Autowy atak :(

Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Mam problem ponieważ nie moge zbić piłki w boisko. Piłka albo trafia w tasme albo leci w auta. Najdziwniejsze jest to że zagrywki wykonywane z wyskoku są bardzo mocne i wszytkie trafiają w boisko. NIe wiem co to moze byc. Proszę o pomoc:(
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj !!! Skoro trafia w taśmę, to prawdopodobnie nie masz zasięgu...Jeżeli go poprawisz, powinno być lepiej :) Co do autu, to to samo-zasięg. Tak myślę, chociaż możesz mieć też problemy z odpowiednim prowadzeniem ręki, ale skoro zagrywki masz niezłe, to wątpię :|
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Autowy atak :(

Post autor: 23_Janne »

Leo-Marshall pisze:Mam problem ponieważ nie moge zbić piłki w boisko. Piłka albo trafia w tasme albo leci w auta. Najdziwniejsze jest to że zagrywki wykonywane z wyskoku są bardzo mocne i wszytkie trafiają w boisko. NIe wiem co to moze byc. Proszę o pomoc:(
No i nie przejmuj się - autowe ataki można spotkać nawet w PLS ;) :D

.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autowy atak :(

Post autor: Guilder »

Pawkens to raczej nie zasięg, mam kumpla 173cm i piękne gwoździe wbija.
Leo: to najprawdopodobniej złe ułożenie dłoni. Musisz przy ataku zgiąć nadgarstek, jeśli chcesz blisko uderzyć (np w 3-ci metr) to musisz go zgiąć nawet na kąt 90 stopni. Nie trzeba do tego dużo zasięgu, tylko dużo treningu. Oczywiście, jakoś skakać trzeba, ale znam ludzi, którzy trójki nie sięgają, a ładnie atakują.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Dennis Guilder pisze:Pawkens to raczej nie zasięg, mam kumpla 173cm i piękne gwoździe wbija.
Ale jeśli się doskakuje 20 cm nad siatkę, to nie widzę żadnej możliwości wbicia gwoździa, może czasem dobrego ataku...Z resztą twój niski kumpel może być skoczny ;) I jeszcze raz powtórzę: trenuj !!! !!! ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autowy atak :(

Post autor: Guilder »

3,05m zasięgu to nie dużo, rocznik '91 i normalnie trenuje ;) Masz rację, ale zasięg 2,63 to mi bardziej do kobiet pasuje, i to tych niskich. No i w 200% zgodzę się: mnóstwo treningu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Dennis Guilder pisze:3,05m zasięgu to nie dużo, rocznik '91 i normalnie trenuje ;) Masz rację, ale zasięg 2,63 to mi bardziej do kobiet pasuje, i to tych niskich. No i w 200% zgodzę się: mnóstwo treningu.
Widzę, że są nieporozumienia...To może niech kolega Marshall :) (zasięg 380 w ataku :D ) powie nam, czy ma problem z zasięgiem, czy lata wysoko ponad siatkę, ale nie może trafić w ''pomarańczowe'' ??? Z resztą to raczej już nie ma znaczenia, chyba już trochę powiedzieliśmy ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Mam zasiegiu 274 cm i codziennie trenuje :D
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Leo-Marshall pisze:Mam zasiegiu 274 cm i codziennie trenuje :D
Skoro codziennie, to powinni być z ciebie ludzie :) Chociaż, jeżeli grasz już na siatce 243cm, to jednak zwaliłbym na nie najlepszy zasięg...Jeżeli na 235cm spytaj się trenera, lub sam skoryguj swój błąd w układaniu ręki w ataku.

Aha i jeszcze jedno: trenuj, trenuj i trenuj :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Narazie nie mam trenera. Dlatego własnie trenuje bo chce grac w klubie. Tylko nie chce wyjsc na beztalencie jak zaczne grac wiec ucze sie troche sam i nie wiem co robie zle.
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: ludi14 »

Chyba twój problem polega na tym że po prostu nie domykasz ataku.Czyli wlaisz piłke ale nie kierujesz jej nadgarstkiem do dołu.Z serwisem jest łatwiej bo z dalszej odległości walisz.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autowy atak :(

Post autor: Guilder »

Przy 274 w ataku (bo tak zrozumiałem posta) silny atak w trzeci metr praktycznie odpada, ale w boisku przy dobrej technice spokojnie powinieneś się zmieścić. Jeśli jeszcze nie próbowałeś to spróbuj plasowania piłki o ścianę. Piłka ma kursować w tej kolejności: ręka, podłoga, ściana, ręka, podłoga itd....Mnie pomogło opanować nieco atak i wyrobić w jakimś stopniu nawyk nadgarstka.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Codziennie cwicze plasy o sciane od conajmniej tyogdnia ;D
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Leo-Marshall pisze:Codziennie cwicze plasy o sciane od conajmniej tyogdnia ;D
Brawo :) Więc powinno być coraz to lepiej...I jeśli poczujesz się na tyle dobry, radzę iść na normalny trening :P Tam się o wiele więcej nauczysz ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Do tego klubu co ja chce sie dostac tam jest bardzo wysoki poziom. W tamtym roku wicemistrzostwo kraju wiec lepiej troche samemu pociwczyc:D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autowy atak :(

Post autor: Guilder »

Samemu też ćwicz ale radzę jak najszybciej iść do nich. Ekspert Ci lepiej doradzi co robić, zwłaszcza, że będzie mógł ocenić Twoje umiejętności na żywo. Nawet jeśli skończysz na ławie, to moim zdaniem nauczysz się więcej niż ćwicząc samemu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autowy atak :(

Post autor: PAWKENS »

Leo-Marshall pisze:Do tego klubu co ja chce sie dostac tam jest bardzo wysoki poziom. W tamtym roku wicemistrzostwo kraju wiec lepiej troche samemu pociwczyc:D
Może to się okazać atutem, gdyż będziesz mógł uczyć się od najlepszych :) Jeżeli będziesz za słaby, możesz odbijać na uboczu, a dobry trener będzie Ci pomagał ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

tak i bede sluchal jak ze mnie smieja to ja wole narazie sam pocwiczyc:D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autowy atak :(

Post autor: Guilder »

Dziwne podejście. Jeśli będą się śmiać wiedząc, że dopiero zaczynasz to znaczy, że są idiotami i nie nadają się do sportu drużynowego. Skup się na sobie, a więcej da Ci mimo wszystko klub.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Re: Autowy atak :(

Post autor: Leo-Marshall »

Hehe :D muszę to przemyśleć ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”