World Tour 2010

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

World Tour 2010

Post autor: mewa »

Urban i Wiatr awansowały do turnieju głównego, jednak po dwóch porażkach wczoraj zajęły miejsca 25-32.

Podobnie zagrali Kądzioła i Szałankiewicz - wczoraj dwie wygrane w kwalifikacjach, dziś dwie porażki w turnieju głównym i również miejsca 25-32.

Natomiast ogromny sukces Fijałka i Prudla. Po wygranej w I rundzie z zawsze groźnymi Rosjanami Borsoukiem i Semenovem w II rundzie pokonali dwukrotnych mistrzów Europy, rozstawionych w Brasilii z nr. 1 Nummerdorem i Schuilem. Jak dla mnie wielka niespodzianka, ba, sensacja, ale jakże miła!. W trzeciej rundzie jutro grają z Brazylijczykami Ricardo i Pedro.
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Mikasaa »

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel są W S P A N I A L I !!!!!,
znowu zagrali kapitalnie pokonując Duńczyków Hoyer/Soderberg dwóch setach - 19, -19 .
i teraz zmierzą się z szwajcarami Laciga M./Bellaguarda. gdzie myślę też nie pozostają bez szans...
Wspaniałe rozpoczęcie tegorocznego World Touru dla chłopaków.
Panowie grajcie tak dalej (mocno trzymam kciuki)
micha00
Posty: 90
Rejestracja: 10 maja 2008, o 14:56
Płeć: M
Lokalizacja: Racibórz

Re: World Tour 2010

Post autor: micha00 »

z tego co czytalem to rok temu bilety byly za darmo na WT do Myslowic. w tym roku tak samo? z gory dzieki ;)
Bo najlepszy w Polsce jest, kędzierzyński nasz KS!
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: World Tour 2010

Post autor: kufel »

Tak samo. Tzn. że biletów poprostu nie ma. Wstęp wolny.
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: World Tour 2010

Post autor: Nowy »

A może ktoś z forumowiczów wybiera się na World Tour do Pragi? W kupie raźniej :)
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: ostry99 »

Polska para Fijałek/Prudel jest już w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema ! W przed momentem zakończonym meczu Polacy pokonali chiński duet Xu/Wu 2:1 i jeszcze dziś zagrają w walce o półfinał z hiszpanami Herrerą i Gavirą !

Gratulacje !
bela500
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2010, o 18:03
Płeć: M
Lokalizacja: Pisz - Mazury
Kontakt:

Re: World Tour 2010

Post autor: bela500 »

Wie ktoś może w jakiej cenie będą wejściówki na finałowe dni w Starych Jabłonkach ? I czy trzeba je wcześniej zamówić czy wystarczy stawić się w kasie w tym samym dniu ? Z góry dziękuje :)
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: ostry99 »

W tym roku najprawdopodobniej będzie podobnie jak w ubiegłym, czyli wejśćie na dwie trybuny bezpłatne, natomiast jedna będzie biletowana. Rok temu bilet na jeden dzień kosztował 20 zł i myślę że teraz cena będzie porównywalna. Pani Magda Dowgiałło poinformowała mnie, że rezerwacji będzie można dokonywać od czerwca. Natomiast są już w sprzedaży pakiety VIP, szczegóły na stronie http://www.worldtour.pl
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: ostry99 »

Wielki sukces polskiej pary Fijałek/Prudel w turnieju z cyklu Grand Slam w Gstaad !

Polacy w 3 rundzie pokonali amerykańską parę Fuerbringer/Lucena 2:0 ( do 14 i 18) i awansowali do półfinału. Jutro w walce o finał zagrają także z Amerykanami, Rogersem i Dalhausserem.
Mecz można będzie zobaczyć na PSE.

BRAWO !!! !!!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: World Tour 2010

Post autor: Pele »

Ostatecznie zajęli 4 miejsce ale i tak to WIELKI SUKCES naszej pary.
Powoli kończą zbiera doświadczenie a zaczeli się stawiać wyżej notowanym parom i nawet wygrywać z nimi!
BRAWO!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Mikasaa »

Szkoda że nie ma upragnionego medalu .....
ale chłopaki grają super i w Starych Jabłonkach będzie medal :D
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: ostry99 »

No szkoda że nie było medalu. Polacy nie grali tego, co potrafią. W półfinale Amerykanie mimo, że pokonali naszych pewnie w setach dwa razy do 14 to i tak zbytnio się nie wysilali. Dalhausser nie serwował nawet z wyskoku a moc w łapie ma jak mało kto.
Ale niech się uczą, ja bardzo liczę na Fijałka i Prudla w Starych Jabłonkach, byłoby super gdyby awansowali do półfinału i tam pokazali coś więcej niż w Gstaad. I oby pogoda dopisała !

Do zobaczenia na Mazurach!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: World Tour 2010

Post autor: Pele »

Minęły 2 tygodnie i jest medal w Marsylii. BRAWO!!!!
Ale dajmy chłopakom oddechu trochę, że żądajmy od razu wygranej w Starych Jabłonkach. Niech po prostu zagrają swojeak wejdą do 8 będzie OK. Powoli do przodu!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Chal »

O ile w ogóle w Jabłonkach zagrają... A za pierwsze podium w historii polskiej beach volleya wielkie gratulacje !!! :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: World Tour 2010

Post autor: Pele »

Ale czytałem ich wypowiedź, że w Starych Jabłonkach będą grali.
A poza tym myślę, że po takim sukcesie PZPS będzie chciał żeby się tam pokazali i grali jak najlepiej
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: World Tour 2010

Post autor: Nowy »

Chodziło o kontuzję Fifiego. Z jego kolanem nie jest dobrze, ale dostał wolną rękę - może zagrać w Klagenfurcie i Jabłonkach. Oczywiście on nie odpuści.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Ariosto »

Postęp Fijałka i Prudla jest niesamowity. Pamiętam kilka ich meczów sprzed sezonu i teraz to jest zupełnie inne granie. Ustabilizowali grę, w ich akcjach jest bardzo duża powtarzalność przyjęcia, wystawy i ataku, mają też bardzo fajną zagrywkę. A przecież kariera tak naprawdę dopiero przed nimi i postęp może trwać dalej - z takim drobnym 'ale', że w ostatecznym rozrachunku problemem mogą być centymetry. Chłopaki na pewno mają potencjał, żeby dociągnąć do poziomu powiedzmy Herrery-Gaviry, co oznaczałoby regularną walkę o medale. Jednak przeciw tej najściślejszej czołówce ciężko będzie coś ugrać przy wzroście 186 i 191. Obym się mylił. Pozdrawiam
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: ostry99 »

Ja również staram się regularnie oglądać ich mecze, przynajmniej te które są transmitowane w internecie. Podejrzewam, że wczorajszy mecz z Austriakami Goschem i Horstem był jednym z najlepszych w karierze. Polacy kapitalnie zagrali. Natomiast co się stało już w następnej rundzie z Amerykanami to już nie wiem bo nie widziałem, mam nadzieję że nie pogłębiła się kontuzja Grzesia i razem z Mariuszem będziemy mogli ich zobaczyć już od czwartku w SJ.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Ariosto »

Na tyle, co widać w małym okienku na BWinie to Grzegorz trochę nie kończył, może przez kontuzję. Natomiast Amerykanie grali bardzo pewnie, co zresztą było widać w kolejnych meczach (już w PS Extra).
Swoją drogą dziwne, jak Polsat wyciska popularność halówki do ostatniej kropli, a zarazem kompletnie odpuszcza siatkówkę plażową i nie widzi tego kolosalnego potencjału, który w niej jest przy takiej grze polskiej pary.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: World Tour 2010

Post autor: Elgarten »

Spory zawód sprawia na razie nasz eksportowy debel: Fijałek/Prudel. Oczywiście wiem, że Grzesiek miał niedawno kontuzję, ale nie przeszkodziło im to w dobrym występie w Austrii w zeszłym tygodniu. Teraz w grupie Polacy zanotowali już 2 porażki i to nie oszukujmy się z przeciętnymi rywalami. Oby jutro pokonali Benjamina i Bruno, bo inaczej turniej skończy się dla nich i dla kibiców sporym rozczarowaniem. Dobrze zawdy rozpoczęli Kądzioła i Szałankiewicz pokonując rywali z Norwegii. 2 porażki poniosła para Wojtasik/Szternel, ale powiedzmy sobie szczerze, że rywali mieli z najwyższej półki, a i tak aż tak wcale nie odstawali. Jutro jeszcze 1 spotkanie naszej pary, także przeciwko bardzo dobrym przeciwnikom.
W turnieju kobiet mamy jeszcze 2 pary i mam cichą nadzieję, że choć jednej uda się awansować do fazy play-off.
Warto jeszcze powiedzieć o bardzo wysokim poziomie kwalifikacji. Szczególnie nasze męskie pary trafiły na bardzo silne i utytułowane duety, z którymi patrząc realnie, zwycięstwo graniczyło z cudem.
Tak więc na razie nie jest za dobrze, ale liczę na lepsze występy, szczególnie Grześka i Mariusza.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Mikasaa »

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz poprzez dwa zwycięstwa pięknie zaprezentowali się Polskiej publiczności
może wreszcie się przełamią i ugrają coś więcej :D
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie wiem co się stało :|

Natomiast nasze panie są bardzo..... daleko za czołówką światową
pomimo korzystnego rozstawienia nie potrafią nawiązać równorzędnej walki :<
22 przegrane sety i 1 wygrany coś jest nie tak ???
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: World Tour 2010

Post autor: Elgarten »

Niestety Fijałek/Prudel poza turniejem. Grupę mieli łatwą, a ponieśli same porażki. Dla mnie spisali się fatalnie i nie ma się co usprawiedliwiać żadnymi kontuzjami. Nasz duet po raz kolejny frajersko przegrał końcówki. Tak samo było 2 tygodnie temu w 1/2 WT w Marsylii z Chińczykami, tak samo było teraz. Wczoraj porażka z Łotyszami do 14 w 3 secie, mimo prowadzenia 14:12. Dzisiaj kilka piłek meczowych z Benjaminem i Bruno. Przegrana ze słabą parą z Norwegii też po tie-breaku.
Wojtasik/Szternel powalczyli z duetem Laciga M.-Bellaguarda, ale to jednak nie ta klasa. Trzeba zauważyć, że Rafał i Damian mieli o wiele trudniejszą grupę. Zresztą ta para niedawno zrobiła swoje zdobywając medal na Akademickich Mistrzostwach Świata. Do Starych Jabłonek przyjechali głównie po naukę. Z kolei Fijałek/Prudel mieli walczyć o medale, a ponosząc 3 porażki zajmą miejsca 25 - 32, co jest moim zdaniem, nawet nie dużym, ale ogromnym niepowodzeniem.

Oby Kądzioła i Szałankiewicz dali nam jeszcze trochę radości podczas tego WT, bo na razi spisują się świetnie.

O paniach już pisał mój poprzednik. Nasze duety są daleko nawet za średnim poziomem światowym.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Ariosto »

Faktycznie przegrać z rzędu dwa mecze, w których ma się piłki meczowe to duża sztuka. Ale Fijałkowi/Prudlowi zdarza się to bodaj po raz pierwszy w tym sezonie. Przedtem to oni wytrzymywali końcówki, co IMO jest jedną z tych oznak dojrzałości, której nabrali.

To raczej Kądzioła/Szałankiewicz kładli końcówki. Można wręcz powiedzieć, że przechodzenie kwalifikacji, żeby potem przegrać dwa mecze do 13 w tie-breaku było ich ulubioną rozrywką w tym sezonie. Wszyscy liczyli na postęp, a jest regres - wyniki mają gorsze, niż rok temu. Może to taki wiek, w którym w głowie bardziej od gry są 'cztery osiemnastki w samochodzie'? Ale nie znam ich i nie chcę spekulować - na pewno mają czas.

Wojtasik - Szternel. Cóż. Wstydu nie przynieśli i miło było patrzeć na ich grę, ale to właściwie tyle. Nie sądzę, żeby był jakiś chleb z tej mąki.

Fajnie byłoby mieć za te 4-5 lat jakąś jedną mocną parę i teoretycznie jest w czym wybierać, tylko tego 'strong blockera' brakuje.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2010

Post autor: Ariosto »

No i mamy powrót do trendu. Fijałek-Prudel dwa tie-breaki do przodu, Kądzioła-Szałankiewicz jeden tie-break i tradycyjnie do tyłu dwoma punktami.

Swoją drogą który turniej uważacie za mocniejszy? W WT Brazylia i Stany są poza zasięgiem, zwłaszcza przy normalnej drabince powinny spokojnie zgarnąć komplet medali. W CEV są z kolei wszystkie liczące się pary z Europy.

http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... ex_EN.html

http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... 10&Phase=2
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: World Tour 2010

Post autor: dreamer »

W niedzielę zakończyl się kolejny tegoroczny turniej z cyklu World Tour, w norweskim Kristiansand.
Trochę niezauważony przez kibiców (choć organizatorzy przygotowali odpowiednią oprawę i nagrodę dla zawodnika) przeszedl wyczyn Emanuela Rego - i to co ważniejsze (tak fajnie się to poukladalo) z ostatniego jego meczu w tym turnieju, o brązowy medal.
Para Emanuel/Alison wygrala w meczu o trzecie miejsce z inną parą brazylijską - Márcio/Ricardo 2-1 (15/21, 21/14, 15/12). To zwycięstwo bylo 1000 (tysięcznym!!!) zwycięstwem Emanuela w calej jego karierze w turniejach z cyklu World Tour. To naprawdę niesamowity wyczyn.
Od momentu gdy w 1994 roku Emanuel zagral po raz pierwszy w turnieju World Tour, z różnymi partnerami w drużynie rozegral lącznie 1242 mecze, z czego wygral 1000. Łącznie zawodnik uczestniczyl w dotychczasowej karierze w 204 turniejach World Tour, stając w 136 na podium, z czego w 70 na najwyższym jego stopniu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: World Tour 2010

Post autor: Nowy »

jeśli ktoś ma konto na bwin, warto zobaczyć w jakich warunkach grają siatkarze i siatkarki :]
osobiście takie coś widziałem tylko podczas tegorocznego turnieju MP w Krynicy Morskiej i podczas wojewódzkich AMP w Olsztynie. podobnie było na WT w Marsylii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”