Nowy sezon?

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Nowy sezon?

Post autor: nulon »

Liga rusza za 2 tygodnie a nic nie słychać o nowym sezonie managera. Czy w tym roku też się odbędzie ?
kamilo83
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2009, o 14:54
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: kamilo83 »

Witaj nulon drużyny do nowej edycji można już zgłaszać od 25 czy 26 września.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: volleyclub pl »

Witam! Dziś oficjalnie ogłosiliśmy start nowej edycji. Jest nowy sponsor i ciekawe nagrody - dla najlepszego Managera - rower Giant za 2000 PLN! Zapraszamy!
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowy sezon?

Post autor: nulon »

Nowy arkusz excel do obliczania wyników poszczególnych zawodników. Jak są jakieś błędy to proszę o informacje. Postaram się poprawić na bieżąco.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dudek20
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:27
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: dudek20 »

ludzie logujcie sie do rankongow bo strasznie malo zespolow 240 zeby bylo do czwartku 21.10.2010 r 1000 druzyn bo jak nie bedzie to organizator bedzie o polowe obcinal nagrody pieniezne w volleyclub
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: KadrO »

dudek20 pisze:ludzie logujcie sie do rankongow bo strasznie malo zespolow 240 zeby bylo do czwartku 21.10.2010 r 1000 druzyn bo jak nie bedzie to organizator bedzie o polowe obcinal nagrody pieniezne w volleyclub
Spokojnie, większość czeka za pewne na aktywowanie drużyny. Ja sam mam już założoną, ale nie wpłaconą aktywację.
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: Wojtek60 »

Mam pytanko. Chciałem dokonać zmian w drużynie, którą już "założyłem". Czy ta moja drużynka, która jest na liście to już jest ta zgłoszona i czy mogę "bezkarnie" (bez straty punktów) dokonać w niej ewentualnych zmian ? Proszę o odpowiedź, ponieważ jestem tutaj nowicjuszem :) Nie wiem jak interpretować ten pkt regulaminu ....
Ponadto Klub uczestnika traci 10 punktów przy każdym zakupie nowego zawodnika lub trenera do składu przed daną kolejką. Zasada ta nie obowiązuje przed pierwszym zgłoszeniem Drużyny do Gry. Ponadto Klub uczestnika traci 10 punktów przy każdym zakupie nowego zawodnika lub trenera do składu przed daną kolejką. Zasada ta nie obowiązuje przed pierwszym zgłoszeniem Drużyny do Gry.
Z góry serdeczne dzięki !
lakoval
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2010, o 14:24
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: lakoval »

A w trakcie sezonu idzie zarabiać pieniądze?
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Nowy sezon?

Post autor: nig »

Witam.
Zasada ta nie obowiązuje przed pierwszym zgłoszeniem Drużyny do Gry. ten zapis oznacza, że podczas tworzenia drużyny (jeszcze przed aktywacją) można bezkarnie zmienić zdanie i odsprzedać zawodnika i kupić innego.
Po aktywacji drużyny każda zmiana jest już "karana" utratą 10 punktów.

Odnośnie zarabiania przez drużynę pieniędzy w trakcie sezonu to aktualnie nie ma takiej opcji.

Pozdrawiam i zapraszam do gry!
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy sezon?

Post autor: d12343 »

Drodzy moderatorzy, na stronie volleyclub.pl zestawienie par 1 kolejki jest nieprawidłowe, z tabelki wynika, że gospodarzami meczów są Skra, Bydgoszcz, Olsztyn, Rzeszów i Jastrzębski, a jest...dokładnie odwrotnie ;) jest jakaś szansa na skorygowanie tego ???
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
dedkam
Posty: 105
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 14:46
Płeć: M
Lokalizacja: Łańcut k/Rzeszowa

Re: Nowy sezon?

Post autor: dedkam »

Mam pytania dotyczące gry:
Czy jeżeli na pozycji przyjmującego mój szóstkowy gracz nie wyjdzie na boisko to czyje punkty mi się liczą ? (bo mam 2 przyjmujących w rezerwie)?
Czy jeżeli mój kapitan nie zagra w ogóle to opaskę kapitana przejmuje rezerwowy gracz na tej pozycji?
Pozdrawiam
Na zawsze Resovia
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Nowy sezon?

Post autor: Arff »

punktują tylko szóstkowi gracze... jeśli takowy nie wyjdzie na boisko, na tej pozycji otrzymujesz 0pkt. to samo tyczy się kapitana... jeśli nie wyjdzie na boisko, dostaje 0pkt a opaska kapitańska sama na nikogo nie przechodzi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
dedkam
Posty: 105
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 14:46
Płeć: M
Lokalizacja: Łańcut k/Rzeszowa

Re: Nowy sezon?

Post autor: dedkam »

Punkty dla Klubu w kolejce zdobywają tylko ci siatkarze, którzy zostali zgłoszeni przez Użytkownika jako zawodnicy składu Drużyny na daną kolejkę ligową. W przypadku, gdy którykolwiek z zawodników zgłoszonych przez Użytkownika do danej kolejki, nie wystąpi w prawdziwym spotkaniu w Pluslidze, zostanie on zastąpiony zawodnikiem z listy rezerwowych danego Klubu, występującego na tej samej pozycji. Punkty zawodnika rezerwowego zostaną zaliczone do punktów Drużyny w danej kolejce. W przypadku gdy Klub ma dwóch zawodników rezerwowych na zastępowanej pozycji, do punktacji za daną kolejkę zostaną doliczone punkty tego rezerwowego, który zdobył w danej kolejce więcej punktów.
W tym roku jest zmieniony regulamin, na jedno pytanie już znalazłem odpowiedź teraz nie wiem tylko czy opaska kapitana też przechodzi na rezerwowego?
Na zawsze Resovia
Awatar użytkownika
nig
volleyclub
volleyclub
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Nowy sezon?

Post autor: nig »

Rezerwowi punktują - następuje automatyczna zmiana zawodnika rezerwowy wchodzi za podstawowego.
Opaska kapitana przechodzi na rezerwowego.
Manager Strefy Siatkówki http://www.volleyclub.pl
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Nowy sezon?

Post autor: Arff »

ooo to w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, sugerowałem się zeszłorocznym regulaminem ;] Choć wg mnie to znaczne ułatwienie rywalizacji, a co za tym idzie krok w złym kierunku... ale to tylko moje zdanie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy sezon?

Post autor: d12343 »

Arff pisze:ooo to w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, sugerowałem się zeszłorocznym regulaminem ;] Choć wg mnie to znaczne ułatwienie rywalizacji, a co za tym idzie krok w złym kierunku... ale to tylko moje zdanie...
Też moim zdaniem nie jest to najszczęśliwsza zmiana, bo zabiera sporo funu...ale pamiętam, że wiele osób opowiadało się na tym forum za taką zmianą.
Teraz jest już po ptakach, ale można by w przyszłości chociaż ograniczyć zaliczanie punktów rezerwowemu, np. mnożąc realnie zdobyte punkty przez 0,5.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowy sezon?

Post autor: nulon »

Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Bo wymaga więcej kombinowania przy zakładaniu drużyny. Np. jeśli ktoś utworzy drużynę z samych najlepszych zawodników, a na rezerwę kupi najtańszych, to jak ten super dobry zawodnik nie zagra w meczy to ci słabi rezerwowi nie zapunktują dobrze albo też nie zagrają. Teraz trzeba myśleć też o rezerwowych co nie upraszcza rozgrywki tylko ją urozmaica.

To samo tyczy się ograniczenia budżetu - tzn. zmiany że drużyna w trakcie sezonu nie dostanie nowych pieniędzy. Bardzo dobry pomysł, bo wymaga lepszego planowania przed zatwierdzeniem drużyny.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy sezon?

Post autor: d12343 »

nulon pisze:Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Bo wymaga więcej kombinowania przy zakładaniu drużyny. (...) Teraz trzeba myśleć też o rezerwowych co nie upraszcza rozgrywki tylko ją urozmaica.
Ok, myśląc w ten sposób o grze, to faktycznie dobry pomysł. Ja miałam na myśli, że nie ma już takiej potrzeby (niestety) przed każdą kolejką dogłębnie rozważyć, którzy zawodnicy mają większą szansę na dobry wynik, a których lepiej posadzić na ławce.
Czyli Ty miałeś na myśli jednorazowy fun, przy tworzeniu czternastki, a ja, że tak to ujmę, fun 'powtarzalny' ;)
nulon pisze:To samo tyczy się ograniczenia budżetu - tzn. zmiany że drużyna w trakcie sezonu nie dostanie nowych pieniędzy. Bardzo dobry pomysł, bo wymaga lepszego planowania przed zatwierdzeniem drużyny.
To akurat popieram :) tylko jakbyś mi mógł wskazać ten zapis w regulaminie, bo czytałam, ale jakoś nie rzucił mi się w oczy...

Moderatorzy, dzięki za poprawki w terminarzu :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Nowy sezon?

Post autor: Arff »

d12343 pisze:
nulon pisze:Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Bo wymaga więcej kombinowania przy zakładaniu drużyny. (...) Teraz trzeba myśleć też o rezerwowych co nie upraszcza rozgrywki tylko ją urozmaica.
Ok, myśląc w ten sposób o grze, to faktycznie dobry pomysł. Ja miałam na myśli, że nie ma już takiej potrzeby (niestety) przed każdą kolejką dogłębnie rozważyć, którzy zawodnicy mają większą szansę na dobry wynik, a których lepiej posadzić na ławce.
Czyli Ty miałeś na myśli jednorazowy fun, przy tworzeniu czternastki, a ja, że tak to ujmę, fun 'powtarzalny' ;)
dokładnie... przy wcześniejszym regulaminie, trzeba było się natrudzić przed każdą kolejką, żeby wymyślić kto zagra, a kto nie, kto ma większe szanse uzbierać nam więcej punktów itd. a teraz wystarczy złożyć jedną 14stkę na cały sezon i patrzeć jak zbierają nam się punkciki... przecież to nudne...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
dudek20
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:27
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: dudek20 »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 20 paź 2010, o 18:18 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum
dudek20
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:27
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: dudek20 »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 20 paź 2010, o 18:19 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: volleyclub pl »

Arff pisze:
d12343 pisze:
nulon pisze:Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Bo wymaga więcej kombinowania przy zakładaniu drużyny. (...) Teraz trzeba myśleć też o rezerwowych co nie upraszcza rozgrywki tylko ją urozmaica.
Ok, myśląc w ten sposób o grze, to faktycznie dobry pomysł. Ja miałam na myśli, że nie ma już takiej potrzeby (niestety) przed każdą kolejką dogłębnie rozważyć, którzy zawodnicy mają większą szansę na dobry wynik, a których lepiej posadzić na ławce.
Czyli Ty miałeś na myśli jednorazowy fun, przy tworzeniu czternastki, a ja, że tak to ujmę, fun 'powtarzalny' ;)
dokładnie... przy wcześniejszym regulaminie, trzeba było się natrudzić przed każdą kolejką, żeby wymyślić kto zagra, a kto nie, kto ma większe szanse uzbierać nam więcej punktów itd. a teraz wystarczy złożyć jedną 14stkę na cały sezon i patrzeć jak zbierają nam się punkciki... przecież to nudne...
Witam! Nie mogę się zgodzić, z tym, że nie trzeba się przyłożyć do każdej kolejki, bo proszę zwrócić uwagę, że jeżeli dany zawodnik wyjdzie na choćby jedną akcję w meczu, to już go rezerwowy nie zastąpi. Stąd, warto jednak śledzić, kto dobrze się spisuje, a kto np. stracił miejsce w pierwszym składzie... Rezerwowi pozwalają pokryć straty wynikające z jakiś kontuzji w ostatniej chwili czy chorób zawodników, których wybraliście do podstawowych składów. W końcu w prawdziwym zespole trener też może zastąpić swojego gracza rezerwowym, stąd dużym atutem jest posiadanie szerokiego składu.

Ta zmiana w zasadach była najbardziej postulowana przez naszych graczy w trakcie I edycji, więc uznaliśmy jej wprowadzenie za słuszne.

Życzymy powodzenia w grze!
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: volleyclub pl »

d12343 pisze:
Moderatorzy, dzięki za poprawki w terminarzu :)
To my dziękujemy za zwrócenie uwagi :) . Mamy teraz sporo zajęć, więc czasem może nam się coś takiego zdarzyć :P.
kapitan_zbik
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: kapitan_zbik »

KadrO pisze:
dudek20 pisze:ludzie logujcie sie do rankongow bo strasznie malo zespolow 240 zeby bylo do czwartku 21.10.2010 r 1000 druzyn bo jak nie bedzie to organizator bedzie o polowe obcinal nagrody pieniezne w volleyclub
Spokojnie, większość czeka za pewne na aktywowanie drużyny. Ja sam mam już założoną, ale nie wpłaconą aktywację.
Tylko że jak większość zobaczy ile aktywacja kosztuje to zrezygnuje :)

Ja pasuje wam życzę miłej zabawy
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy sezon?

Post autor: d12343 »

Pytanie techniczne: ile trzeba będzie czekać na oficjalne wyniki na stronie volleyclub.pl ??? W zeszłym sezonie dość długo to trwało, ze względu na weryfikowane statystyki na plusliga.pl. Czy tym razem coś zadzieje się szybciej, ze względu na to, że kolejki będą grane z większą częstotliwością ???
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
dudek20
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:27
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: dudek20 »

pany logujta zespoly bo za 2 godziny bedzie blokada a na razie jest 605 zepolow zeby bylo do godziny 17:20 1000 druzyn zalogowabych
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: volleyclub pl »

d12343 pisze:Pytanie techniczne: ile trzeba będzie czekać na oficjalne wyniki na stronie volleyclub.pl ??? W zeszłym sezonie dość długo to trwało, ze względu na weryfikowane statystyki na plusliga.pl. Czy tym razem coś zadzieje się szybciej, ze względu na to, że kolejki będą grane z większą częstotliwością ???
Witam! Wyników szybciej publikować nie możemy, gdyż nadal bedziemy czekać na prawidłowe statystki ze spotkań, które zwykle pojawiają się jakieś 48 godzin po zakończeniu meczu. My musimy poczekać na zakończenie wszystkich spotkań danej kolejki, potem policzyć punkty i wprowadzić je do systemu. Tak więc ten proces musi trochę potrwać, ale przynajmniej unikniemy później miejmy nadzieję nieporozumień, takich jak na początku poprzedniej edycji.
Ze względu na zagęszczenie kolejek musieliśmy zrezygnować z przeprowadzenie rozgrywek Pucharu, gdyż przed rozpoczęciem następnej rundy, mogłyby nie być znane wyniki poprzedniej.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: volleyclub pl »

Taka mała uwaga, do tych wszystkich Graczy, którzy proponowali wprowadzenie dodatkowych punktów za nagrodę MVP w meczu. Po drugim meczu sezonu, chyba nie ma wątpliwości, że dobrze, iż nie wprowadziliśmy takich punktów.
Każdy, kto widział mecz Częstochowy z Bydgoszczą i wie, że nagrodę dostał Konarski wie o czym mówię :P
sebek
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2010, o 11:52
Płeć: M

Re: Nowy sezon?

Post autor: sebek »

Witam
mam takie pytanie dotyczace budzetu. W regulaminie jest napisane ze moze byc powiekszony w trakcie sezonu, ale na zasadach przedstawionych w odrebnym regulaminie (IV. 5. "Łączna wartość wybranych przez uczestnika siatkarzy i trenera nie może przekroczyć "budżetu" przyznanego uczestnikowi przez Organizatora, który na start wynosi 10 milionów wirtualnych złotych. W trakcie trwania Gry Organizator może udostępnić możliwość powiększenia budżetu Klubu o dodatkowe środki na zasadach przedstawionych w odrębnym regulaminie."
Gdzie jest ten odrebny regulamin ?:D
Awatar użytkownika
rooki
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:53
Płeć: M
Lokalizacja: Mława

Re: Nowy sezon?

Post autor: rooki »

mam pytanie
czy jeśli nie zdążyłem przelać kasy przed pierwszą rozpoczęciem pierwszej kolejki (Fart - Skra)
i zrobiłem to przed meczem Politechnika - JW to punkty będą liczone mi dopiero od drugiej kolejki? czy nie będą liczone w ogóle(strata pieniążków)?
Boże, ześlij na Polskę deszcz młodych, zdolnych siatkarzy!
"Because we are your friends
You'll never be alone again"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”