Jak przestawić się na lewą rękę ??

YA$IU
Posty: 18
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:28
Płeć: M
Lokalizacja: Chróścina Nyska
Kontakt:

Jak przestawić się na lewą rękę ??

Post autor: YA$IU »

Witam. Miałem operację prawego barku. W grudniu zaczynam grać. Przed operacją bolał mnie bardzo podczas serwowania i zagrywki. Jeśli znowu zaboli mnie w grudniu to chciałbym się przestawić na lewą rękę ;) Ćwiczę już ponad miesiąc lewą i coraz lepiej mi wychodzi. Ale nie mam siły przeserwować lewą. Czy znacie jakieś sposoby na wzmocnienie i lepszą koordynację lewej ręki?? Pozdrawiam ;)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jak przestawić się na lewą rękę ??

Post autor: Arff »

Sposób na wzmocnienie... proponuje siłownie =] wzmocnienie mięśnia trójgłowego ramienia poprzez wyciskanie sztangi/sztangietki zza głowy =p a lepsza koordynacja to tylko i wyłącznie mozolny trening, bo to trzeba wyćwiczyć (o ile w ogóle się da ) jednak wiem jedno na bank nigdy nie będziesz miał tak władnej/dynamicznej lewej ręki jak prawej ( oczywiście jeśli jesteś praworęczny ) bo to siedzi w mózgu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jak przestawić się na lewą rękę ??

Post autor: GrindkamiL »

moim zdaniem jesli do tej pory grales prawa to z lewej nic nei bedzie.byc moze dojdziesz do pewnej wprawy ale przypuszczam ze twoja lewa reka nie bedzie tak dobrze skoordynowana jak prawa i uderzanie nia oraz zagrywka nie przyniesie wielkich rezultatow..ale powodzenia
nie siłą lecz rozumem
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jak przestawić się na lewą rękę ??

Post autor: Kantoro »

Nie wiem ile masz lat, ale pomyśl sobie ile lat robiłeś wszystko prawą ręką. Przede wszystkim się nie zniechęcaj. Ważna jest pasja. Jeżeli będziesz wylewał hektolitry potu i oddawał siebie w 100% na treningach, to będziesz najlepszym sportowcem! Bo najlepszy sportowiec chce się rozwijac i robi to, mimo wszytskich przeszkód! 3mam kciuki za Ciebie! Rada - dużo siłowni i ćwiczeń koordynacyjnych z piłką. I oczywiście Milion dziewięćset pięćdziesiąt cztery ataki na treningach, a nawet i więcej. :)

Pozdrawiam,

Michał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”