Transfer, a niepełnoletni

PerfeCt0
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 18:51
Płeć: M

Transfer, a niepełnoletni

Post autor: PerfeCt0 »

Witam.
Mam (w zasadzie cały zespół ma) pewien problem z klubem. Graliśmy kilka sezonów w jednym klubie lecz teraz nie trenujemy i nie zostaliśmy zgłoszeni do ligi wojewódzkiej (powodem jest brak hali). Jak wygląda sytuacja przejścia z 1 klubu do 2? Wiążą się z tym jakieś opłaty i czy klub macierzysty może się na to nie zgodzić. Słyszałem o czymś takim jak karencja (zawieszenie?) jednak nie wiem dokładnie o co w tym chodzi. Czytałem przepisy, ale co do niepełnoletnich dużo nie ma. Jeżeli ktoś zna się na tym proszę o wytłumaczenie i pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfer, a niepełnoletni

Post autor: mewa »

Pytanie podstawowe - czy wcześniej byliście zgłaszani w tym klubie do jakichkolwiek rozgrywek organizowanych przez wojewódzki Związek Piłki siatkowej (czy mieliście licencje wyrobione w tym klubie). Jeśli tak, to w przypadku odejścia do innego klubu wasz poprzedni klub może domagać się ekwiwalentu za wyszkolenie. Jeśli nie, to jesteście wolnymi zawodnikami.

Klub nie może się domagać ekwiwalentu za wyszkolenie również w takim przypadku, gdy jest to wasz drugi lub kolejny klub.
PerfeCt0
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 18:51
Płeć: M

Re: Transfer, a niepełnoletni

Post autor: PerfeCt0 »

Owszem graliśmy kilka sezonów w lidze wojewódzkiej i jest to dla każdego z nas pierwszy klub. Jeżeli chodzi o ekwiwalent to ile on wynosi? Podejrzewam że zależy to od wielu czynników, więc może jakiś link do kalkulatora, etc.? Jednak mam rozumieć, że zapłata jest za wyszkolenie, a nie za licencje tak?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfer, a niepełnoletni

Post autor: mewa »

Taryfikator jest dostępny w Komunikacie Organizacyjnym na stronie PZPS lub tez dostepny w wojewódzkim związku piłki siatkowej. Liczy się ostatni sezon (w jakiej lidze graliście).
PerfeCt0
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 18:51
Płeć: M

Re: Transfer, a niepełnoletni

Post autor: PerfeCt0 »

Graliśmy tylko i wyłącznie w lidze wojewódzkiej kat. kadet. Niestety na stronie PZPS nie mogę znaleźć ów taryfikatora, ale spróbuję poszperać w internecie. Dzięki mewa za szybkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfer, a niepełnoletni

Post autor: mewa »

http://www.pzps.pl/Komunikat-Organizacyjny.html

za kadeta maksymalnie 5 tys. zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”