Rola mediów w popularyzacji siatkówki narodowej

helpmelosemymind
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2014, o 22:43
Płeć: K

Rola mediów w popularyzacji siatkówki narodowej

Post autor: helpmelosemymind »

Witam wszystkich,
jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na 2 roku. Poszukuję informacji i danych do mojej pracy licencjackiej, której tytuł brzmi "Rola mediów w popularyzacji siatkówki narodowej". Interesują mnie miejsca, media, w których pojawiali się nasi siatkarze oraz wszystkie medialne wydarzenia dotyczące Polskiej Kadry Narodowej. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Rola mediów w popularyzacji siatkówki narodowej

Post autor: Arogancja »

Przede wszystkim to chyba nie do końca właściwy dział do przedstawiania podobnych próśb (chociaż jako wątek do dyskusji byłby moim zdaniem ciekawy :) ).

Co do pytania, po pierwsze, radzę zawęzić zakres poszukiwań, określając konkretne ramy czasowe (np. strzelam, w latach 2012-2014) i wybierając konkretne medium (na przykładzie, np. telewizji Polsat, TVP, Przeglądu Sportowego, może warto wybrać jakieś dwa? albo zająć się przekazami nieskupionymi na informowaniu o sporcie typu reklamy, talk-show, magazyny lifestylowe?). Bo chyba niemożliwe jest wskazanie wszystkich mediów i miejsc, w których pojawiali się siatkarze, zwłaszcza bez uwzględniania przedziału czasowego. (Chociaż nie wiem, czy Twój promotor jest zwolennikiem precyzji już w samym tytule pracy, czy jednak woli, żeby takie rzeczy wyjaśniać we wstępie, czy może w ogóle totalnie mu wisi i powiewa, co ten student naskrobie i niczego takiego, jak takie precyzowanie tematu nie wymaga).

Po drugie, jak (czym) chcesz mierzyć tę popularyzację? Samą obecnością w mediach? A skąd się dowiesz, jak komunikat został odebrany przez czytelnika / słuchacza / widza (np. czy ktoś kupił "Cosmopolitana" dla wywiadu z Winiarskim, a wybory Miss Polonia oglądał dla obecności Bartmana w jury?). Inna sprawa, że nawet bez analizy odbioru potrzeba by szczegółowych danych na temat sprzedaży / słuchalności / oglądalności. Chyba, że chcesz pokazać, że takie zjawisko jak popularyzacja siatkówki za sprawą mediów w ogóle istnieje (ale tu pytanie, skąd przeświadczenie o tej roli, a może siatkówka obroniłaby się sama? a może media wykorzystują siatkówkę do autopromocji i to siatkówka popularyzuje media?). Tak czy siak, wg mnie konieczne są tu hipotezy badawcze, operacjonalizacja pojęć, konceptualizacja tematu.

Po trzecie, wiem, że są różne uczelnie, różni promotorzy i różne wymagania względem sprawy tak banalnej jak formułowanie tytułu pracy dyplomowej, a do tego licencjat to nie jest dzieło życia. Niemniej, znam takich wykładowców, którzy nieziemsko się oburzają na samo użycie słów "wpływ" czy "rola" w temacie pracy. I zestawienie "siatkówka narodowa" brzmi dla mnie dziwnie. Ok, powiedzmy, że wiadomo, o co chodzi, ale mimo wszystko jest to moim zdaniem dość niefortunne sformułowanie.

Po czwarte wreszcie, nie żebym się się czepiała czy coś, ale skoro decydujesz się pisać pracę na taki, a nie inny temat, to chyba jednak musisz coś w tej sprawie wiedzieć. Może dobrze by było, by prosząc o pomoc, napisać, co już wiesz i jakie materiały zebrałaś? Tym bardziej, że to nie jest pytanie o to, w jakim kto klubie gra czy nawet o książki poświęcone siatkówce.
Zablokowany

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”