pilka przechodząca

mxmxmxmxmx
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2007, o 20:20
Płeć: M

pilka przechodząca

Post autor: mxmxmxmxmx »

Obrazek
1.Czy taką piłką(rys) może atakować zawodnik ze strony P, czy piłka musi przejść całym obwodem przerywaną linie?
(linia ciągła to siatka, a przerywana to płaszczyzna ponad siatką)
2.Czy jeżeli piłka jeszcze nie zaczęła jeszcze przekraczać przerywanej linii to czy zawodnik ze strony P może przyłożyć ręce do przerywanej linii, tak aby piłka sie od nich odbiła i spadła po stronie L? 3. Czy może on, jeżeli piłka dotknie jego rąk przyłożonych do przerywanej linii przełożyć ręce na stronę L?
3. Czy jest jakaś różnica, jeżeli jest to 2 czy 3 piłka??
Awatar użytkownika
skr
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2007, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: opolskie

Re: pilka przechodząca

Post autor: skr »

Twoje wątpliwości powinny rozwiać przepisy gry w siatkówkę :)

Pozwoliłem sobie odpowiednie punkciki w tej konkretnej sprawie tu zamieścić z przepisów umieszczonych na siatka.org


12.1 SIĘGANIE NAD SIATKĄ NA PRZECIWNĄ STRONĘ

12.1.1 Podczas blokowania blokujący może dotknąć piłkę znajdującą się po drugiej stronie siatki pod warunkiem, że nie utrudni to przeciwnikowi akcji przed lub w czasie jej wykonania (Przepis 15.3).

12.1.2 Po ataku dozwolone jest przełożenie ręki na drugą stronę siatki pod warunkiem, że dotknięcie piłki miało miejsce we własnej przestrzeni.



12.4 BŁĘDY ZAWODNIKA PRZY SIATCE

12.4.1 Zawodnik dotyka piłki lub zawodnika zespołu przeciwnego w przestrzeni przeciwnika przed lub w trakcie wykonywania ataku przez zawodnika zespołu przeciwnego (Przepis 12.1.1).



15.3 BLOKOWANIE PO STRONIE PRZECIWNIKA

W chwili blokowania zawodnik może przekładać ręce nad siatką pod warunkiem, że czynność ta nie wpłynie na wykonanie akcji przez przeciwnika. Nie można więc dotykać piłki po stronie przeciwnika, jeśli przeciwnik nie wykonał jeszcze ataku.

mxmxmxmxmx
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2007, o 20:20
Płeć: M

Re: pilka przechodząca

Post autor: mxmxmxmxmx »

czytałem te przepisy, ale nadal nie wiem, czy piłke nad siatką można atakować.
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: pilka przechodząca

Post autor: AsRocketman3 »

wg mnie to bedzie tak:
1 Tak
2 Tak ale tylko gdy jest to blok, w innym wypadku bylby to blad
3 zalezy czy jest to atak czy nie
Wg mnie jest blad wtedy gdy dotkniesz pilke ktora jest calym obwodem po stronie przeciwnika, wyjatkiem jest blok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”