Page 1 of 1

Sprawdzony trening pleców

PostPosted: 2 Feb 2018, o 13:47
by Myszerey
Cześć wszystkim forumowiczom tego forum :) Poszukuję właśnie jakiegoś naprawdę dobrego i skutecznego sposobu (czy raczej planu) na trening pleców. Czy macie w tym jakiekolwiek doświadczenie i jesteście w stanie mi coś doradzić? Ja się właśnie zastanawiam nad na przykład takim planem treningowym https://www.trener.pl/trening/trening-p ... -na-plecy/ Czy uważacie, że jest to warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym. Z całą pewnością mi się przydadzą.

Re: Sprawdzony trening pleców

PostPosted: 2 Feb 2018, o 16:36
by niepoinformowany
Siema :) Dla mnie martwy ciąg i podciąganie to podstawa.

Co do martwego, to wiadomo, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym ćwiczeniem, pooglądaj filmiki instruktażowe co do techniki, bo łatwo zrobić sobie krzywdę. I początkowo mały ciężar, żebyś załapał odpowiednie nawyki ruchowe. W tym ćwiczeniu progres na pewno będzie szybko.

Podciąganie polecam robić siłowo, wolno i dokładnie technicznie, bez żadnego bujania. W artykule masz 4x10, no to powiem, że autor podchodzi optymistycznie do możliwości ćwiczącego (chyba że zakłada 10 minut przerwy pomiędzy jedną serią a drugą). Jeśli jesteś zbyt słaby siłowo, aby robić podciąganie, to zacząłbym od ściągania drążka z wyciągu sposobem do klatki, to ćwiczenie stanowi podstawę robienia siły do podciągania na drążku. I tutaj wada tego planu: dla mnie robienie ściągania drążka, gdy ktoś robi 4-5 serii podciągania na drążku mija się z celem. Zamiast tego dodać martwy ciąg, wiosłowanie sztangą lub hantlą (albo i obie opcje), do tego ewentualnie naprzemiennie przyciąganie linki w siadzie płaskim lub podciąganie końca sztangi w opadzie.

Re: Sprawdzony trening pleców

PostPosted: 15 Jun 2019, o 12:48
by awesome
[post skasowany]