Fantasy Volleyball

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Fantasy Volleyball

Post autor: Ger@rd »

Hej, cześć, czołem!
Mam pytanie – czy byłaby tu grupa osób (min. 6-8) chętnych pograć w siatkówkę fantasy tzw. fantasy volleyball (FV)? Gra oparta o PLS, gralibyśmy tutaj na forum (o ile nikt nas nie wyrzuci ;)), oczywiście za darmo.
Dla nieobeznanych z tematem kilka słów wyjaśnienia. Gry fantasy są bardzo popularne np. w koszykówce i trochę przypominają formatem volley managera, który był tu organizowany parę lat temu. W FV tak samo wybiera się skład własnej drużyny przed sezonem ligowym spośród zawodników PLS, ale różnica polega na tym, że 1 zawodnik może grać tylko w 1 drużynie. Czyli, jeżeli jeden gracz wybierze Mariusza Wlazłego to inny już nie może go mieć w zespole. Można za to wymieniać się graczami pomiędzy drużynami w trakcie sezonu. Druga różnica to zbieranie różnych kategorii statystycznych przez każdą drużynę (osobno
asy, bloki, pkt, %przyjęcia, itd.), a nie sumy punktów jak w volley manager. Wygrywała by drużyna, która na koniec sezonu byłaby jak najwyżej w wielu kategoriach statystycznych. Liczenie statystyk biorę na siebie, a odbywałoby się ono wg strony PLS z wynikami pomeczowymi. Tabele po każdej kolejce przedstawiałbym tutaj na forum.
Jeśli byłoby parę osób chętnych to moglibyśmy przetestować temat już w tym sezonie na podstawie reszty sezonu, a grę na serio rozpocząć do przyszłego sezonu PLS.
Ktoś chętny? Preferowani userzy udzielający się na forum, bo zabawa jest lepsza gdy można pogadać o wynikach swoich drużyn :P

pozdrawiam
Gerard
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Fantasy Volleyball

Post autor: Aershis »

Pomysł jak najbardziej okej, niemniej jednak wyrzucił bym punkt o niemożliwości posiadania tego samego zawodnika przez kilku graczy. Wystarczyłoby to zorganizować na zasadzie Fantasy Premier League, gdzie im więcej graczy ma jednego zawodnika, tym mniejsze bonusy dla niego.
Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc programistyczną - nie wiem tylko czy wolelibyście mieć klienta webowego czy desktopowego, niemniej jednak napisanie samego silnika nie powinno stanowić większego wyzwania. :)
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: Fantasy Volleyball

Post autor: Ger@rd »

To na razie jest nas dwóch chętnych. Yeaahh! :D
Ja jestem otwarty na ustalanie zasad, chociaż jest też kilka wad posiadania tych samych graczy. Po pierwsze zabieramy możliwość handlowania graczy pomiędzy drużynami, a z doświadczenia wiem, że to fajny ficzer. Po drugie, mogą się zdarzać te same składy w kilku drużynach, więc jest szansa na te same wyniki końcowe.
Dodatkowo podejrzewam, że byłoby to też trochę trudniejsze do ogarnięcia chałupnicznym sposobem (Excel), którym ja to chciałem robić. Trzeba by, tak jak mówisz, napisać skrypt/program, a tu ja niestety niewiele mogę pomóc, bo nie jestem programistą.
Tak czy owak na razie poczekajmy czy ktoś będzie jeszcze chętny, potem zobaczymy jaką wersję wybrać. Zawsze możemy testowo pograć w oba warianty i zobaczyć, który komu przypasuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”