[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Postprzez dreamer221 » 24 wrz 2014, o 21:08

Witam, ostatnio w moim życiu pojawił się spory dylemat. Mianowicie, czy warto zaczynać treningi siatkarskie w wieku 18 lat (1996r.). Całe życie grałem w koszykówkę, jestem sprawny fizycznie, mam dosyć przyzwoity wyskok, mam w moim mieście możliwość aktywnego rozwoju siatkarskiego, tylko chodzi o to, czy jest w ogóle sens poświęcać się i zaczynać trenować w tym wieku. Żałuję, że nie zacząłem ćwiczyć za dziecka.
Dzisiaj wybrałem się z ciekawości na trening prowadzony w moim liceum, trener powiedział, że mam potencjał, ale braki w technice, czym mam się nie przejmować, bo to kwestia czasu i treningu.
Mam 183 cm, zasięg ramion bokserski - 193cm, wyskok około 70cm, zasięg w ataku 310~ cm.
Czy to już za późno na robienie kariery?

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :D :)
dreamer221

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Postprzez Basil » 24 wrz 2014, o 22:01

Jest tyle pięknych rzeczy do robienia na tym świecie, po co się nim tak szybko rozczarować? :)
[edit]
Basil

Postprzez dreamer221 » 24 wrz 2014, o 22:38

Co masz na myśli mówiąc to? :D Dlaczego miałbym się rozczarować, po prostu zadałem pytanie, jeżeli uzyskam odpowiedzi, że nie warto, to zrozumiem i nie będę się załamywał. Antiga np. zaczynał grać w wieku 18 lat, Nowakowski, Kłos również w liceum. :D
dreamer221

Postprzez compact » 24 wrz 2014, o 23:04

Za niski jesteś.
compact

Postprzez StanLee » 24 wrz 2014, o 23:18

No jak chcesz być Mauricio Limą, to możesz się rozczarować, ale jak lubisz siatkówkę, to graj i trenuj, nawet nie grając na zbyt wysokim poziomie będzie sprawiać Ci to frajdę.
StanLee

Postprzez dreamer221 » 27 wrz 2014, o 10:24

A teraz z czystej ciekawości, bo ostatnio odnotowałem wzrost u siebie. Czy jeżeli urósłbym coś jeszcze, to rozpoczęcie treningów w tym wieku miałoby sens?
dreamer221

Czy to już za późno...?

Postprzez Celestiall » 4 gru 2016, o 22:41

Witam.

Mam 20 lat, 180 cm wzrostu i zacząłem interesować się siatkówką od niedawna. Rozpocząłem nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego wątku - ale od początku. Gdy byłem w gimnazjum dość rzadko graliśmy z klasą w siatkówkę ale lubiłem w nią grać. Może nie byłem najlepszy ale zraziłem się do siatkówki przez to, że moi koledzy z klasy woleli grać w piłkę nożną lub koszykówkę, więc nie wkładali w naszą siatkę serca. Zapomniałem o tym sporcie zaraz po gimnazjum. Wybił ten wiek, w którym chciałbym coś zmienić, coś osiągnąć. Stwierdziłem, że fajnie byłoby pograć w siatkówkę... Ale właśnie chodzi o to, że chciałbym ją trenować na skalę zawodową... Chciałbym coś osiągnąć w siatkówce ale przytłacza mnie fakt, że 20 lat to już za późno dla mnie... Dlatego rozpocząłem ten temat, ponieważ nadal mam iskrę nadziei , iż może mi się udać ale nadal chciałbym usłyszeć opinie doświadczonych już w tym sporcie osób. Czy jest jakaś szansa, żebym mógł grać na wyższym poziomie niż tylko trening czy też zwykła rozgrywka w szkółce? Czy są jacyś siatkarze, którzy zaczęli równie późno i coś osiągnęli?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Celestiall

Postprzez Noworoczny » 5 gru 2016, o 07:24

1. Nie.
2. Nie.
3. Tak, ale sporo wyżsi.

Ale amatorsko można popykać.
Zdecydowaną większość postów "nabiłem" sobie przy okazji pretyperów. Duża ich liczba nie oznacza, że mam coś ciekawego do powiedzenia.
Noworoczny

Postprzez Xenio » 5 gru 2016, o 10:58

Samemu to nie warto ale pomyśl o ożenku , będziesz miał dzieci i wtedy swoje niespełnione marzenia będziesz realizował wciągając syna czy córkę do siatkówki lub innej dyscypliny sportowej . Jakkolwiek by to nie zabrzmiało jesteś za stary .
Xenio

Postprzez danny1206 » 14 lut 2017, o 14:09

A ja uważam że warto. Zaczynać można w każdym wieku, i tak jak wspomniałeś nie wszyscy wielcy sietkarze rozpoczynali za dzieciaka. Nie którzy musieli dorosnąc do decyzji. Spróbować możesz,a jak nie wyjdzie , to zawsze możesz zostać instruktorem, skoro się na tym znasz i zachęcać innych do uprawiania sportu. Wiem, że początki są najtrudniejsze i trzeba się motywować odpowiednio, więc podrzucam jeszcze ciekawy artykuł o początkach treningu
danny1206

Powrót do Tematy ogólno-siatkarskie