Protest przeciwko błędom językowym na forum

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

Kontynuujemy dyskusję podjętą w innym wątku.
Otóż, drodzy admini, duża część waszych klientów (czyli forumowiczów) jest oburzona polityką ignorowania błędów językowych w zamieszczanych postach. Oczywiście, KAŻDY z nas popełnia błędy. Ortograficzne, interpunkcyjne, frazeologiczne, literówki... Chodzi jednak o to, aby nakładać kary na tych, którzy nie dość, że zalewają nas lawiną niepoprawności, to jeszcze nic sobie z tego nie robią.
Forum Strefy na pewno aspiruje do bycia szanowanym w środowisku, więc proponuję odwdzięczyć się tym szacunkiem i nie kaleczyć ojczystego języka.

Osobom zainteresowanym akcją, proponuję mały protest - pisanie postów z umyślnymi błędami i stopką "błędy ortograficzne są wynikiem akcji protestacyjnej przeciwko polityce adminów, którzy ignorują ten problem".
Jeśli zbierze nas się dostatecznie dużo, to może to coś da...

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: dreamer »

Obawiam się, że akcja nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Wśród osób władających forum nie widzę zainteresowania jakością (merytoryczną jak i techniczną) dyskusji. Mam też wrażenie (wyrobione na podstawie kontaktów z Redakcją), że najmilej widzianymi listami do Redakcji, są te zaadresowane na przysłowiową już skrzynkę pocztową na dworcu kolejowym w Berdyczowie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

dreamer pisze:Obawiam się, że akcja nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Wśród osób władających forum nie widzę zainteresowania jakością (merytoryczną jak i techniczną) dyskusji. Mam też wrażenie (wyrobione na podstawie kontaktów z Redakcją), że najmilej widzianymi listami do Redakcji, są te zaadresowane na przysłowiową już skrzynkę pocztową na dworcu kolejowym w Berdyczowie.

dreamer
Ale czegoś takiego jeszcze nie próbowaliśmy, prawda? Apele latwo zignorować, ale jeśli wszyscy zaczniemy tutaj "muwić z błendami", to może to zwróci większą uwagę. Nie bądźmy tacy bierni, już wystarczy, że w kraju jest burdel i nikt nic nie robi, miejmy wpływ chociaż na forum...
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

Nieprzeczytany postprzez Edyta » 7 minut temu
Skoro tu o błędach to ja tylko przy okazji napomknę, że mnóstwo użytkowników tego forum powiela kilka błędów, które mnie osobiście rażą, a z których prawdopodobnie w ogóle nie zdajecie sobie sprawy. Piszemy naprawdę, a nie na prawdę, na razie, a nie narazie, można by - ale już mogliby, moglibyśmy, byliby, bylibyśmy itd. Czyli nieosobowe formy czasownika piszemy z "by" rozdzielnie, a osobowe łącznie.
I oczywiście "jakiś" to liczba pojedyncza, mianownik, a "jakichś" to liczba mnoga, dopełniacz. Czyli np. "czy nie ma tu jakichś błędów", a nie "czy nie ma tu jakiś błędów".
Droga Edyto,
Nie każdy jest profesorem językoznawstwa polskiego. Nam nie chodzi o piękne pisanie z akapitami, określeniami typu "Martino przeżywający niemiłosiernie katusze duszy swej wrażliwej, która kolcem ostrym jak nóż przebita jest przez Bernardiego rodem z ziemi włoskiej...". Nam chodzi głównie o podstawowe rzeczy: unikanie błędów ortograficznych, unikanie niechlujstwa (zjedzone litery, poprzestawiane litery, brak wielkich liter na początku zdania itp.), stosowanie interpunkcji. Czyli to wszystko, co jest wymagane do pisania na przyzwoitym poziomie. Napisanie słowa "na razie" czy "narazie" nie kłuje tak w oczy jak napisanie słowa "KArzdy". Chodzi wyłącznie o zachowanie prostej przyzwoitości stosowania zasad języka polskiego.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: dodonek »

kibic_siatki pisze:
ksjw90 pisze: Tym bardziej, że dzisiejsza technika nie wymaga siedzenia ze słownikiem w ręku tylko popatrzenia na swój tekst i poprawienia tego, co zostało podkreślone czerwonym odrażającym szlaczkiem. Pójdźmy krok dalej, klikając na tym słowie prawym przyciskiem myszki wyświetla się lista słów i po prostu wciskamy to słowo o które nam chodziło. Wychodzi na to, że pisanie na komputerze sprowadza się tylko do wklepania tekstu i poprawienia tego, co komputer nam podkreśli. Żadnego myślenia, tylko trochę chęci i poczucia w sobie powagi a nie ignorancji w stosunku do innych.
Ogólnie zgadzam się z tym, natomiast chcę zwrócić uwagę na sytuacje odwrotne. Niektórzy użytkownicy forum nie wnoszą nic lub bardzo niewiele do dyskusji, natomiast bardzo chętnie poprawiają innych, jeśli chodzi o pisownię. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy wbudowany słownik nie pokazuje błędów- w przypadku np. pisowni łącznej i rozdzielnej. Gdy dyskusja w danym wątku jest bardzo szybka i trzeba się starać aby umieścić daną odpowiedź pod konkretnym postem (bo jeśli przeleci na następna stronę to nikt się już do tego nie odniesie) to nie ma czasu na dokładne sprawdzenie pisowni.
Masz swojego faworyta? ;) Ja mam :) zaczyna się na "m"
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

ksjw90 pisze:
Nieprzeczytany postprzez Edyta » 7 minut temu
Skoro tu o błędach to ja tylko przy okazji napomknę, że mnóstwo użytkowników tego forum powiela kilka błędów, które mnie osobiście rażą, a z których prawdopodobnie w ogóle nie zdajecie sobie sprawy. Piszemy naprawdę, a nie na prawdę, na razie, a nie narazie, można by - ale już mogliby, moglibyśmy, byliby, bylibyśmy itd. Czyli nieosobowe formy czasownika piszemy z "by" rozdzielnie, a osobowe łącznie.
I oczywiście "jakiś" to liczba pojedyncza, mianownik, a "jakichś" to liczba mnoga, dopełniacz. Czyli np. "czy nie ma tu jakichś błędów", a nie "czy nie ma tu jakiś błędów".
Droga Edyto,
Nie każdy jest profesorem językoznawstwa polskiego. Nam nie chodzi o piękne pisanie z akapitami, określeniami typu "Martino przeżywający niemiłosiernie katusze duszy swej wrażliwej, która kolcem ostrym jak nóż przebita jest przez Bernardiego rodem z ziemi włoskiej...". Nam chodzi głównie o podstawowe rzeczy: unikanie błędów ortograficznych, unikanie niechlujstwa (zjedzone litery, poprzestawiane litery, brak wielkich liter na początku zdania itp.), stosowanie interpunkcji. Czyli to wszystko, co jest wymagane do pisania na przyzwoitym poziomie. Napisanie słowa "na razie" czy "narazie" nie kłuje tak w oczy jak napisanie słowa "KArzdy". Chodzi wyłącznie o zachowanie prostej przyzwoitości stosowania zasad języka polskiego.
Ale Edyta mówi o rzeczach podstawowych!!!! Naprawdę, chce mi się płakać, jak widzę, że znajomość języka na tym poziomie to już "bycie profesorem języka polskiego"... Co tak bardzo zaawansowanego jest w słowach "jakichś", "naprawdę", czy "mogliby"? Bardziej zaawansowana jest już na przykład wiedza o tym, że czasownik "posiadać" odnosi się wyłącznie do rzeczy materialnych, więc pisanie "posiada talent, wiedzę, energię" to już jest błąd. To jest już trochę bardziej dla ciekawych języka, ale ORTOGRAFIA to jest poziom podstawówki.
Edyta

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: Edyta »

Droga Edyto,
Nie każdy jest profesorem językoznawstwa polskiego. Nam nie chodzi o piękne pisanie z akapitami, określeniami typu "Martino przeżywający niemiłosiernie katusze duszy swej wrażliwej, która kolcem ostrym jak nóż przebita jest przez Bernardiego rodem z ziemi włoskiej...". Nam chodzi głównie o podstawowe rzeczy: unikanie błędów ortograficznych, unikanie niechlujstwa (zjedzone litery, poprzestawiane litery, brak wielkich liter na początku zdania itp.), stosowanie interpunkcji. Czyli to wszystko, co jest wymagane do pisania na przyzwoitym poziomie. Napisanie słowa "na razie" czy "narazie" nie kłuje tak w oczy jak napisanie słowa "KArzdy". Chodzi wyłącznie o zachowanie prostej przyzwoitości stosowania zasad języka polskiego.
Drogi ksjw90, ja naprawdę mówię o sprawach podstawowych, bo tego, o czym napisałam, uczą dzieci w podstawówce, a nie podczas przewodów doktorskich ;) Mnie osobiście razi to tak samo jak pisownia Pelego (bo jest to tak nagminne, że aż irytujące), ale widocznie to kwestia gustu.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

Dobra dziewczyny ja się dostosuję :-) skoro chcecie takie zasady to niech takie będą, mi to osobiście nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: Guilder »

Wszystko fajnie, ja się nawet zgadzam z Wami, tylko jest jeden problem. Podobnie jak Wy, my moderatorzy jesteśmy tutaj w swoim czasie wolnym, na co dzień zajmując się innymi rzeczami. Jedni studiują, inni pracują, każdy ma coś do roboty. Jest nas albo za mało, albo mamy za mało czasu na siedzenie tutaj (ja akurat jestem wyjątkiem, bo czasu z pewnych powodów mam tego czasu więcej, ale samemu trochę mi ciężko), żeby edytować wszystkie posty, które mają jakieś babole językowe. Powiem więcej, obecna sytuacja (czyli za niski stosunek liczby moderatorów do przybywających postów) doprowadził w moim przypadku do tego, że mam nieco przesuniętą granicę tolerancji na posty poza tematem (w tę bardziej wyrozumiałą stronę), bo jakbym patrzył na to wszystko w taki sam sposób, jak jeszcze z rok czy dwa lata temu, to bym już zupełnie studia położył, bo bym tylko na forum siedział i edytował/usuwał to, co poniektórzy wypisują w ferworze dyskusji.
Reasumując, inicjatywa warta uwagi, ale technicznie bardzo trudna do zrealizowania. Niemniej jednak jeśli czujesz zapał, to nawet możesz napisać do Mewy czy Teda, i zaoferować się na moderatora. Świeżą krew na pewno by się w naszych szeregach przydała.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: Tietiuk »

Myślę, że rzeczywiście ciężko wymagać od administratorów forum Strefy lub Moderatorów, by te błędy skrupulatnie oni poprawiali, bo to byłoby dosyć karkołomne zadanie :] Osobiście wydaje mi się, że w dużym stopniu rozchodzi się o kwestię szacunku niektórych użytkowników do pozostałej części forum - ortografia, ortografią, jak ktoś pisze "jakiś" zamiast "jakichś" - przeżyję, inna kwestia to przestrzeganie podstawowych zasad skrupulatnego pisania jak używanie znaków interpunkcyjnych czy rozpoczynanie zdań od wielkiej litery. Jak ktoś nie jest w stanie tego uczynić, to zalatuje to trochę, z całym szacunkiem, ignorancją. Nikt nie wymaga pięknych poematów, ale szacunek do czytelnika, którymi wszyscy symbiotycznie na forum dyskusyjnym jesteśmy - wydaje się podstawą. Ale też nie wydaje mi się, by było to aż tak palącym problemem tej strony ;)
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: dodonek »

Brakuje Wam moderatorów? Zgłaszam się..
Tak naprawdę ta mała bitwa dotyczy głównie kolegi Pele, więc tej roboty tak wiele nie ma - jest oczywiście jeszcze trochę użytkowników, którzy mają "cały repertuar" błędów ale nie czynią tego tak notorycznie. Kwestia jest o tyle denerwująca, że zgłaszane to było już nie raz jeśli chodzi o Pele i sprawa się ciągnie już z 3 rok a jak widać ten użytkownik się sporo udziela i jak również można zauważyć dalej ma nas gdzieś bo nie potrafi się nawet odważyć i w dwóch zdaniach odnieść do tego co tutaj piszemy - a w innych tematach się udziela...i co dziwne ..jakoś tak bez błędów...można?
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: weary_skier »

Z Pele jest sytuacja o tyle dziwna, że jako nieliczny łączy pisanie na forum z pisaniem poważniejszym. Chyba mało kto (albo o kimś nie wiem) może pochwalić się pisaniem dla Przeglądu Sportowego. Dlatego też jego błędy są dla mnie bardzo dziwne. Osobiście czytam posty Pele jeszcze od czasów sportsboardu i dlatego znieczuliłem się na wszechobecne błędy, ale nie dziwię się, że kogoś mogą razić. Szkoda, że o sprawie nie wypowie się sam zainteresowany.

Co do błędów samych w sobie, to zdaję sobie sprawę, że sam popełniam ich mnóstwo. Mam szczególny problem z przecinkami i pewnie z wieloma innymi rzeczami, o których nie wiem. Dlatego też jeśli ktoś czuję się na tyle miły, pomocny i kompetentny, to prosiłbym o delikatne i dyskretne wytykanie mi błędów na PW. Tylko nie zaspamujcie mi skrzynki!
Przy okazji proszę o wyrozumiałość, gdy moje posty pojawiają się w dni robocze od 8 do 16. W pracy mam dziwną Mozille, która każde słowo podkreśla mi na czerwono i bardzo trudno jest wyłapać, kiedy napisałem coś z błędę a kiedy nie (może Pele też ma taki problem?). W każdym razie staram się je poprawiać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: dodonek »

weary_skier pisze:Przy okazji proszę o wyrozumiałość, gdy moje posty pojawiają się w dni robocze od 8 do 16. W pracy mam dziwną Mozille
Heh...gdzie pracujesz? Nie ma tam czegoś wolnego? Mozillę jakoś przeżyję ;)
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

Drodzy moderatorzy:
Tu nie chodzi o poprawianie każdego błędu, przecinka i kropki, bo powinniście wtedy zatrudnić prof. Jana Miodka i całą rzeszę moderatorów tak jak mówiłeś. Chodzi głównie o to, by ostrzegać, a później banować tych, którzy robią to notorycznie i nie robią sobie z uwag innych kompletnie nic. Sprawa jest prosta, jeśli zauważycie, że ktoś robi błędy (szczególnie te ortograficzne, zjadanie liter, poprzekręcane słowa, ogólnie rzecz biorąc niechlujstwo) w dyskusji w każdym poście to mu dajcie ostrzeżenie, jeśli się nie poprawi to ban i dobranoc.
Dlatego wnioskuję o początkowe ostrzeżenie dla Pele, a jak to nie zmieni sytuacji o czasowy ban. Dziękuję.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

Guilder - chodzi właśnie o to, żeby tępić te notoryczne błędy, recydywę i brak postępu. Ja nigdy nie oczekiwałam od adminów śledzenia każdego przecinka, ale sam widzisz, o co tu się rozchodzi. Cieszę się, że udzieliłeś się w tym wątku i bardzo prosimy o podjęcie działań, tzn warny i bany dla tych, którzy nie dostosują swojej ortografii do "ogólnych standardów" . Dokładnie o to tutaj apelujemy.
Dotyczy to także nagminnego lekceważenia przecinków i innych znaków interpunkcyjnych. Jest to dziedzina BARDZO trudna (ja również miewam z tym problemy), ale czasem nie da się czytać takiej jednolitej papki. Ostatnio nawet napisałam esej o upadku polszczyzny (przede wszystkim w komunikacji językowej). Gdyby ktoś miał ochotę, to prześlę :D

W imię poprawy jakości oraz utrzymania "pozycji na rynku" prosimy o wspomniane "nowości" na forum. Zobaczycie, że gdy przyjdą kary, każdy się bardziej przyłoży do pisania.

PS Mogłabym pełnić funkcję moderatora (a może bardziej "korektora", patrzeć na warstwę językową), ale podchodziłabym do tego dość rygorystycznie. Zresztą, w artykułach też zdarzają się błędy (wiecie, że np oklepana fraza "objąć fotel lidera" jest niepoprawna frazeologicznie? ;) Jednak świata nie zmienię i za to krytykować nie zamierzam, to zazwyczaj nie jest wina młodych redaktorów, tylko mediów głównego nurtu, które prezentują żałosny poziom), jednak ogólnie rzecz biorąc jest bardzo przyzwoicie, zwłaszcza na tle innych portali (pod tym względem, TRAGICZNIE prezentuje się plusliga.pl).

Pozdrawiam i czekam na reakcję adminów!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

Dziękuję za reakcję w temacie o Skrze :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: Lineczka »

Widzę, że moderatorzy wzięli sobie do serca to co tutaj pisaliśmy. Po czym wnioskuje? Po ukróceniu radosnego pisania bez ładu i składu użytkownika siatkarz12. Od czytania jego twórczości oczy bolały.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

Dostanie w końcu Pele ostrzeżenie za swoje BEznaDziEjne pisane w temacie Jastrzębski Węgiel??!! Ludzie ile można?! "How many times?!" - jakby to powiedział J.Janowicz.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, o 10:30 przez ksjw90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: radosoviak »

Pele to pikuś przy userze siatkarz12 :D
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

radosoviak pisze:Pele to pikuś przy userze siatkarz12 :D
Oby dwóch zbanować na dobre i będzie spokój, a poza tym poprawi się jakość pisania na tym forum. Już mam dosyć czytania "POstuw z BłeNdami" w wykonaniu użytkownika Pele.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: mikser »

ksjw90 pisze: Oby dwóch
Obydwóch :D

Swoją drogą faktycznie siatkarz12 to większe indywiduum i na niego lepiej "mieć oko" ;) Podoba mi się walka z tymi, co stoją na bakier z ortografią. Polska język - trudna język, ale kurde bez przesady :D
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

Proponuję każdy fatalny (językowo) post zgłaszać wykrzyknikiem do adminów, może to też coś da.
Cieszę się, że niektóre posty siatkarza12 zostały skasowane, jego błędy są tak karygodne, że aż się zastanawiam, czy to nie troll.

Edit: "Zła passa Latiny nadal trwa" - "nadal trwa" to pleonazm, w tekstach publicznych to dość poważny błąd językowy. Nie mówię tego ze złośliwości, tylko z troski o jakość serwisu.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: lucass90 »

Chciałbym się zapytać, czy tylko ja odniosłem w ostatnim czasie wrażenie, że na forum o porządek dba tylko jeden moderator (Guilder) ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: mikser »

OlaMleko pisze: Edit: "Zła passa Latiny nadal trwa" - "nadal trwa" to pleonazm, w tekstach publicznych to dość poważny błąd językowy. Nie mówię tego ze złośliwości, tylko z troski o jakość serwisu.
Niby to błąd, ale taki "drugiego rzędu" :) O wiele bardziej tępić chyba trzeba ortografię i interpunkcję, pisanie posta bez przecinków to mordęga dla czytającego.

@lucass90 - też odniosłem takie wrażenie:)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

mikser pisze:
OlaMleko pisze: Edit: "Zła passa Latiny nadal trwa" - "nadal trwa" to pleonazm, w tekstach publicznych to dość poważny błąd językowy. Nie mówię tego ze złośliwości, tylko z troski o jakość serwisu.
Niby to błąd, ale taki "drugiego rzędu" :) O wiele bardziej tępić chyba trzeba ortografię i interpunkcję, pisanie posta bez przecinków to mordęga dla czytającego.

@lucass90 - też odniosłem takie wrażenie:)
No i co z tego, że drugiego rzędu? Osoby nazywające się redaktorami, powinny ze szczególną starannością konstruować zdania. Fatalny poziom polszczyzny w społeczeństwie bierze się właśnie z ignorancji mediów!
Zresztą, to jest błąd z tej samej półki, co "cofać się do tyłu", to wcale nie jest taka drobnostka.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Fatalny poziom polszczyzny w społeczeństwie bierze się właśnie z ignorancji mediów!
Odważny pogląd. Możesz rozwinąć?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: OlaMleko »

madlark pisze:
OlaMleko pisze:Fatalny poziom polszczyzny w społeczeństwie bierze się właśnie z ignorancji mediów!
Odważny pogląd. Możesz rozwinąć?
Obiecuję, że rozwinę, ale dzis późniejszym wieczorem, albo jutro wieczorem, aktualnie troszkę nie mam czasu :) Ale obiecuję!

Edit: dziękuję za poprawienie tytułu o Latinie, doceniam to :)
Olo52
Posty: 131
Rejestracja: 17 mar 2010, o 19:27
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: Olo52 »

Dziennikarz prowadzi dyskusję z politykami , z których co drugi wypowiada się mniej więcej w stylu - polskom racjom stanu jest...
itd itp, to dla mnie ignorancją mediów jest brak reakcji tegoż dziennikarza na takie słownictwo.No chyba , że sie mylem.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: mikser »

Olo52 pisze:Dziennikarz prowadzi dyskusję z politykami , z których co drugi wypowiada się mniej więcej w stylu - polskom racjom stanu jest...
itd itp, to dla mnie ignorancją mediów jest brak reakcji tegoż dziennikarza na takie słownictwo.No chyba , że sie mylem.
A co to ma do naszego tematu? :)
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Protest przeciwko błędom językowym na forum

Post autor: ksjw90 »

Zero reakcji tych moderatorów! Wysłałem im wykrzykniki z błędami Pele i co? Kompletnie nic! Zamknęli moje nazwijmy to wnioski i nie dali mu żadnego ostrzeżenia, a on sobie dalej pisze z błędami jak mu się podoba! Moderacja na tym forum schodzi na psy albo wcale jej nie ma!

Powyższe stwierdzenie nie dotyczy Guildera, który widać, że przynajmniej istnieje na tym forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”