Atlas Arena - widoczność

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Atlas Arena - widoczność

Post autor: hugo »

Jaka jest wasza ocena widoczności w Atlas Arenie? Ja byłem tam 2x i zawsze siedziałem w sektorze N i uznaję widoczność za dobrą.

Jednak widoczność na teleskopach na płycie musi być bardzo słaba. Był ktoś z Was na tych trybunach teleskopowych?

Znalazłem widok z takiego miejsca i niestety jest gorzej niż myślałem.
https://www.youtube.com/watch?v=NJr2Tx4jLn4

Sprzedawanie takich miejsc po 80zł to... (cenzura).

Przewagą AA nad halą MOSiRu jest pojemność, ale ciekawe, czy hala MOSiR nie ma czasami więcej miejsc z których widać całe pomarańczowe pole...

Zapraszam do dyskusji
\
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Atlas Arena - widoczność

Post autor: rafael86 »

w starej hali z każdego miejsca fajnie się ogląda, bo boisko jest dość blisko trybun, a dzięki temu i atmosfera na meczach jest bardziej gorąca.

Atlas Arena ma dużą pojemność, ale moim zdaniem np. w Spodku przy podobnej ilości widzów jest lepsza widoczność
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Atlas Arena - widoczność

Post autor: Noworoczny »

Beton Arena się po prostu nie nadaje do siatkówki. Obok Spodka nigdy nie stała, więc porównanie nie na miejscu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Atlas Arena - widoczność

Post autor: hugo »

rafael86 pisze:w starej hali z każdego miejsca fajnie się ogląda, bo boisko jest dość blisko trybun, a dzięki temu i atmosfera na meczach jest bardziej gorąca.

Atlas Arena ma dużą pojemność, ale moim zdaniem np. w Spodku przy podobnej ilości widzów jest lepsza widoczność
Chyba siatkarze już tam (MOSiR) nie zagrają. Nawet nie wiem czy wciąż w starej hali są trybuny, czy może zostały rozebranie w celu zwiększenia powierzni wystawowej:D
\
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Atlas Arena - widoczność

Post autor: Noworoczny »

hugo pisze:Chyba siatkarze już tam (MOSiR) nie zagrają.


Nie zagrają, bo nie po to budowano nową halę, by grać w starej. Stara miał trochę przewag. Przede wszystkim układ trybun umożliwiał zrobienie kotła. W Beton tego się nie da zrobić. W Mosirze w pierwszych rzędach siedziało się blisko boiska, zawodników. W Beton, nawet z wejściówką na płytę, człowiek ma poczucie, że siedzi za daleko.

Ale, że wszystko idzie ku gorszemu, to dlaczego z halą miałoby być lepiej (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Atlas Arena - widoczność

Post autor: hugo »

Siatkówka to bardzo wymagająca dyscyplina jeśli chodzi o komfort oglądania. W koszu czy ręcznej widzisz kosze/bramki i jest git, a w siatkówce musisz widzieć przynajmniej całe pole pomarańczowe, aby mówić o komforcie. W sumie hale użyte podczas ostatnich dwóch IO wydają się bardzo dobre do tego sportu. Chodzi mi o podwyższone trybuny. Podobnie hala Zenitu wydaje się skrojona pod siatkówkę.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”