Piłka z podpisami z 1976r

piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

Witam, mam pytanie. Posiadam piłkę "Volley Olympic Champions" z XXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu z 1976r z podpisami składu reprezentacji polski oraz ich numerami. I pytanie brzmi ile byłaby warta?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: sb.slav »

Poszukaj na aukcjach podobnych przedmiotów, zobacz za ile sa wystawione. Ja bym się tym sugerował.
Ja osobiście spróbowałbym wystawić taki artefakt za circa 1000 złotych, a niewykluczone, że licytacja wywindowałaby jego wartość znacznie bardziej. Jeśli na portalu zagranicznym, to cenę minimalną ustawić wyżej :)

Taki jest mój amatorski punkt widzenia ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:Poszukaj na aukcjach podobnych przedmiotów, zobacz za ile sa wystawione. Ja bym się tym sugerował.
Ja osobiście spróbowałbym wystawić taki artefakt za circa 1000 złotych, a niewykluczone, że licytacja wywindowałaby jego wartość znacznie bardziej. Jeśli na portalu zagranicznym, to cenę minimalną ustawić wyżej :)

Taki jest mój amatorski punkt widzenia ;)
Nie zaszkodziłoby jakieś poświadczenie autentyczności. ;)
np: droga jaką do Ciebie trafiła + okoliczności jej powstania+ opinia kogoś kto się tam podpisał.
Jeśli jest oryginalna może być znacznie więcej warta
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

"Nie zaszkodziłoby jakieś poświadczenie autentyczności. ;)
np: droga jaką do Ciebie trafiła + okoliczności jej powstania+ opinia kogoś kto się tam podpisał.
Jeśli jest oryginalna może być znacznie więcej warta"


Ogólnie to trafiła łatwo: od wujka rzecznika, który był dziennikarzem na tych zawodach, okoliczności powstania ciężko określić, ja piłce widnieje napis made in poland :)
o opinie kogoś z podpisanych na niej ludzi tez trochę ciężko bo jak sprawdzałem z wikipedią reprezentacje siatkarzy z 1976r. to albo połowa nie żyje albo nie ma z nimi kontaktu... choć niektórzy z nich ambitnie są włączeni w rozwój siatkówki...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: madlark »

piotrekn92 pisze: Ogólnie to trafiła łatwo: od wujka rzecznika, który był dziennikarzem na tych zawodach, okoliczności powstania ciężko określić, ja piłce widnieje napis made in poland :)
o opinie kogoś z podpisanych na niej ludzi tez trochę ciężko bo jak sprawdzałem z wikipedią reprezentacje siatkarzy z 1976r. to albo połowa nie żyje albo nie ma z nimi kontaktu... choć niektórzy z nich ambitnie są włączeni w rozwój siatkówki...
Najprościej ich spotkać na Memoriale Wagnera, a jeśli powołasz się na wujka to z rozmową nie powinno być problemu.
Na pewno będzie więcej warta, jeśli ubierzesz ją w historię i będziesz miał jakieś papierki.
Zawsze warto się zastanowić, czy już teraz chcesz się jej pozbyć, czy też traktować ją jako inwestycję na przyszłość.
Ja postarałbym się teraz o papiery, ale ze sprzedażą bym się wstrzymał.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

ale ja nie myślę o niej jako o zarobku w przyszłości tylko na dziś dzień chce ją przekazać komuś w dobre ręce ponieważ niestety się wyprowadzam, a zabrać jej nigdzie nie mogę a przekazać komuś tym bardziej... więc szukam nowego nabywcy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: madlark »

zacznij od dokumentacji foto+spis podpisów
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

dokumentacji? spis podpisów: nie wszystkie jestem w stanie dobrze rozczytać, mogę powstawiać zdjęcia to może ktoś pomoże... ja robiłem to z wikipedią i kilka dałem rade resztę nie bardzo...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: madlark »

piotrekn92 pisze:dokumentacji? spis podpisów: nie wszystkie jestem w stanie dobrze rozczytać, mogę powstawiać zdjęcia to może ktoś pomoże... ja robiłem to z wikipedią i kilka dałem rade resztę nie bardzo...
robisz foty
tu możesz spróbować poprosić o pomoc
http://www.fundacjawagnera.pl/
tak bym kombinował
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

Oto podpisy jakie udało mi się zweryfikować: Włodzimierz Stefański 1, Lech Łasko 3, Edward Skorek 4, Tomasz Wójtowicz 5, Mirosław Rybaczewski 7, Zbigniew Lubiejewski 8, Ryszard Bosek 9, Włodzimierz Sadalski 10, Zbigniew Zarzycki 11, Marek Karbarz 12... Jest jeszcze prawdopodobnie podpis samego Wagnera ale tego nie jestem pewien... napisałem e-maila do fundacji, jeżeli odpiszą oczywiście podzielę się informacją...
piotrekn92
Posty: 6
Rejestracja: 3 gru 2013, o 18:33
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: piotrekn92 »

Nie dostałem odpowiedzi na e-maila więc postanowiłem zadzwonić. Pani w odpowiedzi powiedziała, że szef fundacji rok temu dostał taką piłkę z podpisami i nie jest zainteresowany... Ale podała namiary na knajpę w Warszawie gdzie właścicielem jest były siatkarz i ma też tam również muzeum więc to jedyna opcja jaka mi zostaje... Aż sam sobie się dziwię, że nikt nie jest takim zabytkiem zainteresowany...
SENIOR
Posty: 114
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:46
Płeć: M

Re: Piłka z podpisami z 1976r

Post autor: SENIOR »

Posiadam proporczyk z autografami mistrzów świata z Meksyku - rok 1974. Co do ich autentyczności jestem pewien, gdyż sam je zbierałem po meczach które sędziowałem. Po tych mistrzostwach wydana była również widokówka z autografami. Problem w tym, że na IO reprezentacja była trochę zmieniona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik kolekcjonera”