Najlepsze mecze

BubsonWypraniec
Posty: 58
Rejestracja: 7 lis 2010, o 16:48
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: BubsonWypraniec »

Dla mnie może nie najlepszy ale na pewno najbardziej emocjonujący mecz Polska Włochy IO 2008 Pekin.Po obejrzeniu tego meczu nigdy więcej nie czułem emocji na meczu siatkówki(najwyżej irytację - patrz MŚ Włochy, czy Skra w LM)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Arff »

To fakt... na tym meczu było emocji co nie miara... po dwóch outach Wlazłego, w końcówce 4tego seta, w przypływie "radości" rozwaliłem pięścią drzwi od pokoju ;p
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Erchembod »

Moje typy:

1. Najlepszy, najbardziej szarpiący nerwy i niepobity pod względem dramaturgii do dzisiaj - finał mundialu z 2002 roku, Brazylia-Rosja 3:2. Chyba nigdy potem, przewaga Brazylii nad pokonanymi nie była tak minimalna jak wtedy.
2. Finał LŚ z 2003 roku, Brazylia-Jugosławia, też 3:2 i tie-break 31:29. Ostatni set nawet bardziej zacięty niż w poprzednim meczu, no ale jednak nie ta stawka.
3. Podobał mi się mecz Włochy-Rosja, finał ME z 2005 roku ze względu na niesamowity przebieg. Włosi wygrali dość łatwo pierwszego seta, w dwóch następnych Rosjanie ich jednak zmasakrowali do 15 i 14! Wydawało się, że to koniec azzurich, jednak zdołali się podnieść i wygrali po tie-breaku.

Ciężki wybór... Tak naprawdę myślę zresztą że więcej dramatycznych pojedynków na najważniejszych imprezach stoczyły jednak kobiety. Rzucam spontanicznie to co mi przychodzi do głowy: finał MŚ Brazylia-Rosja 2006 2:3 (jednak bardziej dramatyczny od zeszłorocznego), "gorący" finał igrzysk panamerykańskich Brazylia-Kuba 2:3, w sumie drużyny zdobyły... 244 punkty; oba finałowe mecze Rosji na IO w 2000 i 2004 roku, kiedy prowadziły w setach już 2:0, by przegrać 2:3 kolejno z Kubą i Chinami.

To z tych meczów co pamiętam - o ile pamiętam, fachowcy wybrali najlepszym meczem bodajże starcie w finale MŚ meżczyzn z 1986 roku, USA-ZSRR 3:1.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
marcin_r

Re: Najlepsze mecze

Post autor: marcin_r »

[quote="Mate"]Nie każdy ma po 30-40 lat. Mecz Polska - ZSRR z Montrealu jest jedynym sprzed 2000 roku, który obejrzałem(oczywiście 34 lata później :) ).
Ważną kwestią jest ilość meczów siatkarskich na internecie lub w ogóle. Znalezienie całego meczu sprzed 20-30 lat jest czymś bardzo trudnym.[/quote]

Sporo takich meczów jest na rutracker.org
Волейбол. Женщины. Олимпиада 2004. Финал Китай - Россия
Волейбол. Финал Чемпионата мира 2002 в Аргентине. Бразилия - Россия
Гандбол. Монреаль-1976. Финалы Олимпиады (мужской и женский )
Волейбол. Женщины. Олимпиада 2004. Четвертьфинал Корея - Россия
Олимпийские Игры 1980. Женщины. Финал. СССР - ГДР
19.08.2008. Олимпиада 2008. Волейбол. Женщины. 1/4 финала. Китай - Россия
Волейбол. Олимпиада 1988 Сеул. Финал. СССР - Перу [1988 г., Волейбол, VHSRip]
Волейбол. Олимпиада 1976 в Монреале. Финал. СССР - Польша
Олимпийские игры 2004. Афины. Женщины, 1/2 Россия-Бразилия
Волейбол. Чемпионат мира 2006. Женщины. Финал. (Россия - Бразилия)
Волейбол. Олимпиада 1992 в Барселоне. Финал. Бразилия - Голландия
Волейбол. Мужчины. Олимпиада 2004. Финал Бразилия - Италия
Волейбол. Женщины. Чемпионат Мира 2006. Финал. Россия - Бразилия
Волейбол. Олимпиада 2000 в Сиднее. Финал. Россия - Югославия
Чемпионат Европы 2000. Мужчины. Финал. Россия - Швеция
Волейбол. Олимпиада 1996. Финал. Италия - Голландия
Олимпиада 2008. Волейбол. Мужчины. 1/4 финала. Болгария - Россия (20.08.2008)
Олимпийские Игры 1972. Финал. Югославия - Чехословакия
ВОЛЕЙБОЛ. Олимпиада 2008. Мужчины.Финал.Бразилия - США.Евроспорт.


Przelecialem raptem pare stron i tyle znalezlem

Dodam tylko ze piłki noznej samych MS jest ponad 10.000 plików
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Mate »

http://www.youtube.com/user/raylight234#p/u
Na tym koncie znajduje się kilka historycznych meczów + liga rosyjska, włoska i LM.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Nagor »

Mate pisze:http://www.youtube.com/user/raylight234#p/u
Na tym koncie znajduje się kilka historycznych meczów + liga rosyjska, włoska i LM.
Przy czym to konto niedługo prawdopodobnie zostanie zablokowane jak donosi sam właściciel.
...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Najlepsze mecze

Post autor: Erchembod »

Jutro rocznica - minie 10 lat od pamiętnego finału Brazylia-Rosja z mundialu w 2002 roku. Za Atlantykiem pojawią się pewnie jakieś okolicznościowe artykuły...
Czuję ogromny sentyment do tego meczu, wiele szczegółów pamiętam do dziś! :) Sam pojedynek uważam wciąż za najlepszy jaki widziałem w życiu - pod względem poziomu i dramaturgii. Rzadko widuje się też tak wyrównane spotkania; wynik był 3:2 (23:25, 27:25, 25:20, 23:25, 15:13). Poza więc jednym setem - twarda walka we wszystkich pozostałych. Siła i nieustępliwość Rosjan kontra żywiołowość i zawzięcie Latynosów, żądnych zemsty za "światówkę"; cudowny mecz!
Brazylia wtedy zaczynała podbijać świat - Sborna musiała czekać aż do 2011 roku, by odzyskać poziom z tamtych lat...
Tutaj - obszerne fragmenty meczu: http://www.youtube.com/watch?v=wbjtQD3LoVw
Tie-break jest w całości (zauważcie, że w piątym secie Rosja ani razu nie była na prowadzeniu - albo prowadzili rywale, albo był remis!). As Giovane na końcu - ale dla mnie chyba najbardziej pamiętna była akcja Nalberta z końca drugiego seta (5:42). Piłka setowa - i Brazylijczyk, nie widząc szans na efektywne uderzenie prawą ręką - uderzył znienacka lewą, zdobywając tak ważny punkt!
Nie był to może szczyt siatkarskiej finezji - ale tamten moment pozostał dla mnie symbolem. Że czasem w meczu trzeba zrobić wszystko, jakimkolwiek sposobem, żeby dopiąć celu...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia siatkówki”