Propozycje zmian

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Jednak nie zmienia się wtedy ani atakującego ani ofensywnego przyjmującego. Najczęściej środkowego, który i tak nie atakuje (wtedy jednak przebywa na boisku 1 libero).
No właśnie często jest też zmieniany ofensywny przyjmujący i zmiana kończy się dopiero gdy zawodnik defensywny dojdzie do czwartej strefy.
A tak w ogóle, to mnie się bardzo podoba tak, jak jest. Zespoły z dobrymi trenerami i wszechstronnymi zawodnikami (Brazylia jest sztandarowym przykładem, Polska za Lozano, Skra na przestrzeni ostatnich lat, ale popatrzcie na Lotus w tym sezonie) i tak potrafi wydłużać akcje.
Co racja to racja. Z resztą jak przypomnę sobie Sergio, to w sumie jemu chyba nie przeszkadzało, że nie może wystawiać z pola ataku (-:
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Propozycje zmian

Post autor: ciorny17 »

Reformy kalendarza klubowego i reprezentacyjnego, lepsze finansowanie siatkówki, poprawa działań marketingowych. To przestrzeń w której chce zintensyfikować działania nowy prezydent. To było dla mnie oczywiste. Nie spodziewałem się jednak, że Aleksandar Boricić od razu zwróci uwagę na sport i to w takiej skali detalu. – Trzeba jak najszybciej uatrakcyjnić widowiska. Obecnie mamy na parkiecie dwa zespoły po sześciu zawodników , którzy są przedzieleni siatką. Nie mają ze sobą kontaktu. Nawet tego wzrokowego bo cieszyć mogą się tylko w stronę swojego zespołu. Chcę pozbyć się tego przepisu. Siatkówka jest bezkontaktowa i to się nie zmieni, ale na boisku musi iskrzyć!

- To musi być twarda walka, także charakterów. Trzeba wyzwolić emocje – mówił w Szczecinie Boricić. Serb przekonywał , że w siatkówce potrzebne jest show. Jako przykład podawał ostatni atak Ervina N’gapetha podczas Mistrzostw Europy w Sofii. Odwrócony tyłem do siatki Francuz przypieczętował złoty medal trójkolorowych. – Ten jeden niekonwencjonalny atak sprawił , że w Europie mówiło się o siatkówce, że telewizje i serwisy informacyjne pokazywały to zagranie. Tego właśnie nam trzeba - przekonywał w Szczecinie.
Źródło polsatsport.pl
Czyli co kwartet: Grabowski, Pavlović, Tyszkiewicz, Malitowski będzie siedział za bandami reklamowymi z tabliczkami i oceniał wrażenia estetyczne po każdej akcji?
Czy ostatnio pochwalony przeze mnie nowy szef CEVu zaczyna iść drogą: jak nie wiemy jak uatrakcyjnić widowisko zmieńmy przepisy i dodajmy coś absurdalnego? Nie tędy droga panie Boricić. Wystarczy, że kluby nie będą dokładały do LM i zespoły tam grające będzie można nazwać najlepszymi w Europie i będzie cacy. Jeszcze w miarę uporządkowanie wraz z FIVB kalendarza reprezentacyjnego i zrobisz pan więcej jak Meyer przez 15 lat.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Propozycje zmian

Post autor: Chal »

Od dawna uważam przepis o zakazie radości twarzą do siatki za bezsensowny, więc jego zniesienie przyjąłbym z niekłamaną radością. W jakieś ocenianie stylu a'la piłka ręczna plażowa nie wierzę, to był raczej przykład, jak uatrakcyjnienie wizualne gry może przełożyć się na popularność.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Propozycje zmian

Post autor: Didek »

Chal pisze:Od dawna uważam przepis o zakazie radości twarzą do siatki za bezsensowny, więc jego zniesienie przyjąłbym z niekłamaną radością. W jakieś ocenianie stylu a'la piłka ręczna plażowa nie wierzę, to był raczej przykład, jak uatrakcyjnienie wizualne gry może przełożyć się na popularność.
Chcesz mordobicia na parkietach?
Przepis dobry bo hamuje prowokacje. Nie jest mi trudno sobie wyobrazić, jak Kubiak wędruje na drugą stronę siatki aby zmniejszyć radość przeciwnika.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: lipton »

Bez przesady. W sportach kontaktowych typu piłka nożna czy koszykówka bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek rękoczynów, nie wspominając już o mordobiciu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”