XI Plebiscyt Strefy Siatkówki - 2016

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki - 2016

Post autor: Guilder »

Jak co roku, Strefa Siatkówki organizuje plebiscyt, który jest niejako podsumowaniem zeszłego roku przez kibiców, wyrażonym poprzez głosowanie.

Kategorii mamy dziesięć:
1) NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ W 2016 ROKU
Mateusz Bieniek
Karol Kłos
Dawid Konarski
Michał Kubiak
Bartosz Kurek
Grzegorz Łomacz
Mariusz Wlazły
Paweł Zatorski

2) Najlepsza polska siatkarka w 2016 roku
Agnieszka Kąkolewska
Izabela Kowalińska
Katarzyna Skorupa
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Maja Tokarska
Berenika Tomsia
Anna Werblińska
Joanna Wołosz
Katarzyna Zaroślińska

3) Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2016 roku
Facundo Conte
Sam Deroo
Marko Ivović
Srećko Lisinac
Michal Masny
Salvador Hidalgo Oliva
Benjamin Toniutti
Nicolas Uriarte

4) Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2016 roku
Heike Beier
Maret Balkenstein-Grothues
Megan Courtney
Micha Hancock
Adela Helić
Helena Horka
Danica Radenković
Maja Savić
Stefana Veljković

5) Największe siatkarskie objawienie w 2016 roku
Łukasz Kaczmarek
Jakub Kochanowski
Marcin Komenda
Bartosz Kwolek
Emilia Mucha
Maciej Muzaj
Salvador Hidalgo Oliva
Marlena Pleśnierowicz
Julia Twardowska

6) Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2016 roku
Stephane Antiga
Philippe Blain
Ferdinando De Giorgi
Jakub Głuszak
Andrzej Kowal
Mark Lebedew
Piotr Matela
Jacek Pasiński
Sebastian Pawlik

7) NAJLEPSZA POLSKA PARA PLAŻOWA W 2016 ROKU
Michał Bryl/Kacper Kujawiak
Monika Brzostek/Kinga Kołosińska
Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
Katarzyna Kociołek/Martyna Wardak
Maciej Kosiak/Maciej Rudol
Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz
Dorota Strąg/Jagoda Gruszczyńska

8) Drużyna roku 2016 w Polsce
Asseco Resovia Rzeszów
Chemik Police
Jastrzębski Węgiel
Młodzieżowy Atom Trefl Sopot
Młodzieżowe drużyny Legionovii Legionowo
PTPS Piła
Reprezentacja Polski juniorów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

9) Największe rozczarowanie w 2016 roku
Brak internetowych transmisji PlusLigi i Orlen Ligi
Carolina Costagrande
Ceny biletów na duże imprezy siatkarskie w Polsce
Ciągła zmiana przepisów w polskich ligach
Przegrany finał WGP z Dominikaną
Trenerska „telenowela” w reprezentacji Polski siatkarzy
Występ polskich męskich par plażowych w IO
Występ reprezentacji Polski w IO

10) Siatkarska impreza 2016 roku organizowana w Polsce
Grand Slam Olsztyn 2016
Final Four Ligi Mistrzów
Final Six Ligi Światowej
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy
Turnieje World Grand Prix

Ciekawostką jest fakt, że można dopisywać swoje propozycje, choć nie wiem, jak to potem zostanie potraktowane przy głosowaniu. Chyba że głosy będą liczone tylko "standardowym" kandydaturom, a dołączona zostanie wzmianka, że "wśród głosów wpisywanych przez czytelników dominował...". Można też wstrzymać się od głosowania, co jest dobre, a chyba nie zawsze tak było w tych plebiscytach.

Ale nie przepisywałem tego tylko po to, żeby zrobić dodatkowe ogłoszenie o możliwości głosowania, chciałem poznać Wasze opinie w poszczególnych kategoriach. Żeby trochę rozruszać temat, podzielę się swoimi opiniami:

1) Przyznam, że przez chwilę miałem pokusę, by zagłosować na Wlazlego, ale na niego to bym raczej zagłosował w plebiscycie na gracza dekady / XXI wieku. Wybrałem więc opcję najbardziej chyba oczywistą, czyli Kubiaka. Jak każdy Polak, nie pokazał pełni umiejętności na Igrzyskach Olimpijskich, ale w zasadzie w każdym innym przypadku był klasą sam dla siebie. Kluczowy siatkarz Halkbanku, kluczowy siatkarz Reprezentacji Polski, kluczowy siatkarz Panthers (pierwszą porażkę zespół ten poniósł dopiero, gdy wskutek kontuzji Michała zabrakło na boisku).

2) Brak głosu z mojej strony.

3) Tutaj z zadowoleniem stwierdziłem, że jest sporo dobrych kandydatów. To dobrze świadczy o lidze. Zdecydowałem się jednak na Toniuttiego. Jest on w mojej (i chyba nie tylko mojej, patrząc na komentarze) opinii najważniejszym powodem dobrej gry Zaksy.

4) Brak głosu z mojej strony.

5) Salvador Hidalgo Oliva - nie chciałem głosować na żadnego młodziaka z rocznika '97, bo o nich już od jakiegoś czasu jest głośno. Już w poprzednim, 2015 roku szli jak walec (albo jak Zaksa, jak kto woli) przez wszystkie turnieje międzynarodowe, znamy ich. Za to o Kubańczyku / Niemcu, przyznam się bez bicia, nic wcześniej nie słyszałem.

6) Nie mam jakichś wielkich zarzutów czy żali do duetu francuskiego, ale nie mogłem na nich zagłosować. Z braku laku głos poszedł do De Giorgiego, choć jest to takie samo zwycięstwo, jak Mistrzostwa Polski Legii w nogę: większość roboty zrobiła słabość rywali.

7) Kantor / Łosiak, choć ich występ na Igrzyskach był dla mnie sporym zawodem. Gdybym z jakiegoś powodu nie mógł zagłosować na nich, wybrałbym Kołosińską z Brzostek.

8) Tutaj zastanawiałem się najdłużej, bo miałem dwie mocne kandydatury: Zaksa i Juniorzy z rocznika '97. Wybrałem tych drugich. Żeby się zdecydować, musiałem czepiać się wszystkiego na siłę i wyszło mi, że Zaksa miała o tyle łatwiej od niektórych rywali, że nie grała w pucharach. Juniorzy takiego handicapu nie mieli, a że jedni i drudzy przejechali się po konkurencji, głos dla Kwolka, Fornala i spółki.

9) Tutaj skorzystałem z możliwości wpisania sobie czegoś samemu i wklepałem po prostu PZPS. Działania tej organizacji, oczywiście do spółki z resztą grajdołu w postaci PLPS-u i telewizji Polsat, przyprawiają mnie o coraz większe mdłości. Z roku na rok coraz bardziej przypomina mi to PZPN Grzegorza Laty.

10) Nie zdecydowałem się na oddanie głosu w tej kategorii. Grand Slamu i WGP nie oglądałem, reszta nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia (chyba że negatywne, jak ten przypadek z drogimi biletami na Final Six). To jest chyba dobre miejsce, żeby wspomnieć, że trochę przeginają z wpychaniem wszystkiego do Krakowa. Fajna hala, ale już pewnie sami mieszkańcy wymiotują siatkówką z przesytu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: XI Plebiscyt Strefy Siatkówki - 2016

Post autor: Noworoczny »

Moje typy:
1. Wyjątkowo niewdzięczne zadanie. W roku klęski odmówiłbym podania kogokolwiek. Pod rewolwerem Kurek.
2. Akogoto
3. Contego nie daję za olesiowanie. Daję trzech muszkieterów. Tyciutki, Tillie, The Rock.
4. Akogoto
5. Tutaj jest problem, który już poruszałem. Bez sensu jest stosować rok kalendarzowy. Winno się takie plebiscyty po sezonie robić. A skoro tak, to chyba z tego składu Marek Kacz.
6. Tu wybór tylko jeden. Giorgi!
7. Tu podobnie. Kantor/Łosiak - no comments.
8. Niby co reprezentacja to reprezentacja. Ale jednak Zaxa.
9. Oczywiście ostatnia opcja. W roku olimpijskim nie mogło to być nic innego.
10. Akogoto

Dopiero teraz przeczytałem głosy wątkotwórcy i zdziwiłem się zbieżnością.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: XI Plebiscyt Strefy Siatkówki - 2016

Post autor: Didek »

Co robił Kłos w kategorii najlepszych?

Do kategorii 9 dopisał bym poziom rywali Zaksy w lidze. Za wyścig ślimaków im się należy. Można osobny punkt postawa Resovii w finale. To było dno i rozczarowanie w męskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”