Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Defit »

Dla mnie kwota powinna być zdecydowanie wyższa. No chyba że prezes jest debilem i postawił na szali ciepła posadke z niemałą pensją oraz swoją wolność a z drugiej 400 tysięcy, mało wiarygodne dla mnie. Obstawiam że nic z tego nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: mikser »

400 tys. nie jest wiarygodne? A zdziwiłbyś się :) Raz 400, raz więcej, raz mniej - stawiam, że nie był to jednorazowy wyskok. Takie czasy, biorą wszyscy. Tylko że teraz akurat z jakiegoś powodu to wyszło ;) Zobaczymy kto się będzie cieszył z nowej posadki!
A od komentatorów polsatu nie oczekiwałbym niczego, po "zachwytach" nad zakodowaniem nie spodziewam się z ich strony za wielu złych słów pod adresem PZPS.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Noworoczny »

Mogło też tak być, że złoty medal uśpił czujność.

A, że nic z tego nie będzie? To raczej oczywiste w naszym umiłowanym kraju.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: luk_m5 »

O 10.05 w TVN24 gościem ma być Mazur.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Marcy$ »

Ktoś mógłby napisać, co powiedział Mazur? Nie mogłem znaleźć streama.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: repres1 »

Nic nie powiedział. Ot takie ogólniki, ze to duży problem, ale siatkówka opiera się na świetnym szkoleniu i kłopoty prezesów nie powinny jej zagrozić. Zapytany, potwierdził, że mogą być kłopoty ze sponsorami. I to właściwie wszystko.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Marcy$ »

Oki, dzięki.
repres1 pisze:Zapytany, potwierdził, że mogą być kłopoty ze sponsorami.
W sensie, że sponsorzy nie będą wiedzieli komu teraz dawać w łapę ?:)
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Pawel_RZ »

Plus się raczej nie odwróci :D
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: lucass90 »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,64948,1 ... ra.html#MT

Boom !!! Kasy na Mistrzostwa ponoć nie było, ale żeby własną kieszeń napchać, to i owszem :x Pozdrowienia do więzienia!

https://www.youtube.com/watch?v=Ngjs0UsiB6s
AZS CZĘSTOCHOWA!
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: jinx »

Haha Opalony i ten co gadał, że w gównianym mieście nic się nie osiągnie.:D

Dziwi kogoś teraz, że sponsor przed MŚ się wycofał?
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: pewniak »

CEV i FIVB ani słowem nie informują o sprawie. Ciekawe czy trzęsą portkami :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Mar1977 »

To już milion tej łapówki było :o
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Pawel_RZ »

Mar1977 pisze:To już milion tej łapówki było :o
Później okaże się, że w euro :D
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: OlaMleko »

W moich oczach, ta sprawa jest po prostu obrzydliwa. Przecież ci faceci zarabiają legalnie wielkie pieniądze, bez wątpienia. Czy naprawdę warto było to wszystko ryzykować dla dodatkowego... samochodu? Kilku zegarków? Podróży? Nienażarte świnie, naprawdę, niedobrze się robi.

Niestety, obracamy się w takim kręgu kulturowym, że korupcja jest praktycznie niemożliwa do wyplenienia, czy nawet znacznego ograniczenia. Po prostu tutaj potrzeba wstydu i ludzkiej przyzwoitości...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: pewniak »

OlaMleko pisze:Niestety, obracamy się w takim kręgu kulturowym, że korupcja jest praktycznie niemożliwa do wyplenienia, czy nawet znacznego ograniczenia. Po prostu tutaj potrzeba wstydu i ludzkiej przyzwoitości...
Ależ oczywiście, że możliwa. Wystarczy, że państwo przestanie finansować takie rzeczy jak MŚ i skupi się nie niedochodowych sprawach jak sport młodzieżowy. Gdyby np. Polsat za własne pieniądze robił mundial, to ani złotówka by nie wyciekła i całość kosztowała by o połowę mniej. A że PZPS robił to za nieswoje pieniądze... no to czemu miał oszczędzać?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: OlaMleko »

Pewniak, tylko potwierdzasz moją opinię, proponujesz rozwiązania, które nie mają NAJMNIEJSZYCH SZANS na zaistnienie. Dlaczego ma się coś zmienić, skoro w łapę biorą wszyscy od góry do dołu? System jest szczelny i dochodowy, a moc zmian mają ci, którzy na tym korzystają... W tym pokoleniu NIC się nie zmieni, może za dwie, trzy rundy będą szansę na uzdrowienie sytuacji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Noworoczny »

pewniak pisze:Ależ oczywiście, że możliwa. Wystarczy, że państwo przestanie finansować takie rzeczy jak MŚ i skupi się nie niedochodowych sprawach jak sport młodzieżowy. Gdyby np. Polsat za własne pieniądze robił mundial, to ani złotówka by nie wyciekła i całość kosztowała by o połowę mniej. A że PZPS robił to za nieswoje pieniądze... no to czemu miał oszczędzać?


Popieram i postulat i wniosek. Widzę jednak jeden błąd w rozumowaniu. Jak państwo będzie wspierać sport młodzieżowy, korupcja przeniesie się tam właśnie. Zakupi się piłki po trzy paczki, buty za górala, siatki po dwa kafle a słupki po dziesięć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: OlaMleko »

No właśnie. Tu chodzi o zmianę podejścia i sposobu myślenia (no i oczywiście skuteczny system egzekwowania adekwatnych kar).
emerencja
Posty: 1055
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: emerencja »

O zmianę przepisów, które sprzyjają korupcji, również. A prawo przetargowe niestety sprzyja.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Joker »

No to pozdrowienia do więzienia Mirek :]
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Milten »

Nowym prezesem zostanie młody działacz z Częstochowy, zasłużony dla polskiej siatkówki i pewnego szacownego klubu. Nie będe podawał nazwiska ale zaczyna sie na P.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: mikser »

A może inna szara eminencja? R.B. - też zasłużony, też z Częstochowy, pasowałby ;) Jak mieć burdel w związku to na całego!
zibibobi
Posty: 795
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: zibibobi »

Jakiś czas, może 2-3 lata temu, na tym forum pisał kolo o nicku "Śledczy". Już wtedy podawał takie informacje i konkretne dane, które wówczas wyglądały na science fiction. Co niektórzy podejrzewali nawet, że pod tym nickiem kryje się Biesiada. Wątek upadl, podobnie jak ówczesne podejrzenia wobec obecnie aresztowanego prezesa JP. Może administratorzy są w stanie odświeżyć ten wątek. Myślę, że dzisiaj czytało by się to całkiem sensacyjnie. Nie ukrywam, ze w tamtym czasie sam powątpiewałem w prawdziwość podawanych przez "Śledczego" faktów.

W całej tej sprawie nie wykluczam, że sprawa może mieć jeszcze większe dno tzn. kasa którą brali panowie P szła nie tylko do ich kieszeni ale np. do decydentów europejskiej? światowej? siatkówki, w zamian np. za powierzenie Polsce organizacji imprez siatkarskich najwyższej rangi. Czyli inaczej, kupowaliśmy sobie te imprezy. Pan Prezes P przed MŚ płakał, że nie ma kasy na organizację, że nie można pokryć kosztów transmisji TV itd. itp. Zadbał jednak o swoją kieszeń. I pewnie nie działał sam. Panowie prezesi PP powinni natychmiast zrzec się swoich funkcji w PZPS. Ale jak teraz wygląda Prezydent kraju, który nie tak dawno wręczał wysokie odznaczenia państwowe Panu P? Jak Polska będzie wyglądać teraz w oczach siatkarskiej Europy?
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Klugenhammer »

zibibobi pisze: W całej tej sprawie nie wykluczam, że sprawa może mieć jeszcze większe dno tzn. kasa którą brali panowie P szła nie tylko do ich kieszeni ale np. do decydentów europejskiej? światowej? siatkówki, w zamian np. za powierzenie Polsce organizacji imprez siatkarskich najwyższej rangi. Czyli inaczej, kupowaliśmy sobie te imprezy.
Sam się zastanawiałem, czy właśnie taką linię obrony nie przyjmą P&P tzn, że nie brali dla siebie tylko zbierali lewą kasę na nieoficjalne wydatki PZSPS związane z pozyskiwaniem od CEV i FIVB praw do organizacji kolejnych imprez, a także dzikich kart dla naszych drużyn (np zaproszenia na Puchar Świata dla naszych siatkarek).
Ciekawi mnie też rola Andrzeja L., który jak na razie cieszy się wolnością. Jak wiadomo, z racji zajmowanego stanowiska miał duży udział w procesach przetargowych związku i trudno teraz uwierzyć, że będąc w samym centrum wydarzeń żył w całkowitej nieświadomości działań panów P&P.
zibibobi
Posty: 795
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: zibibobi »

Klugenhammer pisze:
zibibobi pisze: W całej tej sprawie nie wykluczam, że sprawa może mieć jeszcze większe dno tzn. kasa którą brali panowie P szła nie tylko do ich kieszeni ale np. do decydentów europejskiej? światowej? siatkówki, w zamian np. za powierzenie Polsce organizacji imprez siatkarskich najwyższej rangi. Czyli inaczej, kupowaliśmy sobie te imprezy.
Sam się zastanawiałem, czy właśnie taką linię obrony nie przyjmą P&P tzn, że nie brali dla siebie tylko zbierali lewą kasę na nieoficjalne wydatki PZSPS związane z pozyskiwaniem od CEV i FIVB praw do organizacji kolejnych imprez, a także dzikich kart dla naszych drużyn (np zaproszenia na Puchar Świata dla naszych siatkarek).
Ciekawi mnie też rola Andrzeja L., który jak na razie cieszy się wolnością. Jak wiadomo, z racji zajmowanego stanowiska miał duży udział w procesach przetargowych związku i trudno teraz uwierzyć, że będąc w samym centrum wydarzeń żył w całkowitej nieświadomości działań panów P&P.
Pewnie to tylko kwestia czasu.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: lucass90 »

Milten pisze:Nowym prezesem zostanie młody działacz z Częstochowy, zasłużony dla polskiej siatkówki i pewnego szacownego klubu. Nie będe podawał nazwiska ale zaczyna sie na P.
Mój ci on! Nie oddam!
AZS CZĘSTOCHOWA!
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: JacekAZS »

Też pomyślałem o tym, że Bosek będzie chciał przejąć stołek i wziąć z sobą Pakosza. Wcale by mnie to nie zdziwiło. Choć generalnie ta sytuacja ich wcale nie cieszy. Opalony to był ich kumpel, mają stołki w strukturach PZPS. Jest im dobrze.

Śledczy pisał o przekrętach od lat i trzeba było naprawdę być wyjątkowo naiwnym, aby w to nie wierzyć. Może wyjdą inne sprawy, bo tu w/g Śledczego chodzi o grube miliony w ciągu lat panowania. Pewnie sporo osób jest umoczonych. Mam nadzieję, że nikt się nie wywinie. Ciekawe czy mają coś wspólnego z tym wszystkim ludzie ze środowiska częstochowskiego?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: hugo »

Prezes Mirosław P. nie poddaje się. Poprosił ponoć o... video challenge całej sytuacji :]
Klugenhammer pisze:
zibibobi pisze: W całej tej sprawie nie wykluczam, że sprawa może mieć jeszcze większe dno tzn. kasa którą brali panowie P szła nie tylko do ich kieszeni ale np. do decydentów europejskiej? światowej? siatkówki, w zamian np. za powierzenie Polsce organizacji imprez siatkarskich najwyższej rangi. Czyli inaczej, kupowaliśmy sobie te imprezy.
Sam się zastanawiałem, czy właśnie taką linię obrony nie przyjmą P&P tzn, że nie brali dla siebie tylko zbierali lewą kasę na nieoficjalne wydatki PZSPS związane z pozyskiwaniem od CEV i FIVB praw do organizacji kolejnych imprez, a także dzikich kart dla naszych drużyn (np zaproszenia na Puchar Świata dla naszych siatkarek).
Ciekawi mnie też rola Andrzeja L., który jak na razie cieszy się wolnością. Jak wiadomo, z racji zajmowanego stanowiska miał duży udział w procesach przetargowych związku i trudno teraz uwierzyć, że będąc w samym centrum wydarzeń żył w całkowitej nieświadomości działań panów P&P.
Wiecie, co wtedy by było? Realna szansa na wykluczenie siatkówki z rodziny olimpijskiej...
\
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: Noworoczny »

W sumie to mi się podoba. Przyjęło się (co prawda nie powszechnie), że zawodników z kraju kawy określamy numerem koszulkowym a działaczy inicjałem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polski Związek Piłki Siatkowej - dyskusja

Post autor: hugo »

Oby była kontrola w FIVB i CEV. W końcu Mirosław P. to główny działacz tych organizacji. Dla dobra siatkówki trzeba prześwietlić calutki zarząd.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”