Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Michal1325
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2015, o 17:32
Płeć: M

Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: Michal1325 »

Cześć. Mam 16 lat 180-190cm wzrostu (nie pamiętam dokładnie). Zawsze lubiłem grać w siatkówkę, niestety w gimnazjum nie miałem dodatkowych zajęć z siatkówki. Zawsze dobrze grałem w siatkówkę, starałem się. Teraz w liceum, będąc na SKS (szkolny klub sportowy) z siatkówki zauważyłem, jak bardzo ja słabo gram. Inne osoby potrafiły świetnie serwować, ścinać, wystawiać. Ja tam byłem raczej takim lamusem nie umiejącym grać :D Ogólnie potrafię wysoko skakać. Wyżej niż przeciętny licealistka, aczkolwiek osoby które były na tym treningu skakały jeszcze wyżej niż ja. W ogólę lubię skakać :D Mam kilka pytań, jako żółtodziób:
1. Podlinkuje mi ktoś poradnik serwowania. Z wyskoku i bez? Lub to jakoś po krótce opisze?
2. Jak trenować samemu? Kupię sobię piłkę do siatkówki i co mam z nią robić :D ? Jako, że nie mieszkam w mieście do dyspozycji mam ścianę i trawnik. Podacie jakieś ćwiczenia :P ?
3. O co chodzi z tym zasięgiem, wytłumaczy ktoś :D ?
A no i chodzę 2 razy w tygodniu na siłownię. Jakieś ćwiczenia udoskonalające wyskok?
issem10
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2015, o 12:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: issem10 »

Poradników masz dużo na Youtube albo w Google. Wpisz jak serwować, poradnik.
2. Odbijaj sobie piłką o ściane, ćwicz najlepiej z druga osobą lub zapisz sie natreningi.
sp2fix
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:17
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: sp2fix »

Witam.

Proponuję znaleźć na swoim terenie klub siatkówki lub sekcję.
Tam zapewne będą ludzie, którzy podpowiedzą co i jak.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: Noworoczny »

Dobre ćwiczenie na odbicie sposobem górnym: odbijasz piłkę wysoko nad siebie i bijesz rekordy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
jedenzwielu
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2017, o 12:18
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: jedenzwielu »

Najlepiej jest po prostu wziąć kolegę, znaleźć boisko do siatkówki. On Ci wystawia piłki a Ty z wyskoku je ścinasz. Ściana jest dobra do doskonalenia odbijania piłki sposobem górnym.

Ściany możesz użyć również do ćwiczenia serwowania - jeżeli nie masz dostępu do boiska. Oddalasz się na 6 metrów i serwujesz. Warto oddalać się - będziesz umiał ładniej ścinać.
karolinka777
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 17:08
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: karolinka777 »

Trening w tym wieku najlepiej ogólnorozwojowy. A tu trening na wyskok https://www.youtube.com/watch?v=zCnTl-Mki9g
PS. Nie mam z tego żadnych profitów :)
franek
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2018, o 20:41
Płeć: M

Re: Jak zacząć trenować, doskonalić, grać?

Post autor: franek »

w jakim wieku najlepiej zacząć grać w siatkówkę, żeby potem grać zawodowo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”