Stroje siatkarskie

kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Stroje siatkarskie

Post autor: kibic_siatki »

Nie mogę znaleźć podobnego tematu, wiec tutaj to umieszczam. Siatkówkę plażową oglądam od kilkunastu lat. Kiedyś w przerwie obiadowej na kanale otwartym- chyba Polsat lub TV4 puszczano transmisje z rozgrywek polskich par zawodników i zawodniczek. Ze względów estetycznych interesowały mnie głównie te drugie. Ubiory zawodniczek przypominały bikini. Obecnie po przerwie oglądam transmisje z zawodów na PSN. Zdziwił mnie ubiór zawodniczek- Zamiast krótkich spodenek występuje coś w rodzaju czarnych legginsów. Dlatego mam pytanie: czy to jest obowiązujący strój kobiecy w plażówce? Nie wygląda to specjalnie, raczej kojarzy się z kombinezonem do nurkowania.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Stroje siatkarskie

Post autor: lipton »

Zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami siatkówki plażowej na lata 2013-2016:

The first referee may authorize one or more players:

4.4.1
to play with socks and/or shoes,

4.4.2
to change wet jerseys between sets provided that the new ones also follow tournament and FIVB regulations.

4.4.3
If requested by a player, the first referee may authorize him/her to play with undershirts and training pants.

Jeżeli zawodnik/zawodniczka zechce grać w takim stroju, zgodę na to musi wyrazić sędzia pierwszy spotkania.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”