w siatkówce.
Obecnie robię tak: Codziennie ( prócz Niedzieli) po 25 brzuszków zwykłych i 25 skośnych. Pompki narazie tylko po 20 dziennie. Na tricepsa wykonuję ćwiczenie nie wiem jak się nazywa, ale mogę wytłumaczyć. Ręce na krzesło, nogi na łóżko i jak gdyby odwrotne pompki-20 razy. Na koniec robię jeszcze wspięcia na palcach u nóg 15x lewa noga, 15x prawa noga, i 15 obunóż. W międzyczasie mam też ( zapomniałem nazwę ) taki mały "ścisk" co się ściska w dłoni, tym bawię się w każdej wolnej chwili. Z tygodnia na tydzień zamierzam podnosić sobie ilość powtórzeń każdego z ćwiczeń.

I teraz pytanie do was "doświadczonych" forumowiczów. Czy to co robię ma w ogóle jakiś SENS? Co jeszcze mogę robić w domu, a czego nie? Czy ktoś ma do tego jakieś uwagi? KOREKTY? Liczę na rady starszych kolegów.
panoramiks
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2013, o 10:32
Płeć: K

Re: Cwiczenia-dom?

Post autor: panoramiks »

Cześć, na pewno w tym pierwszym ćwiczeniu chodzi tu o pompki szwedzkie. Jest to dobre ćwiczenia pomaga zbudować triceps, jednak, żeby poprawić Twoją dynamikę, zalecał bym burpees. Przejrzyj sobie jak się wykonuje te ćwiczenia. Aby poprawić wyskok dodałbym do wznosów na palce ćwiczenia takie jak, przysiady, mogą być z lekkim ciężarem, ale nie muszą (pamiętaj aby wykonywać dokładnie i poprawnie). Następne ćwiczenie to Podskoki z krzesłem. Połóż jedną nogę na krześle, tak żeby stopa leżała na nim całą 'podeszwą', a udo było równoległe do ziemi. Drugą, wyprostowaną nogą stój na ziemi. Używając siły nogi na krześle, wybij się w powietrze i w locie zmień nogi (tzn. ta, która była na krześle jest teraz na ziemi). Jedno powtórzenie to wyskok z prawej i lewej nogi. Do tego wszystkiego dodałbym, jezeli masz miejsce w domu oczywiście, markowanie ataku, chodzi tu o to abyś wykonywał w domu normalnie atak siatkarski tylko, ze bez piłki. Dodałbym to na koniec Twojego treningu.
Pamiętaj o tym abyś miał więcej przerwy, jedna przerwa w ciagu tygodnia nic ci nie da. Musisz mieć trening co drugi dzień, inaczej nie będziesz miał efektów a Twój organizm będzie wykończony. Również pamietaj o diecie, nie możesz opuszczac posiłków. Musisz jeść, z czegoś te mięśnie muszą się budować.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”