Młoda Ekstraklasa

forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Co wiecie na ten temat?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: mewa »

forumowiec1 pisze:Co wiecie na ten temat?
A Ty co wiesz, że zakładasz nowy temat? :)

Młoda Ekstraklasa jest jak apokalipsa. Wszyscy wiedzą, że ma być, ale nikt nie wie, jak będzie wyglądała i kiedy nastapi :)
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Chodzi o to, że właśnie nie wiem zbyt wiele i chciałbym się dowiedzieć:) Jedyne co wiem to to, że ma ruszyć oficjalnie w tym sezonie, ale nie wiem jakie będą składy drużyn i ogólnie jak to wszystko będzie wyglądało.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: lucass90 »

TUTAJ masz garść informacji na ten temat.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

Oj bardzo mnie ciekawi co też jest teraz w głowach włodarzy ligi. Mają coraz fajniejsze pomysły więc nie zdziwię się jak zlikwidują plusligę, a powołają młodą ekstraklasę :) A tak na poważnie to trochę nie poważne że coś co ma ruszyć od października nie jest sprecyzowane na tyle by kluby mogły w ogóle się do tego czegoś ustosunkować :) Widać działania na silę pod publikę.



* - przykład Polski w najlepszym wydaniu ;)
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Nie słyszałem jeszcze nic o tym, aby jakaś drużyna robiła nabory do swoich drużyn, aby Ci młodzi zawodnicy ogrywali się w Młodej Ekstraklasie... jakieś zgrupowania powinny już być, a tak na prawdę żaden zawodnik nic jeszcze o tym nie wie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Prezes Pietrzyk stwierdził że na temat ME nie wie nic jak mają wyglądac rozgrywki itp. ale stwierdził że trenerem będzie prawdopodobnie Michał Chadała, który trenuje juniorów MMKS kędzierzyn-koźle
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Ale jak to trenerem? chyba drużyny z Kędzierzyna, bo każda drużyna będzie miała swojego trenera:)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: dreamer »

forumowiec1 pisze:Nie słyszałem jeszcze nic o tym, aby jakaś drużyna robiła nabory do swoich drużyn, aby Ci młodzi zawodnicy ogrywali się w Młodej Ekstraklasie... jakieś zgrupowania powinny już być, a tak na prawdę żaden zawodnik nic jeszcze o tym nie wie.
A po co mają robić jakieś przygotowania, jeżeli tak naprawdę Panowie z PLPS do dzisiaj nie wiedzą, czy od nowego sezonu ME ruszy. W końcu tydzień lub dwa po tym jak ogłosili, że ME ruszy w przyszłym sezonie, pojawiły się głosy temperujące wszelkie dywagacje o tych nowościach, pod pretekstem, że ostatecznie decyzje jeszcze nie zapadły.
W końcu przecież nawet nie jest pewne, czy PlusLiga ryszy w liczbie dotychczasowych 10 drużyn, czy będzie powiększona. !!! :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: mewa »

dreamer pisze:A po co mają robić jakieś przygotowania, jeżeli tak naprawdę Panowie z PLPS do dzisiaj nie wiedzą, czy od nowego sezonu ME ruszy.
Nie no, że ruszy to wiedzą. Teraz trzeba wymyślić kiedy, w jakim kształcie i najważniejsze - po co?

dreamer pisze:W końcu przecież nawet nie jest pewne, czy PlusLiga ryszy w liczbie dotychczasowych 10 drużyn, czy będzie powiększona. !!! :D dreamer
A skąd się bierze twoja niepewność? Bo ja znam oficjalny komunikat władz ligi, że w tym roku PlusLiga nie będzie powiększona. Jako że jest to komunikat ligi, która ma w swojej nazwie profesjonalne, nie wierzę, że będzie on zmieniony. Chyba, że ten profesjonalizm tak dla picu jest...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

NAwiązując do słów poprzednika to może się okazać że nasi działacze to "profesjonaliści".
Ile już był oficjalnych komunikatów (nie chodzi mi konkternie o siatkówkę) które później okazywały się jakieś takie wygładzane czy tez prostowane albo nowelizowane (to właśnie modne słowo)
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

No tak, ale chyba ktoś musi wiedzieć coś na ten temat:) to niemożliwe, że został ogłoszony taki komunikat i nikt nic nie wie.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Mate »

Lepiej zrobić coś nowego i chwalić się pomysłami, niż przyznać się do błędu związanego z MPJ, MPK i MPM. Niech panowie z PZPS-u zakończą swoje wycieczki do ciepłych krajów* i dadzą więcej pieniążków na młodzież.



* Przynajmniej, mogliby robić to skrycie, szczególnie Prezesinho...
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: jacek05 »

mewa pisze: A skąd się bierze twoja niepewność? Bo ja znam oficjalny komunikat władz ligi, że w tym roku PlusLiga nie będzie powiększona. Jako że jest to komunikat ligi, która ma w swojej nazwie profesjonalne, nie wierzę, że będzie on zmieniony. Chyba, że ten profesjonalizm tak dla picu jest...
chyba jednak coś w tym jest.. :D
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Nagor »

Czy jest już cokolwiek wiadomo w tej sprawie? Mam nadzieje, że nie rozejdzie się po kościach... Żaden zespół chyba jeszcze nie ogłosił swojego młodego składu, ani nic... :| Jeśli to nie zostanie wprowadzone w życie, będzie to równoznaczne z tym, ze poziom zarządu ligi (PLS czy tam PZPS czy kij wie co) jest na poziomie naszych sędziów i występów w LŚ przeciwko Niemcom.
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Nagor - może po 16 czerwca się czegoś więcej dowiemy, bo na razie to w klubach też wiele wiedzą. Poza tym że ma być coś takiego jak ME
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Jak dla mnie to nic juz z tego nie bedzie. Kluby nic nie wiedza, nikt nic nie wie. Taka jest prawda. Zarzad poraz kolejny pokazal swoja klase, wysokie kwalifikacje i organizacje. Powiem tyle, slowo zarzadu znaczy z decyzji na decyzje coraz mniej...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Guilder »

Może to i lepiej, jak pomysł upadnie? Mnie osobiście wydaje się lipny. Są inne, lepsze sposoby na dawanie gry młodszym zawodnikom.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Dennis weź pod uwagę jak to się w mediach będzie prezentowało?? Uradzili że będzie a tera miałoby nie być???
NA uszach staną, gniota wymyślili i uruchomią te rozgrywki mimo wszystko!!! I to będzie porażka. No chyba że w tajeminicy powstał jakiś pomysł!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Nagor »

A ja jestem zwolennikiem tego pomysłu, z chęcią bym pochodził na takie mecze.
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Nagor masz rację takie rozgrywki byłyby fajne. Ale to musi mieć ręce nogi jasny i przejżysty regulamin, organizację na poziomie a nie takie hajda i tyle.
Ja też jestem za - chodzi o tryb wprowadzania i organizacji tego wszystkiego
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Dokladnie tak, jesli bedzie to odpowiednio zoorganizowane to bedzie to dobry pomysl. Mlodzi siatkarze beda mogli grac i jesli ktorys bedzie bardzo dobry bedzie mial szanse sie pokazac i grac moze w pierwszym zespole. Ale sa tez minusy tego. Nie zmienia sie fakt ze to caly czas bedzie poziom juniorski. A junior musi jak najszybciej osiagnac przyzwoity poziom seniora
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Pele »

Dziś prezes pietrzyk mówił w radiu że z tą ME to w zasadzie nikt nic nie wie i więcej jest za niż przeciw. Podnosił wątek wyjazdów, meczów granych w tygodniu a co z nauką. Stwierdził że koszt profesjonalnego działania (trenerzy, masarzysta, statystyk) wraz z transferami (deprawacja młodzierzy??) może wynieśc nawet 500 000 PLN
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

NIc nie wiadomo, czyli pewnie nic z tego nie bedzie... a szkoda, bo zapowiadalo sie fajnie. Zaraz bedzie mowione ze kluby nie beda do tego doplacaly, ze nie ma zawodnikow, ze juz za pozno zeby cos zrobic w tym kierunku itd. Jedym slowem lipa bo wszystko jak zwykle na ostatnia chwile.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Pele »

Tylko że dalej nic nie wiadomo o rozgrywkach młodej Plusligi. Czy grają jako przedmecze czy w oso terminach a jedyna nowośc to taka, że maja to być młodzierzowe mistrzostwa Polski do lat 23.
A kto będzie tym mistrzem Polski?? Po np. CZestochowa podpisuje umowę z Metrem które gra w młodej Pluslidze i np. wygrywa ją. To mistrzem jest Metro czy częstochowa??? No i czy takie "umowy" są dozwolone w tej lidze??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: KChudz »

W artykule o młodej Ekstraklasie jest mowa, że zaczną we wrześniu. Domniemywam, że nie będą to przedmecze drużyn seniorskich. Ponadto mają grać tylko fazę zasadniczą w domu i na wyjeździe. Wszystko wskazuje na to, że będą to odrębne rozgrywki.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Pele »

Ale wiadomo że to są osobne rozgrywki o mistrza Polski mów do lat 23. A ze zaczną we wrześniu?? No może Polsat będzie robił relacje więc tym samym wydłuży się dla telewizji żniwo reklamowe z siatki?????
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Guilder »

Ale stosunek oglądalności do kosztów będzie za niski, za taką reklamę dużo kasy nie zbiorą. Nie ma opcji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
forumowiec1
Posty: 82
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:03
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: forumowiec1 »

Uważacie, że młody zawodnik który kończy wiek juniora pójdzie do 1B do normalnego seniorskiego kluby, czy powinien iść do Młodej PlusLigi?
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Młoda Ekstraklasa

Post autor: Daren »

MŁODA PLUSLIGA
PLUSLIGA MĘŻCZYZN
PLUSLIGA KOBIET

Skoro rozgrywki mają ruszyć to może by tak odświeżyć przy tym wizerunek plus ligi :) Trzy loga jak teraz mogłaby wyglądać PLUSLIGA. Jeśli temat nieodpowiedni to proszę o założenie nowego tematu i przeniesienie posta tam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”