Najlepsze mecze

lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Najlepsze mecze

Post autor: lolo1234 »

Myslę że tutaj warto założyć ten temat.

Jakie są według was najlepsze mecze w historii tego sportu?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: niepoinformowany »

Brazylia vs USA, finał IO 2008

Polska vs Bułgaria, półfinał MŚ 2006

Francja vs Brazylia, finał LŚ 2006

Polska vs Brazylia, półfinał LŚ 2007

Polska vs Rosja, faza grupowa IO 2008

To moim skromnym zdaniem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Kay »

lolo1234 pisze:Myslę że tutaj warto założyć ten temat.

Jakie są według was najlepsze mecze w historii tego sportu?
Są już co najmniej 2 takie tematy...
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

Polska - Rosja ME 2005 :D . Jeżeli ktoś oglądał to wiadomo, o co kaman :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:Polska - Rosja ME 2005 :D . Jeżeli ktoś oglądał to wiadomo, o co kaman :D .
Nie denerwuj ludzi :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: KadrO »

niepoinformowany pisze:
Mate pisze:Polska - Rosja ME 2005 :D . Jeżeli ktoś oglądał to wiadomo, o co kaman :D .
Nie denerwuj ludzi :D
Dla nie jasnych, seria Baranowa, koniec marzeń Polski o medalu :D Pamiętny mecz 1652 roku 4 kwietnia, Zbyszek i Alojzy, grali przez dwa słupki kamieniem, - te emocjonujące końcówki. :D A tak na poważnie mi przypadł do gustu finał ME 2007, tzn. Rosja-Hiszpania ;) Były lepsze, niekoniecznie jednak pamiętam, kiedy się odbyły :P
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: wojo90 »

Kazdy mecz z seri Polska vs Rosja :]
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

wojo90 pisze:Kazdy mecz z seri Polska vs Rosja :]
No można tak powiedzieć. Jedynie mecz na ME 2007 był taki sobie. A odnośnie +Ligi(PLS-u) to do grona najlepszych spotkań można zaliczyć mecz Resovii z Olsztynem(play-off - sezon 07/08, dobrze piszę??) oraz spotkanie Skry z Olsztynem(3:1 dla Olsztyna - sezon 06/07). Niektóre spotkania Skry z Jastrzębskim Węglem. No i oczywiście "święta wojna"(czyt. Częstochowa - Kędzierzyn). W pamięci utkwiło mi spotkanie Kędzierzyna z Jastrzębskim Węglem. Jeśli się nie mylę to była I runda play-off sezonu 06/07 i 4 mecz w Kędzierzynie. Do tej pory mam przed oczyma obronę Plińskiego, przy stanie 14:13 dla Kędzierzyna. Wszyscy pewnie w Kędzierzynie się cieszyli, a tu jak feniks z popiołów Pliński padem broni piłkę, która bodajże przelobowała obrońcę :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: mejbi »

Mate pisze:Do tej pory mam przed oczyma obronę Plińskiego, przy stanie 14:13 dla Kędzierzyna.
Ja do tej pory mam przed oczyma obronę Kadziewicza, ale to może nie ten mecz;-)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

mejbi pisze:Ja do tej pory mam przed oczyma obronę Kadziewicza, ale to może nie ten mecz;-)
To był Kadziewicz :D ?? Może to był Kadziewicz. Ale pamiętam, że ktoś tą piłkę obronił :D . A to jest najważniejsze ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: wojo90 »

A ja pamietam jak Plinski skonczyl sytuacyjna pilke z 6 strefy bodajze pierwszy set meczu Polska vs Francja [LŚ 2007]
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: niepoinformowany »

wojo90 pisze:A ja pamietam jak Plinski skonczyl sytuacyjna pilke z 6 strefy bodajze pierwszy set meczu Polska vs Francja [LŚ 2007]
To było raczej z USA (w czwartek a nie o trzecie miejsce w niedziele).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: wojo90 »

tak to byl mecz z usa przepraszam
http://www.youtube.com/watch?v=nwAiCTVGhDg
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Guilder »

To ja tylko dodam, że tę piłkę do ataku z pipe'a wystawił mu...Michał Winiarski :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Nagor »

Dobre mecze były na Kubie z Rosją LŚ 2009
...
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Najlepsze mecze

Post autor: pykaman »

Tak przeglądam z nudów forum i trafiłem na ten temat. Co mnie zdziwiło u Was-stałych użytkowników forum SS. Ludzie którzy piszą po 1000 postów wśród najlepszych meczów wymieniają tylko te na przestrzeni kilku lat. A co z finałem olimpiady w Barcelonie, a co o potyczkach Włoch i Holandii z lat 90, a co w końcu z meczem w kwalifikacjach olimpijskich do Sydney 2000 Polska-Holandia w katowickim spodku?? Nie wspominając już finału olimpiady w Montrealu (obrony radzieckich siatkarzy na 12-13 metrze w padzie) niejeden dzisiejszy libero nie potrafi tak bronić. To były mecze...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

Nie każdy ma po 30-40 lat. Mecz Polska - ZSRR z Montrealu jest jedynym sprzed 2000 roku, który obejrzałem(oczywiście 34 lata później :) ).
Ważną kwestią jest ilość meczów siatkarskich na internecie lub w ogóle. Znalezienie całego meczu sprzed 20-30 lat jest czymś bardzo trudnym.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Najlepsze mecze

Post autor: pykaman »

Nie mam jeszcze skończonej 30-stki :) mecze oglądam odkąd pamiętam. A pamiętam, tak w miarę, od turnieju eliminacyjnego do IO w Atlancie, który odbył sie w greckim Patras. Mecz o pierwsze miejsce z gospodarzami wygraliśmy po tie-breaku. Po ostatnim skutecznym bloku A Stelmach zrobił pad w stronę środka boiska. Jako ówcześni młodzicy/kadeci też czasami się tak cieszyliśmy z wygranych meczów. To były czasy... A wracając do tematu meczów historycznych i ich oglądania. Przyszedł mi taki oto pomysł do głowy. Może by tak redakcja SS wraz z forumowiczami wystosowaliby jakąś petycję do redaktorów Super Volley lub Świata Siatkówki z propozycją dodawania do swojego miesięcznika płyty DVD z jakimś ciekawym meczem sprzed kilkunastu/dziesięciu lat. Wzorem GW, PN czy innych gazet które dodają różne filmy czy mecze piłkarskie. Myślę że władze TVP czy Polsatu za drobną opłatą mogłyby udostępnić swoje archiwa. Ostatnio czytałem że produkcja płyt metodą tłoczenia opłaca się od 500 sztuk. Myślę, że tylko wśród nas użytkowników forum zebrałoby się ze 200. A przecież kibiców w Polsce jest znacznie więcej. Oczywiście gazeta z płytą byłaby droższa. Nawet jeśli by kosztowała z dychę więcej (ta z płytą) to sporo osób by kupiło miesięcznik tylko dla samej płyty. Co wy na to miłośnicy najpiękniejszej gry zespołowej na świecie...;)
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Kay »

Jestem za ! ;)
AZS Częstochowa
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Antonella Hard Core »

A mi się marzy siatkarski kanał sportowy , na wzór kanału Polsat Futbol. Taki kanał Polsat Siatkówka to byłoby coś dla kibiców tego sportu. Oprócz meczów na żywo PlusLigi kobiet i męzczyzn, meczów obu reprezentacji, rozgrywek klubowych ( Liga Mistrzów, Puchar Cev itp) Polsat mógłby pokazywać troche starsze mecze która ma w archiwum, przecież transmitują już siatkówke około dekady a to mnóstwo meczy w tym te już legendarne jak półfinał ME 2003 Polska-Niemcy, Polska-Rosja na MŚ 2006 czy mecze Mostostalu w Lidze Mistrzów na początku XXI wieku.
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Najlepsze mecze

Post autor: pykaman »

też fajna rzecz tylko że te mecze jeszcze jako tako pamiętamy, ja nawet niektóre mam na VHS i przymierzam się już od kilku ładnych lat do zgrania ich na hdd wiadomo jakość inna ale zawsze coś a mi chodzi głównie o mecze z lat 80,90-tych które to niestety dla Polsatu pokazywała TVP a nawet Canal+ (poczaątki Polski w Lidze Światowej)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Arff »

Antonella Hard Core pisze:A mi się marzy siatkarski kanał sportowy , na wzór kanału Polsat Futbol. Taki kanał Polsat Siatkówka to byłoby coś dla kibiców tego sportu. Oprócz meczów na żywo PlusLigi kobiet i męzczyzn, meczów obu reprezentacji, rozgrywek klubowych ( Liga Mistrzów, Puchar Cev itp) Polsat mógłby pokazywać troche starsze mecze która ma w archiwum, przecież transmitują już siatkówke około dekady a to mnóstwo meczy w tym te już legendarne jak półfinał ME 2003 Polska-Niemcy, Polska-Rosja na MŚ 2006 czy mecze Mostostalu w Lidze Mistrzów na początku XXI wieku.

jak to mawiają... mówisz i masz :D
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... _telewizja
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
cfanish
Posty: 373
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:09
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: cfanish »

Ma ktoś może na komputerze mecze Mostostal vs. Galaxia ?? Albo chociaż FF z udziałem Mostostalu ,czy Finał MP gdzie spotkały się Ivett Jastrzębie Borynia z PZU AZS Olsztyn?
Jedyny słuszny poszukiwacz obiektywizmu i obrońca sprawiedliwości.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: kevinpsb »

To i ja coś do rzucę.
Mecze półfinałowe play-off pomiędzy Skrą (Stelmachów dwóch, Wlazły Winiarski) a AZS-em Olsztyn(Papke Zagumny Gruszka) bodaj 2006 rok... 4 mecze 3 tie-breaki oraz 5 mecz pomiędzy tymi drużynami w sezonie gdzie Jastrzębski zdobył mistrzostwo
Mecze finałowe Skry z Jastrzębiem skończone po 5 meczach
Polska-Usa z 2006 roku z LŚ
Polska-Rosja 2006
Polska-Francja z 2007 roku z LŚ
Polska-Brazylia z 2007 roku z LŚ
Hiszpania-Rosja finał ME
Mostostal Kędzierzyn - Olympiakos Pireus i Musielak Rafał
AZS Częstochowa - Iskra Odincovo
Skra Bełchatów-Dynamo Moskwa z 2009 roku
Skra Bełchatów - Dynamo Kazan z 2007
Skra Bełchatów - Sisley Treviso z 2007
AZS Częstochowa - Copra Piacenza
Skra Bełchatów - Iskra Odincovo 1/4 LM 1 mecz 2009
Rosja - Francja półfinał ME
Brazylia-Rosja finał MŚ 2002
Brazylia-Jugosławia finał LŚ 2003
Półfinały LŚ 2001...
Polska-Brazylia 2 mecze LŚ z Katowic
Francja - Włochy finał ME 2003
1 mecz w półfinale play-off pomiędzy Czarnymi Radom a Mostostalem Kędzierzyn
Jastrzębski Węgiel - VFB Friedrsichafen
Mostostal Kędzierzyn - VFB Friedrischafen
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: kevinpsb »

Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn Plusliga 2010/11 3 kolejka
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Arff »

teraz należy zadać sobie pytnie... jak mecz, w którym padł ponad 70pkt po błędach, można nazwać choćby dobrym ??? O zaszufladkowaniu go wśród najlepszych już nawet nie mówią...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

A co powiecie na mecz 1. kolejki sezonu 2008/2009 - Rzeszów - Kędzierzyn :) ?? Wynik był wówczas niemałym zaskoczeniem(2:3). Z pewnością tamto spotkanie było lepsze od tego z Bełchatowa.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Nagor »

Arff pisze:teraz należy zadać sobie pytnie... jak mecz, w którym padł ponad 70pkt po błędach, można nazwać choćby dobrym ??? O zaszufladkowaniu go wśród najlepszych już nawet nie mówią...
Może, po prostu. Wg mnie mecz Kuba Bułgaria z MŚ jest jednym z najlepszych, a sama Kuba zrobiła koło 40 błędów.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Arff »

Te MŚ stały na tak żenującym poziomie, że nawet najlepszego meczu(wg mnie Kanada-Serbia) niemożna by tutaj wpisać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:teraz należy zadać sobie pytnie... jak mecz, w którym padł ponad 70pkt po błędach, można nazwać choćby dobrym ??? O zaszufladkowaniu go wśród najlepszych już nawet nie mówią...
Ale od kiedy ilość błędów świadczy o poziomie meczu? Tym bardziej w tym przypadku gdzie spotkały się tak silne drużyny? Błędy świadczą o ryzyku podejmowanym przez zawodników... szybkie rozegrania, fajne obrony, wyrównana końcówka, popisy indywidualne zawodników, czego chcieć więcej? A co do błędów było dokładnie 66 w tym 40 z zagrywki ;)

Fakt ten mecz z 1 kolejki też był ładny ale mnie bardziej ujął mecz z Bełchatowa... Jednak inny poziom ;)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia siatkówki”