Kamery na przerwach

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Kamery na przerwach

Post autor: OlaMleko »

Skopiuje swój post z innego wątku, bo uważam, że warto przedyskutować taki temat

Chciałabym poruszyć pewną kwestię. Uważam, że byłoby dobrze zrezygnować z wciskania kamer i mikrofonów podczas przerw. Ja całkowicie rozumiem niechęć trenerow do takich praktyk, a sam operator nie ponosi żadnej winy, bo tylko wykonuje swoją pracę i za to obrywa. A jako że zespoły tego nie lubią, a widz i tak rzadko jest wstanie wychwycić coś konkretnego, to uważam, że można porzucić ten zwyczaj, jeśli trenerzy o to proszą.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Streeter »

Z tego co zauważyłem to raczej tylko Kowal praktykuje odpychanie kamerzysty, inni szkoleniowcy raczej nie robią tego nagminnie. Wystarczy zatem Kowala kamerować z daleka, bądź pokazywać czas rywali, tyle powinno wystarczyć ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kamery na przerwach

Post autor: OlaMleko »

Kowal robi to jawnie, ale przecież jasno widać, że inni też nie przepadają za takimi momentami (np ostentacyjnie tworzą ciasne kółeczko,zasłaniając kamery ramionami). To jest zrozumiałe, ale chodzi o to, że ten operator nie ma wyjścia i musi być taki upierdliwy jak telemarketer.Naprawdę, dla widza bardzo rzadko wynika coś z podsłuchiwania tych czasów,więc może dajmy sobie spokój.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kamery na przerwach

Post autor: radosoviak »

Dla mnie to dziecinada co robią obie drużyny w czasie przerw.Odprawy taktyczne są robione chyba przed meczem a nie w jego trakcie...To taki syndrom oblężonej twierdzy stwierdziłby zapewne redaktor Wanio ;)
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Streeter »

Myślę, że wystarczyłoby podchodzić z kamerą bez mikrofonu. Chodzi o to, że na czasach często są uwagi typu serwuj w tego, tu przesuwajcie podwójny blok bo idzie najwięcej piłek. W dzisiejszych czasach nie problem jest to szybko przekazać do obozu przeciwników, którzy mogą nagle zacząć bardziej pokrywać kolegę w przyjęciu czy zmienić strefy, do których idzie piłka do ataku. Przecież tylko o to chodzi, a nie o to, że nasi trenerzy to buce, czy że boją się wypowiadać przed kamerami.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kamery na przerwach

Post autor: OlaMleko »

Streeter pisze:Myślę, że wystarczyłoby podchodzić z kamerą bez mikrofonu. .
Okej, to jest jakiś kompromis, ale powiedz mi - po co komu coś takiego?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kamery na przerwach

Post autor: madlark »

W czasie przerw muszą coś pokazywać
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kamery na przerwach

Post autor: majonez »

madlark pisze:W czasie przerw muszą coś pokazywać
reklamy :]
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kamery na przerwach

Post autor: sb.slav »

Oby nie reklamy :) . Mogą powtórki z ciekawszych akcji pokazywać, albo koncentrować się więcej na piękniejszej części widowni. 8-)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kamery na przerwach

Post autor: d12343 »

Bywa, że Polsat wcina się z reklamami podczas meczów reprezentacji. I jest to mega-irytujące :D

Z pokazywaniem widowni też bym uważała, bo potem się okazuje, że większość tej "piękniejszej części" to małolaty wyznające na plakacie miłość do siatkarza x albo y. A jeśli chodzi o powtórki, wczoraj się realizator tak zapędzał, że minimum 2 razy wrócił do relacji, gdy piłka była już w grze.
Zaksa ze swoim zwartym kółeczkiem mnie bawi...Kowal przeraża.

Trochę zdrowego rozsądku ze strony kamerzystów - nie wtykajcie panowie mikrofonu pod nos zawodników i trenerów, a będzie ok.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Jolly »

Dziwi was to, że się zasłaniają a myślicie, że po co trenerom te słuchaweczki w uszach nie tylko do komunikacji ze statystykami ale wystarczy, że ktoś wyłapie jedną uwagę trenera i przeciwnik od razu o tym wie... W takich przypadkach konsultowanie czegokolwiek nie ma najmniejszego sensu. W Rzeszowie zauważyłam ten "podsłuch" jest bardzo rozbudowany nawet kibice są w to zaangażowani. ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Murilo0 »

Jolly pisze:Dziwi was to, że się zasłaniają a myślicie, że po co trenerom te słuchaweczki w uszach nie tylko do komunikacji ze statystykami ale wystarczy, że ktoś wyłapie jedną uwagę trenera i przeciwnik od razu o tym wie... W takich przypadkach konsultowanie czegokolwiek nie ma najmniejszego sensu. W Rzeszowie zauważyłam ten "podsłuch" jest bardzo rozbudowany nawet kibice są w to zaangażowani. ;)
Jeżeli jakiś zespół podsłuchuje na czasach w ten sposób to robi to trochę dziwnie, żeby nie powiedzieć nieprofesjonalnie ;) Osobiście gdybym był trenerem i chciałbym się w to bawić zamontowałbym jakieś dobre pluskwy pod krzesłami na ławce rezerwowych :D
All work and no play makes Jack a dull boy...
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Jolly »

Nie trzeba pluskw wystarczą kibice za ławkami rezerwowych ;)
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kamery na przerwach

Post autor: d12343 »

Podsłuchiwanie czasów to jest właściwie sedno całej sprawy. Wg mnie mija się z duchem fair play.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Lineczka »

A mi się nie podoba zachowanie Kowala, zawodników czy innych trenerów, kolokwialnie mówiąc drących się na tego biednego Pana kamerzystę, który wykonuje swoją pracę. Jeśli mają takie problemy z tym kamerowaniem i podsłuchiwaniem na czasach to niech interweniują tam gdzie trzeba i zmienią pewne zasady.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Jolly »

Skoro go opierniczają to po co się tam pcha? On nie ma odgórnego nakazu. Zauważyłam, że to zależy od kamerzysty. Niektórzy aż tak się z tą kamerą pod nos nie wpychają stoją dalej a inni jak by na złość...
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Kamery na przerwach

Post autor: cba »

ja mam wrażenie że niektóre "podsłuchiwania" na czasach sa bardzo wybiórcze. Wczoraj oglądałam powtórke 4 meczu finałowego PO, praktycznie tylko na pierwszym czasie dla trenera Kowala było słychać co mówi do zawodników, następne czasy - mimo że zawodnicy stali w sporych odlgłościach od siebie - mikrofony były ustawione tak że nic do kibiców i potencjalnych "szpiegów" ;) nie docierało. Czasy ZAKSy: zawodnicy stoją bardzo blisko siebie, ci z kwadratu, trener Świderski próbuja "zastawiać" a i tak mikrofon wyłapuje to co mówi trener :o , ot wysoka technika
Podobnie zresztą wygląda "uczcowość Polsatu" w przekazywaniu dźwięku z poszczególnych hal. Zawsze moje zdziwienie budzi fakt "słabego dopingu" z Mostowej w meczach ligowych. Dziwne mianowicie jest to, że jak jedzie grupa - w końcu mniejsza niż w hali Azoty - do Rzeszowa/Jastrzębia/Bełchatowa/../.. to w relacjach są doskonale słyszani, głośno jest również w relacjach z Mostowej gdy ZAKSA gra mecze w pucharach. Myślę ze uczciwe "nagłośnienie' też przyniesie efekt porównywalny do innych hal w Polsce, WIĘCEJ UCZCIWOŚCI W WASZEJ PRACY PANOWIE Z POLSATU i będzie dobrze
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Kamery na przerwach

Post autor: Jolly »

cba pisze:ja mam wrażenie że niektóre "podsłuchiwania" na czasach sa bardzo wybiórcze. Wczoraj oglądałam powtórke 4 meczu finałowego PO, praktycznie tylko na pierwszym czasie dla trenera Kowala było słychać co mówi do zawodników, następne czasy - mimo że zawodnicy stali w sporych odlgłościach od siebie - mikrofony były ustawione tak że nic do kibiców i potencjalnych "szpiegów" ;) nie docierało. Czasy ZAKSy: zawodnicy stoją bardzo blisko siebie, ci z kwadratu, trener Świderski próbuja "zastawiać" a i tak mikrofon wyłapuje to co mówi trener :o , ot wysoka technika
Podobnie zresztą wygląda "uczcowość Polsatu" w przekazywaniu dźwięku z poszczególnych hal. Zawsze moje zdziwienie budzi fakt "słabego dopingu" z Mostowej w meczach ligowych. Dziwne mianowicie jest to, że jak jedzie grupa - w końcu mniejsza niż w hali Azoty - do Rzeszowa/Jastrzębia/Bełchatowa/../.. to w relacjach są doskonale słyszani, głośno jest również w relacjach z Mostowej gdy ZAKSA gra mecze w pucharach. Myślę ze uczciwe "nagłośnienie' też przyniesie efekt porównywalny do innych hal w Polsce, WIĘCEJ UCZCIWOŚCI W WASZEJ PRACY PANOWIE Z POLSATU i będzie dobrze

Jeśli o doping chodzi to w Rzeszowie zawsze lepiej słychać przyjezdnych gdyż po tamtej stronie hali mikrofony dźwięk zbierają i po tamtej tez są kamery więc słychać lepiej. W Kędzierzynie Klub Kibica jest źle usytuowany. Ale w ogóle nie ma co porównywać dopingu jego głośności na żywo z tym co w tv bo w tv zbierają głos tak jakby tylko z jednej strony ;) Byłam w Rzeszowie i oglądałam powtórkę więc już wiem o co chodzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”