Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Shibby »

Ehhh, na początku jak to czytałem to się zastanawiałem o co chodzi. Takie jaja odchodzą w piłce nożnej? Przecież nie tak wyglądają kwalifikacje do mistrzostw, przecież nie ma turnieju finałowego LM z tak śmiesznie wybieranym gospodarzem tego turnieju, itd. Coś mi umknęło?

Dopiero pod koniec tekstu zrozumiałem, że to jest pokazane, jakby wyglądały rozgrywki piłki nożnej, gdyby obowiązywały w niej podobne obyczaje jak, niestety, w piłce siatkowej. Aż mi się smutno zrobiło. :/
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Shibby pisze:Ehhh, na początku jak to czytałem to się zastanawiałem o co chodzi. Takie jaja odchodzą w piłce nożnej? Przecież nie tak wyglądają kwalifikacje do mistrzostw, przecież nie ma turnieju finałowego LM z tak śmiesznie wybieranym gospodarzem tego turnieju, itd. Coś mi umknęło?

Dopiero pod koniec tekstu zrozumiałem, że to jest pokazane, jakby wyglądały rozgrywki piłki nożnej, gdyby obowiązywały w niej podobne obyczaje jak, niestety, w piłce siatkowej. Aż mi się smutno zrobiło. :/

Dokładnie chodziło mi o ukazanie ile siatkowka trai przez bardzo niejasne i czesto zmieniajace sie zasady zachecajace do kombinowania i walki nie na boisku ale przy zielonym stoliku lub z kalkulatorem w ręku
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Hugo jak miałebys czas to mam kilka pytan które mogłyby dac pouczajace wnioski

1) Liczba ogladajacych PS w rugby w porównaniu do MS w piłke nozna i MS w siatkowke?
2)Ogladalnosc ligi włoskiej w piłce noznej (czołowa 3) koszykówce (najmocniejsza w Europie ale zdecydowanie mniej popularna od NBA) i siatkówce
3)Ogladalnosc sportu w Argentynie (mocne ekipy w noge, siatkowke koszykówke i rugby)
4) Ogladalnosc siatkowki w krajach takich jak (celowo wybrałem w miare niezle ekipy) Finlandia Rosja Francja Hiszpania Serbia Brazylia Włochy USA

Ostatnio rozmawiałem z dwoma osobami z naszego forum które maja duze pojecie o sporcie i wbrew pozorom ja broniłem siatkowki bo twierdziłem ze popularnosc jest taka

1)Piłka nozna
2)Koszykowka
3)Siatkowka, hokej, rugby
6)Piłka reczna

A ich zdaniem jest tak

1)Piłka nozna
2)Koszykówka Rugby
4)Hokej
5)Siatkówka
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: ciorny17 »

Moim zdaniem hokej to głównie w Europie Czechy, Słowacja, kraje skandynawskie i Rosja. Ale w USA to hokej jest częściej oglądany niż siatkówka i właśnie przychyliłbym się do opinii że siatkówka na 5. miejscu.
Kłamca.
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Takie krótkie zestawienie finansowe siatkowki z innymi dyscyplinami zespołowymi

Siatkówka
Najwyższy kontrakt pewnie około 4-5 mln złotych
Najwyższy budzet- nie wiecej niz 25 w porywach 30 mln złotych

Piłka nożna
Najwyższy transfer 400 mln złotych
Najwyzszy kontrakt 100 mln złotych Samuel Etoo drugi C. Ronaldo 56 mln złotych


Baseball
Najwyższy kontrakt 85 mln złotych

Koszykówka
Najwyzszy kontrakt 65 mln złotych $ 256,097.56 za mecz


Hokej
Najwyzszy kontrakt 30 mln złotych 116 tys dolarów za mecz

Futbol amerykanski
Najwyzszy kontrakt 50 mln zlotych 1 mln dolarów za mecz

Rugby
Najlepsi zarabiaja około 150 tysiecy zotych za jeden mecz w lidze francuskiej

Najbogatsze kluby świata
. Manchester Utd (Premiership) 1.8 mld dolarów
2. Dallas Cowboys (NFL) 1.6 mld dolarów
3. Washington Redskins (NFL) 1.5 mld dolarów
4. New England Patriots (NFL) 1.32 mld dolarów
5. New York Yankees (MLB) 1.3 mld dolarów
6. Real Madrid (La Liga) 1.29 mld dolarów
7. Arsenal (Premiership) 1.2 mld dolarów
8. New York Giants (NFL) 1.18 mld dolarów
9. New York Jets (NFL) 1.17 mld dolarów
10. Houston Texans (NFL) 1.17 mld dolarów

Koszykówka za rok 2008
[quote]1. Olympiacos Pireus (budżet 48 milionów EURO / 61,5 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 2 (Josh Childress, Lynn Greeer)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 3 (Sofoklis Schortsanitis, Giorgios Printezis, Yotam Halperin)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 1 (Kostas Sloukas)

2. CSKA Moskwa (budżet 43 miliony EURO / 55 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 4 (Terence Morris, Victor Khryapa, Trajan Langdon, Zoran Planinić)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 2 (Erazem Lorbek, Sasha Kaun)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 3 (Semen Shaskov, Artem Zabelin, Alexey Shved)




3. Khimki Moskwa (budżet 35,2 miliony EURO / 45 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 6 (Milt Palacio, Jerome Moiso, Carlos Delfino, Kelly McCarthy, Maciej Lampe)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 0
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 1 (Anton Ponkrashov)

4. Dynamo Moskwa (budżet 35,2 miliony EURO / 45 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 5 (Travis Hansen, Jannero Pargo, Sergey Monya, Bostjan Nachbar, Yaroslav Korolev)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 1 (Robertas Javtokas)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 0

5. Panathinaikos Ateny (33 miliony EURO / 42,2 miliony dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 4 (Mike Batiste, Sarunas Jasikievicius, Antonis Fotsis, Vassilis Spanoulis)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 1 (Nikola Pekovic)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 1 (Giorgi Shermadini)

6. Real Madrid (30 milionów EURO / 38,4 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 2 (Pepe Sanchez, Raul Lopez)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 3 (Axel Hervelle, Louis Bullock, Venson Hamilton)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 1 (Sergio Llul)

7. FC Barcelona (30 milionów EURO / 38,4 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 4 (Andre Berrett, Juan Carlos Navarro, Ersan Ilyasova, Daniel Santiago)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 2 (David Andersen, Fran Vasquez)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 1 (Nenad Djedovic)

8. Triumph Moskwa (23,5 miliona EURO / 30 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 3 (JR Bremer, Alan Anderson, Nenad Krstic )
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 0
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 0

9. Lokomotiv Rostov (23,5 miliona EURO / 30 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 1 (Nikita Morgunov )
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 1 (Szymon Szewczyk)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 0

10. UNICS Kazań (23,5 miliona EURO / 30 milionów dolarów)
Ilość byłych graczy NBA w składzie – 1 (Marc Jackson)
Ilość niewybranych zawodników w drafcie – 1 (Vladimir Veremeenko)
Ilość zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać wybrani w drafcie – 0
[/quote]

Hokej
[quote]Hokejowy klub Ak Bars Kazań jest najbogatszy w Rosji, według pisma Finans. Budżet tego klubu Finans szacuje na 65 milionów dolarów.
Rosyjskie pismo pokusiło się o sporządzenie rankingu najbogatszych 25 rosyjskich klubów sportowych. Lista obejmuje 14 klubów piłkarskich, osiem hokejowych i trzy - koszykówki.

Finans szacuje sumarycznie budżet tych klubów na ponad pół miliarda dolarów, konkretnie na 559 milionów. Budżet klubów piłkarskich, ujętych w rankingu, wynosi 291 milionów dolarów.

Najwięcej pieniędzy na sportowe kluby jest wydawanych w Moskwie - 238 mln dolarów[/quote]
Czyli wychodzi ze 25 najbogatszych klubów w Rosji ma budzety srednio na poziomie 65 mln zlotych a taki własnie budzet ma najbogatszy kluub w Polsce Legia Warszawa.

Tak dochodzac do sedna nalezy uznac ze skoro najwyzszy budzet w polskim sporcie ma Legia i wynosi on 65 mln złotych z czego około 1/10 to opłata za stadion to tylko w siatkowce Polske na obecnym poziomie rozwoju stac na duzy sport. Moze z tego wynika posrednio popularnosci siatkowki w Polsce bo ide o zakład ze gdyby polskie kluby piłkarskie miały budzety na poziomie 1/2 najlepszych klubów swiata miałyby nie mniejsze sukcesy ale maja 1/30 tej kwoty.

A nawiazujac do poprzedniej dyskusji to jednak rugby to zdecydowanie popularniejsza dyscyplina niz siatkówka

[quote]
MŚ w rugby: miliony widzów zobaczą mecz finałowy


Organizatorzy trwającego w Nowej Zelandii turnieju o Puchar Świata w rugby osiągnęli już cel finansowy ze sprzedaży biletów - zarobili do tej pory 268,7 mln dolarów NZ (154,7 mln euro). Przed imprezą szacowali zyski z tego źródła na 268,5 mln dolarów. "Łącznie sprzedano 87 procent biletów" - poinformowali, nie precyzując jednak tej liczby.

Na niedzielny finał Nowa Zelandia - Francja nie ma już wejściówek. Ostatnie 900 sprzedano w środę w cenie od 767 do 1278 dolarów NZ (od 444 do 740 euro). W kasach pozostało jeszcze 7500 biletów na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Australią i Walią.

Puchar Świata w rugby jest trzecią - po piłkarskich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich - największą sportową imprezą pod względem liczby widzów przed telewizorami. Bezpośrednio na stadionach w Nowej Zelandii mecze obejrzało ponad dwa miliony osób. Cztery lata temu we Francji na trybunach podczas 48 meczów zasiadło blisko 2,3 mln kibiców.

Mecz finałowy będzie transmitowany w 200 krajach i obszarach (między innymi w jednej ze stacji na Antarktydzie). Istnieją spore szanse, że starcie Nowej Zelandii z Francją zobaczy największa liczba widzów w historii transmisji sportowych. Więcej niż w przypadku mistrzostw świata w piłce nożnej, czy igrzysk olimpijskich.[/quote]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: weary_skier »

Jaki masz cel w ciągłym pokazywaniu miejsca w szeregu siatkówki? My wszyscy dobrze o tym wiemy. Nie chcę zaklinać rzeczywistości, wiem, że siatkówka to sport niszowy. Tyle, że w żadnym wypadku mi to nie przeszkadza. Chcicałbym, żeby było inaczej. Może kiedyś, niewiadomo.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

[quote]Jaki masz cel w ciągłym pokazywaniu miejsca w szeregu siatkówki? My wszyscy dobrze o tym wiemy. Nie chcę zaklinać rzeczywistości, wiem, że siatkówka to sport niszowy. Tyle, że w żadnym wypadku mi to nie przeszkadza. Chcicałbym, żeby było inaczej. Może kiedyś, niewiadomo.[/quote]
Ano taki ze wielokrotnie na tym forum czytałem opinie deprecjonujace piłke nożną czy inne sporty zespołowe. Wiec duza czesc forumowiczów zyje w przekonaniu ze siatkowka to dyscyplina bardzo popularna w swiecie co nie jest prawdą. A dzieki taki zestawieniom mozna nabrac odpowiednich proporcji i zobaczyc czym sie na swiecie pasjonuja a czym nie bardzo.

Zreszta dlaczego tacy Amerykanie Francuzi Niemcy graja po całym swiecie a nie u siebie? Biorac pod uwage ze te kraje maja wielokrotnie wyzsze PKB niz Polska a mimo to sporo reprezentantów tych krajów gra w Polsce gdzie najlepszy gracz bierze sporo ponizej 1 mln dolarów a paru amerykańskich zarabia powyzej 20 mln dolarów za sezon. Wyjasnieniem jest popularnosc siatkowki w tych krajach- nie ma kibiców nie ma kasy. Podobnym przykładem jest Hiszpania gdzie jest bardzo duzo kasy w sporcie a Hiszpanie musza grac po całej Europie.

Temat watki brzmi Popularnosc siatkówki w swiecie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: weary_skier »

marcin_r pisze: Ano taki ze wielokrotnie na tym forum czytałem opinie deprecjonujace piłke nożną czy inne sporty zespołowe. Wiec duza czesc forumowiczów zyje w przekonaniu ze siatkowka to dyscyplina bardzo popularna w swiecie co nie jest prawdą.
Przeczytałem ten bardzo nudny wątek i takich postów nie dostrzegłem. Przeczytałem jednak wymianę argumentów, w którym jedni optowali za tym, iż siatkówka jest popularna bardziej a drudzy stali za tym, że mniej. Na podstawie takiej dyskusji da się ocenić, gdzie tak na prawdę popularność siatkówki leży.
A dzieki taki zestawieniom mozna nabrac odpowiednich proporcji i zobaczyc czym sie na swiecie pasjonuja a czym nie bardzo
Można zobaczyć co najwyżej ile są w stanie zapłacić i za co. Jasne, że w krajach, gdzie siatkówka jest popularna operuje się mniejszymi kwotami, ale czy to cokolwiek zmienia w kwestii czy ta pasja jest lepsza czy gorsza?



Temat watki brzmi Popularnosc siatkówki w swiecie.
Brzmi inaczej, ale ok. Ostatnio dyskutujesz w nim sam ze sobą przekonując samego siebie do tego o czym jesteś bardzo dobrze przekonany. Jeśli wadzi Ci to, że interesujesz się sportem, w którym mało płacą to droga wolna. Jest tyle innych sportów, gdzie pieniądze i popularność jest znacznie większa.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Nie ma takich wypowiedzi? Zacytuje pare opinii tylko o piłce noznej tylko z tego tematu i tylko z jego jednej 7 strony. Wystarczy az nadto
[quote]Przykre, sport dla mas.[/quote]
[quote]Przykry jest ten brak oryginalności, szerszych zainteresowań, wielkiego zainteresowania mimo dennego poziomu polskiej ligii, monotonność tego sportu.[/quote]
[quote]Fani piłki nożnej to chyba się bali, że owa popularność siatkówki na świecie odbierze sporo kibiców na finale w RPA. Z jakiej to racji ostatnie mecze LŚ są przesuwane ze względu na finał piłki kopanej. Czemu inne dyscypliny mają być zawsze podporządkowane piłce nożnej? Bo wątpię, by podczaś tegorocznych mistrzostw w siatkówce w innych dyscyplinach sportowych, w [quote]tym rozgrywkach piłki nożnej w tym czasie, też były takie roszady terminami.[/quote]
myślę, że to właśnie działacze siatkarscy bali się, żeby nie stracić oglądalności na rzecz mistrzostw świata... choć zupełnie nie rozumiem kibiców piłki kopanej... zasiadłem do 3ech meczy na tych mistrzostwach... głównie dlatego, że mi się nudziło... na wszystkich po 15min spałem jak dziecko albo przełączyłem na co innego, bo nei było czego oglądać..[/quote]

Sa to opinie gdzieś na poziomie onetowych komentarzy ze siatkówka to sport dla panienek jakie czesto sie tam spotyka. Wyrazaja one irracjonalne przekonanie ze kibice siatkówki sa lepsi od kibiców piłki nożnej co może ma jakies nikłe uzasadnienie ale tylko w Polsce bo w swiecie w zadnym wypadku. Bo nawet najlepsza liga włoska stoi w cieniu calcio i włoskiej koszykówki. Zreszta w bardzo wielu krajach nie ma czego porównywac bo kibice gały sa wszedzie a w wielu krajach o jakichkolwiek kibicach siatki trudno mówic.

PS
Skad wiesz jak bardzo interesuje sie innymi dyscyplinami i ile o nich wiem. Np meczów piłkarskich widziałem w zyciu od groma byłem fanatykiem futbolu nawet teraz ogladam polska lige a ostatnio wyszukuje meczów rugby bo to bardzo ciekawa dyscyplina.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: weary_skier »

marcin_r pisze:Nie ma takich wypowiedzi? Zacytuje pare opinii tylko o piłce noznej tylko z tego tematu i tylko z jego jednej 7 strony. Wystarczy az nadto
Te opinie, które zacy...właściwie nie wiadomo co z nimi zrobiłeś...odnoszą się jedynie do subiektywnych wrażeń forumowiczów nt. piłki nożnej. Z częścią zgadzam się a z częścią się nie zgadzam. Mocno dyskusyjna jest ta nt. przesuwania meczów LŚ, ale ogólny chaos utrudnia jej odbiór. Tak czy inaczej, te wypowiedzi nic nie mówią o rzekomym przekonaniu, że siatkówka jest popularniejsza od innych sportów. A o tym jest dyskusja. Czyż nie?

Sa to opinie gdzieś na poziomie onetowych komentarzy
Oceniając innych warto spojrzec w lustro. Napisałbym co jest w Twoim poście na poziomie onetowych komentarzy, ale zaś obrazisz się, zaczniesz przeklinac i uciekniesz.
Wyrazaja one irracjonalne przekonanie ze kibice siatkówki sa lepsi od kibiców piłki nożnej co może ma jakies nikłe uzasadnienie ale tylko w Polsce bo w swiecie w zadnym wypadku.
W każdej dyscyplinie znajdą się lepsi i gorsi kibice. O ile taki podział można jakoś wprowadzic. Koniec końców wszyscy są kibicami sportu i zgadzam się, że głupie jest argumentowanie czyj sport jest fajniejszy.
Bo nawet najlepsza liga włoska stoi w cieniu calcio i włoskiej koszykówki.
A to tylko Włochom należy zazdroscic, że mają 3 tak porządne ligi. W Polsce kolejnośc byłaby inna, ale to też mało o czym świadczy.
PS
Skad wiesz jak bardzo interesuje sie innymi dyscyplinami i ile o nich wiem. Np meczów piłkarskich widziałem w zyciu od groma byłem fanatykiem futbolu nawet teraz ogladam polska lige a ostatnio wyszukuje meczów rugby bo to bardzo ciekawa dyscyplina.
Nie wiem i nigdzie nie napisałem, że wiem. Na przyszłośc więcej analizy a mniej emocji ;).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Z toba jednak dyskusji prowadzic nie mozna bo od razu przechodzisz do oceniania nie majac ku temu żadnych podstaw. Wiem sam kiedys taki etap przechodziłem pisałem agresywnie w stosunku do innych osób. No ale z tego wyrosłem czego i tobie zycze.
[quote]
Przykry jest ten brak oryginalności, szerszych zainteresowań, wielkiego zainteresowania mimo dennego poziomu polskiej ligii, monotonność tego sport[/quote]
To jest własnie przykład deprecjonowania fanów futbolu.

Bo załoze sie ze gdyby fan futbolu napisał "Nie rozumiem nadmiernie wrazliwych kibiców i ich tego podniecania sie grą gdzie nie można nawet dotknąc rywala tej egzaltacji przebijaniem piłki z jednej na druga stronę dyscypliny w której za krzywe spojrzenie na rywala mozna dostac kartkę "itd itp to by było wielkie oburzenie. A moj kolega wielki kibic Legii Warszawa i sportów walki mniej więcej tak podsumował siatkówkę i zrobił dokładnie to samo co cytowani powyzej czyli zdeprecjonował kibiców siatkówki. Zreszta jest to głowny argument przeciwników siatkówki czyli bezkontaktowośc a w załozeniu w ogóle nie powinnismy grac nie na jednym boisku ale jego dwóch połowach jeszcze kiedys siatka była świeta nawet przy serwisie itd Czyli w ogóle w załozeniu kazdy kontakt z rywalem jest zabroniony a wiele osób w tym ja lubi w futbolu własnie ową kontaktowosc gre bark w bark
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: weary_skier »

marcin_r pisze:Z toba jednak dyskusji prowadzic nie mozna bo od razu przechodzisz do oceniania nie majac ku temu żadnych podstaw. Wiem sam kiedys taki etap przechodziłem pisałem agresywnie w stosunku do innych osób. No ale z tego wyrosłem czego i tobie zycze.
Sa to opinie gdzieś na poziomie onetowych komentarzy
No to chyba nie wyrosłeś do końca.
Przykry jest ten brak oryginalności, szerszych zainteresowań, wielkiego zainteresowania mimo dennego poziomu polskiej ligii, monotonność tego sport
To jest własnie przykład deprecjonowania fanów futbolu.
No ok, ty jednak zachowujesz się podobnie. Co chwila piszesz jakim to ja i inni niszowym sportem się interesujemy. Jakieś zarobki, jakieś oglądalności. Na co to komu? Interesowałbym się siatkówką, gdyby nawet jedynym innym fanem byłby DJ Ucho a Wlazły nie miał w ogóle skarpet, taka nędza by była!

A tak btw, nie chcę nikogo i niczego deprecjonowac, ale nie uważasz, że poziom polskiej ligi kopanej jest denny?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Gdyby z siatkówką było tak źle to nikt nie umieszczałby jej dwóch odmian na IO.Dla beach soccera czy futsalu miejsca nie ma, a koszykówka 3x3 wejdzie najwcześniej w 2024 roku.


Właściwie to wręcz irracjonalne by twierdzić, że siatkówka, która ma 2 dyscypliny olimpijskie jest sportem mało popularnym.Przypominam, że siatkówka była jedną z dwóch dyscyplin, które zdecydował się transmitować Eurosport z Uniwersjady 2011 w Chinach.Jakieś powody tego pewnie były.

A co do oglądalności z danych dyscyplin to trzeba sobie uświadomić, że każdy nagina wyniki do kolosalnych liczb.FIBA spodziewała podczas MŚ 2010 się aż 100 milionów widzów tylko w USA.Ale prawda była brutalna - finał z Turcją oglądało tam 886.000.
Ja parę razy podawałem takie dane, ale większość to dane z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i myślę że te są najpewniejsze.


PS.Mam jedną ciekawostkę która pokazuje skalę popularności siatkówki w naszym kraju.


W Hiszpanii finał MŚ 2010 (bez udziału Hiszpanii) oglądało na kanale La6 (ogólnodostępny) oglądało 1.200.000 widzów

W Polsce finał LŚ (bez udziału Polaków) oglądało w Polsacie Sport (kanał premium) oglądało 998.000!!!
\
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

To dlaczego skoro siatka jest taka popularna najlepsi siatkarze to pariasi finansowi w porównaniu z zawodnikami z innych dyscyplin a budzety największych klubów nie starczyłyby na pensje dobrego zawodnika w innych dyscyplinach?
Sol popularnosci dyscypliny to rozgrywki klubowe. Moze i mistrzostwa świata w kosza oglada mało osob ale NBA oglada wiecej osob niz wszystkie ligi siatkarskie razem wzięte.
Rozgrywki reprezentacyjne a szczególnie IO przyciągaja przed telewizor a takze i na hale kibiców przypadkowych sam widziałem na hali jak ci "kibice" mysleli ze druga przerwa techniczna to koniec seta no po przeciez gra sie do 15.

Zreszta miał powstac kanał Polsat Volleyball. I nie powstał dlatego ze generalnie kibice interesuja sie tylko swoimi rozgrywkami krajowymi a innymi na tyle ze moze znaja mistrza ze 2 innych lig. A tymczasem w takiej piłce w samej Polsce jest sporo fanów angielskiej Championship czyli zaplecza angielskiej ligi w kablowej telewizji Sportklub leca rozgrywki brazylijskie i to czesto nawet nie krajowe a stanowe argentynskie belgijskie II liga angielska puchar Anglii i puchar Ligim angielskiej gdzie graja czasami pół-amatorskie druzyny z naprawde niskich lig i pierwszoligowcy w bardzo rezerwowych zestawieniach w Polsacie Football rosyjskie ukraińskie i sam nie wiem jeszcze jakie i ten biznes się kręci. Finały europejskich pucharów nawet w Polsce pucharów leca w kinach sam widziałem nabite warszawskimi fanami Barcelony i Man Udt warszawskie ogromne Złote Tarasy.
Wczoraj na dennej w waszym mniemaniu OE było we Wrocławiu 42 tysiace ludzi w weekend w Poznaniu bedzie komplet czyli 44 tysiace ludzi w Warszawie i Poznaniu srednia zbliza sie do 20 tysiecy ludzi na meczu. W Warszawie karty kibice wyrobiło grubo ponad 100 tysięcy ludzi a jest przeciez jeszcze Polonia.
W kosza nawet w Polsce ludzie zarywaja noce zeby obejrzec i to nie tanio bo Canal + tani nie jest faze zasadnicza NBA gdzie sa 84 kolejki więc jeden mecz o niczym nie decyduje.
W lidze niemieckiej srednio na kolejke przychodzi ponad 360 tysiecy ludzi a na taka Borussie Dortmund przez kilka lat typowego średniaka zawsze przychodzi komplet czyli ponad 80 tysiecy ludzi.

Zreszta porównajmy sobie gdzie siatkówka wygrywa z poważnym futbolem. Jest takie miasto w Europie? Jedye co mi przychodzi do głowy do Bełchatów ale oni graja wyjątkowo nieciekawą piłkę zreszta trudno to uznac za cos co Anglicy nazwa city a nie town. W dużych miastach dominuje zdecydowanie piłka nożna albo kosz wezmy Moskwe Londyn Paryż Rzym Madryt Barcelonę Kazan Sankt Petersburg Wieden Berlin Monachium miasta Zagłebia Ruhry itd itp. We wszystkich tych miastach futbol dominuje zdecydowanie na drugim miejscu jest koszykówka bo te miasta stac na powazny futbol albo powazną koszykówke. A małe miasta których nie stac z braku laku stawiają na siatkówke bo wychodzi gdzies conajmniej z 10 razy taniej.. To jest tendencja światowa.

Moja diagnoza jest prosta. Nie ma kibiców nie ma kasy w rozgrywkach klubowych. Zreszta w pucharowych za takie nagrody w innych dyscyplinach nie pojechaliby grac do sąsiedniego miasta. Nagroda za awans do LM dla jednego zespołu czy poszczególne nagrody w Eurolidze sa wyższe niz suma nagrod we wszystkich Europejskich pucharach. No ale jesli LM leci w internecie i CEV sie z tego cieszy a innych pucharów to nawet na laoli nie opłaca sie puszczac to jest jak jest.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Chal »

Równie dobrze mogłeś napisać elaborat o wyższości FC Barcelony nad Izolatorem Boguchwała.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: madlark »

marcin_r pisze:To dlaczego skoro siatka jest taka popularna najlepsi siatkarze to pariasi finansowi w porównaniu z zawodnikami z innych dyscyplin a budzety największych klubów nie starczyłyby na pensje dobrego zawodnika w innych dyscyplinach?
A tym zawodnikom z innych dyscyplin daleko do aktorów, bankierów, itd.
No i co z tego?
Sport to nie jest dziedzina na której robi się największą kasę.
Taki Kadaffi miał 200 mld $ i jak skończył?
Tutaj jest forum siatkarskie i pisz o siatkówce, a nie o innych dyscyplinach.
Napisz konstruktywnie jak popularność siatki podnieść, bo takich którym to nie w smak znamy wielu.
Równie dobrze możesz pisać o zaletach handlu bronią, porno czy narkotykach.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Widze ze niektórym cisnienie skoczyło jak sie pisze niepopularna prawde o popularnosci siatkówki.

Konczac temat z mojej strony dodam tylko ze obecnosci siatkówki na IO w obu odmianach nie wolno przeceniac. Bo tak sie sklada ze siatkowka w wymiarze olimpijskim jest wszedzie smiertelnie powaznie traktowana. Wystarczy popatrzec ilu zawodników wraca do reprezentacji w latach olimpijskich.
A inne dyscypliny
Rugby 2 pod wzgledem popularnosci dyscypliny w ogole na IO nie ma co jest wielkim nieporozumieniem inna sprawa ze w rugby przez bardzo długi czas była duza niechec do organizacji imprez mistrzowskich co zaowocowało organizacja PS dopiero w 1987. No ale ta dyscyplina ma wielka przyszłosc
Piłka nozna na IO to przez ogromny szmat czasu impreza li tylko dla demoludów i prawdziwych amatorów z reszty świata teraz FIFA zadbała zeby była to impreza trzeciorzedna daleko za MS ME a nawet Copa America (przypomne moze grac na niej 3 zawodników powyzej 23 lat jest to wiec w istocie impreza młodziezowców)
Koszykówka przez lata była takze li tylko dla amatorów a i teraz najwiekszym gwiazdom z NBA na igrzyska jezdzic sie nie bardzo chce raz sie wszyscy pojawili w Barcelonie w 1992 a potem znów nastała wolna Amerykanka. O MS szkoda w ogóle mowic Amerykanie sie staraja o dobry sklad tylko wtedy jak na poprzedniej imprezie sie skompromituja tzn nie zdobeda złota
W hokeju przez całe dekady była ta sama sytuacja teraz najwieksze gwiazdy na IO graja ale na MS tylko ci ze słabszych klubów NHL

Wychodzi wiec na to ze IO w innych dyscyplinach nie sa traktowanie tak samo powaznie jak w siatke bo albo ich w ogole tam nie ma (rugby) albo sa ale w zdeformowanej formie (piłka nożna) albo tak naprawde nie ma największych gwiazd dycypliny bo im sie nie chce (koszykówka)
Najwieksze gwiazdy graja za to w rozgrywkach klubowych i tam siatkowka przegrywa druzgocaco

Dodam tylko ze w polskiej lidze w której piłka nozna mocno zyskuje na popularnosci bilety sa duzo duzo drozsze niz na siatke. przykładowo normalny bilet na Legie na doł tabeli to 70 złotych na gore tabeli odwiecznych rywali i puchary to az 90 złotych i bardzo duzo kibiców narzeka ze ich nie stac

Mam w związku z tym pytanie czy na jakiejkolwiek hali siatkarskiej bilet normalny kosztuje 90 złotych i jakby sie ta frekwencja przedstawiała gdyby taka była taryfa

Co do ogladania Na PS i Canal+ tylko dodam ze Polsat Sport czyli siatkówka jest dostepna na kablowce w normalnym pakiecie za piłke nożna trzeba wybulic dodatkowo około 30 złotych miesiecznie a jeszcze wiecej jesli bierzemy pakiet z nSport i LM.

Mam w związku z tym kolejne pytanie. O ile spadłaby popularnosc siatkówki wsród niedzielnych kibiców gdyby siatkowka byla dodatkowo płatna powiedzmy owe 30 złotych miesiecznie do podstawowego pakietu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: madlark »

madlark pisze: Napisz konstruktywnie jak popularność siatki podnieść
marcin_r pisze:Widze ze niektórym cisnienie skoczyło jak sie pisze niepopularna prawde o popularnosci siatkówki.
Konczac temat z mojej strony dodam....

Mam w związku z tym pytanie czy na jakiejkolwiek hali siatkarskiej bilet normalny kosztuje 90 złotych i jakby sie ta frekwencja przedstawiała gdyby taka była taryfa

Co do ogladania Na PS i Canal+ tylko dodam ze Polsat Sport czyli siatkówka jest dostepna na kablowce w normalnym pakiecie za piłke nożna trzeba wybulic dodatkowo około 30 złotych miesiecznie a jeszcze wiecej jesli bierzemy pakiet z nSport i LM.

Mam w związku z tym kolejne pytanie. O ile spadłaby popularnosc siatkówki wsród niedzielnych kibiców gdyby siatkowka byla dodatkowo płatna powiedzmy owe 30 złotych miesiecznie do podstawowego pakietu.
Jak na prawnika konsekwencji zero.
Na pytania nie odpowiadasz.
Piszesz, że kończysz, ale temat ciągniesz dalej.
Piszesz nie na temat.
Sformułuj klarowną opinię (najlepiej jednym zdaniem) na zadany w temacie problem.
p.s. A jak temat Ci nie odpowiada to załóż własny adekwatny do rozterek :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Chal »

marcin_r pisze:Widze ze niektórym cisnienie skoczyło jak sie pisze niepopularna prawde o popularnosci siatkówki.
Jeśli odnosisz się do mnie, to, jeśli nie zauważyłeś, moim, fakt, dość sarkastycznym postem, przyznałem Ci rację. Jednakowoż wyraziłem zdanie, że niestety pisząc dość przydługiego posta starasz się udowodnić coś, co dla każdego zdrowego na umyśle jest oczywiste, także na dobrą sprawę w sobie tylko wiadomym celu wykonujesz syzyfową pracę. Nikt zdrowo rozumujący nie będzie podważał faktu, że futbol jest nieporównywalnie bardziej popularny od siatkówki, pytanie tylko, jaki masz cel w tym, by tyle razy to podkreślać i przywoływać. A jedyne krytyczne odnośnie tego zdania nie dotyczą faktu, że tak jest, bo co do tego nikt nie ma wątpliwości, a jedynie powodów tego stanu, bo faktycznie patrząc na różne argumenty można faktycznie się zastanawiać, w czym tak naprawdę piłka nożna przeważa pod względem atrakcyjności.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

@Marcin_r

O czym my w ogóle mamy dyskutować jeśli uważasz, że rugby to sport nr2?

Głupoty o najwyższej oglądalności w historii sportu można między bajki wsadzić.Tak jak info o miliardzie widzów SuperBowl.
Dobra propaganda to podstawa,

Mi ze światka siatkówki najbardziej podobały się te słowa:
Szacujemy, że około 50% biletów nabędą zagraniczni kibice, którzy przyjadą do naszych krajów oglądać mecze siatkówki na najwyższym poziomie, szczególnie ostatnia fazę Mistrzostw, która odbędzie się w Kopenhadze. Planujemy stworzyć również specjalne miejsce w sieci dla zagranicznych kibiców siatkówki, którzy mogliby dzięki niej poznać entuzjastów tego sportu w naszym kraju, a także nawiązać kontakt podczas ME w Danii. Ponadto, taka impreza byłaby wielką promocją siatkówki w Danii. - powiedział prezes duńskiego związku siatkówki, Mikael Trolle.
Gdyby rugby było aż tak popularne to Samoa, Fidżi czy Tonga nie miałyby szans na awans do PŚ.Ich miejsce zajęły by Niemcy, Chińczycy czy Brazyliczycy, ale oni wszyscy są gorsi nawet i od Polski.

Zresztą aż 12/20 miejsc w PŚ2015 już zostało rozdanych.Większość z tych drużyn specjalnie się nie wysiliła.Trochę dziwne, że 60 % miejsc jest przyznawana za pokonanie drużyn, które są dużo słabsze i reprezentują państwa mniej zaludnione niż każde województwo w Polsce


2 miliony sprzedanych biletów?W Nowej Zelandii to religia nr 1.PŚ Rugby dopiero za 8 lat pójdzie do kraju z poza czołówki (Japonii) i się przekonamy jak to będzie.

Na tej zasadzie rozumowania to żużel jest w Europie sportem nr 2, bo żadne ligi sportowe prócz lig piłkarskich (i jednej ligi rugby we Francji, ale już we Włoszech na mecze chodzi po kilkaset osób) nie mają takiej frekwencji jak polski żużel.


A jeśli chodzi o kosza to na IO prawie zawsze są największe gwiazdy bo FIBA ma porozumienie z NBA, że kluby nie mogą przeszkadzać zawodnikom w uczestnictwie w turnieju.
\
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

[quote="madlark"][quote="madlark"]
Napisz konstruktywnie jak popularność siatki podnieść[/quote]

[quote="marcin_r"]Widze ze niektórym cisnienie skoczyło jak sie pisze niepopularna prawde o popularnosci siatkówki.
[b]Konczac temat z mojej strony dodam.... [/b]

[b]Mam w związku z tym pytanie[/b] czy na jakiejkolwiek hali siatkarskiej bilet normalny kosztuje 90 złotych i jakby sie ta frekwencja przedstawiała gdyby taka była taryfa

Co do ogladania Na PS i Canal+ tylko dodam ze Polsat Sport czyli siatkówka jest dostepna na kablowce w normalnym pakiecie za piłke nożna trzeba wybulic dodatkowo około 30 złotych miesiecznie a jeszcze wiecej jesli bierzemy pakiet z nSport i LM.

[b]Mam w związku z tym kolejne pytanie.[/b] O ile spadłaby popularnosc siatkówki wsród niedzielnych kibiców gdyby siatkowka byla dodatkowo płatna powiedzmy owe 30 złotych miesiecznie do podstawowego pakietu.[/quote]
Jak na prawnika konsekwencji zero.
Na pytania nie odpowiadasz.
Piszesz, że kończysz, ale temat ciągniesz dalej.
Piszesz nie na temat.
Sformułuj klarowną opinię (najlepiej jednym zdaniem) na zadany w temacie problem.
p.s. A jak temat Ci nie odpowiada to załóż własny adekwatny do rozterek :D[/quote]


Nie rozumiem dlaczego oczekujesz ode mnie tzw. głupiego roboty bo niezaleznie od tego jakbym sie naprodukowal nikt z federacji nawet nie rzuci na to okiem a pisanie do sciany nie bardzo mnie urządza. W dodatku ostatnio zycie mnie nauczyło ze za najmniejsze takie wysilenie mózgownicy nalezy wystawic rachunek dlatego jakichkolwiek wtretów prawnych juz ode mnie nie zobaczycie.

Zreszta ja pisze zdecydowanie na temat bo temat brzmi popularność siatkówki w Polsce i na świecie. I ja cały czas pisze o popularności siatkówki o tym jak bardzo niszowa jest to dycyplina. Powiem więcej to co ty proponujesz byłoby wyjściem poza temat dyskusji jako ze nie brzmi on Jak zwiększyc popularnośc siatkówki tylko Popularnośc siatkówki. Chyba kłania sie czytanie ze zrozumieniem.

Hugo rzuc okiem na ogladalnośc PS szczególnie finału. A potem porównaj z oglądalnością siatkówki piłki nożnej czy koszykówki. Finał był transmitowany w ponad 200 krajach a to o czymś świadczy.

Liczba meczów z rzedu ze sprzedanymi conajmniej wszystkimi biletami (bo czasem sadzali kibiców w roznych dziwnych miejscach)
814 meczów u sibie Portland Trail Blazers 1977-1995
757 Boston Red Sox (MLB) 2003-
662 Bston Celtics (NBA) 1980-1995
610 Chicago Bulls 1987-2000

Przy tym wszystkie opowiesci o tym ze siatka ma małą popularnośc przez male plany brzmia niewiarygodnie
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Hugo rzuc okiem na ogladalnośc PS szczególnie finału. A potem porównaj z oglądalnością siatkówki piłki nożnej czy koszykówki. Finał był transmitowany w ponad 200 krajach a to o czymś świadczy.
Rugby od kiedy pamiętam ma łatkę "trzeciej imorezy sportowej na świecie pod względem", a teraz to już nawet nr1!

PŚ Rugby z pewnością generuje wielokrotnie większe pieniądze niż MŚ w koszykówce czy siatkówce, ale jeśli chodzi o popularność globalną to jest zdecydowanie gorzej.Popularność w kilku państwach na poziomie piłki nożnej wystarczy by zrobić naprawdę dobrą imprezę.Przypominam, że NFL wystarczy tylko jeden rynek by zrobić wielkie show i bycie sportem nr 1 w USA.

Na pewno organizacyjnie w rugby jest znacznie lepiej niż w siatkówce czy nawet w koszykówce (jeśli chodzi imprezy międzynarodowe), ale są do tego zmuszeni, bo PŚ musi być zorganizowany perfekcyjnie i taki był.Jednak nikt nie ukryje, że rugby praktycznie nie podbija nowych terytoriów.

Zresztą mam coś:

http://www.cinetivu.com/share/ascolti-s ... gna-lazio/ - wg tego finał rugby we Włoszech oglądało 241 tysięcy i pewnie w innych krajach poza anglosaskimi i Francją (gdzie faktycznie rugby ma rangę bliską piłce nożnej)nie było lepiej.Z tego miliard widzów nie wyjdzie, a dużo mniej.


A co do tych wyników lig zawodowych w USA, to zapewniam Cię, że profesjonalna siatkówka w ciągu 10 lat zagości także w USA, ale to będzie oznaczać koniec długiego sezonu dla reprezentacji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnie International Volleyball TV , to umowa Lega Volley z Eurosportem chyba popsuła szyki Polsatowi, bo nie sądzę, żeby Włosi zamienili umowę na transmisję do 47 krajów Europy na stację Polsatu :--D

Kanał siatkarski bez Lega Volley byłby nic nie wart.
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: Guilder »

Z rugby jest jeszcze taki szkopuł, że sporo osób może i ogląda, ale względnie mało uprawia. Taka piłka nożna czy koszykówka jest pod tym względem bardziej zbalansowana. Dlatego też porównując rugby z siatkówką pod względem oglądalności mamy miażdżące zwycięstwo tej pierwszej dyscypliny. Zaś w przypadku uprawiania tego sportu wynik nie jest już taki oczywisty.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Nie wiem rozumiem was dlaczego uważacie, że rugby ogląda więcej osób niż siatkówkę.We Włoszech finał oglądało 241 tysięcy, w całej WB około 6 milionów -
http://www.guardian.co.uk/media/2011/oc ... -cup-final

We Francji było to około 15 milionów - grali w finale
http://www.connexionfrance.com/France-r ... ticle.html

W Australii najwyższa oglądalność meczu na PŚ była trochę ponad 3 mln widzów(1), a w Nowej Zelandii - około 2.5 mln (2)

1. http://www.rugbyworldcup.com/home/news/ ... 59514.html

2. http://tvnz.co.nz/rugby-world-cup/rwc-f ... er-4482964

I to jest czołówka.Przecież to na pewno nie przekracza oglądalności siatkówki, a już na pewno koszykówki!

Fakt jest taki, że wg raportu MKOL siatkówka należy do najchętniej oglądanych dyscyplin na letnich IO, które oglądają wszyscy bez względu na to czy mieszkają w Irkucku czy na Jamajce.Mam większe zaufanie do tego raportu (a właściwie to dwóch) niż do życzeniowego myślenia.


Dlatego też porównując rugby z siatkówką pod względem oglądalności mamy miażdżące zwycięstwo tej pierwszej dyscypliny. Zaś w przypadku uprawiania tego sportu wynik nie jest już taki oczywisty.
Dla mnie wynik starcia rugby vs siatkówka pod względem uprawiających ten sport jest oczywisty.Wystarczy dodać że w USA gdzie siatkówka jako sport widowiskowy jest słabiutka, to pod względem amatorskiego uprawiania jest to absolutna czołówka.
\
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

No ja bym nie był taki pewny ze rugby nie jest masowo uprawiane bo sam widziałem w centrum Warszawy kraju gdzie rugny nie cioeszy sie popularnością na nie za duzym zielonym placu jak grało w rugby towarzystwo mocno międzynarodowe nie wygladające na sportsmenów. Nawet miałem im podpowiedziec ze za stadionem Skry Warszawa jest profesjonalne boisko ale tego nie zrobiłem. Dodam ze zeby poograc w rugby amatorsko to nie az tak łatwo bo w wersje 15 osobowa trzeba az 30 ludzi totez stworzono wersje 7 osobową.


A co do tego czy profesjonalna siatkówka zagosci w USA mam powazne wątpliwosci patrzac na to ze ichniejsza piłka nożna dyscyplina znacznie bardziej popularna jest w wykonaniu MLS dosc slaba. I rozróznijmy siatkówke od siatkówki plazowe rozgrywki plazowe maja Amerykanie autonomiczne bardzo rozbudowane i na bardzo wysokim poziomie na jakim poziomie jest sport akademicki widac było na PS.
marcin_r

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: marcin_r »

Co do tego ze liga włoska jest puszczana w 47 krajach to mnie interesuje jeszcze ile osob w tych krajach ja rzeczywiscie oglada bo jak policzyłem sobie w tym sezonie na największym polski forum w kraju gdzie siatkówka jest najpopularniejsza w Europie i druga a moze i pierwsza pod tym względem na świecie i gdzie od lat teza o pierwszej pozycji Serie A to dogmat poswiecono jej jak na razie mniej niz 30 postow a na poprzednie sezony wychodzi koło 200 postów. Nie będe wspominał o innych liga- rosyjska ani jednego postu po 4 kolejkach inne oczywiscie tez.
No ale skoro slucham eksperta Polsatu Drzyzgi i on mnie przekonuje w czasie MS 2010 ze najlepsi Brazylijczycy graja we Włoszech a taki Peter Weresz jeden z najskuteczniejszych i najrowniejszych zawodników Serie A a teraz Superligi to w sumie niewiadoma i trzebaa zobaczyc co on umie to ja nie mam pytań. Ciekawe czy ci sami eksperci komentowaliby te mecze na Polsat Volleyball mogłyby byc niezłe jaja. Pamietam ze jeden z nich jakis czas temu nie wiedział kto jest mistrzem Włoch i myslal ze Trento.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Czy FIVB i CEV (a także inne konfederacje) wykorzystają sukces siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Londynie? A może nadal będziemy mieć masowo organizowane imprezy w których brak najważniejszego - kibiców na trybunach?
\
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: SuperJ »

Ja sie niezle zdziwilem, ze Kanada gra w LS, bo tu o siatkowce na parkiecie to sie w ogole nie mowi. Nawet nie wiedzialem, ze jeden z turniejow byl w tym roku w Toronto. Musze czesciej na forum zagladac.
Szlag kulery nie wiezmie!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

Pozwoliłem sobie przenieść tu początek dyskusji o sensie istnienia LŚ.
dreamer pisze:
hugo pisze:...Właśnie ten ogrom imprez to jest przekleństwo siatkówki. Za dużo meczów o stawkę i nie ma jednego priorytetu dla wszystkich. Wiele drużyn zaczyna odpuszczać LŚ a to jej powolny koniec.
Nie potrzeba od razu wieszczyć końca takich komercyjnych turniejów.
Moim zdaniem to po prostu do tej pory wszystko związane z wielkimi komercyjnymi imprezami światowymi (czytaj LŚ) postawione jest do góry nogami. Oczekiwałbym, aby FIVB, która w końcu odpowiedzialna jest (jest to niejako jej statutowy obowiązek) za rozwój siatkówki na całym świecie, zreorganizowała te rozgrywki, rezygnując z LŚ w takiej formie jak jest organizowana do tej pory, na rzecz turniejów podobnych do LE - rozgrywanych na poszczególnych kontynentach (w ramach poszczególnych federacji kontynentalnych i regionalnych), przy czym ich rangę obniżyłbym do zaplecza pierwszych reprezentacji, co dawałoby możliwość włączania do szkolenia w kadrze i do rywalizacji międzynarodowej, młodzieży. Następnie zorganizowałbym turniej zwycięzców tych Lig Regionalnych który miałby rangę taką jak obecna Liga Światowa, czyli mógłby być nawet tak nazwany, a jego zwycięzca byłby złotym medalistą LŚ jak to było do tej pory.

Ale szersza dyskusja na ten temat, to już nie w tym temacie.

dreamer
Pomysł dobry, ale pytanie czy dałoby się to sfinansować. Na TV nawet nie ma co liczyć. Nikt nie pokazuje imprez juniorskich z wyjątkiem piłki nożnej.

A jak widzisz kalendarz pierwszych reprezentacji? Wg mnie mecze eliminacyjne, towarzyskie oraz ME, MŚ i IO (lub jedno z dwóch ostatnich).
\
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Popularność siatkówki w Polsce i na świecie

Post autor: hugo »

WAŻNA LEKTURA

List prezesa austriackiego związku do Acosty:
http://www.evf.ee/failid/AUT_Letter%20t ... Acosta.pdf


O dziwo po jego liście mamy FIVB Hereos i np. kanały na tt, fb i yt.

Mamy niedobór takich działaczy w siatkówce.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”