Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: AsRocketman3 »

Witam, jestem dynamiczny i potrzebuje bardzo przyczepnych butów do gry, uzbieralem sobie troche kasy i zastanawiam sie miedzy Sensei 2 i Gel-Beyond (bez mt bo mysle ze mi bedzie w tym nie wygodnie), z dużą sklonnoscią do Beyondów bo ta podeszwa w Senseiach raczej nie wygląda na taka ktora by sie dobrze trzymala podloza, a Beyondy wygladają na wmiare przyczepne. Macie moze jeszcze dla mnie jakies rady? propozycje innych? Moze ktos gra/gral w Beyondach i moglby o nich cos napisac? Jak mowilem najwazniejsza jest dla mnie przyczepnosc na brudnej powierzchni - szkolna sala itp. zeby nie trzeba bylo przecierac co chwile reka, z gory dziex za pomoc.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: Arff »

Bardzo przyczepne są Adidasy stabil 6 albo 7 (w zależności od upodobań) jeśli nie potrzebne Ci są buty za kostkę, a chcesz przyczepne, to lepszych nie znajdziesz... osobiście gram w 6 w piłkę ręczna (to już chyba moja 3cia para) i jestem bardzo zadowolony... bo są to najlepsze buty dla piłkarza ręcznego, a tutaj przyczepność jest najważniejsza...

do tego dochodzi jeszcze kolejny atut czyli mix kolorów i wzorów...

EDIT: o właśnie przypomniało mi się... dodam jeszcze że w Stabilach 7 grają Chińczycy którzy mają dokładnie taką charakterystykę jaką przypisujesz sobie.. są dynamiczni i skoczni...

Jednak największą wadą tych butów jest ich cena... nie wiem dokładnie ile teraz ale jak ja kupowałem kosztowały coś koło 520zl... nie polecam kupowania na allegro bo opis "buty z UK" tyczy się bardziej podróbek z Ukrainy niż oryginalnych butów z Wielkiej Brytanii...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: AsRocketman3 »

Dzieki za odpowiedz ;) Wiesz do tej pory grałem w Asicsach Gel-Domain (starszy model) i bylem wmiare zadowolony, chociaz czesciowo sie na nich zawiodlem bo myslalem ze beda znacznie bardziej przyczepne, no a bez tego nie mam w ogole wyskoku i wpadam w siatke, domainy byly wmiare ok ale jak dokladnie umylem podeszwe przed treningiem :D i nie bylo na sali zbyt brudno, no i reka trzeba bylo tez przecierac, wczesniej mialem genialne Asics Gel-Return sklep.pro-sport.com.pl./product_info.php?cPath=21_27&products_id=44&osCsid=b5c69047208191873bc00ee531608d6f
podeszwa byla zaje****, genialna mieszanka gumy kauczukowej, zadnego przecierania reka itp. i przyczepnosc bardzo dobra, tylko ze po 3 latach kompletnie sie rozlecialy, w adidasach jeszcze nie gralem, a te Stabile to pewnie chodzi o cos takiego?
http://www.but24.pl/allegro/stabil898/stabil-898-1.jpg
Tylko wlasnie one są do recznej, tak jak moje Domainy, w ktorych jest montowana jakas twardsza mieszanka gumy kauczokowej (na tych stabilach z fotki nie wiem co to za materiał) i ona mniej sie zuzywa ale jest tez mniej przyczepna :/ W tych stabilach to mysle ze glownie za przyczepnosc odpowiadają te 3 jakby poduszki przyczepne ^^ (no ktore nawet patrzac na zdjeciu z jakiego sa materialu dają zaufanie duzej przyczepnosci)) i tego jednak troche sie obawiam czy nie beda niebezpieczne jak maja przyczepnosc tylko w jednym miejscu. No a do butow do recznej w funkcji siatkarskiej stracilem troche zaufanie :/
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, o 23:52 przez AsRocketman3, łącznie zmieniany 1 raz.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: Arff »

Dokładnie chodzi mi o te =] Fakt... Stabile mają podeszwę twardą, ale bardzo przyczepną, pod tym względem są bez konkurencyjne wśród butów do piłki ręcznej... ze specjalizacją dla zawodników zwrotnych i dynamicznych na nogach... jeżeli świetnie trzymają podczas robienia zwodów to jestem pewien że zdają egzamin przy naskoku do ataku... jednak moja wypowiedź może być nieobiektywna, ponieważ nigdy nie miałem na nogach górnopółkowych Asicsów, więc nie za bardzo mam porównanie... dlatego gdybyś miał się zdecydować dopytaj jeszcze...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: AsRocketman3 »

pytalem na forum sfd.pl ale niestety nikt mi nie odpowiedzial :( Kase mam bo sobie uzbieralem. No i te Stabile pewnie tam gdzie ta podeszwa jest twarda to zbyt duzej przyczepnosci nie ma? A prawie wszystko jest na tych 3 poduszkach? A co jak sie zetrą po roku? :/ ty juz masz 3cią pare ;) W sumie nawet moze bylbym sklonny je wziasc bo ta przyczepnosc... ^^ A swoją opinie tylko opierasz na doswiadczeniu wlasnym z butami czy moze np. czytales sporo o butach do recznej i te są najleszpe? A i mam nadzieje ze nie są przyczepne tylko na czystej powierzchni, bo jak parkiet czysty to i glupie biegówki by byly przyczepne ;)

Gdybym mogl znalesc swoj rozmiar z Asicsow Gel-Return to nawet bym sie nie zastanawial ;) Beyondów podeszwa wyglada na wmiare dobrą
http://civan24.de/civan24/eshop/sport/2 ... ICS2-1.JPG
Tylko ze nie wiem czy rok i tak samo buty do wyrzucenia, bo ta guma kauczukowa jest co prawda dobrze rozmieszczona, ale wydaje sie ze jest chyba bardzo miekka no i nie zbyt gruba :/

A mooglbys mi moze doradzic gdzie moglbym jeszcze popytac??
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: Arff »

Ja mam takie stabile http://blog.bikebau.de/upload/2005/adid ... 6_blue.jpg są to buty oznakowane numerem 6... nigdy nie kupowałem stabili 7 bo są brzydkie =] Jak widzisz tutaj podeszwa także nie wygląda na zbyt miękką i przyczepną... ale jednak jest =] Tylko właśnie moją opinie mogę oprzeć tylko na doświadczeniu własnym... choć w sumie można się sugerować że około połowy profesjonalnych zawodników gra w butach serii Stabil... ale radze Ci poczekać aż ktoś odpisze na sfd.pl...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: AsRocketman3 »

Ojoj ta w ogole nie wygląda na przyczepną ;) Dobra poczekam, moze ktos tutaj jeszcze cos powie ;)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: Arff »

też odniosłem takie wrażenie kiedy pierwszy raz je zobaczyłem... po pierwszym treningu zmieniłem zdanie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
adi
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2008, o 10:27
Płeć: M

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: adi »

witam wszystkich mam pytanie odnośnie butów asics gel squad czy warto je zakupić do gry w siatkówkę :)
ponadto czy różnią się czymś (kolekcja 2007/2008 i 2008/2009) pozdrawiam
pseminho
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2007, o 14:41
Płeć: M

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: pseminho »

różni się głównie kolorami :)

a co do butów to bardziej bym polecił "Gel-Fibre"
[ingerencja moderatora]

cena taka sama a grać powinno się lepiej, chociaż w squad nie grałem za to miałem smash który jest bardzo podobny do fibre, całkiem ok jak za tą cene
Ostatnio zmieniony 6 sie 2008, o 11:39 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: reklama skłepu zabroniona
adi
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2008, o 10:27
Płeć: M

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: adi »

dzięki a co powiesz o asics gel task i czy lepiej normalne czy za kostkę
pseminho
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2007, o 14:41
Płeć: M

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: pseminho »

na pewno droższe :)

zależy ile możesz wydać na buty :)
adi
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2008, o 10:27
Płeć: M

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: adi »

chcę kupić coś do ok 300 zł i nie wiem czy squady czy task czy tactic ale raczej chyba zdecyduję się na taski hmm.. poradźcie ;)
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Najbardziej przyczepne buty do siatkówki halowej

Post autor: przemek16 »

Ja gram w beyondach od 1,5 roku . Gra mi się w nich znakomicie poprawiłem skocznośc .Wczęsniej grałem w adidasach ale teraz wiem ze bechondy są najlepsze polecam :P
pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”