Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

Cutuję regulamin:
"9.W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników zdobyło tę samą liczbę punktów, wtedy o kolejności w klasyfikacji decyduje Reguła Pierwszeństwa, czyli kolejność zgłoszenia Klubu (im wcześniej, tym wyższa pozycja)."

A co, gdy dwa lub więcej Klubów zostanie zgłoszonych jednocześnie (tzn. tego samego dnia, godziny, minut i sekund)? Wiem, że to bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe :)
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

jinx pisze:Ja mam pytanie co bedzie brane pod uwage przy punktowaniu zawodnika na poszczegolnej pozycji??? statystyki???
Zapoznaj się z punktem regulaminu "VI.Zasady punktacji i klasyfikacji" - http://www.volleyclub.pl/regulamin.php
Statystyki będą dostępne na http://www.plusliga.pl/
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

Witam utworzyłem drużynę dokonałem przelewu przez konto bankowe
Co teraz potrzebuje jeszcze zrobić?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: KadrO »

djsiny pisze:Witam utworzyłem drużynę dokonałem przelewu przez konto bankowe
Co teraz potrzebuje jeszcze zrobić?
Wybrać kapitana, i czekać do rozpoczęcia ligi :D
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

KadrO pisze:
djsiny pisze:Witam utworzyłem drużynę dokonałem przelewu przez konto bankowe
Co teraz potrzebuje jeszcze zrobić?
Wybrać kapitana, i czekać do rozpoczęcia ligi :D
Konto na betsafe musze teraz załozyc ??
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: KadrO »

Mnie nie pytaj.

Moje pytanie jest takie, czy jeśli drużynę założyłem 3 dni temu, to czy teraz jak ustalę sobie skład i kapitana na kolejkę to nie odejmie mi żadnych punktów ? Można zmieniać na każdą kolejkę ?
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: piotasg »

Pytanie :

Czy jeżeli wyłoniony zostanie zwycięzca kolejki to brane będą pod uwagę punkty jego drużyny w danej kolejce czy łączną ilość punktów jaką dana drużyna posiada . Przykład mam -10 pkt przed startem Plusligi bo dokonałem korekt w składzie najlepszy wynik drużyny na kolejkę to 110 pkt . Czy będzie brane pod uwagę to 110 pkt czy 110-10 przy wyborze drużyny kolejki ????
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Elgarten »

piotasg pisze: Czy jeżeli wyłoniony zostanie zwycięzca kolejki to brane będą pod uwagę punkty jego drużyny w danej kolejce czy łączną ilość punktów jaką dana drużyna posiada . Przykład mam -10 pkt przed startem Plusligi bo dokonałem korekt w składzie najlepszy wynik drużyny na kolejkę to 110 pkt . Czy będzie brane pod uwagę to 110 pkt czy 110-10 przy wyborze drużyny kolejki ????
Moim zdaniem liczą się punkty ujemne. Czyli w tym przypadku co opisałeś, miałbyś 100 pkt. W końcu po coś są te ujemne punkty i jakaś kara musi być za późniejsze korekty w składzie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: piotasg »

Ale to ma być drużyna kolejki a nie całego sezonu te punkty odegrają rolę na pewno w całym sezonie .
Jak by były liczone te pkt ujemne to: po pierwsze drużyny założone np: po pierwszej kolejce specjalnie na 2 kolejkę byłyby w lepszej pozycji startowej niż moja drużyna założona dużo wcześniej a mająca ten sam skład bo ja miałbym pkt ujemne a oni nie, po drugie po co ci sponsor skoro poprawiając skład skazujesz się na to że raczej nie będziesz miał drużyny kolejki .
W tym momencie gracze którzy założyli kilkanaście drużyn w różnych możliwych kombinacjach będą w uprzywilejowanej sytuacji .Nuż widelec coś trafią . Powstaje pytanie po co kombinować ze składem skoro jak ktoś trafił na początku dobry skład to twoje korekty i tak nic nie wniosą do gry. Chyba że będziemy mieli bardzo kontuzjogenny sezon
- czego zawodnikom nie życzę .

Zapewne wszelkie błędy znikną w drugiej edycji Menagera .
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: piotasg »

Powstaje także pytanie czy punkty z ligi będą miały wpływ na puchar Bestsafe czy tam drużyny zaczną z zerowym dorobkiem ????
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Elgarten »

piotasg pisze:Ale to ma być drużyna kolejki a nie całego sezonu te punkty odegrają rolę na pewno w całym sezonie .
Jak by były liczone te pkt ujemne to: po pierwsze drużyny założone np: po pierwszej kolejce specjalnie na 2 kolejkę byłyby w lepszej pozycji startowej niż moja drużyna założona dużo wcześniej a mająca ten sam skład bo ja miałbym pkt ujemne a oni nie
Jak drużyna założona po 1 kolejce specjalnie na 2 byłaby w lepszej pozycji startowej ??? Przecież jeśli ktoś chce dokonać zmian w trakcie sezonu(powiedzmy po 1 kolejce) to też za każdą zmianę w składzie dostanie -10. A Ty jeżeli będziesz miał ten sam skład, nie dostaniesz przecież pkt ujemnych.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2009, o 22:46 przez Elgarten, łącznie zmieniany 1 raz.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

kubaw1980 pisze:Proszę o odpowiedź, na jeszcze kilka pytań, mianowicie:

1) Jeśli cena zawodnika spada w przypadku kontuzji uniemożliwiającej grę do końca sezonu, czy podobnie działa to w drugą stronę? Chodzi mi o zawodników kontuzjowanych przed rozpoczęciem rozgrywek, co do których wiadomo, że nie wystąpią w kilku początkowych kolejkach np. Wlazły i Winiarki (notabene i tak najdrożsi) -na logikę ich cena powinna wzrosnąć, gdy powrócą na boisko.

2) Nie zawsze da się przewidzieć, na jak długo kontuzja wyklucza zawodnika (może się okazać, że prognozy początkowo przewidywały 4 miesiące przerwy, a tymczasem zawodnik wraca na parkiet po 2 miesiącach). Więc cena kontuzjowanego zawodnika powinna zawsze spaść (i wzrosnąć gdy gracz powróci na parkiet). Przeczytałem we wcześniejszym poście od admina, że spadnie tylko cena zawodników, których kontuzja wykluczy do końca rozgrywek. Tak więc, na jakiej podstawie będzie domniemywane, że zawodnik nie powróci już na parkiet do końca rozgrywek?

3) Kiedy cena kontuzjowanego zawodnika spadnie? Chodzi mi o sytuację, żeby menager swojej drużyny nie mógł wymienić takiego zawodnika przed spadkiem jego ceny. Przykładowo zawodnik odnosi kontuzję w niedzielnym meczu, reaguję szybko następnego dnia sprzedając go za 1 mln (cena jeszcze nie zmieniona z uwagi na kontuzję), zaś inny menager sprzedaje go po kilku dniach za 0,9 mln (cena zmieniona np. po dwóch dniach od momentu złapania kontuzji) i jest w niekorzystnieszej sytuacji, jeśli chodzi budżet jakim dysponuje na zakup nowego zawodnika. Krótko mówiąć, jak szybka będzie reakcja organizatora konkursu na wypadek kontuzji zawodnika?

4) Czy jeśłi trener utraci swoją posadę, to jego cena też spadnie?
Ad.1 Podobnie będzie w drugą stronę. To, że np. Winiarski i Wlazły są teraz kontuzjowani, jest już uwzględnione w ich cenie (mimo, że są najdrożsi). Będziemy starać się na bieżąco reagować na wyniki osiągane przez poszczególnych graczy. Na prawdziwym rynku ceny zawodników też nie zawsze są 100% odzwierciedleniem ich postawy na boisku, czasem ktoś jest niedoceniany, czasem przewartościowany...

Ad.2 Cena kontuzjowanego na dłużej zawodnika zawsze spadnie. W poprzednim moim wpisie pojawił się błąd, że cena kontuzjowanego zawodnika do końca sezonu spadnie o 100 000, miało być DO 100 000 ! Stąd dalsze wyliczenia są ok :). Stąd też niekoniecznie uda się nabyć za niego wartościowego następcę. Kontuzje krótsze (np. na 2-3 tygodnie) też wpłyną na cenę zawodnika.

Ad.3 Ceny będą zmieniane na bieżąco. Stąd też, jak już pisaliśmy ważna jest szybkość reakcji każdego managera. Jak na prawdziwym rynku liczy się szybkość podejmowania decyzji...

Ad.4 Oczywiście. Cena trenera, który straci posadę w Pluslidze natychmiast spadnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

kubaw1980 pisze:Cutuję regulamin:
"9.W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników zdobyło tę samą liczbę punktów, wtedy o kolejności w klasyfikacji decyduje Reguła Pierwszeństwa, czyli kolejność zgłoszenia Klubu (im wcześniej, tym wyższa pozycja)."

A co, gdy dwa lub więcej Klubów zostanie zgłoszonych jednocześnie (tzn. tego samego dnia, godziny, minut i sekund)? Wiem, że to bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe :)
Faktycznie mało prawdopodobne. Jeżeli tak będzie to zajmą to samo miejsce.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

KadrO pisze:Mnie nie pytaj.

Moje pytanie jest takie, czy jeśli drużynę założyłem 3 dni temu, to czy teraz jak ustalę sobie skład i kapitana na kolejkę to nie odejmie mi żadnych punktów ? Można zmieniać na każdą kolejkę ?
Jeżeli będzie to wybranie składu spośród zakupionych wcześniej zawodników, to żadnych punktów ujemnych nie będzie. Punkty ujemne przyznawane są tylko za transfery, a nie zmiany.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

piotasg pisze:Pytanie :

Czy jeżeli wyłoniony zostanie zwycięzca kolejki to brane będą pod uwagę punkty jego drużyny w danej kolejce czy łączną ilość punktów jaką dana drużyna posiada . Przykład mam -10 pkt przed startem Plusligi bo dokonałem korekt w składzie najlepszy wynik drużyny na kolejkę to 110 pkt . Czy będzie brane pod uwagę to 110 pkt czy 110-10 przy wyborze drużyny kolejki ????
Punkty do klasyfikacji danej kolejki nie uwzględniają transferów, czyli w danym przypadku byłoby to 110 pkt. Punkty ujemne naliczamy do klasyfikacji generalnej. Tak więc dla przykładu :
1. po I kolejce drużyna X ma 80 pkt, a drużyna Y 50 pkt
2. przed II kolejką drużyna X dokonuje 5 transferów (-50 pkt), a drużyna Y żadnego.
3. w II kolejce drużyna X zdobywa 80 pkt, a drużyna Y 70 pkt.
4. w klasyfikacji II kolejki drużyna X ma 80 pkt, drużyna Y 70 pkt, natomiast w klasyfikacji generalnej drużyna X ma 110 pkt, a drużyna Y 120 pkt (czyli prowadzi, pomimo, że w obu kolejkach miała mniej punktów).
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

piotasg pisze:Powstaje także pytanie czy punkty z ligi będą miały wpływ na puchar Bestsafe czy tam drużyny zaczną z zerowym dorobkiem ????
Punkty z klasyfikacji generalnej ligi nie będą miały wpływu na puchar betsafe, liczyć będą się tylko punkty z poszczególnych kolejek. Znów napisze przykład, będzie łatwiej :)

1. po VI kolejkach drużyna X ma 500 pkt w klasyfikacji generalnej, drużyna Y 50 pkt.
2. Obie ekipy zostały zgłoszone do Pucharu i wylosowane do jednej pary. Pierwszą rundą pucharu jest kolejka nr VII.
3. W VII kolejce drużyna X zdobyła 56 pkt, drużyna Y 60 pkt. Do drugiej rundy pucharu przechodzi drużyna Y.

Tak więc odpowiedź brzmi i tak i nie :)
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

Witam wczoraj bylem na miejscu 1460 miejsce
Dzis juz jestem na 1466 miejsce dlaczego ??
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

djsiny pisze:Witam wczoraj bylem na miejscu 1460 miejsce
Dzis juz jestem na 1466 miejsce dlaczego ??
Prawdopodobnie były drużyny, które zostały stworzone wcześniej a dopiero teraz zakończył się proces ich aktywacji.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

Nie powinno tak być moim zdaniem
Ostatnio zmieniony 8 paź 2009, o 19:16 przez mazia, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: pogrubiać tekstu tez nie powinno się
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

djsiny pisze:Nie powinno tak być moim zdaniem
Jest to zgodne z regulaminem: "W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników zdobyło tę samą liczbę punktów, wtedy o kolejności w klasyfikacji decyduje Reguła Pierwszeństwa, czyli kolejność zgłoszenia Klubu (im wcześniej, tym wyższa pozycja)."
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

Witam jak powiązać swoje konto manager z kontem betsafe.com zeby wrazie wygranej dostać nagrode??
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: prokonstal »

Ja mam pytanie, wysyłam sms i mogę tworzyć drużynę? Nie otrzymam tych 10 000 000zł do póki się o to nie "postaram" u tej tamtej firmy? Czy to coś kosztuje i czy w trakcie mogą jeszcze wyniknąć jakieś dodatkowe koszta? czy tylko za tego smsa? I czy trzeb mieć konto żeby się w to bawić? pozdr.
(fajny pomysł całkiem z tą zabawą) :D
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

djsiny pisze:Witam jak powiązać swoje konto manager z kontem betsafe.com zeby wrazie wygranej dostać nagrode??
Proszę się zalogować - po przejściu na stronę "Moje drużyny" wszystko jest opisane w boksie "Pozyskiwanie sponsora". Jeśli coś jest nie jasne to proszę zadać bardziej konkretne pytanie.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nig »

prokonstal pisze:Ja mam pytanie, wysyłam sms i mogę tworzyć drużynę? Nie otrzymam tych 10 000 000zł do póki się o to nie "postaram" u tej tamtej firmy?
Jeśli posiada się kod otrzymany za pomocą SMSa to można już aktywować drużynę.
Tworząc drużynę ma się do dyspozycji 10mln wzł. Do utworzenia drużyny nie jest wymagane posiadanie konta na betsafe.com.
Od sponsora betsafe.com można otrzymać 1mln wzł dla każdej swojej drużyny, lecz najpierw trzeba "pozyskać sponsora"
prokonstal pisze:Czy to coś kosztuje i czy w trakcie mogą jeszcze wyniknąć jakieś dodatkowe koszta?
Pozyskanie sponsora nic nie kosztuje poza chwilą poświęconego czasu. Jedyny wymagany koszt gry w Managera to opłata za aktywację drużyny.
prokonstal pisze:I czy trzeb mieć konto żeby się w to bawić?
Nie trzeba mieć konta na betsafe.com, żeby się bawić w managera.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Nagor »

Mam takie pytanie. Czy składy są zamrażane na czas trwania kolejki? Czy np. dziś wystawie sobie Kurka, nastukam punktów, po meczu zmienię na Akhrema i znów nastukam sobie punktów? Albo Wystawię Kurka, okaże się, że dziś nie zagrał i po meczu zmienię go na Akhrema, który powiedzmy zagra w następne dni?
...
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

Nagor pisze:Mam takie pytanie. Czy składy są zamrażane na czas trwania kolejki? Czy np. dziś wystawie sobie Kurka, nastukam punktów, po meczu zmienię na Akhrema i znów nastukam sobie punktów? Albo Wystawię Kurka, okaże się, że dziś nie zagrał i po meczu zmienię go na Akhrema, który powiedzmy zagra w następne dni?
Na stronie głównej organizatora konkursu po prawej stronie jest komunikat:

"Blokady transakcji użytkowników.
Najbliższa blokada
od 2009-10-09 17:00:00
do 2009-10-12 22:00:00
Naliczanie punktów za 1 kolejkę."


Nie ma więc szans na zamianę, jaką opisałeś w swoim poście. Aczkolwiek trzeba być czujnym. Jeśli zawodnik odniesie kontuzję, to trzeba szybko reagować, zanim zrobi to organizator konkursu -tzn. sprzedać zawodnika jeszcze w cenie przed kontuzją, bo niedługo będzie tańszy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Nagor »

Ok dzięki za odpowiedź. Przeoczenie :D Niestety nie mogę być czujny przez moje studia, ale będę robił co w mojej mocy, żeby nie wtopić głupio punktów.

Ps. Hernandez czy Łuka :D ?
...
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Sojek »

do ilu lig można należeć?
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

jak powiązać konto z managera z kontem betsafe.com zeby moc otrzymywac Bonusy
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

Sojek pisze:do ilu lig można należeć?
Nie ma żadnych ograniczeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”