Siatkarze a fiskus

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: madlark »

Ciekawie będzie przy kontroli Boćka :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: weary_skier »

Abdullo pisze: Nie wiem czy to nie jest podobna sprawa jak do żużla. Jak tak, to problemem jest działanie zawodników jako jednoosobowe firmy. Płacą liniowy podatek CIT 19%. Skarbówka zaś kwestionuje to i mówi iż powinien być PIT i to wg skali. Czyli 32 %. Różnica w podatkach to oś sporu. Jeżeli ktoś zarabia milion to w skali roku daje kwotę 130 tys razy 6 lat to prawie 780 tys PLN podatku. Mariusz. Bój się..
Pomieszałeś mocno, ale coś tam Ci świta.
Jesli was interesuje temat to przeniosę wam do właściwego tematu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: lipton »

Sprawa jest bardzo ciekawa i dość rozwojowa, jeśli ktoś nie będzie chciał jej ukręcić łba to reprezentanci mogą mieć poważne kłopoty. Cała sprawa była bardzo mocno wyciszona przed Londynem, ale już wtedy dało się gdzieniegdzie o niej przeczytać, natomiast wczoraj Stanowski na Weszło pisał:

"W całej aferze taśmowej niezauważony przeszedł wątek naszych siatkarzy, którzy – co było tajemnicą Poliszynela – niemal w komplecie prowadzili bardzo kreatywną księgowość i przez moment zdawało się, że prawie cała reprezentacja pójdzie siedzieć, a rozgrywający dostanie zarzut kierowania grupą przestępczą. Przyznacie sami, byłaby to sytuacja bez precedensu, zwłaszcza, że rzecz działa się jakoś niedługo przed igrzyskami. Z tego co mi się kiedyś obiło o uszy, rzecz dotyczyła lewych faktur wystawianych hurtem przez jednego kolesia, na kosmiczne wręcz sumy. Jak przystawiałem ucho to tu, to tam, to słyszałem o kwotach idących w bardzo grube miliony. Według „Wprost” Andrzej Parafianowicz, były wiceminister finansów, mówił Sławomirowi Nowakowi, że siatkarzy udało się po cichu uratować.

Jestem dziwnie przekonany, że gdyby byli piłkarzami, a nie siatkarzami, to nikt by ich nie ratował, bo na wsadzeniu za kraty piłkarza można zyskać społeczne poparcie, a za wsadzenie siatkarza – stracić. Raz jeszcze naszym asom parkietu zaśpiewano „nic się nie stało”, z tą różnicą, że tym razem śpiewały służby państwowe."

O sprawie pisze też portal sfora.pl:
http://www.sfora.pl/sport/Afera-tasmowa ... ach-a68965
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Milten »

Herszt bandy Żygadło czy Guma? ;) W sumie Paweł wygląda troche na takiego mafiozo. A Zbychu wyczul pismo nosem i dał długą do Korei :D
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

To jest zagwostka. Czy jak zostaną wskazano Ci co oszukiwali powinni wylecieć z kadry? Wszak reprezentant powinien być wzorem a nie złodziejem?
Dodatkowo PZPS dziś w rozmowie z jedną z TV wspomniał iż to problem całej ligi a nie tylko kadry.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: lipton »

Masz jakiś link do wywiadu?
Pewnie chodzi o sposób rozliczania wynagrodzeń przez większość siatkarzy i jednoosobowe działalności gospodarcze.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Skrzypek »

lipton pisze:Masz jakiś link do wywiadu?
Pewnie chodzi o sposób rozliczania wynagrodzeń przez większość siatkarzy i jednoosobowe działalności gospodarcze.
Nie wiem czy chodzi o to, ale prawdopodobnie tak:https://www.youtube.com/watch?v=qmnmKWY ... ata_player
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: hubert »

Abdullo pisze:To jest zagwostka. Czy jak zostaną wskazano Ci co oszukiwali powinni wylecieć z kadry? Wszak reprezentant powinien być wzorem a nie złodziejem?
Wylecieć nie powinni bo PZPS może powołać każdego: nawet tego kto jest w więzieniu. To czy delikwent będzie mógł się stawić to inna sprawa :)
Abdullo pisze:Dodatkowo PZPS dziś w rozmowie z jedną z TV wspomniał iż to problem całej ligi a nie tylko kadry.
Gdyby wałki robiła całą liga to już ktoś (US) by się im do tyłka dobrał. Ciężko mi sobie wyobrazić aby wiceminister osobiście "ratował" każdego z siatkarzy PLSu :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: Abdullo »

Myślę iż zostało to rozwiązane w ten sposób iż siatkarze się przyznali do winy i zapłacili zaległości a ktoś utracił łeb sprawie i innych konsekwencji nie było.
Kogoś Tusk musi poświęcić a ta sprawa ma dość dużą nośność i odwróci uwagę od innych. Jak zwykle PZPS ma super PR przed najważniejszą imprezą.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: fwasilcz »

Trudno mówić w kwestii podatków o reprezentacji trudno mówić jako o całości. Każdy zawodnik sam się rozlicza się sam, nie jako grupa.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: compact »

fwasilcz pisze:Trudno mówić w kwestii podatków o reprezentacji trudno mówić jako o całości. Każdy zawodnik sam się rozlicza się sam, nie jako grupa.
Ale jeśli chodzi o ukręcenia łba sprawie, to tyczy się to zapewne zawodników, którzy byli w kadrze przed IO w Londynie.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2014

Post autor: SuperJ »

Skrzypek pisze:
lipton pisze:Masz jakiś link do wywiadu?
Pewnie chodzi o sposób rozliczania wynagrodzeń przez większość siatkarzy i jednoosobowe działalności gospodarcze.
Nie wiem czy chodzi o to, ale prawdopodobnie tak:https://www.youtube.com/watch?v=qmnmKWY ... ata_player

W Kanadzie za lapy na komorze podczas prowadzenia auta jest sowita kara. :)

Nachalny ten dziennikarzyna. Gdyby mial jakiekolwiek pojecie o tym, jakie sprawy sie umarza w urzedach skarbowych, to by sie zajal czyms bardziej pozytecznym. Na moje, to robia widly z igly.
Szlag kulery nie wiezmie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”