Wzrost, zasięg

martyna8866
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, o 20:37
Płeć: K
Lokalizacja: Moryń
Kontakt:

Wzrost, zasięg

Post autor: martyna8866 »

Witam! Chciałabym się zapytać czy mój zasięg jest w miarę dobry(nie miałam jakiś specjalnych treningów ani nic!). Mam 14 lat i 177 cm wzrostu. Robię wsad na mały kosz (ok 264cm) więc wliczając jeszcze dłonie, którymi wsadzam piłkę do kosza to tak zasięg mam ok 270cm. To dobrze?? :(

Myślałam nad jakimiś treningami skocznościowymi ale to mi baaardzo zniszczy kolana w moim wieku, dlatego tylko biegam no i tam to co na sksie w siatke;)

Pozdro 8-)
Martyna..."mała":D
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: GrindkamiL »

ciężko Ci bedzie znaleźc odp..ze wzrostem bdz dobrze,napewno jeszcze troche(przynajmniej) urośniesz. W Twoim wieku zasięg nie jest az tak ważny.Jak masz warunki to dobry trener juz sie postara o zasieg ;)
nie siłą lecz rozumem
Meksykanin
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2008, o 08:21
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Meksykanin »

martyna8866 pisze:Witam! Chciałabym się zapytać czy mój zasięg jest w miarę dobry(nie miałam jakiś specjalnych treningów ani nic!). Mam 14 lat i 177 cm wzrostu. Robię wsad na mały kosz (ok 264cm) więc wliczając jeszcze dłonie, którymi wsadzam piłkę do kosza to tak zasięg mam ok 270cm. To dobrze?? :(

Myślałam nad jakimiś treningami skocznościowymi ale to mi baaardzo zniszczy kolana w moim wieku, dlatego tylko biegam no i tam to co na sksie w siatke;)

Pozdro 8-)

Jaki rocznik ? Jak masz 14 lat ( Czyli 94 ? 93 ? ) Jesli 93 to mało ;D
martyna8866
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, o 20:37
Płeć: K
Lokalizacja: Moryń
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: martyna8866 »

Rocznikowo jestem 94 :P No i właśnie nie wiem czy w moim wieku mogłoby mnie na więcej stać;(
Martyna..."mała":D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

jeżeli masz 177cm wzrostu i łapiesz na 270... to masz wyskoku gdzieś ze 30-40cm... mało ;p Ja jestem obrotowym w piłkę ręczną więc mam sporą mase 90kg, przy wzroście 182cm i potrafię to cielsko wybić na 305-310cm... No dobra jestem starszy, mięśnie mam lepiej ukształtowane, ale proponowałbym Ci popracować trochę nad mięśniami nóg... tylko delikatnie i żadnymi superdunkami
albo Air Alertami, a już na pewno nie obciążnikami na kostki... Pracuj sobie spokojnie na siłowni nad mięśniami nóg, ale powoli masz kupę czasu, a masz spore rezerwy więc progres będzie, tylko stopniowo, ostrożnie, nie przemęczaj stawów bo nie są jeszcze ukształtowane i bardzo podatne na zużycie i staraj się nie obciążać kręgosłupa bo zahamujesz wzrost...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Sky_Walker
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Sky_Walker »

no to ja tez poprosze o jakies rady :)

15 lat ( rocznik 92' ) i 196cm wzrostu. Pilke lapie tak +/- 3.10. Nigdy zadnych SD i AA czy cos w tym stylu (duzo sie o tym naczytalem i nawet nie chce w tym wieku probowac). Tylko teraz tak. Ten zasieg 3.10 to on moze jest widoczny jak skacze przy miarce, bo w grze jakos nie moge tak wysoko zlapac... chcialbym jakos popracowac nad ogolna motoryką, tylko nie znam za bardzo cwiczen ? Prosze o jakies porady. No i mam jeszcze taki moze glupi problem. Nie moge CZYSTO trafic pilki dlonią. Mianowicie odbijam ja albo tak przy nadgarstku, albo samymi palcami...

Prosze o porady :)
z gory dzieki
martyna8866
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, o 20:37
Płeć: K
Lokalizacja: Moryń
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: martyna8866 »

Wiesz...ja mam również podobny problem:) Także dopisuje sie do Twojej prośby o porady;D
Martyna..."mała":D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

Co do trafianie piłki palcami to wystarczy lepiej ułożyć nadgarstek... tzn. zgiąć go... wtedy mamy większą powierzchnie uderzeniową, pod tym właśnie kątem, aby umieścić piłkę w boisku...
Co do wyskoku to trzeba pracować... zamiast wjeżdżać windą iść po schodach (ja mieszkam na 5 piętrze bez windy i dlatego również tak wysoko skacze ), motorykę i dynamikę poprawia się poprzez ćwiczenie mięśni łydek.. można skakać na skakance na palcach, albo robić podskoki na palcach na stałą wysokość... ew. wybicia na palce, ale dynamicznie... na siłę wyskoku chyba najlepiej (czyt. także najbezpieczniej ) są ćwiczenia na suwnicy i przysiady ze sztangą ( z przysiadami ostrożnie z ciężarem bo bardzo obciąża kręgosłup )... proponuje ułożyć pójść sobie raz na siłkę, zobaczyć ... popróbować, spokojnie powoli macie bardzo dużo czasu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Sky_Walker
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Sky_Walker »

bardzo dziękuje za odpowiedź :)

czyli mam rozumieć, że skakanie na skakance pomoże mi zwiększyć dynamike ? (poprawi siłę mięśni łydek, a co za tym idzie samą dynamike ?) W takim razie - ile powtórzen ? 3 razy po (np.) 40 skoków z krotkimi przerwami pomiędzy seriami ?

No i jeszcze. Jak zwiekszyc "sile" nadgarstka - tak, aby lepiej tą piłkę nakryć ?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

tak.. skakanie na skakance już od wielu wielu lat jest treningiem na zwiększanie dynamiki ruchu nogami... zwykle trenują tak bokserzy bo również pracują mięśnie rąk, ale w innych sportach także znajduje zastosowanie =] Co do powtórzeń to sam musisz to sobie ustalić... jeszcze świetnym ćwiczeniem na mięśnie łydek są wznosy na palce z podwyższenia... tyle że to już jest stricte na siłę mięśni łydek... bo żeby rozwijać dynamikę trzeba tą łydkę w tym kierunku wzmacniać... nie jestem fizjoterapeutą i nie wiem jaka tam jest różnica, ale podobno jest...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Sky_Walker
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Sky_Walker »

Sky_Walker pisze:No i jeszcze. Jak zwiekszyc "sile" nadgarstka - tak, aby lepiej tą piłkę nakryć ?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

ZA ruchy nadgarstkiem odpowiedzialne są mięśnie przedramienia... na wzmocnienie tych mięśni jest cała masa ćwiczeń począwszy od odbijania piłką lekarską, poprzez takie ściskacze na sprężynach do ćwiczenia, aż po bardziej siłowe wyciskanie sztangi nadgarstkami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
martyna8866
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, o 20:37
Płeć: K
Lokalizacja: Moryń
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: martyna8866 »

A jeszcze co do tej skakanki to czy powinno się skakać tak jak bokserzy nisko i szybko?? I tak obunóż i na zmianę nogi tak??

A na ten nadgarstek to czy są jakieś ćwiczenia, które można wykonywać w domu...jakieś proste tak żeby sobie polepszyć trafianie i siłę nadgarstka:)

Pozdrawiam. I z góry dziex;***
Martyna..."mała":D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

Co do skakanki.. to skaczemy na palcach na mniej więcej równe wysokości... obojętnie na jaka wysokość, aby ten wyskok był szybki i dynamiczny...

co do ćwiczeń nadgarstka to krótki wpis w google i wyskoczy nam kilkaset tysięcy stron gdzie można będzie sobie wybrać najbardziej wygodny dla siebie trening nadgarstka... widziałem kiedyś na allegro coś takiego co się nazywa powerball do ćwiczenia nadgarstka... nie wiem czy to działa ale sądząc jakie ruchy wyzwala powinno być ok...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
martyna8866
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, o 20:37
Płeć: K
Lokalizacja: Moryń
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: martyna8866 »

Dzięki baaardzo za pomoc;);)

Pozdrawiam:)
Martyna..."mała":D
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: GrindkamiL »

przy 196 cm 310cm w ataku to nie duzo.ja jestem z rocznika 92 i łapie 320 przy 189cm a wyjatkowo skoczny nie jestem
nie siłą lecz rozumem
Sky_Walker
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Sky_Walker »

ale zapewne w jakimś klubie grasz :) a to duuzo daje
ja to trenuje tylko 3,5h tygodniowo (1,5h sks'y i tyle co sobie wypozyczymy hale i popykamy w siatke 2h)

to przez to, że mieszkam na wsi, a do najblizszego klubu siatkarskiego mam 40km :/
mati9292
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2008, o 21:58
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: mati9292 »

Ja mam 15 w prawdzie rocznikowo 16 lat i mam 176cm wzrostu i pilke lape na 307cm nie wiem czy to jest sporo czy malo ? jak sadzicie?
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: GrindkamiL »

jak na wzrost dużo,jak na rocznik mało
nie siłą lecz rozumem
mati9292
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2008, o 21:58
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: mati9292 »

no wiesz przy tym wzroście to juz więcej osiągnąć to już ciężko;)a sadze ze to 320 dam rade w przyszłości:d
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: PAWKENS »

Według mnie twoje parametry w ataku są bardzo dobre, jesteś skoczny. A wzrost przyjdzie więc jeszcze trochę zasięgu ci urośnie ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Lodler
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 13:28
Płeć: M

Czy Jest Szansa ?

Post autor: Lodler »

A ja mam do was takie małe pytanie moj wiek 18 lat rocznik 1990 wzrost okolo lub ponad 200 CM czy myslicie , czy mam jakies szanse np za rok grac juz w jakiej lidze nawet ostatniej ?? i na pozycji Środkowego ?? co wy o tym sadzicie ?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2008, o 14:46 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ja sądzę, że tytuł jest niezgodny z Regulaminem Forum (pkt. 24)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: hubert »

A co to znaczy "łapię piłkę na xyz cm " ?
1) sięgam opuszkami palców
2) sięgam środkiem dłoni
3) sięgam środkiem dłoni i potrafię to powtórzyć co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund

Zdecywana większość ludzi (także komentatorów w TV) rozumie przez "zasięg" punkt 1, który NIE MA żadnego znaczenia.
Tak naprawdę ważny jest punkt 3. Przykład z pomiarów:
- gracz nr 1: w kolejnych próbach co 40 sekund uzyskuje wyniki: 345/346/342/330/320/325/325/320/......./315 (30ta próba)
- gracz nr 2: w kolenych próbach co 40 sekund uzyskuje wyniki: 338/335/332/330/333/332/......../329 (30ta próba).
Który gracz ma lepsze parametry ? W informatorach by podali dla gracza nr 1 zasięg 346 a dla nr 2 338. Wydaje się, że gracz nr 1 jest lepszy. A tymczasem to nieprawda. Gracz nr 1 ma słąbą wytrzymałość skocznościową i w perspektwie dłuższego meczu może po prostu "siadać". Zaś gracz nr 2 przez cały czas łapie na dobrym poziomie. Najczęściej jest tak, że charakterystyka nr 1. dotyczy zawodników skocznych ale o niższym wzroście zaś nr 2 zawodników wysokich.
Tak więc nie jarajcie się tak tymi cyferkami.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Ciru
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, o 20:31
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Ciru »

Witam !Mam podobne pytanie !
Otóż Rocznikowo jestem 90', mam 186 cm wzrostu, 67kg wagi !
W Siatkówkę z większym zaangażowaniem gram od 3 lat.
Nigdy nie miałem profesjonalnie zmierzonego zasięgu, na normalnym Koszu z obręczą zawieszoną na wysokości bodajże 3,16 wsadzam piłkę do Kosza dwoma rękami. Czy Ktoś mi może powiedzieć czy łapie strasznie mały zasięg ? czy da się jeszcze coś wypracować ? Nie chciałem się bawić w jakiś intensywniejsze treningi z ciężarami bo słyszałem nie jednokrotnie iż działają one wręcz tragicznie na stawy kolanowe.
Proszę o odpowiedź w sprawie zasięgu + ewentualne rady w zakresie poprawienia wyskoku.
z Góry Dziękuje.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Od kiedy kosz jest na wysokości 3,16?? 3,05 grają profesjonaliści, więc wyluzuj. Ale zasięg i tak masz przyzwoity bo jeśli robisz wsady piłką o obwodzie ok. 20cm to musisz mieć jakieś 3,30, a to dobrze, zwłaszcza przy tym wzroście. Teraz jak Ci nie będzie szło to już będzie raczej kwestia techniki, i na tym bym się teraz na Twoim miejscu głównie skupił.

P.S. Taki Giba ma zasięgu do ataku 325 cm ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

Ja uważam, że Giba ma większy zasięg. Ale i tak w grze brazylijskiej bardziej liczy się szybkość i technika, niż wyskok.

Ciru grasz w jakimś klubie?? Jeżeli tak to na jakiej pozycji??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Ciru
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, o 20:31
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Ciru »

Nie, nie gram w żadnym klubie.
Niestety w miejscowości w której mieszkam (Przemyśl) nie ma drużyny siatkarskiej! Jedyny sposób na współzawodnictwo sportowe w zakresie siatki to ALS-a.
Gram tylko w Szkole SKS-y+Mecze Reprezentacyjne+Mecze Sparingowe+Specjalnie wynajęta sala+Potyczki na świeżym powietrzu. jest tego dość sporo lecz jednak można śmiało powiedzieć że jest to daleko idąca amatorszczyzna. Może gdy wyjadę na studia coś się ruszy w tym kierunku. Bardzo bym chciał zrobić coś więcej jeżeli chodzi o grę a nie poprzestać na czysto rekreacyjnych meczach.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

Czyli gracie bez ustawień na tych sks, meczach itp?? A jeżeli macie to pewnie na ataku grasz, bo wynik bardzo dobry....
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Ciru
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, o 20:31
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Ciru »

Rozpisałem się a zapomniałem dodać najważniejszego ! tak gram na ataku.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

a normalnym Koszu z obręczą zawieszoną na wysokości bodajże 3,16 wsadzam piłkę do Kosza dwoma rękami.
Kosz nie ma 3,05m ??? =] Tak czy inaczej jak na twój wiek i wzrost, wyskok masz imponujący... obstawiam że jedną ręką masz około 330-335 w dosiężnym... w zależności jak wsadzasz tą piłę do kosza, jeśli samymi palcami ta piewsza odpowiedź, jeśli normalnie całymi dłońmi ta druga...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”