Pady

Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Pady

Post autor: Leo-Marshall »

Mam jeszcze jeden problem. Jak wykonywać pady efektowne i bezpieczne???
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pady

Post autor: Arff »

rzucasz się, podbijasz piłkę, amortyzujesz upadek rękoma... ot cała filozofia...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Pady

Post autor: szyderca »

Ja bym wolała, aby ten pad zakończył się skutecznym podbiciem, niż aby miał być sam w sobie efektowny.
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: Leo-Marshall »

Taki pad z pobciem potrafie zrobic tylko potem laduje na kolanach. Nie wiem czy rzucam sie pod zbyt duzym katem czyzbyt malym..
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pady

Post autor: PAWKENS »

Leo-Marshall pisze:Taki pad z pobciem potrafie zrobic tylko potem laduje na kolanach. Nie wiem czy rzucam sie pod zbyt duzym katem czyzbyt malym..
Hmmm, po odbiciu piłki, przed lądowaniem na kolana, możesz jeszcze zdążyć podeprzeć się rękoma..., albo przy efektownym padzie jak napisał Arff zamortyzować :P

Lub kup se ochraniacze 8-)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pady

Post autor: Arff »

ochraniacze niewiele dają jak się upada prosto na kolana... kiedyś tak upadłem że kilka tygodni leczyłem stłuczenia, jakiś debil w obronie mnie przytrzymał i prościutko na rzepki... dostał 2 minuty, ale ja grać nie mogłem =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pady

Post autor: Kay »

Jeszcze jedna wskazówka. Wydaje mi się, że po padzie powinno się lądować ślizgiem na brzuchu, a nie na klatce piersiowej. Może dla niektórych to oczywiste, może ja się mylę. Jednak przez pewien okres lądowałem na klatce piersiowej i było to raczej mało efektywne, a mój trener niestety nie uświadomił mnie w tym.
Arff pisze:rzucasz się, podbijasz piłkę, amortyzujesz upadek rękoma... ot cała filozofia...
Arff, nie do końca wydaje mi się, że nie ma w tym wielkiej filozofii. Z pozoru rzeczywiście może się tak wydawać, podobnie jak odbicie oburącz górą, czy plas. Oczywiście mam na myśli poprawne wykonanie tych elementów gry.

Pozdrawiam
AZS Częstochowa
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: vette11 »

Tez mam ten problem ... jak rzuce sie i podbijam jedna reka pilke jakos wyladuje , a jak chce odbic oburacz to padam na kolana ;/
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pady

Post autor: Arff »

Zacznijmy od tego że oburącz podbija się piłki, które są minimum, mniej więcej, 20-30cm nad parkietem, niższe to już tylko podłożenie jednej dłoni pod piłkę... twoje opadanie na kolana może wynikać z tego że starasz się podbijać oburącz zbyt niskie piłki, przez to nie możesz zdążyć zamortyzować upadku rękami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
TomekGli95
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2008, o 10:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pady

Post autor: TomekGli95 »

Najlepiej zdąrzyć szybko i podbić piłke bez padu... Jeżeli chodzi o pad to też miałem rok temu podobną sytuacje, trener mi powiedział(przy okazji wziął na dodatkowy trening na którym robiłem tylko pady), żebym poprostu odważnie się rzucił, zawsze jak będziesz miał obawy nie zrobisz tego dobrze im więcej tzw."niebezpieczeństwa" tym lepiej zrobisz pad(chodzi, że im szybciej biegniesz, im niżej zejdziesz tym łatwiej wykonać tą czynność).
Mam nadzieje, że pomogłem.

Pozdrawiam.
[...]
rkm777
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2008, o 20:51
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: rkm777 »

Polecam obejrzeć filmik `Giba Defence` A sam się nauczysz robić takie pady :) Ja po obejrzeniu tego filmiku się jakos nauczyłem ;p
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pady

Post autor: Mate »

rkm777 pisze:Polecam obejrzeć filmik `Giba Defence` A sam się nauczysz robić takie pady :) Ja po obejrzeniu tego filmiku się jakos nauczyłem ;p

Sam filmik nic nie da. Jedynie można zobaczyć jak wygląda ciało podczas padu, a tak to trzeba się uczyć samemu, albo wynieść to z klubu. Ja tam robienia padów nauczyłem się sam. Może to doskonałe pady nie są, ale zawsze coś się podbije :)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Fistach
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2010, o 22:08
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: Fistach »

http://www.youtube.com/watch?v=5Cx05-4J5LU między 2:10 a 2:20 jest pokazany pad w zwolnionym tempie
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Pady

Post autor: Nowy »

ćwicz, jak sobie kilka razy biodro obijesz to się nauczysz ;)

tak jak to było w moim przypadku
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: Prezes »

No właśnie... jak to jest z tym biodrem? Bo też po lewej stronie (tylko) sobie obijam. Myślałem, że to wada fabryczna, bo uraz się systematycznie powtarzał :P A może to właśnie dlatego, że krzywo lecę? :) Lepiej gdyby było to ostatnie, bo byłaby możliwość popracowania nad tym. Bo jak na razie właśnie przez to biodro czasem boję się "padować", żeby uraz się nie odnowił.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Pady

Post autor: KadrO »

Prezes pisze:No właśnie... jak to jest z tym biodrem? Bo też po lewej stronie (tylko) sobie obijam. Myślałem, że to wada fabryczna, bo uraz się systematycznie powtarzał :P A może to właśnie dlatego, że krzywo lecę? :) Lepiej gdyby było to ostatnie, bo byłaby możliwość popracowania nad tym. Bo jak na razie właśnie przez to biodro czasem boję się "padować", żeby uraz się nie odnowił.
Mi stało się to raz, gdy zaczynałem, teraz bez obawy wykonuję liczną ilość padów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”