Pomoc w treningu

xenok
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2014, o 21:27
Płeć: M

Pomoc w treningu

Post autor: xenok »

Cześć,
Mam 17 lat
196 cm
I... 102 kg
Gram w siatkę od 6,5 roku, w klubie od 3 lat. I mam do was prośbę. Miałem martwice jałową na kolanach i boję się o nie ( jakiś rok temu), chciałbym poprawić Wyskok, ponieważ gram na pozycji atakującego. Jakieś 10 cm by się przydało ale bez intensywnego treningu i moglibyście dać jakiś sposób na zrzucenie 5 kg bo chciałbym wyglądać moralnie i czuć się dobrze a i sądzę że miało by to wpływ na mój wyskok. Jakąś dietę itd. Jakbyście mogli podać. Było by super. Mam zamiar zapisać się na siłownię. Jeszcze może macie jakieś porady dotyczące ataku, bo wiem ze bije mocno ale nie widzę tego po prędkości piłki, jakieś wskazówki, ćwiczenia, wiem ze atak na treningu ale" bez wskazówek nie pojedzie nawet Hołowczyc " jakieś takie techniki które mógłbym wypróbować ma treningu a potem je ćwiczyć do upadłego tak aby było wszystko super. Mam jeszcze problem z barkiem, nwm czy to od przeciążenia, ale gdy próbuje na wyprostowanej ręce zaatakować to czuje straszny ból, nwm czemu ale na zgietej ręce jest wszystko ok, macie może jakieś ćwiczenia dodatkowe na rozgrzane tego barku? I jeszcze jedno, potrzebuje jakiś ćwiczeń na poruszanie się, bo jestem wyskoki ale chciałbym więcej bronić np padami i poruszać się szybciej, macie takie? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Pomoc w treningu

Post autor: bakek »

chciałbym wyglądać moralnie
czyli jak :)
Miałem martwice jałową na kolanach i boję się o nie ( jakiś rok temu)
Lepiej nie ryzykować ćwiczeń na wyskok, chyba, że pod okiem fachowca. Lepiej zrzucić kilogramy. Siłownia nie byłaby zła, ale nie wiem czy będziesz w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia.
Jeszcze może macie jakieś porady dotyczące ataku, bo wiem ze bije mocno ale nie widzę tego po prędkości piłki
Mam jeszcze problem z barkiem, nwm czy to od przeciążenia, ale gdy próbuje na wyprostowanej ręce zaatakować to czuje straszny ból
Źle/ nieczysto uderzasz w piłkę. Lepiej spytaj o poradę jakiegoś trenera. Popraw technikę, skup się na technice uderzenia.
chciałbym więcej bronić np padami i poruszać się szybciej, macie takie
Kup dobre nakolanniki (zadbaj o rozmiar) i spróbuj poćwiczyć pady, najlepiej spytaj trenera o ćwiczenia. Przez internet ciężko cokolwiek powiedzieć, bo trzeba by ocenić wykonywane ćwiczenia.
xenok
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2014, o 21:27
Płeć: M

Re: Pomoc w treningu

Post autor: xenok »

Boli mnie bark bo nie czysto bije? Czyli nie skakać tylko schudnąć?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Pomoc w treningu

Post autor: bakek »

Boli mnie bark bo nie czysto bije?
Nieczyste trafianie w piłkę może być jedną z przyczyn kontuzji barku. Odpowiednie uderzanie piłki może uchronić Cię przed podobnymi rzeczami w przyszłości. Teraz lepiej udaj się do fizjoterapeuty.
Czyli nie skakać tylko schudnąć?
Zanim zabierzesz się za trening wyskoku lepiej profilaktycznie zrzucić kilogramy, bo
-będziesz mniej obciążał stawy
-już samo zrzucenie kilogramów sprawi, że skoczysz ciut wyżej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”