Page 1 of 1

"Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

PostPosted: 6 Apr 2014, o 16:25
by Asix1015
Witam,
Jestem tutaj nowa, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :) Mam 14 lat, gram w siatkówkę od 1,5 roku. Chciałabym się spytać o 3 rzeczy:
1. Jak wykonać "wślizg"z wyciągniętą ręką (mam nadzieję, że tak to się nazywa ;))? Ćwicząc ten wślizg na treningu, bez mat stłukłam sobie biodro, czy można wślizgnąć się pod piłkę bez uszczerbków na zdrowiu?

2. Mam problem z atakiem. Nie potrafię wymierzyć, kiedy wyskoczyć :< Albo się mijam, albo uderzam nadgarstkiem w piłkę.

3. Jak wykonać kierowaną zagrywkę górną?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Asix1015

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

PostPosted: 7 Apr 2014, o 12:55
by BadTrue
Asix1015 wrote:1. Jak wykonać "wślizg"z wyciągniętą ręką (mam nadzieję, że tak to się nazywa ;))? Ćwicząc ten wślizg na treningu, bez mat stłukłam sobie biodro, czy można wślizgnąć się pod piłkę bez uszczerbków na zdrowiu?


To nie jest tak bardzo proste i przychodzi z wiekiem;). Ogólnie musisz skupić się nie tylko na piłce ale również na swoim organiźmie. Niestety ja jak zaczynałem przygodę z siatkówką to skupiałem się na piłce a mój organizm lądował "plaskiem" na parkiecie....wieksza koordynacja organizmu podczas lotu i będziesz wiedziała co zrobić.

Asix1015 wrote:2. Mam problem z atakiem. Nie potrafię wymierzyć, kiedy wyskoczyć :< Albo się mijam, albo uderzam nadgarstkiem w piłkę.


Wiele osób ma z tym problem, ogólnie wynika to z tego że masz taki charakter, że nie możesz doczekać się ataku i nachodzisz na siatkę za wcześnie. Postaraj się poczekać dopóki rozgrywający nie wypuści piłki z rąk;)....zobaczysz, że będzie lepiej.

Asix1015 wrote:3. Jak wykonać kierowaną zagrywkę górną?


Zdecydowanie dużo ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć ;) . Jak z siłą?. Uderzasz cala ręką czy tylko dolną częścią dłoni?.

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

PostPosted: 7 Apr 2014, o 14:15
by Asix1015
Dzięki BadTrue!
Zagrywka ogólnie mi idzie-potrafię zrobić całkiem dobrą, z "rotacją", z siłą całkiem nieźle ;) Uderzam otwartą dłonią-tak jak nam każe trener :)
Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź!
Asix1015

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

PostPosted: 2 Jun 2014, o 20:16
by piasek-5-
też mam 14 lat, gram od 4 i wierz mi że wyjście do ataku to nic innego jak powatarzanie, powtarzanie, powtarzanie... i tak w kółko :) jesli grasz od 1,5 to wiele pracy jeszcze przed tobą (przede mną zresztą też ;) ) co do wślizgu- im niżej będziesz stać na nogacg tym szybciej i mniej boleśnie dotrzesz do pilki :) ale pamietaj ze tu wszystko wymaga powtórek, samo nie przyjdzie :) powodzenia w treningach :D

Re: "Wślizgi siatkarskie", atak i kierowana zagrywka

PostPosted: 30 Jul 2014, o 10:14
by Asix1015
piasek-5- dziekuję :-)

Asix1015