Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

Czy pozyskując sponsora, dostanę dodatkowy 1mln na każdą swoją drużynę, czy tylko na jedną wybraną przeze mnie?
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

kubaw1980 pisze:Czy pozyskując sponsora, dostanę dodatkowy 1mln na każdą swoją drużynę, czy tylko na jedną wybraną przeze mnie?
Dla każdej posiadanej drużyny.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: KadrO »

Ja mam takowy problem. Otóż nie zdążyłem zgłosić składu na najbliższą kolejkę i skład pozostał taki :

Falasca, Hardy, Abramow, Wiśniewski, Gladyr, Yudin, Rusek.

Jeśli nie zdążyłem "Ustawić składu na najbliższą kolejkę", przed 17.00 w piątek, to czy oznacza to że nie policzy mi punktów za tą kolejkę :( ? W "Wyniki w poszczególnych kolejkach", mam I kolejkę, a pod spodem... I kolejkę. Czy to normalne... ?
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Core »

KadrO, spokojnie, wszystko jest w porządku, ja też tak mam.
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

Core pisze:KadrO, spokojnie, wszystko jest w porządku, ja też tak mam.
Nie do końca było w porządku! Błąd poprawiony :)
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
mateusz_b
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:08
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: mateusz_b »

Witam,
dwa dni temu założyłem drużynę, zapisałem ją do ligi, lecz od tego czasu nikt nie zaakceptował mojej drużyny w swojej lidze.
Co ja mogę zrobić, aby zacząć być managerem? Proszę o pomoc :)
Drużyna " bosiak'steam "

P.S. Jak "punktować" swoich zawodników? Czy po kolejce wyniki same się pokażą, czy muszę samemu podliczyć punkty drużynie? Jesli tak, to z jakich statystyk? :)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: KadrO »

mateusz_b pisze:Witam,
dwa dni temu założyłem drużynę, zapisałem ją do ligi, lecz od tego czasu nikt nie zaakceptował mojej drużyny w swojej lidze.
Co ja mogę zrobić, aby zacząć być managerem? Proszę o pomoc :)
Drużyna " bosiak'steam "

P.S. Jak "punktować" swoich zawodników? Czy po kolejce wyniki same się pokażą, czy muszę samemu podliczyć punkty drużynie? Jesli tak, to z jakich statystyk? :)
Nie musisz wchodzić do lig prywatnych.

Jeśli zrobiłeś już drużynę, ustawiłeś skład na najbliższą kolejkę, to teraz tylko czekać.
O punkty możesz być spokojny, nie Ty musisz je liczyć.
mateusz_b
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2009, o 19:08
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: mateusz_b »

Ok, dzięki za informacje :)
mosiadzo
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2010, o 22:24
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: mosiadzo »

Witam..Chciałbym się dowiedzieć jak na prawdę wygląda naliczanie ujemnych punktów za przeprowadzanie transferów zawodników przed kolejkami. Tak np.: jedna drużyna z czołówki rankingu SzCz. Team przeprowadziła co najmniej 8 transferów, gdzie powinna za nie utracić aż 80 punktów, a w praktyce odjęto ich tylko 40.Proszę o wyjaśnienie sprawy.Pozdrawiam..
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

mosiadzo pisze:Witam..Chciałbym się dowiedzieć jak na prawdę wygląda naliczanie ujemnych punktów za przeprowadzanie transferów zawodników przed kolejkami. Tak np.: jedna drużyna z czołówki rankingu SzCz. Team przeprowadziła co najmniej 8 transferów, gdzie powinna za nie utracić aż 80 punktów, a w praktyce odjęto ich tylko 40.Proszę o wyjaśnienie sprawy.Pozdrawiam..
Drużyna SzCz. Team dokonała 4 transferów! Transfer to operacja sprzedaży i jednoczesnego kupna zawodnika! Nie liczymy tego podwójnie czyli -10 za sprzedaż i -10 za kupno. W managerze nie da się tylko sprzedać albo tylko kupić zawodnika, sprzedaż i kupno zawsze występują jako jedna operacja połączona.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: alexkiller »

pytanie do organizatorów:

jako że do dzisiaj do godziny 20 można zgłaszać ewentualne zastrzeżenia do opublikowanych wczoraj wyników chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt. Nie zmienia to w żaden sposób ani mojej sytuacji w klasyfikacji kolejki czy generalnej, ani pewnie u żadnego z managerów w znaczący sposób, ale myślę, że warto zadać to pytanie - czy Piotr Gacek nie powinien dostać za ostatnią kolejkę 12 pkt?? W oficjalnych statystykach plusligi został mu zaliczony punkt zdobyty atakiem, nie oglądałem tego meczu, nie był pokazywany w tv, więc ciężko ocenić czy faktycznie zdobył jakiś punkt (np. po udanej obronie) czy to zwykła pomyłka statystyków jednak punkt widnieje w statsach. Czy nie powinien być doliczony do punktacji w managerze, ciężko sobie wyobrazić libero zdobywającego punkty atakiem jednak teoretycznie taka sytuacja jest możliwa (np. po jego obronie piłka wpada w boisko rywala)?? Kiedyś w statystykach był zapisany punkt w bloku u libero Delecty - Dębca, co jest totalnym absurdem i faktycznie musiało być pomyłką notujących, ale chyba w tym przypadku nie ma się do czego przyczepić?? ;)
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

Witam! Dzięki za zwrócenie uwagi. Faktycznie nie policzyliśmy tego punktu, ale uznaliśmy, że jest on raczej wynikiem błędu. Ciężko potraktować ewentualny atak libero jako akcję zamierzoną, zapewne jeżeli taka sytuacja miała miejsce to mogła być to obrona, która przeszła na drugą stronę siatki i wpadła w boisko (więc raczej błąd własny drużyny broniącej) - lub jest to po prostu błąd w statystykach. W związku z tym po długim rozważaniu argumentów za i przeciw uznaliśmy, że tego punktu nie policzymy.
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: alexkiller »

cóż, wypada mi się nie zgodzić i polemizować z takim podejściem do sprawy....Czy kryterium celowości zagrania przez libero to najlepszy sposób decydowania o przyznaniu mu punktu ??? brzmi to absurdalnie, jakie znaczenie ma fakt czy libero przebijał piłkę w ten sposób, że faktycznie mógł zdobyć punkt czy całkowicie przypadkowo po jego obronie wpadła w boisko rywala?

W ciągu ostatniego roku oglądając sporą ilość meczów w polskich ligach, europejskich pucharach czy reprezentacjach widziałem kilkukrotnie sytuację, kiedy to libero zdobywa punkt. Część z nich totalnie przypadkowa, po obronie, natomiast były i takie przypadki, gdy po zamieszaniu po stronie przeciwnika (np. piłka broniona i przebijana z wysokości band okalających boisko) libero szybko przebijał piłkę (wykorzystując zamieszanie) w bardzo konkretne miejsce i zdobywał w ten sposób punkt (oczywiście przy jakimś tam udziale przeciwnika, jego gorszej postawie) - zagranie w 100% celowe i moim zdaniem nie powinno podlegać żadnej dyskusji co do przyznawalności za nie punktu :o
To tak jak atakujący zostaje zablokowany, ale piłka odbija się od jego głowy ("samoasekuracja") i wpada w boisko rywala. Punkt. W takim wypadku też można by powiedzieć, że 100% przypadku, nie było celowości, zawodnik nie mógł tak chcieć i nie będzie punktu w "managerze". Ale punkt to punkt, legalnie zdobyty, więc chyba nie ma podstaw do jego negowania. A swoją drogą coraz częściej zdarzają się sytuacje w dzisiejszej siatkówce, kiedy to libero zdobywa punkt, więc chyba nie można takich zagrań pomijać ??? ;)
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: mewa »

Przepis 13.1.1 mówi, że każde zagranie, w wyniku którego piłka kierowana jest na stronę przeciwnika, z wyjątkiem bloku i zagrywki, jest atakiem.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

Zgadza się. Po konsultacjach faktycznie doszliśmy do wniosku, że dokonamy korekty tego 1 pkt. Dziś wieczorem zrobimy poprawkę punktacji za XV kolejkę.
tom123456
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2010, o 13:05
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: tom123456 »

czy manager bedzie trwal takze w playoffach
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

tom123456 pisze:czy manager bedzie trwal takze w playoffach
Witam! Bardzo proszę przed zadawaniem pytań na forum, zapoznać się z zasadami gry.... Zgodnie z nimi gra obejmuje 18 kolejek sezonu zasadniczego, więc play offy się nie liczą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”