Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: mewa »

Jak co roku niedługo rozpocznie się nasz Plebiscyt. Tym razem jednak, po dyskusji w gronie redakcyjnym, Chcielibyśmy poddać pod dyskusję naszych forumowiczów kandydatur, jakie nam się przewinęły w każdej kategorii. I dopiero po tych dyskusjach ustalić ostateczne nominacje (w każdej kategorii po 7). Specjalnie podajemy tu tylko kategorie i nazwiska (ew. drużyny i wydarzenia), bez żadnego uzasadnienia. Chcielibyśmy poznać wasze zdanie - kto na pewno powinien otrzymać nominację, kto na pewno nie i dlaczego. A może kogoś pominęliśmy? A... kolejność jest przypadkowa.

Najlepszy polski siatkarz w 2013 roku
Michał Kubiak, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski, Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Łukasz Żygadło, Mariusz Wlazły, Krzysztof Ignaczak, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Grzegorz Bociek, Michał Ruciak, Piotr Nowakowski

Najlepsza polska siatkarka 2013 roku
Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka-Mogentale, Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Paulina Maj, Joanna Kaczor, Katarzyna Zaroślińska, Izabela Bełcik, Anna Grejman, Mariola Zenik, Kinga Kasprzak, Berenika Tomsia, Elżbieta Skowrońska

najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2013 roku
Felipe Fonteles, Jochen Schops, Michał Masny, Nikołaj Penczew, Stephane Antiga, Alek Achrem, Nicolas Uriarte, Michał Łasko, Michal Masny, Paul Lotman, Peter Veres, Russell Holmes, Aleksandar Atanasijević

Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2013 roku
Rachel Rourke, Frauke Dirickx, Makare Wilson, Neriman Ozsoy, Sanja Popović, Charlotte Leys, Erica Coimbra, Maja Ognjenović, Marien Brinker, Julia Szeluchina, Helena Horka, Milada Bergrova, Ana Bjelica

Największe siatkarskie objawienie w 2013 roku
Grzegorz Bociek, Agnieszka Kąkolewska, Fabian Drzyzga, Wojciech Ferens, Sławomir Jungiewicz, Wojciech Włodarczyk, Artur Szalpuk, Koleta Łyszkiewicz, Jakub Wachnik, Gabriela Jasińska, Adrian Staszewski, Natalia Strózik, Julia Twardowska, Marta Biedziak, Michał Kaczyński

Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2013 roku
Andrzej Kowal, Daniel Castellani, Grzegorz Kosatka, Wiesław Czaja, Mariusz Wiktorowicz, Miguel Falasca, Tore Aleksandersen, Adam Grabowski, Marek Kardos, Piotr Makowski, Jakub Bednaruk, Waldemar Kawka, Robert Prygiel, Janusz Bułkowski, Mirosław Zawieracz, Teen Bujis, Andrea Anastasi

Siatkarskie rozczarowanie 2013 roku
postawa reprezentacji Polski siatkarzy, udział Polek w WGP, Skra Bełchatów, wycofanie z rozgrywek KS Milicz, porażki z Francją w LŚ, Transfer Bydgoszcz, wybór Antigi na selekcjonera, powiększenie II ligi mężczyzn, brak transmisji z I ligi


Propozycje nowej kategorii:

Drużyna roku 2013 w Polsce
ZAKSA K-Koźle, reprezentacja Polski kadetek, reprezentacja Polski kadetów, reprezentacja mężczyzn na Uniwersjadę, Resovia Rzeszów, Trefl Sopot, Kądzioła/Szałankiewicz, Fijałek/Prudel, Kociołek/Gruszczyńska, MKS Dąbrowa Górnicza, Brzostek/Kołosińska

Zrezygnowaliśmy z kategorii "najlepsza para plażowa" oraz "działacz roku" - w pierwszej - bo par plażowych nie mamy zbyt wiele wybijających się i ciągle powtarzają się te same. Z drugiej ze względu na ambicję i mocne parcie na szkło niektórych działaczy - pojawiły się niezdrowe emocje.

No to teraz wy - co o tym myślicie? Dyskutujemy do niedzieli.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: madlark »

Bardzo mnie zaskoczyła kandydatura Wlazłego w kategorii Najlepszy polski siatkarz w 2013 roku.
To był chyba jego najgorszy rok. Pomysł z jego przestawieniem też można zaliczyć do kategorii rozczarowań roku.

Jeśli chodzi o Największe siatkarskie objawienie w 2013 roku, to zabrakło mi tu Delecty.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Chal »

Krótko, bo nie czas dzisiaj na pisanie elaboratów, i tylko na tematy "męskie", bo nie czuję się kompetentny do wypowiadania na tematy żeńskiej siatkówki.

Najlepszy polski siatkarz w 2013 roku
Tutaj to tak naprawdę gryzie wiele kandydatur, ale taki to mieliśmy rok... Dlatego też wybieram selekcję negatywną - skoro oceniamy rok 2013, to nie widzę miejsca dla Wlazłego i Winiarskiego - wielka porażka ze Skrą, ten pierwszy w tym sezonie też nie zachwyca, drugi podobnie w sezonie reprezentacyjnym, a teraz do tego kontuzja. Ruciak - fatalny trwający sezon. Jarosz - ogólnie zawsze był jednym z najsłabszych ogniw reprezentacji, podobnie w tym roku, a do tego w Treflu również wiele słabych i bardzo słabych spotkań.

najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2013 roku
Kooistra zdecydowanie powinien być brany pod uwagę. Do tego nie bardzo wiem, co tu robi Holmes - jeśli dać szansę zagranicznemu środkowego, to prędzej jego następca Van De Voorde lub też świetnie radzący sobie w barwach Czarnych Piovarci.

Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2013 roku
Tu mogę być nieobiektywny, ale skoro jest miejsce dla Kardosa, to zdecydowanie bardziej zasłużył chyba Stelmach? No i rzecz jasna Anastasi aut.

Siatkarskie rozczarowanie 2013 roku
Pustki na trybunach podczas ME, Wrocław gospodarzem meczów Polaków na MŚ, brak spotkań o brąz +L w tv.

Drużyna roku 2013 w Polsce
Zdecydowane nie dla uniwersjadowej reprezentacji, zdecydowane tak dla pary Kantor/Łosiak.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: madlark »

Do rozczarowań dorzuciłbym szopkę z Boćkiem w wykonaniu Boska i spółki.
Zresztą cała działalność tych panów też zasługuje na nominację zwłaszcza w kontekście ich samozadowolenia.

Inna sprawa to brak działań promocyjnych pzps w MŚ i ME i lansowanie tezy, że siatkówka obroni się sama.

p.s.
postawa reprezentacji Polski siatkarzy
Co to niby ma znaczyć? Postawa Pań jest cool?
mewa pisze: No to teraz wy - co o tym myślicie? Dyskutujemy do niedzieli.
Podyskutujesz z nami? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Edyta »

Dziwne nominacje w rozczarowaniach roku. "Porażki z Francją w LŚ"? To ważniejsze niż porażka z tą samą Francją w ME? Rozumiem, że jest też ogólna nominacja "postawa polskiej reprezentacji siatkarzy", ale litości, skoro zdecydowaliście się tę postawę dodatkowo uszczegółowić to trzeba dać "fatalny występ reprezentacji na ME", a nie dawać dwie porażki w LŚ. Jedno i drugie było marne, ale kaliber zupełnie inny.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: madlark »

mewa pisze: Drużyna roku 2013 w Polsce
ZAKSA K-Koźle, reprezentacja Polski kadetek
Jak tu porównać? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: mewa »

Edyta pisze:Dziwne nominacje w rozczarowaniach roku. "Porażki z Francją w LŚ"? To ważniejsze niż porażka z tą samą Francją w ME? Rozumiem, że jest też ogólna nominacja "postawa polskiej reprezentacji siatkarzy", ale litości, skoro zdecydowaliście się tę postawę dodatkowo uszczegółowić to trzeba dać "fatalny występ reprezentacji na ME", a nie dawać dwie porażki w LŚ. Jedno i drugie było marne, ale kaliber zupełnie inny.

Edyta, to jeszcze nie są nominacje, tylko poddane pod ocenę i dyskusję propozycje. Po róznych uwagach (m.in. twojej) dopiero stworzymy nominacje :)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4617
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: niepoinformowany »

Jak tam wasze wybory?

Ja z tych najważniejszych:

Siatkarz: Michał Kubiak

Siatkarka: Małgorzata Glinka

Drużyna: Resovia Rzeszów (tuż przed Kantor/Łosiak)

Trener: Andrzej Kowal

Rozczarowanie: Wybór Antigi na selekcjonera

Odkrycie: Artur Szalpuk
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Edyta

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Edyta »

Resovia obroniła mistrzostwo, ale na dłuższym odcinku korzystniej zaprezentowała się Zaksa i postawiłam na nią.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Murilo0 »

Nominacje wyglądają sensownie. Moje typy na ten rok wyglądają następująco:
Siatkarz: Michał Kubiak
Siatkarka: KSD
Siatkarz zagraniczny: Fonteles
Siatkarka zagraniczna: nie śledzę OrlenLigi, więc nie głosuję w tej kategorii
Objawienie: Grzegorz Bociek
Trener: Andrzej Kowal (Castellaniego odrzuciłem za słabą formę Zaksy w finale)
Rozczarowanie: postawa reprezentacji Polski siatkarzy
Drużyna roku: Zaksa KK
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: madlark »

Edyta pisze:Resovia obroniła mistrzostwo, ale na dłuższym odcinku korzystniej zaprezentowała się Zaksa i postawiłam na nią.
Brałaś pod uwagę sezon 12/13, czy tylko rok 2013(pół tamtego i pół tego sezonu)?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: azsiak88 »

Dla mnie odkryciem był Bociek a rozczarowaniem (ba, nawet teraz pisząc to dostaję czkawki) wybór Antigi na trenera kadry. Drużyna to Rzeszów, bo to ona pokonała Skrę w ćwierćfinale, Bydgoszcz a następnie Kędzierzyn. A liczy się nie jak ktoś zaczyna a jak kończy.
Miałem dylemat jeśli chodzi o siatkarza. Wybrałem ostatecznie Boćka, bo ciągnął grę w tej mizerii częstochowskiej, potem jak na debiutanta dobrze grał w kadrze a teraz ciągnie cały czas Kędzierzyn, bez którego klub ten byłby w d*** ekhem daleko w tabeli ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: lucass90 »

Moje wybory:

Najlepszy polski siatkarz w 2013 roku - Michał Kubiak

Cóż, wybór dla niektórych może zaskakujący, ale ja Kubiaka bardzo cenię. Nie tylko za umiejętności siatkarskie, ale również za charakter prawdziwego walczaka. To zawodnik, który praktycznie nigdy nie zawodzi i zawsze daje z siebie wszystko - taka młodsza wersja Michała Ruciaka, tyle że znacznie dynamiczniejsza ;) Nagrodę przyznałbym mu za całokształt twórczości.


Najlepsza polska siatkarka 2013 roku - Małgorzata Glinka-Mogentale

Bo tak. Kompletnie nie interesuję się kobiecą siatkówką, więc nic mądrego tu nie wymyślę.


Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2013 roku - Felipe Fonteles

Czy naprawdę trzeba tu coś wyjaśniać...? Absolutnie najlepszy siatkarz PlusLigi poprzedniego sezonu i najlepszy transfer od czasów Konstantinova i Antigi. Szkoda tyle, że tak krótko tu był. Oby jeszcze kiedyś wrócił!


Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2013 roku - Sanja Popović

Obrazek


Największe siatkarskie objawienie w 2013 roku - Grzegorz Bociek

Po wyleczeniu kontuzji i rozstaniu z Bełchatowem szukał zatrudnienia. Był na testach u Panasa w Olsztynie, ale widocznie się nie spodobał i ostatecznie wylądował w częstochowskim składowisku odpadków. Niespodziewanie rozbłysł na tyle jasno, by zwrócić na siebie uwagę Andrei Anastasiego, który najpierw dał mu szansę na Uniwersjadzie w drugiej kadrze, by później trafić do pierwszej szóstki pierwszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy. Po tym wszystkim jeszcze transfer do vice-mistrza Polski z Kędzierzyna. American Dream.


Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2013 roku - Piotr Makowski

W Bydgoszczy robił rzeczy magiczne. Jego powrót do kobiecej siatkówki jest dla mnie takim marnotrawstwem, że aż chce się płakać. Oby szybko wrócił na lepszą stronę tej dyscypliny, choć oczywiście źle mu nie życzę. Niech osiągnie sukces tam gdzie jest i wraca do nas :)


Siatkarskie rozczarowanie 2013 roku - postawa reprezentacji Polski siatkarzy

Po prostu kompromitacja w pełnym tego słowa znaczeniu. Tyle.


Drużyna roku 2013 w Polsce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Dla mnie ten wybór jest prosty i w ogóle bezkonkurencyjny. Jako jedyny polski klub przez cały sezon walczył na wszystkich frontach i wyszedł z tego obronną ręką. Puchar Polski, vice-mistrzostwo Polski i Final Four Ligi Mistrzów. Brawo.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Antonella Hard Core »

Najlepszy polski siatkarz 2013
Bardzo trudny wybór biorąc pod uwage tegoroczny zupełny brak sukcesów reprezentacji, więc przy wyborze bardziej brałem pod uwage rozgrywki klubowe i postawiłem na D.Konarskiego który w pierwszej części roku był jednym z liderów rewelacyjnego wtedy zespołu z Bydgoszczy a później gdy zmienił otoczenie na bardziej wymagają "nie utonął" i też sobie radzi.
Najlepsza polska siatkarka 2013
Tutaj wybór dla mnie jest już bardziej oczywisty i po raz kolejny (i być może ostatni biorąc pod uwage że planuje grać już tylko kilka miesięcy) najlepszą siatkarką jest dla mnie M.Glinka która w tym roku zanim pożegnała sie ze Stambułem wygrała w barwach Vakifbanku wszystko co można wygrać zarówno w bardzo mocnej lidze tureckiej (mistrzostwo i puchar) jak i w Europie ( po raz drugi w karierze wygrana Liga Mistrzyń).
Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce 2013
Oryginalny nie bede i wybieram brazylijskiego przyjmującego F.Fontelesa którego gra w barwach Zaksy była imponująca i pozwoliła zespołowi z Kędzierzyna-Koźla po latach przerwy awansował do najlepszej czwórki w Europie. Poza tym niewiele mniejsze wrażenie zrobił na mnie były atakujący Skry-A.Atanasijević który odnosze wrażenie mógł swój zespół pociągnąć znacznie dalej gdy nie rózne decyzje jakie zapadały w tym klubie.
Najlepsza siatkarka grająca w Polsce 2013
Tutaj też dosyć łatwo wskazać najlepszą zagraniczną siatkarke, według mnie bezsprzecznie była nią Australijka R.Rourke która "niemal w pojedynke" wygrała dla zespołu z Sopotu niezliczoną ilość spotkań, w tym te deycujące o mistrzostwie kraju.
Tutaj musze napisać o niemałej pomyłce autorów plebiscytu którzy wśród nominowanych zawodniczek umieścili Turczynke N.Ozsoy która... w Polsce nie gra od stycznia 2012 roku. Widać nie tylko odwiedzający forum niezbyt interesują sie kobiecą siatkówką ale inni takze.
Objawienie roku 2013
U mężczyzn G.Bociek a u kobiet A.Kąkolewska którzy w tym roku zaliczyli reprezentacyjne debiuty i wydaje sie że powinni na lata zagościć w reprezentacjach.
Trener 2013
Mój wybór to G.Kosatka pod którego wodzą rośnie być moźe nowe pokolenie "złotek" czyli Mistrzynie Europy kadetek z 2013 roku.
Rozczarowanie 2013
Niestety tutaj mam spory wybór, głównie miedzy słabiutką postawą obu reprezentacji zarówno męskiej jak i żeńskiej a sprawami związanymi z Bełchatowem czyli Skrą jako drużyną która w tym roku poprzez dla wielu niezrozumiałe decyzje nieco straciła marke na którą pracowała dosyć długo oraz z tym źe jej zawodnik został trenerem naszej reprezentacji w połowie sezonu. Po namyśle chyba jednak wyniki męskiej reprezentacji był najwięskzym rozczarowaniem ponieważ spadły bardzo drastycznie.
Drużyna 2013
Tutaj dla mnie wybór jest dosyć oczywisty- Muszynianka Muszyna .Dla autorów plebiscytu raczej nie bo tej drużyny nie ma nawet na liście nominowanych! a przecież w tym roku ta drużyna osiągneła to co była jak dotąd prawie nieosiągalne dla polskiej siatkówki czyli wygrała Puchar CEV.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Plebiscyt Strefy Siatkówki 2013 - nominacje

Post autor: Erchembod »

Jestem zgola zaskoczony, ze ktos na forum w ogole wspomnial pare Kantor/Losiak. Zloto mundialu U23, a potem bardzo fajna gra w World Tourze - duza nadzieja na (niedaleka) przyszlosc. Tyle, ze to plazowicze - wiec kto tam ich powaznie bierze pod uwage...
Opuszki palcow natomiast wrecz mnie swierzbia, by zwrocic przy okazji uwage na rozczarowujaca postawe duetu Fijalek/Prudel. Przed sezonem bylismy sklonni zaliczac ich do czolowych 5-6 par na swiecie (twierdzenie ze sa para numer 3, uwazalem raczej za wishul thinking). A wypadli jak na nich bardzo blado - w WT ostatecznie zaledwie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej (a kiedys byli juz na czwartym), do tego braz na ME (tak sobie.... - ani katastrofa, ani wielki sukces), a na mundialu na wlasnym terenie - odpadli juz w 1/16 finalu. Do tego sama ich gra jakby coraz slabsza...
Coz - gdyby to wszystko dzialo sie w halowce... :/ Jakie to by byly dyskusje;)

W pucharach, osiagniecie Zaksy cenie jednak troszke wiecej niz sukces Muszynianki. Chociaz tak w ogole, to w zeszlorocznej polskiej siatkowce latwiej byloby mi znalezc 'zwyciezcow' w kategorii na najwieksze rozczarowanie czy najbardziej przegranego, niz wytypowac laureatow plebiscytu na Strefie...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”