Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Wojciech »

Az chcialo sie napisac w tytule "szanse AZS-u Czestochowa na zwyciestwo w pucharze CEV". No jednak niestety, AZS przegral wczorajszy zloty set z Noliko Masseik i odpadl z dalszej rywalizacji. W tym temacie chcialbym rozpoczac dyskuje o szansach innych zespolow, tych co rzecz jasna awansowaly-(uja) do FF. Na ta chwile znamy dwa teamy: wspomniany wyzej belgijski zespol oraz Fakiel Novi Urengoi. Zaryzykuje stwierdzenie, ze w gronie zespolow FF jest rowniez M Roma Volley. Wlosi w ostatniej rundzie play-off graja z Olympiacosem Piraus. Pierwszy mecz w Grecji bezdyskusyjnie wygrali Rzymianie 3:0 nie dajac Grekom na zdobycie w kazdym z setow chocby 22 pkt. Uwazam ze rewanz w Rzymie to bedzie formalnosc. Stawke 4 zespolow uzupelni klub z Czarnogory. Bratobojczy mecz pomiedzy Budvanska Riviera a Buducnostem Podgorica jest wlasnie rozgrywany, pierwsze spotkanie wygrali niedawni rywale Skry 3:1.
Sadze ze jednak o zwyciestwo w calym FF Czarnogorcom bedzie niezwykle trudno. Obstawiam ze walka rozegra sie pomiedzy Wlochami, Belgami i Rosjanami, ze wskazaniem na pierwszych i trzecich. Moim typem jest jednak M Roma Volley. I. Milijkovic, O. Hernandez, L. Mastrangelo, W. Kooistra czy L. Marshall te nazwiska musza budzic respekt, i zakladam ze ten team z powodzeniem moglby rywalizowac o FF ligi mistrzow. Fakiel tanio skory nie sprzeda, Noliko pewnie turnieju zycia nie zagra.
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: norbertz90 »

Wg mnie wygra Roma Volley mają bardzo dobry skład Masterangelo, Milijkovic i ten niesamowity Kubańczyk o potedze wyskoku Marshall obejrzyjcie sobie jego filmiki na youtube. Noliko może nawet zająć drugie miejsce nie znam zespołu Rosyjskiego ale klub z Czarnogóry(SerbiI) zdecydowanie jest najsłabszy w tym gronie
Norbert
osnazfsb

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: osnazfsb »

Sznas Fakiela bym nie skreslal bo w koncu ten zespol broni tytulu sprzed roku a pare gwiazd tez by sie znalazlo(Chamuckich, Hoff, Meszaros, Jakowlew czy Saweljew) a trenerem jest dobrze znany ze wspolpracy z Szipulinem Boris Kolczins. choc faworytem jest zespol z Wloch
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: PAWKENS »

Na oficjalnej stronie Romy volley udało mi się po włosku doczytać że to ona awansowała do Final Four i stara się o jego organizację.

To właśnie ten klub jest faworytem do zdobycia trofeum(jako lider ligi włoskiej).
Do 2 miejsca typowałbym Fakieł (7 w lidze rosyjskiej) jako że ma w swoim składzie kilku doświadczonych graczy (np. Chamucckich.
3 miejsce powinno przypaść Nolikko, które łatwo rozprawi się z jedną z Czarnogórskich drużyn.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze: 3 miejsce powinno przypaść Nolikko, które łatwo rozprawi się z jedną z Czarnogórskich drużyn.
Noliko zagra z Budvanska Rivijera BUDVA. Dla mnie to spora niespodzianka, bo liczylem ze dalej zagra Podgorica, ktora z dosc dobrej strony pokazala sie w LM. Budva oparta jest na zagranicznych zawodnikach. Wiekszosc jest jak dla mnie anonimowa lecz nalezy wspomniec o H. Tsvetanowie srodkowym rep. Bulgarii, czy dwoch zawodnikach kadry Australii: Luke Campbell czy Brett Adlerman. Niedawno wyczytalem ze rozgrywajacy Noliko N. Pinheiro powiedzial ze pierwszy mecz graja Belgowie wlasnie z Czarnogoracami. Czyzby byla znana juz drabinka FF?
Bo jesli to prawda, w polfinale spotka sie M Roma z Fakielem i bedzie to przedwczesny final.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Elgarten »

Uważam, że Roma jest raczej poza zasięgiem( wysoka forma i doświadczeni siatkarze, którzy na pewno udźwigną presję). Na drugim miejscu stawiam Noliko. Myślę, że belgijski zespół jest trochę niedoceniany. Nie mają może wielkich gwiazd, ale tworzą świetnie poukładaną drużynę, która jest groźna dla każdego. Jeśli w półfinale faktycznie zagrają z Budvanjską Riverą awans pogromców Częstochowy jest niemal przesądzony. W wielkim finale stawiam na zwycięstwo liderów Serie A 3:1, a w spotkaniu o trzecie miejsce Fakiel nie pozostawi złudzeń Czarnogórcom wygrywając gładko 3:0.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: GrindkamiL »

wie ktoś może kiedy odbędzie sie Final Four i czy bedzie transmisja w TV?
nie siłą lecz rozumem
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Wojciech »

FF odbywa sie w ten weekend w Rzymie. Jesli chodzi o polska TV to raczej sprawa odpada, chocby z tego wzgledu ze kamery Polsatu sport beda ustawione w Rzeszowie (FF Chl) oraz Belchatowie (liga) a zapewne godziny spotkan ustalil CEV. Jesli chodzi o obcojezyczne kanaly nie mam pojecia, lecz moze warto sprawdzic program RTR, rosyjska stacja puszczajaca co weekend mecze Superligi oraz wloski SkySport.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: PAWKENS »

Moje typy półfinałowe:

Masseik-Rivijera Budva 3:0
Myślę że sam udział w FF jest wielkim osiągnięciem dla czarnogórców. A Noliko rozprawi się z przeciwnikiem szybko i bezboleśnie. Teraz to szkoda tej porażki AZS, bo z Budvą Medaliki byłyby faworytem.

Urengoj-Roma 1:3
Rzymianom w lidze ostatnio nie idzie, przegrali Puchar Włoch więc muszą się skupić na Pucharze CEV. Rosjanie 8 miejsce w lidze jak na razie więc także nie najlepiej. Jednak myślę że Roma potencjałem przewyższa Fakieła i awansuje do finału.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

I polfinal M Roma Volley-Fakiel NU 3:0

Post autor: Wojciech »

Znamy juz jedno rozstrzygniecie FF, w jutrzejszym finale zagraja gospodarze M Roma Volley. Wlosi dzis nie dali najmniejszych szans Fakielowi Novi Urengoi deklasujac ich 3:0 w setach do 17, 18, 22. Po dziesiejszej klesce Ekaterinburga w finale Chl z Modena mamy 2:0 w bojach wlosko-rosyjskich w Final-Four`ach.
Poznym wieczorem odbedzie sie drugi polfinal, Belgijskie Noliko podejmuje Budanska Rivjere. Jednak tak jak pisalem we wczesniejszych postach jedynym zespolem ktory moglby zagrozic Romie byl wlasnie Fakiel. Dzisiejszy wynik jasno stawia Rome jako glownego kandydata do wygrania pucharu CEV.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: GrindkamiL »

w finale pucharu konfederacji spotkają sie M.Volley Roma i Noliko Maaseik, które wygrało z Budvanska Rivijera Budva 3-0.to był mecz bez historii, zespół z Czarnogóry w żadnym secie nie wyszedł z 20.Za faworyta uważąm włoską Romę z Ivanem Milijkovicem.
Mój typ 3-0 dla Romy,ewentualnie 3-1 ;p
nie siłą lecz rozumem
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Wojciech »

No i mamy niespodzianke w FF pucharu CEV. W meczu o 3 miejsce skazywany na pozarcie Kopciszek z Czarnogory ogral "wypchane portwele" z Nowego Uregnoja. Spotkanie zakonczylo sie rezultatem 3:1 i z wynikow setow mozna wnioskowac ze bylo dramatyczne. Fakiel wygral pierwszego do 21 by kolejne przegrac do 19, 23 oraz 27. Uwazam 3 miejsce Budvy za ogromny sukces Czarnogorskiej siatkowki, przeciez Rosjanie ot tak sobie meczow nie przegrywaja. Swoja droga jednak zdecydowanie wiecej od nich oczekiwalem we wczorajszym polfinale.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: Elgarten »

Chyba Fakiel nie trafił z formą na Final Four. W półfinale dostali srogie lanie od Romy Volley, a w meczu o trzecie miejsce przegrali z Czarnogórcami. Być może Rosjanie zlekceważyli dzisiejszego przeciwnika, a Budvanska pokazała, że nie liczą się pieniądze, a serce do walki i ambicja. Zgadzam się, że to ogromny sukces siatkówki w Czarnogórze, z kolei Rosjanie dostali policzek. Ciekawie zapowiada się mecz finałowy pucharu. Moim zdaniem Noliko wcale nie stoi na straconej pozycji. Oczywiście faworytem są Włosi, ale nie powinni pomyśleć, że spotkanie samo się wygra. Maaseik zaimponował mi w meczu z Częstochową, gdzie skazywany na porażkę ostatecznie zwyciężył. To bardzo poukładany team bez wielkich gwiazd, ale tworzący zgraną drużynę. A przecież Pinheiro, van Dijk czy van de Loo to nie są zawodnicy anonimowi w siatkarskim świecie. Dużo w tym pojedynku będzie zależeć od lidera Rzymian, Ivana Milijkovicia. Gdyby miał dzień konia powstrzymanie zespołu z Serie A będzie bardzo trudne.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: PAWKENS »

No i Roma z pucharem, to było do przewidzenia. Noliko nie postawiło zbyt twardych warunków, w obydwu meczach Włosi mieli z górki. Ale to co stało się w meczu o 3 miejsce nie jestem w stanie wyjaśnić. Jakiś fatalny dzień Rosjan, cudowny mec z Rijevy. Myślę że na 10 meczy 9 wygrałby Fakieł, no ale ten najważniejszy mecz przegrał :o
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Zwycięzca pucharu Konfederacji w sezonie 07/08

Post autor: GrindkamiL »

bez takich.Rosjanie przegrali bo byli gorsi..i co za tlumaczenie,ze forma,ze to,ze tamto..
nie siłą lecz rozumem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”