Volleyball Manager - darmowa gra komputerowa

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Mate »

Dobra sprawa z tą zmianą klubu. Jeszcze przydałoby się, że trener zaczyna karierę od słabej drużyny. Tak jak było kiedyś w Fifie. Może nie jest to denerwujące, ale trzeba zasłużyć na pracę w Sisleyu czy Itasie. A jest jakaś skala odnośnie doświadczenia??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Doswiadczenie bedzie skalowane od 1 do 20
Klub wybierasz sobie oczywiscie sam. W wersji hardcore zaczynasz jako bezrobotny :D
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: dwrchuck »

Co się stało ze stroną managera? Miał wyjść pod koniec sierpnia, a narazie cisza. Tym bardziej strona padła.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Guilder »

Cała e-siatka coś kombinuje z serwerem, więc stronka VM-u chcąc nie chcąc też musiała przestać działać. Jak się próbowałem dowiedzieć więcej od osób będących głębiej w całym przedsięwzięciu, to jest to tylko tymczasowe.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

Tak jak pisze Guilder trwa remont na e-siatce a my jesteśmy na ich serwisie więc musimy poczekać. Rozmawiałem z kolegami z e-siatki i niedługo powinniśmy sie pojawic znowu
A gra jest w etapie testów- zasadniczo wypadaja one jak najbardziej ok
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: marcin_r »

Juz działa 8-)
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Co sezon setki graczy znajdujących się w bazie danych VM kończy karierę. Nie jesteśmy w stanie śledzić tego w 100%, dlatego uprzejmie prosimy byście podawali informację o wszystkich graczach, o których wiecie, że już w VM nie powinni się znaleźć (porzucili sport, zostali trenerami, ['] zmarli), najlepiej opierając się na oficjalnym źródle.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: Logan »

Leonardo Morsut
- Pavel Pimienta
- Guido Goertzen
- Karol Sramek
- Andrea Sartoretti
- Daniele Vergnaghi
- Szymon Kosmęda
- Stanislav Dineikin
- Pietro Rinaldi
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Dziś przedstawiamy gronu testerów wersję VM 1.21. Jest to już gra w kształcie, w jakim chcielibyśmy ją opublikować z początkiem nowego sezonu ligowego. Zamknięta jest kwestia kodu i parametrów gry (poza niezbędnymi poprawkami zauważonych w najbliższym czasie błędów), temat wszelkich tekstów i opisów w grze (w wersji polskiej i angielskiej powinno już wszystko być w porządku). Grafika została częściowo odświeżona (ustalimy jeszcze, na ile będziemy ją modyfikować przed oficjalną publikacją gry), baza danych jest już technicznie przygotowana do startu gry w nowym sezonie.
Co jest jeszcze do zrobienia z bazą danych przed publikacją gry:
- aktualizacja zespołów grających w danych ligach
- składy poszczególnych ekip
- umiejętności poszczególnych zawodników
- historia rozgrywek, w szczególności uzupełnienie informacji za zeszły sezon
- poprawki w tłumaczeniu gry na języki włoski oraz holenderski
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2008

Post autor: osnazfsb »

Dla osób czekajacych na nowego VM- prace nad aktualizacja nowej wersji sa na ostatniej prostej, ostatnio troche przystopowalismy z powodu tragicznego zdarzenia które dotkneło społeczność naszego forum, ale sądze ze gra powinna sie ukazać w nablizszym czasie to znaczy w najblizszy weekend lub na samym poczatku listopada jesli termin weekendowy okaze sie nierealny.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Volleyball Manager 2009

Post autor: Core »

Nadszedł dzień premiery Volleyball Managera 2009, wersji gry 1.24, będącej pierwszym oficjalnym wydawnictwem od czasu publikacji wersji 1.17, która miała miejsce w sierpniu zeszłego roku. Oddajemy w Wasze ręce efekty naszej rocznej pracy, gry przede wszystkim udoskonalonej o tryb kariery menedżerskiej, pozwalający graczowi prowadzić bardziej urozmaiconą i emocjonującą rozgrywkę w VM. Menedżer będzie rozliczany za wyniki sportowe, będzie pobierał pensję z klubowej kasy, obserwował trenerski rynek pracy i miał możliwość zmiany pracodawcy. Każdy kij ma dwa końce, więc również i władze klubu czy siatkarskiego związku będą mogły skorzystać z opcji zwolnienia z pracy nieskutecznego menedżera.

Oto lista najważniejszych zmian, jakie nastąpiły od wersji 1.17:

Mechanizmy gry:

- udoskonalony mechanizm określania bieżącej formy zawodnika (zwiększenie jej tendencyjności, zmienności i istotności)
- opcja renegocjacji kontraktu menedżera z klubem/reprezentacją po zakończeniu sezonu
- wprowadzony wskaźnik poziomu zaufania zarządu do menedżera
- ograniczona szybkość spadku parametrów fizycznych u starzejących się zawodników
- przyspieszenie rozwoju parametrów technicznych u młodych zawodników
- zniwelowanie dysproporcji wartości formy pomiędzy graczami atakującymi a libero
- zmieniony mechanizm określania początkowych parametrów nowo tworzonych zawodników
- rozszerzenie statystyk zawodników: rejestracja i wyświetlanie w profilach graczy oraz zespołów ilości nagród MVP meczu oraz średniej ilości zdobytych punktów na mecz
- rejestrowanie osiągnięć indywidualnych w profilach zawodników
- opcja kopiowania treści wiadomości z ekranu głównego gry do schowka
- opracowane nowe kategorie wiadomości i informacji dla menedżera
- wybór Szóstki Kolejki oraz Szóstki Sezonu dla każdego typu rozgrywek ligowych
- generowanie terminów meczów towarzyskich dla reprezentcji narodowych
- zmiana systemu punktowego w Lidze Światowej
- zmniejszona skuteczność ataku zawodników
- wyświetlana notka pomeczowa, nie tylko na temat spotkań zespołu gracza, ale również pozostałych meczów w danej lidze czy grupie pucharowej
- zmniejszenie wpływu motywacji przedmeczowej na przebieg wydarzeń na boisku
- zmiana zasad zliczania zawodnikom punktów zdobytych z zagrywki


Zmiany w interfejsie:

- stworzony profil menedżera ze statystykami odnośnie przebiegu jego kariery
- stworzona tabela przedstawiająca sytujację na trenerskim rynku pracy
- pełne tłumaczenie gry na język włoski
- aktualizacja oraz uzupełnienie tłumaczenia gry na język angielski
- stworzenie ekranu tytułowego gry
- zmiana elementów graficznych gry (m.in. górny banner gry, ikonki flag)
- wyświetlanie informacji w profilach rozgrywek ligowych o ilości zespołów kwalifikujących się w danym sezonie do rozgrywek pucharowych


Baza danych:

- aktualizacja rankingów FIVB i CEV
- aktualizacja list zespołów występujących w większości rozgrywek ligowych, w tym polskie ligi do poziomu 3. lig włącznie
- aktualizacja składów zespołów w najsilniejszych ligach, w tym polskie ligi do poziomu 2. lig włącznie
- poszerzenie bazy o ok. 3 tys. zawodników - aktualnie dostępnych jest ponad 11 tys. prawdziwych zawodników
- dodanie ligowych rozgrywek Ukrainy oraz Szwecji
- likwidacja graczy dublujących się (głównie Brazylijczyków)
- poprawienie błędnej pisowni niektórych nazwisk
- aktualizacja parametrów umiejętności części zawodników
- zaktualizowana siła i rozkład potencjału zespołów


Poprawione błędy:

- naprawiony bug z błędną wiadomością odnośnie wyboru MVP meczu
- poprawiony bug błędnego wyświetlania danych w rankingu CEV
- poprawione błędy różnego typu, pojawiające się w wiadomościach w grze
- zmiany w terminarzach rozgrywek zapobiegające konieczności rozgrywania dwóch spotkań jednego dnia
- dobrane barwy wielu zespołów tak, by gra nimi nie była wizualnie uciążliwa


Gra będzie podlegała dalszemu rozwojowi. Część nowych opcji jest już w znacznym stadium zaawansowania, ale nie chcemy publikować rozwiązań nie do końca sprawdzonych.
Nie przerywamy także aktualizacji bazy danych. W tej kwestii liczymy bardzo na Wasze uwagi. W trakcie sezonu postaramy się wydać aktualizację gry.

W celu pobrania gry zapraszamy do naszego downloadu.
Jak zawsze czekamy na Wasze opinie i wrażenia.


Volleyball Manager 2009
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Witam miałem zamiescic informacje o vm ale Core mnie ubiegł :D . Od siebie dodam tylko ze VM 2009 jest istotnie lepszy od VM 2008 a wiec co mowie bo spedziłem dosc duzo czasu na testowaniu nowej wersji. W szczególnosci fajny jest tryb kariery manadzerskiej, statystyki z kazdego meczu naszej ligi wybor szóstki kolejki i gracza kolejki. Jak juz mowiłem postep jest istotny dlatego program wart jest sciągnięcia.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Logan »

Wielkie dzieki za nowego VM uruchomiłem nowa karierke i wszystkie zmiany wyszły grze na plus. Podoba mi sie nowa szata graficzna jest duzo wiecej danych z innych meczów co pomaga sprowadzic potem odpowiednich graczy statystyki mogłyby byc jeszcze bardziej rozbudowane ale nie mozna miec wszystkiego. Nie pamietam tylko linku do facepacku ze zdjeciami czy ktos mogłby mi go podac?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Nagor »

Nie działa.
...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: KadrO »

Nie wiem czy ten "dhost" w ogóle kiedyś działał :D Zawsze jakoś trafiam na error ;)
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Działał działał nawet teraz pobierajac gre pobieracie ja z dhosta. Zreszta niedługo czeka nas gruntowny remont forum i wtedy moze zmieni sie lokalizacja downloadu.Postaram sie poszukac linka do facepaków bo gdzies on z pewnoscia jest tylko nie wiem gdzie
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Moze kogos to zainteresuje w ramach przegladania tego co udało nam sie dokonacpostanowilismy odostepnic archiwalna wersje Vm 0.17 z kobieca baza danych. Projekt ten został pozniej zarzucony jednakze jest szansa ze ktos zrobi baze danych aktualna na ten sezon jesli tak zamieszcze o tym informacje. Silnik meczowy opiera sie na meskiej wersji takze nie jest idealnie dopasowany do rozgrywek zenskiej siatki ale w ramach ciekawostki mozna sprobowac pograc paniami
Volleyball Manager 0.17 (wersja z kobiecą bazą danych)
http://www.vm.e-siatka.pl/files/vm17kob.rar

PS. Proszę nie pisać nic o bugach w tych wersjach, bo i tak już nie będą poprawiane!
Proszę również o nie zadawanie pytań kiedy wyjdzie pełna wersja gry!
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Logan »

Fajnie popróbujemy pograc paniami. Wielkie dzieki za udostepnienie nawetjesli nie jest to wasze najwieksze osiagniecie to w ramach oddechu od VM 2009 spróbuje pograc w to.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Logan »

W jaki sposób w VM mozna zmienic prowadzony klub lub reprezentacje?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Mate »

Logan pisze:W jaki sposób w VM mozna zmienic prowadzony klub lub reprezentacje?
Zrezygnować z prowadzenia własnej drużyny i ubiegać się o pracę, gdzie jest wakat ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Po wydaniu Vm 2009 nie zaprzestalismy prac nad poprawianiem gry i sukcesywnie beda sie ukazywac kolejne wersje testowe zapowiadajace poprawiona wersja VM 2009, która jednak zbyt szybko sie nie ukaze. Pierwsza z nich jest VM 1.25 który zawiera nastepujace zmiany i poprawki:

Zmiany w wersji 1.25:

Wprowadzenie ukrytego parametru talentu zawodnika (losowa wartość na początku gry, wpływ na szybkość rozwoju młodych zawodników)
Wprowadzenie opcji stworzenia własnego klubu (start gry w najniższej lidze danego kraju, opcja znana z wersji 0.1x)
Optymalizacja kodu gry:
- szybkość tworzenia nowej gry (oceniam, że kilkadziesiąt % wzrostu wydajności)
- rynek transferowy (szybkość przetwarzania danych)
Optymalizacja parametrów gry:
- silnik meczowy (wpływ na ograniczenie ilości serii punktowych)
- rynek transferowy (niewielkie zmiany parametrów)
- zwiększona szybkość rozwoju młodych zawodników
- utrzymanie stałego poziomu ofert pracy dla trenera w dalszych sezonach gry
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Z nowym rokiem oprócz opisanych w poprzednim poscie zmian rozpoczelismy prace nad systemem scoutingu w VM. Zmian nie nalezy sie co prawda spodziewac w wersji gry planowanej na pierwsza połowe 2010 (finalnej wersji Vm 2009 wraz z zaaktualizowana baza danych co powinno sie ukazac ze zakonczeniem tego sezonu) roku ale byc moze pojawia sie one w VM 2010.
Poważnie zastanawiam się nad wprowadzeniem w VM dość istotnej zmiany, zdecydowanie utrudniającej grę, jaką byłoby częściowe ukrycie parametrów zawodników. Oczywiście im zawodnik bardziej znany i popularny, tym większa część jego parametrów byłaby dostępna. Średnia umiejętności widoczna teraz w różnych tabelach byłaby wyliczana tylko dla graczy z kompletem znanych parametrów. Skille zawodników zespołu klubowego czy reprezentacji byłyby dla menedżera w 100% widoczne. Jeszcze zastanawiam się co zrobić z formą zawodników.

Równolegle powstałaby w grze możliwość scoutingu, polegająca na obserwacji i zdobywaniu wiedzy odnośnie zawodników występujących w określonych rozgrywkach lub w wybranym zespole. Wysłanie scouta na obserwacje wiązałoby się z określonymi kosztami. Bez dodatkowych nakładów menedżer zdobywałby coraz większą wiedzę o zawodnikach, którzy występowali w meczach przeciwko jego drużynie lub w meczach, które teoretycznie można by obejrzeć w telewizji jak występy reprezentacji, mecze w pucharach europejskich, najwyższej klasie rozgrywkowej danego kraju, czy ostatnich faz krajowego pucharu. Zapewne pojawiałyby się wiadomości z raportami zawierającymi spostrzeżenia i rekomendacje scoutów.

Wprowadziłem już ukryty parametr mówiący o tym, jak dobrze menedżer może znać danego zawodnika. Stopień znajomości zawodnika będzie wzrastał przez bezpośrednią jego obserwację w meczach prowadzonych przez menedżera oraz w meczach, które są dostępne dla publiczności masowej, co będzie zdefiniowanie zależnie od kraju, w którym pracuje dany szkoleniowiec. Również pośrednie obserwacje, a więc przez scoutów, będą podnosiły poziom znajomości gracza. Uznałem też, że samo przyjście zawodnika do klubu, czy odwrotnie, trenera do klubu, nie spowoduje natychmiastowego odkrycia wszystkich parametrów zawodników. Tu widzę rolę meczów towarzyskich, które będą dodatkowo ułatwiać i przyspieszać zdobywanie wiedzy o siatkarzach.

Co sądzicie o tym kierunku rozwoju gry? Nie muszę mówić, że do realizacji tego pomysłu byłaby długa i kręta droga, ale warto zacząć dyskusję. Jeśli macie swoje sugestie, proszę piszcie.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Logan »

A ja mam pytanie kiedy wyjdzie planowany update reszty lig na sezon 2009/2010. Piszecie ze przed koncem sezonu ale to troche zenada wydawac to tak pozno kiedy kibice beda czekali na nowy sezon, nie dałoby rady tego przyspieszyc bo chetnie ałbym sobie Knackiem Rosealare, bardzo prosze postarajcie sie
marcin_r

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: marcin_r »

Własnie zaczelismy prace nad aktualizacja reszty lig w VM 2009 wiec dosc niedługo powinno byc widac nasze i naszego programisty efekty pracy. Nie chce tu deklarowac jakichkolwiek terminów ale mysle ze w lutym nasze dzieło na pewno ujrzy swiatło dzienne a moze wczesniej.
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Pierwszy screen prezentujacy wyglad systemu scoutingu w nowym VM.Miłośnicy cyferek i tabelek na pewno będą zadowoleni z tej formy przedstawienia informacji o wyszukanych zawodnikach:

http://img695.imageshack.us/img695/690/scoutlist.png
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Prezentuje wersje beta internetowego poradnika do Vm 2009. Cały poradnik nie jest jeszcze w wersji koncowej i zostało sporo rzeczy do wygładzenia ale dokształcac na temat VM mozna sie juz teraz :D. Jesli ktos wykryje jakies błedy to poniewaz całosc jest napisana w skrypcie wikipedii mzoe je od razu poprawic z tym ze my zostawiamy sobie prawo do usuwania edytowania niepozadanych tresci.
Oto link: http://forum.e-siatka.pl/wiki
Na stronie wybieramy odnosnik strona głowna
Awatar użytkownika
pjus
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2009, o 13:20
Płeć: M

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: pjus »

Jak moge indywidualnie ustawic rodzaj zagrywki czy typ ataku dla poszczegolnego gracza mojej drużyny?
.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: Mate »

Jeśli mnie pamięć nie myli to rodzaj zagrywki i jej ryzyko oraz atak ustawiało się w taktyce meczowej, czyli podczas rozgrywania spotkania.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Volleyball Manager 2009

Post autor: osnazfsb »

Tak jak pisze MAte robi sie to w menu meczowym w zakładce danego zespołu dotyczacej taktyki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dca ... 6b88a.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”