"Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodników

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: weary_skier »

grzegorzg pisze: Tak, ale - oczywiscie w mojej opinii - Żygadło tak pokierował swoja karierą, że jego klasa sportowa jest.. niewiarygodna. Nie wiadomo czy jest, o ile jest, stanem trwałym.
No tutaj się muszę zgodzić, ale jako były zawodnik sam przyznasz, że różnie kariery się toczą. Taki Łasko większość kariery był przeciętniakiem a wystrzelił po trzydziestce. Byłem ciekaw losów Żygadły w Zenicie, ale potoczyło się zupełnie inaczej.
placid pisze: Staram się znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenia jak komuś gra Łukasza może się podobać , a jest to zadanie niezwykle trudne także nie każdy powód musi być trafiony w punkt . Co nie zmienia w żaden sposób charakterystyki gdy Zygadły , wystarczy porównać ją do gry zawodników których wymieniłeś .
I dlatego jako jedyny z nich uzyskał awans sportowy :D.
Placid, plox x 2, bo już zaczynasz tworzyć nową legendę obok defensora Świderskiego.
To co piszesz jest już nawet ciekawsze od tego, że jeden z najbogatszych klubów świata dał sobie wcisnąć jakiegoś nołnejma przez managera niczym Kielce DJ'a.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: placid »

weary_skier pisze:
placid pisze: Staram się znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenia jak komuś gra Łukasza może się podobać , a jest to zadanie niezwykle trudne także nie każdy powód musi być trafiony w punkt . Co nie zmienia w żaden sposób charakterystyki gdy Zygadły , wystarczy porównać ją do gry zawodników których wymieniłeś .
I dlatego jako jedyny z nich uzyskał awans sportowy :D.
Placid, plox x 2, bo już zaczynasz tworzyć nową legendę obok defensora Świderskiego.
To co piszesz jest już nawet ciekawsze od tego, że jeden z najbogatszych klubów świata dał sobie wcisnąć jakiegoś nołnejma przez managera niczym Kielce DJ'a.
Zenit to wygrał los na loterii że nie musiał przekonywać się o klasie Łukasza na własnej skórze . Wielkie kluby też popełniają błędy transferowe a to był wielbłąd . Całe szczęście nie brnęli dalej i bez żalu podziękowali Łukaszowi za dalszą współpracę . Żygadło to przeciętny rozgrywający i tyle w żadnym klubie nic wielkiego nie pokazał , w żadnym się zagrzał miejsca na dłużej ( wyjątek ciepła ławka w Trento ) . W kadrze też ławka dopóki Zagumny nie zechciał odpocząć .
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Milten »

Jak sam nie lubie stylu gry Łukasza, tak nazywanie go rozgrywającym na poziomie Nysy i opierającym sie na wzroście i managerze to jakas aberracja. Żaden, ale to żaden nasz rozgrywajacy nie ma tak dobrego wystawienia do atakującego i trzymania sie taktyki jak Ziomek. Oczywiscie, na ME nie zagrał najlepiej ale jesli idziemy tymi kryteriami to dla Mariusza W miejsca w reprezentacji byc nie powinno bo na pewnej, pamietanej pewnie przez wszystkich imprezie zagral jeszcze gorzej.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Cuma pisze:Wprowadźmy odrobinę logiki do naszej rozmowy panie komisarzu
To forum nie jest wyjątkiem, ale bardzo często dostrzega się tu następujące zjawisko: toczy się dyskusja i jeden z oponentów, zamiast odnosić się do wypowiedzi drugiego, polemizuje z treściami, których tamten nigdy nie wypowiedział, czyli de facto sam z sobą. Dobrze by było, żeby czytać wypowiedzi, z którymi polemizujemy.
I widzimy, że jeden user napisał, że gdyby Masny [ze swoimi umiejętnościami] miał dwa metry, grałby w Biełgorodzie, a drugi na to: "Brdowić ma dwa metry i nie gra w Biełgorodzie. Dlaczego?". Przecież ten pierwszy nigdy nie napisał, że każdy siatkarz, który ma dwa metry, będzie grał w Biełgorodzie, tylko że rozgrywający, który ma umiejętności, jak Masny, by tam grał.
Co do Żygadły, to faktycznie, jest on przewidywalny w rozegraniu (Tu dygresja - na jakimś forum ktoś wrzucił kiedyś linka do jakiejś pracy trenerskiej czy też magisterskiej, gdzie była wyliczona ilość wystaw rozgrywającego reprezentacji Polski do poszczególnych stref na poszczególnych imprezach. I na jednej ilość wystaw na lewe skrzydło wynosiła coś koło 30% a na drugiej, na ME 2005, ponad 60%. Akurat wtedy rozgrywał, po kontuzji Zagumnego i relegowaniu Stelmacha, Ziomek. W podobnym czasie, gdy na jakiejś imprezie realizator pokazał grafikę ilości wystaw przez Zagumnego do poszczególnych stref, widać było, że wystawy do wszystkich pięciu są rozłożone równo.
Siatkówka jest sportem zespołowym i wszelkie porównania i rankingi są tylko zabawą, nie mają żadnego większego znaczenia. Wydaje się, że największa zaleta Żygadły to trzymanie się taktyki, a że obecnie w siatkówce króluje taktyka, jest to cecha pożądana. Przedstawienie sukcesu na PŚ, jako dzieła Żygadły, jest chyba nie na miejscu, bo Zagumny często musiał wchodzić, jako strażak. Oczywiście dzisiejsze porównanie Ziomka i Gumy wyjdzie na korzyść tego pierwszego, bo Paweł jest wolny, nie dobiega tak szybko do niedokładnych przyjęć, żeby jeszcze zejść nisko na nogach i rozegrać sposobem górnym. Łukasz potrafił też doskonale wystawiać quicki dla Bartmana. Pamiętamy, że po zmianie Łukasza na Pawła, po dwóch akcjach Zibi patrzył zdegustowanym wzrokiem na BiDżeja, a w końcu na boisku pojawiał się drugi rudzielec.
Ma więc Łukasz swoje zalety, lecz takich zalet ma mnóstwo rozgrywających, którzy mają dwadzieścia centymetrów mniej, i oni nie mają szansy na kontrakt w Kazaniu. To tak, jak w koszykówce. Pierwszym Polakiem w NBA został gość, który w koszykówkę po prostu nie potrafił grać. Gdyby miał 20 cm mniej, nigdy by do tego nie doszło. Żeby dostać się do NBA mając metr sześćdziesiąt w kapeluszu, trzeba być geniuszem, jak Bogues. Nie wiem, czy Łukasz przy wzroście Masnego nie znalazłby zatrudnienia w lepszej drużynie, niż Nysa, ale deprecjonowanie tego poglądu, jako wręcz śmiesznego, nie wystawia najlepszego świadectwa ekspertom siatkarskim.
Również negowanie jakiejś teorii, tylko dlatego, że jej autor kiedyś się pomylił, nie powinno mieć miejsca, bo z logicznego punktu widzenia, jeśli ktoś kiedyś powie, że dwa a dwa to pięć, nie znaczy to, że jeśli potem stwierdzi, że słońce wstaje na wschodzie a zachodzi na zachodzie, nie będzie to rozmijało się z prawdą. Dobrym zwyczajem jest analizować wypowiedzi bez przypisywania ich do autorów.

P.S. Pamiętamy ME, na których Polacy zdobyli fuksem brąz. Nie mam dostępu do tego rodzaju statystyki, ale wydaje mi się, że ok. 90% piłek setowych, było wystawiane do Kypka (z Rosją bodaj wszystkie trzy). A ten w większości je kończył. Czy na miejscu Ziomka każdy by tak potrafił? Na pewno nie. Ja np., broniąc kilku meczboli, wystawiłem 5 piłek do naszego najlepszego zawodnika a ten wszystkie skończył. Przy ostatniej piłce meczowej, wystawiłem na czystą siatkę na drugie skrzydło, ale tamten zawodnik, choć b. dobry, wywalił atak w aut i przegraliśmy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Resofan »

Noworoczny
Cieszę się, że chociaż jeden czytający to forum zrozumiał o co mi chodziło.

Ten wątek rozpoczął się od tego, że jeden z kolegów napisał iż Masny to nie ta półka co Żygadło. Ja pozwoliłem się z tym nie zgodzić, ponieważ uważam, że Żygadło zawodnikiem jest najzwyczajniej zupełnie przeciętnym, natomiast Masny pod względem elementu rozegrania najlepszym w naszej lidze. Żeby przy jego warunkach fizycznych grać w drużynach na takim poziomie, trzeba być po prostu wybitnym.

Proszę się zastanowić, czy np. Jastrzębie pozwoliłoby sobie na Żygadłę z całą jego "wirtuozerią" rozegrania gdyby miał 1,80 m wzrostu, godząc się, że przez pół meczu na prawym nie będzie bloku i niedokładnie (zbyt wysoko) przyjęte zagrywki pójdą za darmo do rywala?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Resofan pisze:Ja pozwoliłem się z tym nie zgodzić, ponieważ uważam, że Żygadło zawodnikiem jest najzwyczajniej zupełnie przeciętnym, natomiast Masny pod względem elementu rozegrania najlepszym w naszej lidze. Żeby przy jego warunkach fizycznych grać w drużynach na takim poziomie, trzeba być po prostu wybitnym.

Wydaje mi się, że i Kolega popełnia tu jednak błąd logiczny. Z tego, że Masny jest o Niebo lepszy w elemencie rozegrania od Żygadły, nie wynika, że Masny jest lepszym zawodnikiem czy rozgrywającym. Bo właśnie rozgrywający to nie tylko rozegranie, to również blok, gdzie te dwie paczki centymetrów się bardzo przydają, to zagrywka i obrona. Zagrywki ani jeden ani drugi oszałamiającej nie ma. Co do obrony, to nie mam dostępu do statystyk, ale pamiętam, że Żygi wchodził u Lozano na zagrywkę, to może w tej obronie sobie jakoś radzi?

P.S. Po sprawdzeniu statystyki obron na PŚ 2011 okazało się, że był jednym z najgorszych rozgrywających w tym elemencie.

Nie jest też powiedziane, że Kazań wygrał los na loterii. Skoro zrezygnowali z zawodnika typu Masny, o Niebo lepszego w elemencie wystawy, lecz karzełka, to może jednak bardziej potrzebny im był dokładny wystawiacz z dobrym blokiem.
Nie zapominajmy też, że choć Łukasz gra sztampowo i przewidywalnie, to jednak sypie szybkie piłki, a już to jest wielką przeszkodą w ustawieniu równego bloku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Resofan »

Przecież ja nie napisałem, że jest najlepszym rozgrywającym w lidze. Napisałem, że jest najlepszy w elemencie rozegrania. Właśnie braki w warunkach fizycznych które go mocno ograniczają nie tylko w elemencie bloku, ale również zasięgu, powodują, że lepsi od niego są Zagumny czy Uriarte, a nie gorszy pewnie jest Tichacek czy (przy swej całej nieregularności) Drzyzga.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Resofan pisze:Przecież ja nie napisałem, że jest najlepszym rozgrywającym w lidze. Napisałem, że jest najlepszy w elemencie rozegrania. Właśnie braki w warunkach fizycznych które go mocno ograniczają nie tylko w elemencie bloku, ale również zasięgu, powodują, że lepsi od niego są Zagumny czy Uriarte, a nie gorszy pewnie jest Tichacek czy (przy swej całej nieregularności) Drzyzga.
OK
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

Resofan pisze:Noworoczny
Cieszę się, że chociaż jeden czytający to forum zrozumiał o co mi chodziło.
(...)
Proszę się zastanowić, czy np. Jastrzębie pozwoliłoby sobie na Żygadłę z całą jego "wirtuozerią" rozegrania gdyby miał 1,80 m wzrostu, godząc się, że przez pół meczu na prawym nie będzie bloku i niedokładnie (zbyt wysoko) przyjęte zagrywki pójdą za darmo do rywala?
Sam sobie zaprzeczasz i zaczynasz robić to samo co krytykowałeś. Jedna rzecz: Żygadło był w Zenicie, Masny nie. Masny jest w JW, a Żygadło nie. Wszelki wyciągania zawodników z danego zespołu i przewidywanie, co i jak funkcjonowałoby jest dla mnie niedorzeczne.
Co by było gdyby... to fajna zabawa w towarzystwie bo można się uśmiać, a nie w dyskusji o walorach i przydatności dla danego zespołu.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Resofan »

ciorny17 pisze:
Resofan pisze:Noworoczny
Cieszę się, że chociaż jeden czytający to forum zrozumiał o co mi chodziło.
(...)
Proszę się zastanowić, czy np. Jastrzębie pozwoliłoby sobie na Żygadłę z całą jego "wirtuozerią" rozegrania gdyby miał 1,80 m wzrostu, godząc się, że przez pół meczu na prawym nie będzie bloku i niedokładnie (zbyt wysoko) przyjęte zagrywki pójdą za darmo do rywala?
Sam sobie zaprzeczasz i zaczynasz robić to samo co krytykowałeś. Jedna rzecz: Żygadło był w Zenicie, Masny nie. Masny jest w JW, a Żygadło nie. Wszelki wyciągania zawodników z danego zespołu i przewidywanie, co i jak funkcjonowałoby jest dla mnie niedorzeczne.
Co by było gdyby... to fajna zabawa w towarzystwie bo można się uśmiać, a nie w dyskusji o walorach i przydatności dla danego zespołu.
Akurat wyciąłeś z mojego cytatu to, o czym jest ten wątek. Wnioskuję, że Ty w odróżnieniu od Noworocznego nie zrozumiałeś o czym dyskutujemy.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: VernonRoche »

Noworoczny pisze:I widzimy, że jeden user napisał, że gdyby Masny [ze swoimi umiejętnościami] miał dwa metry, grałby w Biełgorodzie, a drugi na to: "Brdowić ma dwa metry i nie gra w Biełgorodzie. Dlaczego?". Przecież ten pierwszy nigdy nie napisał, że każdy siatkarz, który ma dwa metry, będzie grał w Biełgorodzie, tylko że rozgrywający, który ma umiejętności, jak Masny, by tam grał.
Za to napisał, że Żygadło to tylko wzrost. Skoro tylko wzrost (i manager :) ) to wynikałoby z tego, że
każdy gracz na tej pozycji w okolicach dwóch metrów mógłby grać w Zenicie. Brdjovic nie gra.
Noworoczny pisze:I na jednej ilość wystaw na lewe skrzydło wynosiła coś koło 30% a na drugiej, na ME 2005, ponad 60%. Akurat wtedy rozgrywał, po kontuzji Zagumnego i relegowaniu Stelmacha, Ziomek.
Dziewięć lat temu. Sugerujesz, że od tamtego czasu, tj. w momencie przejścia do Zenitu
Żygadło był tym samym zawodnikiem jakim był dziewięć lat temu?
Resofan pisze: uważam, że Żygadło zawodnikiem jest najzwyczajniej zupełnie przeciętnym, natomiast Masny pod względem elementu rozegrania najlepszym w naszej lidze.
Dobrze to w takim razie czym jest ten mistyczny element rozegrania? Bo jeśli widowiskowością
to pewnie Masny jest rzeczywiście o niebo lepszy. I czego oczekują od rozgrywającego w klubie?
Przede wszystkim widowiskowości czy skuteczności drużyny? Bo pewnie to drugie jest znacznie ważniejsze.
Dla mnie najlepszą definicją czym jest najważniejsza cecha rozgrywającego, albo jedna z najważniejszych, to pierwszy akapit tego postu Brasila odnośnie gry Grbicia , którego w sumie jest podobny do Żygadły, tylko w lepszej wersji.

ps. Masny to świetny rozgrywający nie kwestionuję tego.
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

Wiem od czego rozpoczął się ten wątek od umiejscowienie Brdjovica w Biełogrie przez jednego z użytkowników. Ja tylko zwracam uwagę, że umniejszanie komuś tego czego osiągną, że zawdzięcza tylko wzrostowi uważam za nadużycie.

Gdziekolwiek Łukasz nie trafi czy to w Polsce czy we Włoszech będę mu z całego serca kibicował bo uważam go za siatkarza bardzo dobrego.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Resofan »

VernonRoche pisze: Dobrze to w takim razie czym jest ten mistyczny element rozegrania? Bo jeśli widowiskowością
to pewnie Masny jest rzeczywiście o niebo lepszy. I czego oczekują od rozgrywającego w klubie?
Przede wszystkim widowiskowości czy skuteczności drużyny? Bo pewnie to drugie jest znacznie ważniejsze.
Dla mnie najlepszą definicją czym jest najważniejsza cecha rozgrywającego, albo jedna z najważniejszych, to pierwszy akapit tego postu Brasila odnośnie gry Grbicia , którego w sumie jest podobny do Żygadły, tylko w lepszej wersji.

ps. Masny to świetny rozgrywający nie kwestionuję tego.
Co do najważniejszych cech rozgrywającego to możemy się chyba zgodzić, z tym, że za porównanie Żygadły do Grbica to będziesz się musiał wyspowiadać, bo było to bluźnierstwo.

A na pytanie czy w tym "mistycznym elemencie rozegrania" lepszy jest Masny czy Żygadło, odpowiedzią jest odpowiedź na pytanie (takie masło maślane :D ) czy zawodnik o cechach Żygadły ale ze wzrostem 1.80 m mieściłby się w składzie Jastrzębia?
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Resofan »

ciorny17 pisze:Wiem od czego rozpoczął się ten wątek od umiejscowienie Brdjovica w Biełogrie przez jednego z użytkowników. Ja tylko zwracam uwagę, że umniejszanie komuś tego czego osiągną, że zawdzięcza tylko wzrostowi uważam za nadużycie.
.
Nie. Wątek zaczął się od tego, że WernonRoche napisał, iż Masny, to nie ta półka co Żygadło.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

VernonRoche pisze:Za to napisał, że Żygadło to tylko wzrost.

Poproszę o stosowny cytat.

Oczywiście, wzrost nie jest decydujący, bo gdyby tak było, to w Trentino sypałby Żygadło za Oliveirę, a obu ze składu wygryzłby Sławek Master ;-)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: sb.slav »

azsiak88 pisze:Nowakowski w tej chwili jest najlepszym środkowym w lidze. A z Polaków to już w ogóle.
W pięciu meczach play-offs notuje 70% skuteczność ataku, w rundzie zasadniczej 65%. Imponująco gra również w pl LM. Ale jednak chyba Paszycki - całościowo prezentował się lepiej.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

sb.slav pisze:
azsiak88 pisze:Nowakowski w tej chwili jest najlepszym środkowym w lidze. A z Polaków to już w ogóle.
W pięciu meczach play-offs notuje 70% skuteczność ataku, w rundzie zasadniczej 65%. Imponująco gra również w pl LM. Ale jednak chyba Paszycki - całościowo prezentował się lepiej.
Temat do dyskusji. Ogólnie liczą się głównie p-o i czas pokaże jak będzie grał w tej najważniejszej fazie wszystkich rozgrywek. Na plus do Nowakowskiego, że ogarnia już lepiej piłki na siatce, szkoda, że dalej miota się z piłkami w okolicach siatki. Ale o jego formie też świadczy ostatnia "obrona życia" :D
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Guilder »

azsiak88 pisze:Nowakowski w tej chwili jest najlepszym środkowym w lidze. A z Polaków to już w ogóle.
Do Lisinaca i Pashytskyy'ego nie ma startu. Z samych Polaków zgoda.
niepoinformowany pisze:(...)czytanie gry X(tu mam zaćmienie jeśli chodzi o nazwisko, ma ktoś dobry pomysł? :D )
Emerytowany od niedawna Gustavo Endres - pod tym względem niedościgniony wzór odkąd mam do czynienia z siatkówką.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

Guilder pisze:
azsiak88 pisze:Nowakowski w tej chwili jest najlepszym środkowym w lidze. A z Polaków to już w ogóle.
Do Lisinaca i Pashytskyy'ego nie ma startu. Z samych Polaków zgoda.
Serb jest dla mnie przereklamowany. Z silniejszymi zespołami jak gra to robią z niego wiatrak. Po prostu chłop ma mocne zbicie i to zamazuje obraz. Zresztą ostatnio daleko mu do formy.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

Guilder pisze:
azsiak88 pisze:Nowakowski w tej chwili jest najlepszym środkowym w lidze. A z Polaków to już w ogóle.
Do Lisinaca i Pashytskyy'ego nie ma startu. Z samych Polaków zgoda.
niepoinformowany pisze:(...)czytanie gry X(tu mam zaćmienie jeśli chodzi o nazwisko, ma ktoś dobry pomysł? :D )
Emerytowany od niedawna Gustavo Endres - pod tym względem niedościgniony wzór odkąd mam do czynienia z siatkówką.
Dla mnie strasznie przereklamowany ten Lisinac. Tzn nie uważam, że jest aż tak dobry, jak większość. Zagrywka taka sobie,ale niby czasem trafia mocno z wyskoku, w bloku to ma przestoje gorsze niż Nowakowski, w ataku tak jak i Piotr potrafi zaatakować w 3m przy problemach z trochę niedokładną wystawą. Ale młody jest, więc się rozwinie jeszcze. Ja na tę chwilę znak większości bym postawił przy Polaku.

Dobry przykład, jakoś wyleciał mi on z głowy, bo 2006-2008 gdy brylował w reprezentacji, to jeszcze wczesne etapy mojego zainteresowania siatkówką. Z obecnie grających to chciałem Birarellego podać, serio ;) Jakoś tak dobre na mnie wrażenie robi, a warunki fizyczne niezbyt powalające.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: VernonRoche »

Guilder pisze: Do Lisinaca i Pashytskyy'ego nie ma startu. Z samych Polaków zgoda.
.
A w czym Lisinac jest taki dobry, we wbijaniu gwoździ? Jest efektowny, a Pieter dużo bardziej efektywny.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Lisinac nie jest przereklamowany, tylko odkąd gra Skra slabiej to on zjechal bardziej niz Marechal jezeli chodzi o forme. Paszycki, a potem Nowakowski razem z Pajenkiem, Lisinac od nich wszystkich będzie lepszy, ale nie w tym sezonie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: sb.slav »

Statystyki są powszechnie dostępne.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Mateusz1993 »

sb.slav pisze:Statystyki są powszechnie dostępne.
Napisałeś że się znajdzie 10 lepszych w lidze więc czekam na Twoją listę 10 lepszych w pluslidze. Nie zasłaniaj się statystykami
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Tak tylko przytrolluję że top3-4 srodkowych naszej ligi nie tak dawno był zmiennikiem tego Podrascanina... Nie wiem na jakiej podstawie piszecie ojego obniżce formy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Swoją drogą, sprawdziłem te dane i ze statystykami z tego sezonu Serie A, Podrascanin byłby trzecim najlepiej punktującym i drugim najlepiej blokujacym naszej ligi.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: sb.slav »

Byłby dopiero 8 punktującym i 4 blokującym, 9 pod względem skuteczności ataku, w zagrywce poza 10. Nie wiem gdzie ty patrzysz?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Kamil92 »

sb.slav pisze:Byłby dopiero 8 punktującym i 4 blokującym, 9 pod względem skuteczności ataku, w zagrywce poza 10. Nie wiem gdzie ty patrzysz?
Punkty zdobyte na set.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: sb.slav »

Jasne. Ja się oczywiście zgadzam, że Serb to bardzo dobry środkowy, świetny środkowy. Tylko po co on Resovii? Do Paszyckiego i Pita nie ma startu, gdzie indziej to może i owszem, zwłaszcza czucie w bloku by sie przydało, bo Skra i ZAKSA na to cierpią. Od tego się zaczęła cała dyskusja, że Resovia powinna go ściągnąć chociaż nie kalkuluje się ani ekonomicznie ani sportowo ani potencjalnie, bo nigdy tu nie grał, a ci dwaj już owszem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Nie ma to jak powoływać się na statystyki i robić błąd metodologiczny porównując liczbę bloków zawodnika A w 34 meczach do liczby bloków zawodnika B w innej lidze, w 27 meczach, w domyśle chcąc przekonać o wyższości tego pierwszego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”