ZAKSA w finale Pucharu CEV. Sukces czy zbieg okoliczności?

EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

Moim celem jest zawładnięcie świata i rozbudowa kolei w Peru :D.

ME - najlepszy w Europie, 2. MŚ - drugie na świecie, zwycięstwo z faworyzowanymi Włochami w najważniejszym pucharze - wszystko to najwyższa klasa

finał pucharu pocieszenia, w którym czołówka nie gra, a dobre drużyny są rozbite po nieudanym występie w LM - trochę niższa klasa

ot, taka różnica. Fajnie, że Zaksie się udało i się nie zbłaźniła. Ale też nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Postawa, jakiej się oczekuje od drużyny, mającej w składzie chociażby Zagumnego.
i tych mniejszych [sukcesów]
Ale ja się cieszę z sukcesiku Zaksy. Tylko troszkę ciszej krzyczę hurra :).
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: BadTrue »

Uspokoję kibiców ZAKSY i tych co tak kochają ten klub i bardzo doceniają ten jakże wielki wysiłek i awans do finału....wystarczy że pokonają w finale Treviso i nikt już nie powie że ZAKSA miała słabych przeciwników a sukces będzie nie do podważenia:D :D :D
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pele »

Edi - skoro ZAKSA miała dobre losowanie i słabych po drodze przeciwników to co powiedzieć o MŚ w Japonii w 2006?? albo mistrzostwach Europy w 2009?? Też łatwi przeciwnicy.
Na jakiej podstawie uważasz, że VfB to cień zepsołu który zdobywał zwycięstwo w LM?? Widziałeś mecz we Friedrichschafen lub z Kędzierzynie??? Widzidzaiłeś jakikolwiek mecz CEV-u w obecnym sezonie???
A co do "twoim zdaniem sukcesu?"" - Większośc uczestników tego forum przytacza konkretne przykłady (vide Antonella!) a ty tylko zespół a zespół B.
Pr5zesadziłeś chyba z sokiem marchewkowym :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

1. Staram się przytaczać przykłady - chociażby porównuję Cev do KMŚ, albo do pucharu UEFA.
2.
skoro ZAKSA miała dobre losowanie i słabych po drodze przeciwników to co powiedzieć o MŚ w Japonii w 2006?
Zgadzam się, że na MŚ również mieliśmy wiele szczęścia. Ale co ma jedno do drugiego, skoro jedno to MŚ, a drugie to puchar klasy B?
3.
Na jakiej podstawie uważasz, że VfB to cień zepsołu który zdobywał zwycięstwo w LM?? Widziałeś mecz we Friedrichschafen lub z Kędzierzynie??? Widzidzaiłeś jakikolwiek mecz CEV-u w obecnym sezonie?
Widziałem ich mecze w LM. Delikatnie mówiąc - nie zachwycali.
Pr5zesadziłeś chyba z sokiem marchewkowym :D
Jak to pingwin, troll i coś tam jeszcze ;)
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

"Widziałem ich mecze w LM. Delikatnie mówiąc - nie zachwycali."
Delikatnie mówiąc, też nie zachwycasz! A pytanie Pelego było : "Widzidzaiłeś jakikolwiek mecz CEV-u w obecnym sezonie???"
i niestety na niego nie odpowiedziałeś. Bo co możesz odpowiedzieć, kiedy nie widziałeś żadnego?
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

zibibobi pisze:"Widziałem ich mecze w LM. Delikatnie mówiąc - nie zachwycali."
Delikatnie mówiąc, też nie zachwycasz!
Cóż za wiele wnosząca do dyskusji uwaga. Cóż, jeśli napisałem, że widziałem ich mecze w LM (i tylko w LM) to raczej oznacza, że nie widziałem ich w Cev... Tylko, co to ma do rzeczy?
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

EddieMarchewka pisze:
zibibobi pisze:"Widziałem ich mecze w LM. Delikatnie mówiąc - nie zachwycali."
Delikatnie mówiąc, też nie zachwycasz!
Cóż za wiele wnosząca do dyskusji uwaga. Cóż, jeśli napisałem, że widziałem ich mecze w LM (i tylko w LM) to raczej oznacza, że nie widziałem ich w Cev... Tylko, co to ma do rzeczy?
Mniej więcej tyle samo ma do rzeczy co twój głos w dyskusji dotyczący udziału Zaksy w finale Cev.
A generalnie to to, że nie odpowiadasz na pytanie(-a). O ile nie zrozumiałeś pytania Pelego powtórzę go raz jeszcze: "Widzidzaiłeś jakikolwiek mecz CEV-u w obecnym sezonie???" Pytanie nie dotyczyło Friedrichschafen tylko "jakiegokolwiek meczu w pucharze CEV.
Mam wrażenie, że jesteś "ekspertem" który potrafi nawijać o wszystkim i o niczym, zawsze i wszędzie, na każdy temat, nie wiedząc nawet czego dyskusja dotyczy.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Ejpok »

"Uspokoję kibiców ZAKSY i tych co tak kochają ten klub i bardzo doceniają ten jakże wielki wysiłek i awans do finału....wystarczy że pokonają w finale Treviso i nikt już nie powie że ZAKSA miała słabych przeciwników a sukces będzie nie do podważenia:D"
Jak to nie??!??! A To że Rewanż i Golden set był u nich??? Przecież to byłaby podstawowa broń Hejterów:D
Pozdrawiam,
SS
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: depciak »

na ms musielismy badz co badz pokonac Rosje, Serbie, Bulgarie to nie sa slabe ekipy. Zaksa miala szczescie, ze goldeny grala u siebie co bylo duzym handicapem. system ten nie jest sprawiedliwy i kropka, to tak jakby w pilce noznej wygrac u siebie 10;0, a na wyjezdzie przegrac 0;1 i potem grac dogrywke..
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

Nie widziałem meczów pucharu Cev, bo to puchar drugiej kategorii i raczej się nie interesuję nim. Ale to chyba nie oznacza, że nie mogę pisać, jak postrzegam ten puchar i sukcesiki występujących tam drużyn? I zamiast atakować mnie, atakuj moje argumenty, bo żadnego z nich nie skomentowałeś, a bardzo na to czekam :).
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Klugenhammer »

Koledzy, proszę skończmy tą dyskusję. Sukces ZAKSy jest prawie dla wszystkich z nas oczywisty.
Znalazł sie jeden taki co przez cały dzień w wątku "ZAKSA" celowo prowokuje i podsyca emocje,
a później cieszy się z zamieszania które wywołał. Ta dyskusja jest pozorna.
Przecież nie potrzebujemy jego akceptacji żeby móc cieszyć się z tego historycznego wydarzenia!
Nie dokarmiajmy trolla!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Klugenhammer pisze:Koledzy, proszę skończmy tą dyskusję. Sukces ZAKSy jest prawie dla wszystkich z nas oczywisty.
Znalazł sie jeden taki co przez cały dzień w wątku "ZAKSA" celowo prowokuje i podsyca emocje,
a później cieszy się z zamieszania które wywołał. Ta dyskusja jest pozorna.
Przecież nie potrzebujemy jego akceptacji żeby móc cieszyć się z tego historycznego wydarzenia!
Nie dokarmiajmy trolla!
Racja. EddieMarchewka z tego co zauważyłem praktycznie pisze w temacie o którym nie ma pojęcia. Jak można pisać o, jak to ująłeś "sukcesikach w pucharze B" jeśli się nie widziało żadnego meczu ? Jak można mówić że ZAKSA miała słabą drabinkę ? Proszę Cię, nie udzielaj się tu i nie podsycaj atmosfery głupim prowokowaniem kibiców. Zresztą zauważyłem to już gdy zamiast normalnie przyznać się do błędu, zostałem nazwany arcy-fanem Nowika, z tego powodu że nie masz pojęcia o parametrach tego gracza. Wybacz, inteligencją to się nie popisałeś.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Klugenhammer pisze:Koledzy, proszę skończmy tą dyskusję. Sukces ZAKSy jest prawie dla wszystkich z nas oczywisty.
Znalazł sie jeden taki co przez cały dzień w wątku "ZAKSA" celowo prowokuje i podsyca emocje,
a później cieszy się z zamieszania które wywołał. Ta dyskusja jest pozorna.
Przecież nie potrzebujemy jego akceptacji żeby móc cieszyć się z tego historycznego wydarzenia!
Nie dokarmiajmy trolla!
Racja. EddieMarchewka z tego co zauważyłem praktycznie pisze w temacie o którym nie ma pojęcia. Jak można pisać o, jak to ująłeś "sukcesikach w pucharze B" jeśli się nie widziało żadnego meczu ? Jak można mówić że ZAKSA miała słabą drabinkę ? Proszę Cię, nie udzielaj się tu i nie podsycaj atmosfery głupim prowokowaniem kibiców. Zresztą zauważyłem to już gdy zamiast normalnie przyznać się do błędu, zostałem nazwany arcy-fanem Nowika, z tego powodu że nie masz pojęcia o parametrach tego gracza. Wybacz, inteligencją to się nie popisałeś.
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

Jak można pisać o, jak to ująłeś "sukcesikach w pucharze B" jeśli się nie widziało żadnego meczu
Moim zdaniem można, bo chyba można dyskutować o prestiżu pucharów klasy InterToto, jeśli je się zna, choć na bieżąco nie ogląda.

Co do mojej inteligencji - nie mam zamiaru się spierać. Jeśli jej wyznacznikiem jest znajomość zasięgów siatkarzy to jestem idiotą :).
arcy-fanem Nowika
Nigdzie Cię tak nie nazwałem. A słowa "przepraszam wszystkich fanów Nowika" nie odnosiłem do Ciebie, ale ogólnie do osób, które mu kibicują. I w owych przeprosinach, wbrew pozorom, nie było ironii. Jeśli Cię to uraziło to przepraszam, nie było to moim zamiarem.
Nie dokarmiajmy trolla!
Hmmm, nie wiem, według mnie, jest to kolejne Twoje pogwałcenie regulaminu. Bardzo mi przykro, że zamiast powalczyć na argumenty i przekonać mnie, że finał pucharu, w którym grają odpadki z LM i drużyny, które się do niej nawet nie zakwalifikowały, jest historycznym wydarzeniem.
Znalazł sie jeden taki co przez cały dzień w wątku "ZAKSA" celowo prowokuje i podsyca emocje,
a później cieszy się z zamieszania które wywołał.
Nie jest to moim celem. Za to niestety zaczynam wierzyć, czy aby Twoim celem nie jest ostracyzm...
Awatar użytkownika
Maniek K-K
Posty: 275
Rejestracja: 15 gru 2010, o 12:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn=Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Maniek K-K »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 1 mar 2011, o 23:10 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Autor nie miał nic do powiedzenia
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MrBronx »

Edi podejrzewam, że jesteś "kibicem sukcesu", który ogląda sobie skrę w tv i jest szczęśliwy, że sobie wszystko kupują i przy stoliku załatwiają. Powiedz mi jedną rzecz. Kogo to powinno obchodzić jakich mieli przeciwników? Według mnie ważne jest to, że z każdym wygrali i awansowali do finału po sportowemu na parkiecie ciężko na ten sukces trenując. Łatwi przeciwnicy no tak, ale jeszcze nie tak dawno Sovia z Białorusinami dostała w Cevie więc wiesz takie głupie gadanie. Postaw się na ich miejscu i co byś gadał. Kurde, ale mieliśmy fuksa z takimi [cenzura] graliśmy, ale super jesteśmy w finale, a z żadnym dobrym nie graliśmy, czy byś się cieszył z sukcesu. Oczywiście nie rób sobie nadziei to tylko dla przykładu, żeby Ci rozjaśnić twój mózg, który jest bardzo nieżyczliwy innym. A najlepsze co byś zrobił to wziął się trochę pouczył i skończył gadać głupoty jak się nie znasz. Jeżeli na jakiś temat nie mam wiedzy to się nie wypowiadam. Tobie takiej na ten temat brakuje więc dziękujemy i nie musisz już więcej głupot pisać.
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

Maniek, mam nadzieję :). W końcu to się Wam należy za czasy bojów z Galaxią (zawsze byłem za Mosto wówczas).

Choć boję się, że zaraz wstąpi tutaj kochany mod i zarobię warna za takie offtopy ;/
Edi podejrzewam, że jesteś "kibicem sukcesu", który ogląda sobie skrę w tv i jest szczęśliwy, że sobie wszystko kupują i przy stoliku załatwiają.
A to ciekawe. Zazwyczaj chyba miałem zupełnie odwrotną opinię. Skry raczej nie lubię i w jej konfrontacji ze wschodnią potęgą, liczę na Kazań :).
Według mnie ważne jest to, że z każdym wygrali i awansowali do finału po sportowemu na parkiecie ciężko na ten sukces trenując.
Ech, czy ja gdzieś napisałem, że to nie jest sukces? To jest sukces, tylko taki troszkę maluczki, według mnie :). I na tym polu jest spór. Powtórzę raz 625 i pół, bo tego argumentu nikt zbić chyba nie potrafił (przynajmniej ja tak na to patrzę) - to tylko finał pucharu, w którym grają słabo zmobilizowane drużyny, które już odpadły z najważniejszego dla nich pucharu, a także drużyny, które na LM są za słabe (nawet tam nie awansowały). Więc sukces jest - w końcu finał. Ale wg. mnie drugorzędnego pucharu.

Reszta postu to jak zwykle czcze inwektywy, których komentować nie będę.
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MrBronx »

Nie byłbym pewien co do tego z tą drugorzędnością, bo można spokojnie wymienić 6 zespołów, które zaczynały od początku w CEVie, a z powodzeniem mogłyby walczyć w LM, bo tylko ty ten puchar uznajesz. Powiem Ci więcej spokojnie można wymienić 10 zespołów z LM, z którymi te 6 zespołów z CEV mogłyby z powodzeniem powalczyć o zwycięstwo. Także już tak nie wychwalaj tej ligi mistrzów, bo gra tam 5 super mocnych zespołów i tyle. Twoim zadaniem domowym jest znalezienie drużyn, o których mówiłem. Bardzo proste zadanie. I na tym zakończ twoje jechanie po pucharze CEV, że jest taki daremny, bo LM nie lepsza :D
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

Nie byłbym pewien co do tego z tą drugorzędnością, bo można spokojnie wymienić 6 zespołów, które zaczynały od początku w CEVie
Gdyby mogły to grałyby w LM. To tylko źle o nich świadczy, że nie awansowały do bardziej prestiżowych rozgrywek.
Także już tak nie wychwalaj tej ligi mistrzów, bo gra tam 5 super mocnych zespołów i tyle
I tyle wystarczy, aby stwierdzić, że zwycięstwo w LM ma wysoką rangę, w przeciwieństwie do Cev.
Twoim zadaniem domowym jest znalezienie drużyn, o których mówiłem. Bardzo proste zadanie. I na tym zakończ twoje jechanie po pucharze CEV, że jest taki daremny, bo LM nie lepsza :D
Nie lepsza? To czemu właśnie w LM gra Kazań, Trentino czy choćby Skra?

Proszę Cię, abyś nie mówił, co mam robić ;). Gdybym był niemiły i również gardził regulaminem, to w tym poście powinienem zawrzeć "Nie powinienem karmić ów trolla", ale ze względu na kulturę dyskusji, powstrzymam się od tego :D.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: jinx »

Nie ma sensu dyskutowac z Toba, masz swoje zdanie i przy nim zostań. Dla kibicow zaksy jest to sukces, dla komentatorów jest to sukces, a dla EddieMarchwii nie jest to taki sukces i koniec
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marcinbvb »

Moim zdaniem to taki typowy Polak - narzekacz. Nie ma sukcesów narzeka, jest sukces narzeka bo przeciwnicy łatwi i tak naprawdę to żadne sukces itd. Weź się chłopie ogarnij, przeczytaj swoje posty, przeproś wszystkich i nie pisz nic więcej bo naprawdę twoje argumenty są słabiutkie.
Sukces jest i nie podlega to żadnej dyskusji. Przeciwnicy może nie byli z tej najwyższej półki, ale też wcale Zaksie ten awans nie przyszedł łatwo. Zawodnicy zostawili trochę zdrowia na parkiecie i trzeba to docenić.
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: EddieMarchewka »

jinx pisze:Nie ma sensu dyskutowac z Toba, masz swoje zdanie i przy nim zostań. Dla kibicow zaksy jest to sukces, dla komentatorów jest to sukces, a dla EddieMarchwii nie jest to taki sukces i koniec
Jest mi przykro, iż według Ciebie nie jestem dobrym partnerem do dyskusji. Wydawało mi się, że wywiązała się całkiem ciekawa rozmowa, co prawda nieraz przerywana drobnymi inwektywami, ale ogólnie na poziomie. Szkoda, że niektórzy nie wytrzymali, a chciałbym poznać np. opinię Klugenhamera, jednak z troszkę mniejszą ilością emocji, a większą argumentów. Cóż, pewnie się tego nie doczekam.

Co do tego, że komentatorzy uważają to za sukces... Ja czuję się w pewnym sensie komentatorem i chyba nie podzielam opinii kibiców Zaksy dotyczących tego wydarzenia.
nie pisz nic więcej bo naprawdę twoje argumenty są słabiutkie.
Za to siła Twoich argumentów mnie powaliła ;). Marcinie, zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Edyta

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Edyta »

EddieMarchewka pisze: to tylko finał pucharu, w którym grają słabo zmobilizowane drużyny, które już odpadły z najważniejszego dla nich pucharu, a także drużyny, które na LM są za słabe (nawet tam nie awansowały).
Jeśli Friedrichshafen i CSKA wg ciebie nie były zmobilizowane to znaczy że nie masz pojęcia o przebiegu całych tych rozgrywek i otoczce wokół nich. Więc nie bardzo jesteś uprawniony żeby zabierać głos i używać argumentów, których używasz. Trzeba było prześledzić doniesienia medialne i sam przebieg meczów, przekonałbyś się, że rywalom zależało na wygranej nie mniej niż ZAKSIE, a już tym z Sofii i ich kibicom mało żyłka nie pękła tak się napinali na pierwszy od trzydziestu lat sukces;)

Z twoich postów wynikają same fatalne dla ZAKSY wiadomości - miała szczęście (???), rywale nie zmobilizowani i do tego słabi, a puchar bez prestiżu. Nie śledziłeś przebiegu meczów, nie widziałeś poziomu sportowego przeciwników ZAKSY i nie jesteś w stanie stwierdzić ile wysiłku kosztowało ją dojście do finału, ale a priori stwierdzasz, że rywale musieli być słabi, Zaksie dopisywał fart a sukces mało warty. Tylko tak jak inni już pisali, jakoś nikomu z naszych nie udało się w tym mało wartym pucharze zajść tak daleko.
Przy okazji zauważ, że ZAKSA też nie awansowała do LM, więc teoretycznie zbyt mocna nie jest, ale w gronie tych zespołów okazała się najlepsza. To też sukces. Zresztą w LM gra wiele zespołów z klucza, co nie znaczy że są mocniejsze od tych z CEV-u. No i ile razy się zdarza sytuacja, że zespół w jednym roku wywalcza LM, a w następnym sypie się skład i tylko statystuje w rozgrywkach, a akurat zespół z Pucharu CEV może mieć w danym roku dużo mocniejszy skład niż sezon wcześniej. Samo uczestnictwo w konkretnym pucharze niewiele mówi o klasie zespołu. Macerata gra w Challenge Cup, to znaczy że jest słabsza od CAI Teruel czy Podgoricy?
Dla mnie zresztą bez względu na klasę zespołów sukcesem ZAKSY jest sam fakt, że grając od kilku miesięcy co trzy dni, mając całkiem nowy skład, utraciwszy swojego lidera i prawie nie mając czasu na treningi, doszła do finału Pucharu Polski i finału Pucharu CEV. Czyli po drodze pokonała jak leci wszystkich, których trzeba było pokonać.
Tak naprawdę nie wiem jaki jest cel deprecjonowania tego fajnego osiągnięcia kędzierzynian.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

ZAKSA w finale Pucharu CEV. Sukces czy zbieg okoliczności?

Post autor: Ted »

Na prośbę kolegi EddieMarchewka założyłem ten temat. Jako, że w temacie ZAKSY zrobił się mały bałagan, uprzejmie proszę aby dyskusję na temat sukcesu, czy też szczęśliwego zbiegu okoliczności w kontekście awansu kędzierzynian do finału Pucharu CEV kontynuować w tym temacie lub temacie poświęconym rozgrywkom CEV w sezonie 2010/2011.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: volleyclub pl »

EddieMarchewka pisze:
Finał Pucharu CEV to jest ogromny sukces ZAKSY
i nie ma co wchodzić w dyskusję
Nieprawdą jest, że drużyny występujące w danym pucharze nie tworzą jego renomy. Moim zdaniem to właśnie ich obecność i postawa determinuje prestiż pucharu. A w pucharze Cev nie grały ani nadzwyczajne drużyny (te naprawdę dobre grają sobie w LM), a jeśli już się takie zdarzyły to nie prezentowały żadnej formy sportowej. Ciężko więc mówić, że finał takiego pucharu jest jakimś tam wielkim sukcesem. Dlatego też uważam to za drugorzędne osiągnięcie.
Chcę tylko nieśmiało podkreślić, że w supergalaktycznej LM o krok od wejścia do półfinału - w 100% czysty i uczciwy sposób -jest niejaki KS Jastrzębski Węgiel SSA, który to w naszej lidze gra o miejsca 7-10 (i to bez jakiś porażających wyników), a miał okazję w tym roku rozegrać 3 spotkania ze słabą przecież ZAKSĄ i z tego co pamiętam ma bilans 1:2?
Takie drużyny jak Ziraatbank Ankara, Casa Modena, Arago de Sete, Resovia, ZAKSA, Poitiers, Lokomotiv Charków, a pewnie i Unicaja Almeria i SCC Berlin w LM spokojnie by sobie poradziły i z większości grup wyszłyby do playoff. Wszystkie te ekipy grały w CEV Cup w tym sezonie.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAKSA w finale Pucharu CEV. Sukces czy zbieg okoliczności?

Post autor: jinx »

Sama nazwa tematu tejze dyskusji poddaje pod watpliwosc osiagniecia tego zesplu w tym pucharze...Cóż malkontenci zawsze znajda cos nie tak...przykład pana Błaszczaka doskonale oddaje sens narzekan na wszystko bez myslenia :D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAKSA w finale Pucharu CEV. Sukces czy zbieg okoliczności?

Post autor: Antonella Hard Core »

Też mi sie nie podoba tytuł tego tematu bo do finału jakichkolwiek rozgrywek a już napewno nie do rozgrywek takiej rangi jak Puchar CEV to nikt przypadkowy nie awansuje. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności to można wygrać jedna,dwie, trzy akcje w meczu ale nie cały mecz a tym bardziej nie kilka meczów i awansować do finału europejskiego pucharu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”