pilka przetrzymana na siatce

Surrender
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 00:21
Płeć: K
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Surrender »

problem byl wstepnie poruszony w temacie "przełożenie reki ale nie wyjasniony do konca. ja słyszałam ze od obowiązujacego sezonu nie gwizda sie błedu obustronnego kiedy pilka jest przytrzymana na siatce, zawodnicy grają dalej. chyba ze zawodnik w takiej przepychance "nosi" piłkę wtedy sedzia gwizda.

• Od sezonu 2007/2008 zostaje zniesiony przepis 9.1.2.3 - o powtórzeniu akcji, gdy piłka zostanie przetrzymana „na siatce”.
NIE MA PIŁKI PRZETRZYMANEJ NA SIATCE – pozwalamy grać !!!

więc jak to w koncu jest ? swider jest innego zdania
gwizdamy czy nie ?
"Czy miłość jest delikatna?
nie raczej brutalna i ostra
kłuje jak oset"
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: mewa »

Jeżeli dwaj zawodnicy zespołów przeciwnych dotkną jednocześnie piłkę, co spowoduje jej PRZETRZYMANIE (Przepis 10.2.2), popełniają BŁĄD OBUSTRONNY (Przepis 6.1.1.2) i akcja jest powtórzona.

tego przepisu już nie ma. Podobnie jak w siatkówce plażowej gra jest kontynuowana.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Kantoro »

I dodatkowy element. Jeżeli piłka po takim przepychaniu wyleci w aut, to punkt traci drużyna tego zawodnika, który był "stroną wiodącą" w wypchnięciu piłki.

Pozdrawiam,

Michał.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: mewa »

Kantoro pisze:I dodatkowy element. Jeżeli piłka po takim przepychaniu wyleci w aut, to punkt traci drużyna tego zawodnika, który był "stroną wiodącą" w wypchnięciu piłki.
To chyba jakaś herezja... W którym przepisie masz o "stronie wiodącej"? :)
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Kantoro »

Nie za bardzo chce mi się szukać teraz w przepisach. "Strona wiodąca", to oczywiście moja nazwa zawodnika wypychającego piłkę w stronę, gdzie piłka wyleciała w aut. Przepraszam, że nie użyłem fachowego słownictwa. :)

Pozdrawiam,

Michał.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: mewa »

żeby innym nie namieszało się w głowie:

10.1.2.2 Jeśli zawodnicy przeciwnych zespołów jednocześnie uderzą piłkę znajdującą się nad siatką i piłka pozostanie w grze, zespół, na którego stronę przeleci piłka, ma prawo do trzech kolejnych odbić. Jeżeli po takiej akcji piłka spadnie poza boiskiem po stronie jednego z zespołów, błąd popełnia zespół przeciwny.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Kantoro »

Ja zawsze w ostateczności odwołuję się do "suchych" przepisów. Jestem takim wstrętnym typem, że zamieniam je na swoje - jak to nazwałeś - herezje. :) Staram się, aby zwykły "obywatel siatkarski" zrozumiał o co tak naprawdę chodzi. A jeżeli interesuje tego kogoś sprecyzowany przepis, może się odwołać do OGÓŁNODOSTEPNYCH PRZEPISÓW PZPS. Myślę, że pisanie na forum odpowiednich przepisów jest niekompletne. Chyba, że ktoś je potem podsumuje.

Pozdrawiam,

Michał.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: mewa »

Kantoro pisze:Myślę, że pisanie na forum odpowiednich przepisów jest niekompletne.
Ja z kolei Michale myślę, że komentowanie przepisów jak ty to nazywasz "niefachowym słownictwem" typu "strona wiodaca" wprowadza wiele zamieszania i prowadzi do przezabawnych sytuacji na boisku, gdy zawodnik podchodzi do sędziego i zaczyna opowiadać o takich stronach wiodącychi tego typu sprawach.

Ostatnio trener młodzieżowego zespołu miał do mnie pretensje, że odrzuciłem nieprzygotowaną zmianę. Wiesz czym argumentował? Że nie minął określony w przepisach czas, który zawodnik ma na podejście do strefy zmian. Założę się, że ktoś mu to kiedyś musiał powiedzieć, albo przeczytał na jakimś forum :P Ale mam jego adres i wyślę mu przepisy. W końcu jest trenerem...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Arff »

haha... a teraz Was zaskoczę =] a co jeśli w takiej sytuacji że obaj zawodnicy dotkną piłki jednocześnie, odwracając ręce tak żeby piłka spadła za linia boczną... a piłka wpadnie prosto w antenkę?? jak to interpretować :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: pilka przetrzymana na siatce

Post autor: Arff »

Dowiedziałem się z innego źródła... więc napisze dla informacji reszty użytkowników forum... w takiej sytuacji sędzia zasygnalizuje powtórzenie akcji...

aha i nr przepisu 10.1.2.2 jest niewłaściwy... prawidłowy to 9.1.2.2.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”