Nadwaga a wyskok

nico1996
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, o 14:22

Nadwaga a wyskok

Post autor: nico1996 »

Witam gram w siatkówkę od 6 lat co prawda z przerwami. Ostatnio znowu nastąpił powrót do regularniej gry. Co prawda gram w takiej amatorskiej lidze, ale poziom samej ligi jest dość wysoki, ponieważ grają osoby, które miały nawet styczność z drużynami drugoligowymi, a przerzuciły się na amatorkę. Problem mój polega na tym, że przy całkiem niezłym wzroście lekko ponad 1.90 mam problem z wagą warzę około 103 kg i raczej nie są to same mięśnie ;).
1. Zasięg jaki łapię w ataku to 3.15m, wiem szalu nie ma, skąd mam kilka pytań. Myślicie gdyby zgubił zbędny balast miałbym szansę osiągnąć 3.25 bez większego problemu(treningu na wyskok)?
2. Problem jest taki, że moje ataki często są podbijane. Podejrzewam, że jest to wina albo ciągłego atakowania do skosu( Jestem zdziwiony, że przez w sumie 7 meczy dostałem tylko 1 blok, gdzie uderzyłem z za niskiej piłki i jeszcze piłkę ściągnąłem), ale chyba poważniejszym problem jest za słabe uderzenie piłki. Ja można poprawić siłę ataku, może brakuję u mnie wiecie takiego odchylenia i ułożenia ciała w scyzoryk i atakuję jakby samą ręką. Jak można w domowych warunkach poprawić siłę?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Nadwaga a wyskok

Post autor: ciorny17 »

Ja się odniosę tylko do części o nadwadze. Nadwaga nadwadze nierówna. Zależy od tego jaką masz budowę. Ja przy wzroście 178 cm ważę roboczo ok. 94 kg, ale spotykając mnie większość daje mi tak 83 kg. Obwód w klatce mam 120 cm a w barkach 144 cm. Jeszcze kilka lat temu grając amatorsko łapałem tak na 3,20 m, ale przytrafił się pewien uraz kolana, później kostki i już do tego zasięgu nie wróciłem. Niczego to jednak nie zmienia: niezależnie od masy, im ona większa tym obciążenia na stawy większe. Jeżeli możesz to postaraj się zgubić "smalec" a te kilka cm więcej samo przyjdzie. Wiadomo, im lżej tym łatwiej. Sam trening na wyskok niezależnie od planu jaki chcesz stosować polega na dużej intensywności. Robiąc małe serie na dużych ciężarach nic Ci to nie da. Jak mawiał mój trener od crossfitu: nieprawdą jest, że im większy mięsień tym jest on silniejszy. Jeśli masz możliwość niech ktoś da Ci odpowiednie wskazówki jakie ćwiczenia stosować bądź popytaj kolegów z zespołu bo samoczynne dobieranie może się skończyć nieodwracalnym urazem. W ćwiczeniach wyskoku ważna jest technika aby zbytnio nie przeciążać kolan.
Co do siły ataku niech wypowie się ktoś kto ma pojęcie. Od siebie dodam, że jedyne co możesz poprawić to "spotkanie" z piłką w powietrzu, bo jeśli łapiesz zbyt blisko głowy to atak będzie słabszy. Piłka musi być przed Tobą na takiej odległości abyś czuł, że kontrolujesz jeszcze to uderzenie.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”