Dotknięcie lini pod siatką!

Miked
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:16
Płeć: M
Lokalizacja: Oleszyce
Kontakt:

Dotknięcie lini pod siatką!

Post autor: Miked »

Witam!
Mam mały problem.
Czy punkt trace tylko wtedy gdy przejdę nogą linię środkową? Czy może trace od razu gdy dotkne stopą linie?
No i kolejny problem związany z tąże linią. Mogę przewrócić się na drugą strone (nie dotykając nogami lini)?
I czy moge podłożyć rękę na linie?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dotknięcie lini pod siatką!

Post autor: Guilder »

Mnie uczono, że przekroczenie jest jak całą stopą przekroczysz linię. Oczywiście w trakcie trwania akcji, bo lądując po ataku możesz cały przejść, o ile wbijesz gwoździa (często Dante tak robi).

Natomiast jeśli chodzi o drugą część, to nowe przepisy mówią, że przekroczenie linii inną częścią ciała niż stopą nie jest zabronione, o ile nie przeszkadza rywalowi w grze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Matthias
Posty: 16
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
Kontakt:

Re: Dotknięcie lini pod siatką!

Post autor: Matthias »

Dennis Guilder pisze:Mnie uczono, że przekroczenie jest jak całą stopą przekroczysz linię. Oczywiście w trakcie trwania akcji, bo lądując po ataku możesz cały przejść, o ile wbijesz gwoździa (często Dante tak robi).

Natomiast jeśli chodzi o drugą część, to nowe przepisy mówią, że przekroczenie linii inną częścią ciała niż stopą nie jest zabronione, o ile nie przeszkadza rywalowi w grze.
Wg. aktualnych przepisów linię środkową, można przekroczyć tylko dłonią lub stopą, w ten sposób, aby jakaś część miała kontakt z linią, lub w rzucie na linię miały z nią kontakt, przekroczenia każdą inną częścią ciała jest zabronione.

Na tę chwilę żadnych nowych przepisów gry w piłkę siatkową nie ma, są propozycje FIVB, które muszą zatwierdzić krajowe związki. Szegóły zmian w przepisach dowiemy się podczas corocznego szkolenia sędziów, gdzie zostaną zaprezentowane zmiany w PZPS.
--
Ze sportowym pozdrowieniem,
Maciej
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Dotknięcie lini pod siatką!

Post autor: vette11 »

Z tego co wiem , jezeli przelozysz cala stope za linie srodkowa wtedy jest blad
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”