Gra na dwóch rozgrywających

Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: zyll »

Jako, że jestem dzieckiem siatkówki granej do 25 punktów w secie i punktów zdobywanych przy zagrywce przeciwnika, mam pytanie związane z układem gry na dwóch rozgrywających. Zaciekawiło mnie to, bo nieczęsto pojawia się takie właśnie ustawienie w spotkaniach siatkówki na najwyższym poziomie. Jak wyglądało ustawienie, jakie pozycje znajdowały się na boisku, czy jeden z rozgrywających ustawiał się do przyjęcia? Być może któryś ze starszych użytkowników byłby w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: Nagor »

Jak wiesz jestem z Twojego pokolenia, ale to było chyba tak, że rozgrywający był w drugiej linii, a drugi rozgrywający wchodził do pierwszej to zamieniał się w atakującego. Reszta nie miała jakiś specjalizacji, ale biegali na krótką, przesunięte itd. Przynajmniej tak to wygląda z filmików, jakie znajdziesz na youtube
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: Mate »

Chciałbym zagrać taki systemem :D . Jeszcze do tego zagrywka tenisowa :D . Dobre "ćwiczenie" na wyczucie dla środkowych :) . A i jeszcze do tego atak z 2 piłki :D .

Myślę, że z tą sprawą trzeba zgłosić się do dreamera ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
basienkaxx96
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2010, o 12:36
Płeć: K

Re: Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: basienkaxx96 »

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba to wygląda tak,że grają 2xśrodkowi,2x rozegranie, 2x przyjmujący.
Zawsze jeden z rozgrywających jest w pierwszej lini i wtedy on zajmuje pozycje prawo skrzydłowego, i gra normalnie na prawym ataku.a ten drugi rozgrywający który jest właśnie w drugiej lini wbiega na rozegranie, no i po paru :) przejściach znów jest zmiana i tamten z prawego skrzydła wbiega.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: Kay »

Raczej było chyba na odwrót. Rozgrywający z drugiej linii zaczynał grać w obronie i przyjęciu. Jednak nie wymądrzam się, bo jestem za młody... :P
AZS Częstochowa
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Gra na dwóch rozgrywających

Post autor: kevinpsb »

Zaczynamy normalnym ustawieniem przez Drzyzge nazwanym
numerem 1 czyli od zagrywki(strefami): Rozgrywający, Przyjmujący, Środkowy, Atakujący, Przyjmujący, Środkowy ew libero
numer 2: Przyjmujący, Środkowy, Atakujący, Przyjmujący, Środkowy ew libero Rozgrywający
numer 3: Środkowy ew libero , Atakujący, Przyjmujący, Środkowy, Rozgrywający, Przyjmujący,
numer 4: Rozgrywający, Przyjmujący, Środkowy, Atakujący, Przyjmujący, Środkowy ew libero
numer 5: Przyjmujący, Środkowy, Atakujący, Przyjmujący, Środkowy ew libero Rozgrywający
numer 6: Środkowy ew libero , Atakujący, Przyjmujący, Środkowy, Rozgrywający, Przyjmujący,

W ustawieniach numer 4, 5, 6 zawodnik który grał na ataku w ustawieniu 1, 2, 3, pełni role rozgrywającego zaś rozgrywający pełni role atakującego. Jest to sposób na posiadanie 3 atakujących cały czas w pierwszej linii. To tak jak trenerzy robia podwojną zmiane gdy za rozgrywającego do 4 wchodzi atakujący a za atakującego w pole serwisowe wchodzi rozgrywający.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”