Tworzenie boiska do siatkówki

Bartek90w
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:51
Płeć: M

Tworzenie boiska do siatkówki

Post autor: Bartek90w »

Witam wszystkich!
Mam zamiar stworzyć na podwórku boisko do siatkówki. Siatkę mam, nie najlepsza, no ale jest coś takiego, z takimi zielonymi linkami właśnie:
http://marba.internetdsl.pl/sportbazar/ ... ADEJ/2.jpg
No i chcę sobie zabetonować słupki, tylko nie wiem jak taką siatkę zamocować, żeby była dobrze naciągnięta. Macie jakieś pomysły? Wystarczą dwa haczyki na dole i na górze w odpowiednim odstępie i będzie dobrze naciągnięta, czy jakoś inaczej kombinować? I ile słupki powinny wystawać nad ziemią?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Tworzenie boiska do siatkówki

Post autor: lucass90 »

Sami kiedyś z kolegami budowaliśmy sobie boisko, więc mogę udzielić kilku wskazówek :)

Co do słupków... Zdecydowanie radzę zainwestować w metalowe, gdyż np. rury PCV kompletnie się w tym przypadku nie sprawdzają. Słupki muszą być na tyle solidne, by wytrzymać naciąg siatki i nie składać się za każdym razem, gdy uderzy w nią piłka.
Co do haczyków, to my ich nie mieliśmy :) Nasza siatka po prostu miała po dwa sznurki z każdej strony (na dole i u góry), którymi obwiązywaliśmy słupki i naciągaliśmy do momentu, w którym uznawaliśmy, że jest ok. Potem solidna pętla i po sprawie.
Co do wysokości słupków, to już jest wasza indywidualna sprawa, na jakiej wysokości chcecie mieć siatkę. W każdym razie przynajmniej pół metra słupka musi być wbite w ziemię przed zabetonowaniem, by mieć pewność, że siatka się nie złoży.
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”