Gra na siatce

Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Gra na siatce

Post autor: GuessWhat »

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnoszące się do gry na siatce. Dwóch zawodników (w linii ataku) wyskakuje do piłki przechodzącej. Będzie odgwizdany błąd nieczystego odbicia (lub inny), jeśli w powietrzu zderzą się ciałami, a jeden z zawodników wykona agresywną kiwkę oburącz w niezachwianej pozycji?
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gra na siatce

Post autor: Streeter »

Jeśli obydwaj nie dotknęli piłki, a kiwający nie popełnił błędu dotknięcia siatki, przełożenia rąk na stronę rywala to sędzia nie powinien odgwizdać błędu. Zderzenie się ciałami nie jest jako tako błędem, inna sprawa, że zazwyczaj w wyniku zderzenia odbijający górnym sposobem popełnia błąd podwójnego odbicia.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra na siatce

Post autor: GuessWhat »

Dzięki serdeczne za odpowiedź ;)

Często się spotyka, przynajmniej ja widziałem na meczach Plusligi, że przy wystawie z głębi pola rozgrywający zderza się z np. środkowym lub przyjmującym (różnie to bywa), ale pomimo kontaktu wystawia "czystą piłkę" na skrzydło i sędzie nie gwiżdże.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gra na siatce

Post autor: Streeter »

Rozgrywający raczej rzadko popełni taki błąd w polu. Najczęściej przytrafia się to, jeśli np. środkowy i libero chcą wystawić piłkę, którą obronił rozgrywający. Wówczas zapewne piłki sięgnie środkowy, bo po prostu jest wyższy, a "leżąc" na libero w 80% popełni błąd podwójnego odbicia ;) tak jeszcze z moich obserwacji dodam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”