MIKASA MVA 200 - idealna podróbka czy oryginał ?

visinepl
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2013, o 15:12
Płeć: M

MIKASA MVA 200 - idealna podróbka czy oryginał ?

Post autor: visinepl »

Witam nie dawno kupiłem sobie piłkę Mikasy MVA 200. Piłka wygląda na oryginał, ale przy mocniejszych uderzeniach szczypią ręce. Dodam, że to nie jest 1 wsza piłka którą gram i inne piłki się tak nie zachowywały(nie szczypały w ręce). Na allegro widziałem identyczną za 79,99 zł.

Zamieszczam zdjęcia poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o zabranie głosu i z góry dziękuje.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: MIKASA MVA 200 - idealna podróbka czy oryginał ?

Post autor: compact »

Podróbka, bo za tania. Za 30 zł są też podróbki MVA 200, ale nawet bez tej perforacji.
Awatar użytkownika
PiotrekJ
Posty: 255
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46
Płeć: M

Re: MIKASA MVA 200 - idealna podróbka czy oryginał ?

Post autor: PiotrekJ »

Dokładnie to widać już z samego zdjęcia, bez ceny że to podróbka ;)
oryginały musisz się liczyć z ceną minimum 150 zł a to i tak bardzo tanio ;)
#AKSGO #AKSGO #AKSGO
Gundalf
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2014, o 11:13
Płeć: M

Re: MIKASA MVA 200 - idealna podróbka czy oryginał ?

Post autor: Gundalf »

Ta piłka to na 99% "replika" albo podróba. Mając do dyspozycji oryginał i podróbę na ogół widać gołym okiem różnicę barwy i faktury. Ja mając do porównania oryginał i badaną podróbkę opisałbym to tak : oryginał miał "żywsze" kolory, jest lekko błyszczący, fakturą bardziej przypomina skórę, ma inną fakturę wgłębień i bywa równie niestarannie wykonany (widoczne szpary pomiędzy klejonymi elementami). We wszystkich 3 oglądanych oryginałach korek był "schowany" w podróbce wystawał o 0,5mm, napisy w oryginałach są niewyczuwalne "zwykłym" dotykiem, a w badanej podróbce były wgłębione co oczywiście na meczu nie jest dopuszczalne bo "utrudnia" precyzyjne zagranie i zaburza lot piłki (przynajmniej w teorii ). No i oczywiście cena poniżej 200 zł powinna budzić wątpliwości (chyba że ktoś sprzedaje nie trafiony prezent albo fanty z włamu, lub po prostu potrzebuje na flaszkę...). Oczywiście za 250 zł też można kupić podróbkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”