Wojciech Drzyzga i inni eksperci

matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: matek123 »

Ten temat poświęcony jest najlepszemu trenerowi wśród komentatorów

osobiście za nim nie przepadam drażni mnie mie to, że ciągle krytykuje innych trenerów. Lozano, że przetrenował naszych siatkarzy. Castelaniego za "słaby" wynik w LM, a sam nic nie osiągną oczywiście jako trener prowadził rok olsztyn i go zwolnili tak samo było w mosto
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 20:10 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 20 Regulaminu Forum
AgenT
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:46
Płeć: K
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: AgenT »

mam podobne zdanie do Twojego...no i nie można zapomnieć o jego hmm głupich tekstach jako komentator. ja osobiście czuje do niego wielką niechęć. no cóz takie moje zdanie :)
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Knutsen »

Jest dobrym komentatorem dobrze się go słuch, ale nie jest niestety dobrym trenerem i nigdy nie był. Niestety jego poczynania z Olsztynem i Mostostalem (rekordowa seria porażek z rzędu) mówi same za siebie. Z resztą widać ze człowiek z charakterem i nie da sobie w kaszę dmuchać.

Nie mogę tylko znieść jak zamiast słowa Olsztynianie uparcie mówi i powtarza "Olsztyniacy"!!! :]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Radek
Posty: 524
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Radek »

Fajnie sie ich slucha gdyby nie te "ochy" i "achy" nad Skra Belchatow. Jak cos im nie wyjdzie to sedzie zawalil, jak fartem zdobeda punkt to tak chcieli. Wszyscy widza, ze sa najlepsza druzyna w Polsce, ale oni to chyba robia z ich zawodnikow bogow.
Prym w chwaleniu tego klubu wiodl Krzysiek Wanio, ale juz go w Polsacie nie ma. Poza tym sa ok. A i drazni mnie jak gadaja 245 razy w meczu, ze atak z 6 strefy to teraz jest podwojna krotka z 2 linii. Nazywajcie to sobie jak chcecie, ale nie 245 razy w meczu.
matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: matek123 »

A i drazni mnie jak gadaja 245 razy w meczu, ze atak z 6 strefy to teraz jest podwojna krotka z 2 linii. Nazywajcie to sobie jak chcecie, ale nie 245 razy w meczu.
mnie drazni jeszcze jak mowia ze atak z krótkiej z 3 metra to juz standart i że zagumny świetnie sie rozumie z wojtkiem grzybem bo graja w pzu azs olsztyn
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Knutsen »

Fakt niestety jedno Polsatowi przyznać trzeba - brak obiektywizmu zawsze skra była lansowana jako klub "mistrza" i fantastyczni kibice tylko że nie mają zadnych przyśpiew meczowych tylko bębny i pszczółkę!!! Przydałby się obiektywizm!!! To nie tak dużo!!!
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Lemanus
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:58
Płeć: M
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Lemanus »

To prawda, jak trener pan Drzyzga nie zwojował i nie zwojuj POlski a co dopiero świata:-) ale musze przyznac ze dzieki Jego komentarzom w TV przyblizono mi siatkówke niemal "od kuchni" to on wprowadza w wwypowiedziach bardzo ciekawe zdania na temat treningu, pojedynczych elemntów gry czy szkolenia zawodników, choc czasem moze denerwowac ( powtarza sie zbyt czesto) to w gruncie rzeczy lubię tego Pana....:-)
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: redinho »

jeśli ktoś ma choćby średnie pojęcie o siatkówce to pana drzyzgę najchętniej by wyłączył i oglądał mecz bez jego "tak zwanych"..
ale po 3 dniowym maratonie z panem zarzyckim na eurosporcie stałem się wręcz wielbicielem drzyzgi ;)
Radek
Posty: 524
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Radek »

jeśli ktoś ma choćby średnie pojęcie o siatkówce to pana drzyzgę najchętniej by wyłączył i oglądał mecz bez jego "tak zwanych"..
Ja na siatkowce chyba troche sie znam, ale tylko troche :) i mnie komentarz pana Drzyzgu nie denerwuje. Oczywiscie poza wymienionymi sytuacjami.
Fajnie siatkowke w Eurosporcie komentuje Jacek Laskowski. Zreszta on chyba jest jednym z najlepszych polskich komentatorow w ogole.
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: redinho »

no para laskowski z mazurem do zarzyckiego z tym drugim ( przepraszam, nazwiska nie pamiętam) to jak bentley do łady samary
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Ted »

redinho pisze:jeśli ktoś ma choćby średnie pojęcie o siatkówce to pana drzyzgę najchętniej by wyłączył i oglądał mecz bez jego "tak zwanych".. ale po 3 dniowym maratonie z panem zarzyckim na eurosporcie stałem się wręcz wielbicielem drzyzgi ;)
No i po tym wpisie zrozumialem dlaczego nigdy nie wylaczam glosu gdy mecz komentuje Wojciech Drzyzga :) Z powyzszego wynika, ze niestety nie posiadam sredniego pojecia o siatkowce, a szkoda... Bo mimo ze nie mam nawet w 5% takiej wiedzy jaka posiada trener Drzyzga naprawde z mila checia bym z nim na siatkarskie tematy pogaworzyl.

Rozumiem, ze gdy bedziesz z jego wieku to Ty bedziesz telewizyjnym komentatorem - ekspertem, ktory nie bedzie uzywal "tak zwanych" sformulowan :]
Ewka87
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:39
Płeć: K

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Ewka87 »

Moim zdaniem Drzyzga dobrze komentuje mecze w przeciwieństwie do Swędrowskiego.
Drzyzga z racji tego że sam grał i trenował innych zna dość dużo szczegółów i moim zdaniem jego komentarz jest ciekawy i dobrze sie go słucha.
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: redinho »

nie, nie
nie zamierzam tu udowadniać że mam większą wiedzę od niego ale niestety zniszczę Ci jego super wizję i poproszę żebyś uważnie posłuchał z 2,3 mecze i posłuchał co on czasami mówi. a "tzw" wrzuca do wszystkiego co można, tak żeby wszystko brzmiało "fachowo" :) niestety ktoś z mojej rodziny kazał mi na to zwrócić uwagę i od tego czasu z nadzieją liczę że mecz będzie komentował pan Wójtowicz:)
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Knutsen »

Ewka87 pisze:Moim zdaniem Drzyzga dobrze komentuje mecze w przeciwieństwie do Swędrowskiego.
Drzyzga z racji tego że sam grał i trenował innych zna dość dużo szczegółów i moim zdaniem jego komentarz jest ciekawy i dobrze sie go słucha.
Tomasz Swendrowski też grał w siatkówkę i to bodaj we Wrocławskiej Gwardi kiedy ta święciła największe sukcesy, chociaż nie grał pierwszych skrzypiec. Jeśli się myle to tylko co do drużyny ale razczej nie sądzę;]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: matek123 »

[ale po 3 dniowym maratonie z panem zarzyckim na eurosporcie stałem się wręcz wielbicielem drzyzgi
podzielam twoje zdanie Zarzycki jest dużo gorszy od Drzyzg.
Podczas meczu z Francją Zarzycki cały czas gadał że trzeba blokować prostą dla mnie to było trochę żenujące
klo_nick
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: K

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: klo_nick »

Drzyzga i tak się wyrobił przez ostatnie sezony, juz nie jest tak uszczypliwy co do pewnych drużyn, jak juz się czepiam to Tomasza Swędrowskiego jedynego i niepowtarzalnego kibica Skry Bełchatów. Niestety albo stety kiedy gra drużyna ze Skrą Bełchatów pan Tomasz komentuje jedynie grę Bełchatowa.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Skalar121 »

"Siatkówka w Polsce to już jest zjawisko socjologiczne" ten tekst Swędrowskiego podczas meczów LŚ slyszałem tak często ża aż zaczął mi przesłaniaćcałe piękno tych rozgrywek :) a Drzyzga czasem gdy jest mowa o Piotrku Gruszce stwierdza: " kiedyś Piotrek był bardzo krytykowany przed pewnych ludzi za swoje słabsze przyjęcie, ale teraz potwierdza to raz kolejny że ci krytycy nie mieli absolutnie racji" i może się mylę ale mam wrażenie że to Pan Drzyzga należał do największych krytykantów tego elemantu siatkówki u Piotrka :D Skleroza? tylko czyja? moja czy Drzyzgi?
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: seniora »

Ja najbardziej lubię duet Drzyzga - Swędrowski ze wskazaniem na tego pierwszego, jego komentarz jest rzeczowy, stonowany i dobrze się go słucha. Może panowie zbyt często powtarzają niektóre mądrości (nieudana zagrywka po przerwie to duży błąd, Paweł Zagumny nie wystawia, on zagrywa itp), ale generalnie nie jest źle. Irytuje mnie tylko jedno: "meczy" zamiast "meczów" w wykonaniu Drzyzgi. Natomiast pan Wójtowicz zapewne byłby świetnym komentatorem, gdyby zdecydował się częściej otwierać buzię i więcej mówił od siebie, a mniej powtarzał po swoim partnerze. Na pewno miałby dużo ciekawego do powiedzenia, tylko chyba musi się trochę rozkręcić, ale idzie mu coraz lepiej.
PS. Nie mylisz się, Knutsen, Swędrowski grał w Gwardii, zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski, ale czy tam "błyszczał" czy nie, nie pamiętam.:)
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: OziM »

Ja tam Drzyzgę uwarzam za bardzo dobrego fachowca, który ma duże pojęcie o siatkówce i w jakiś sposób stara się do przekazać komentując mecze, a że aż tak dobrze mu to nie wychodzi to już inna sprawa, ale jednak jako jeden z niewielu komentatorów posiada dużą wiedzę na temat siatkówki i za to powinien być ceniony.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Balla
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Balla »

Pana Zarzyckiego szanuje za osiagniecia sportowe , ale jego madrosci zniesc nie potrafie:( ciekawi mnie dlaczego taki "fachowiec" nie prowadzi zadnej pierwszoligowej druzyny , skoro tak dosadnie wytyka bledy innym. Jest on dla mnie takim Jankiem Tomaszewskim polskiej siatkowki:D bardzo sie obawiam o poziom komentarzu ME. Generalnie eurosport ma najlepszych komentatorow :)( taka zbieraninka najlepszych : Borek z polsatu , Laskowski z C+ , Janisz z Polskiego Radia)
Swider
Posty: 111
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:56
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Swider »

Ja chciałem tylko zauważyć, że obaj panowie nie nadają się zupełnie do komentowania siatkówki plażowej. Jedno mnie też irytuje, za dużo czepiają się sędziów, a często nie mają racji. Najgorsze jest to, że niemal za każdą porażkę reprezentacji czy klubów w europejskich pucharach chcą winić, często bardzo dobrze gwiżdżących arbitrów. Może tak uważam bo sam jestem sędzią, ale takie mam nieodparte wrażenie.
Zawsze jest ktoś kto wie więcej od Ciebie. Najpierw poznaj przepisy, potem dyskutuj z sędzią.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Knutsen »

seniora pisze: Paweł Zagumny nie wystawia, on zagrywa itp)
Oczywiście miałeś/łaś na myśli że Paweł nie wystawia, tylko rozgrywa :]


seniora pisze:PS. Nie mylisz się, Knutsen, Swędrowski grał w Gwardii, zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski, ale czy tam "błyszczał" czy nie, nie pamiętam.:)
Tak myślałem że moja pamięć jest niezawodna :]

Pozdrawiam.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: jasson »

Moim zdaniem Drzyzga to najlepszy komentator. Uwielbiam oglądać mecze, które komentuje. Wiem, że popełnia błedy i czasami mówi "nie po polskiemu" ale liczba anegdot, ciekawostek i opowiadań jest wielka. W dodatku wyjaśnia każdą wątpliwość. Cieszę się, że jest słabszym trenerem bo przynajmniej może komentować ligę i kadrę:)
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Ted »

redinho pisze:no para laskowski z mazurem do zarzyckiego z tym drugim ( przepraszam, nazwiska nie pamiętam)
Ten drugi to Krzysztof Mecner, czlowiek ktory (i tu nie przesadze) o siatkowce wie wszystko. Jest uwazany i moim zdaniem slusznie za jednego z najlepszych ekspetow siatkowki swiatowej. Jest bylym dziennikarzem Sportu. Obecnie redaktor naczelny Magazynu Siatkowka i komentator Eurosportu. Krzysztof Mecner wydal takze kilka ksiazek poswieconych siatkowce.
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: redinho »

dokładnie, pan mecner jest chodzącą encyklopedią siatkówki, to niezaprzeczalne. jednak razem z panem z. usypiają ludzi nawet po 3 kawach.
a co do pana drzyzgi. to moje zdanie, ale on właśnie aż przesadza z tą fachowością. każdą akcje rozbiera na czynniki pierwsze a czasami jest to zupełnie niepotrzebne. mazur w eurosporcie robił to o wiele lepiej (imo)
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: seniora »

Knutsen:"Oczywiście miałeś/łaś na myśli że Paweł nie wystawia, tylko rozgrywa :] "

Oczywiście, to miałam na myśli.:)
Awatar użytkownika
slu
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:59
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: slu »

Faktycznie Drzyzga ma gadanego i nadaje sie do roli komentatora, czasami jednak przesadza w swoich opiniach.
PROUD TO BE POLISH
aleksander_22
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:20
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga jest good ale Ambroziak - to był gość !

Post autor: aleksander_22 »

Pan Drzyzga faktycznie jest dobrym komentatorem, zna sie na rzeczy jako że trenował dosć sporo więć moze wklejać do wypowiedzi typowe siatkarskie zwroty, co oczywiście robi, czasami powie też cos co jest prawdą ale w fajny ,smieszny sposób. Jednakże Pan Ambroziak był hmm wg mnie jednym z najlepszych siatkarskich komentatorów w Polsce. Jego niezapomniane m.in. "stratosferyczny zasięg Arka w ataku" "kolokwialnie mówiąć" oraz "rozpoczynamy tzw. wsteczne odliczanie" na zawsze pozostaną w pamięci prawdziwych siatkarskich kibiców...
' (..)wstań unieś głowę, wsłuchaj się w słowa..'
Edyta

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Edyta »

Drzyzga a Ambroziak - dwie zupełnie różne osobowości, ale właśnie osobowości. Pan Zdzisław z tym swoim namaszczeniem w głosie, niepowtarzalnym stylem, oryginalnymi powiedzonkami. Mimo zdarzających się lapsusów potrafił jak nikt budować atmosferę widowiska siatkarskiego, nadawał głębię nawet najbłahszemu meczowi. Komentował także tenis i było to słychać w jego stylu. Bardzo żałowałam, że nie mógł komentować tego naszego największego sukcesu w Japonii - i ze względu na Niego i na słuchających.
Drzyzga to zupełne przeciwieństwo w stylu - typowy fachowiec, ale na szczęście z darem wymowy i umiejętnością przekazywania słuchaczom swoich myśli. Ja sporo wynoszę z jego komentarza. Czasem tylko brakuje mi w nim odrobiny szaleństwa ;) , jakby zupełnie nie imały się go emocje. Oczywiście podczas komentowania PLS-u to dobra cecha, ale już przy końcowych piłkach tie-break'u z Rosją, gdy wszyscy łącznie z zachrypniętym Swędrowskim byli w stanie już tylko patrzeć, gdzie upada piłka i odliczać punkty, ten z niewzruszonym spokojem analizował sytuację i przewidywał, co może być zagrane w następnej akcji. Niby taka jego rola, ale czasem warto dać się nieco ponieść emocjom, bo głos komentatora też buduje atmosferę widowiska.
Ale to w zasadzie drobiazg. Żeby wszyscy panowie przy mikrofonie mieli poziom Drzyzgi, to nie byłoby źle. Jego towarzysz Swędrowski mógłby się co nieco od niego uczyć, bo jedyne co mi się z nim kojarzy to ślepe uwielbienie dla Skry, ze szczególnym uwzględnieniem Wlazłego. Jego delektowanie się każdą akcją Mariusza czasem przywodzi mi na myśl wręcz niezdrowe skojarzenia :]
Miked
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:16
Płeć: M
Lokalizacja: Oleszyce
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Miked »

To najlepszy duet komentatorski w Polsce. Wojciech Drzyzga to bardzo dobry komentator, ma dobry głos i jest mądrym trenerem. Może nic nie osiągnął na ławce trenerskiej, ale na rzeczy się zna, to widać po jego wypowiedziach. To dzięki niemu siatkówka w Polsacie nadaje takie emocję. Może czasami popełnia błędy jezykowe, ale to nie jest najważniejsze, ważne, że zna się na rzeczy i ma miły głos. Jego kolega Tomasz Swędrowski to zdecydowanie specjalista, zna się na siatkówce, zna się na komentarzu i co najważniejsze ma głos, potrafi krzyknąć przy prawdziwych emocjach, potrafi mądrze powiedzieć... To jest najważniejsze w siatkówce. No cóż teraz muszę powiedzieć o Niemczyku, niedawno komentował on mecze Ligi Światowej. Tak pan Niemczyk jest specjalistą, ale zdecydowanie nie nadaje się na komentatora "pomocniczego", jego się słuchać nie da, gdy usłysze, że on coś komentuje to ściszam fonie lub przełączam kanał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”