Wzrost, zasięg

Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Stelmach »

KadrO pisze:
Stelmach pisze:Podobno Winiarski się teraz rozciąga bo potrzebuje więcej w bloku i mówi że 5cm jeszcze wyciśnie wzrostu a ma już 2 :)

To był żart... Materiał z tego jest bodaj na youtube...
Mówił dość poważnie i było ujęcie jak go lekarze rozciągali zaraz znajde ten filmik...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: KadrO »

Stelmach pisze:
KadrO pisze:
Stelmach pisze:Podobno Winiarski się teraz rozciąga bo potrzebuje więcej w bloku i mówi że 5cm jeszcze wyciśnie wzrostu a ma już 2 :)

To był żart... Materiał z tego jest bodaj na youtube...
Mówił dość poważnie i było ujęcie jak go lekarze rozciągali zaraz znajde ten filmik...
Dobrze znam ten filmik, widziałem go kilka razy. Wybacz ale to był żart ;) Zwiększenie wzrostu poprzez rozciąganie jest niemożliwe. Co prawda daje efekt wiszenie na drążku, ale jedynie chwilowy. Jako że Michał już nie rośnie, poprawianie gibkości w żaden sposób nie przyczyni się do urośnięcia.
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Stelmach »

Jak wrócę po obozach do domu to obejrzę dokładnie ten filmik i go zamieszczę i będziemy mogli rozmawiać :)
los
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2011, o 13:16
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: los »

Witam mam do was bardzo ważne pytanie..
od 3 tygodni robiłem treningi na wyskok i poprawiłem go o około 7 cm kolana na razie nie bolą za bardzo. Obecnie mam zasięg 301 cm przy wzroście 181 i łapie 238. Gram w na prawde dobrym klubie młodzika i większość kolegów jest ode mnie rok starsza więc muszę czymś nadrobić ten rok jestem dobry technicznie jednak wydaję mi się, że moją wadę jest za niski zasięg co prawda na forum klubu nie jest on najgorszy ale chciałbym osiągnąć do wakacji zasięg co najmniej 305 bo wtedy mam pierwsze zgrupowanie kadry 97 i chciałbym dobrze wypaść. I jak myślicie czy powinienem ciągnąc dalej te ćwiczenia czy odpuścić.
P.s Czy ktoś mógłby przedstawić jakie ćwiczenia najmniej zaszkodziłyby moim kolanom bo jak na razie wydaje mi się, że powinienem przestać zwiększać ilości przysiadów bo kolana w końcu nie wytrzymają ale z kolei jak przestane dokładać to wyskok nie będzie się zwiększał tak szybko bo trening który obecnie wykonuje opiera się w ponad 50% na przysiadach pozdrawiam i liczę na szybką pomoc
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: awesome »

KAŻDE ćwiczenie nieodpowiednio wykonywane jest szkodliwe, lekarstwem jest technika, jeżeli jest OK, to nie ma co się obawiać. Regularnie wykonywane przysiady "szlifują" stawy, dzięki czemu można pozbyć się charakterystycznych strzałów w kolanach, które wynikają z nierówności na powierzchni stawu.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Niski skok...

Post autor: Metrowiec »

Każdy dąży do doskonałości, a szczególnie siatkarskiej, lecz jest wiele problemów, między innymi wielkie utrapienie połowy "siatkarskiej" populacji, albowiem wyskok. Mam 13 lat i niski wyskok, co mogę robić w swoim wieku, żeby choć troszkę poprawić to, bo rozumiem, że Kangaroohoops, Air Alert i Super Dunks już na starcie odpadają?

P.S. Staram się codziennie robić po 50-100 wznosów łydek dziennie, ale nie widzę efektów.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, o 13:32 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post przeniesiony do odpowiedniego tematu.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: awesome »

Skoczność jest wieloczynnikową funkcją dwóch cech podstawowych: szybkości i siły. Jako, że na budowanie siły jest za wcześnie, to zabierz się za budowanie szybkości, czyli: sprinty różnego rodzaju (pod górę, z góry, po piachu, wahadłowo, interwałowo, z leżenia, ze startu niskiego, ze startu wysokiego, tyłem, rozpoczęte przewrotem) + ćwiczenia dynamiczne, tj. wykonywane są na treningach: dynamiczne nabiegi do ataku, atak rozpoczęty przewrotem/rzutem/z leżenia, przewroty w przód/tył, wieloskoki, skoki na jednej nodze oraz rozciąganie. Generalnie chodzi o dystans a nie ilość, to on będzie wyznacznikiem treningu (np. 2x 50m, a nie 100 podskoków na jednej nodze). Trening możesz uzupełnić o jakieś ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, tj. przysiady, pompki, podciąganie na drążku, pompki w staniu na rękach, pompki w podporze tyłem, syzyfki itp. SD3, AA, czy Kangur to odmiany treningu plyoemtrycznego, który jest UZUPEŁNIENIEM TRENINGU SIŁOWEGO, nie może stanowić podstawy do budowania wyskoku. Ponadto ilość ćwiczeń i powtórzeń jest irracjonalna. Ćwiczenia plyometryczne mają za zadanie pobudzić centralny układ nerwowy, a do tego nie trzeba miliona wyskoków, wystarczą ćwiczenia bardziej złożone, ale o mniejszej intensywności (np. 4 ćwiczenia, po 4 serie, w każdej serii 5 powtórzeń) 2x w tygodniu. Każdy trening na hali też jest traktowany jako plyometryka. Sporo osób ma problem z wyskokiem mimo, że posiadają odpowiednią dynamikę i szybkość, ale poziom siły jest bardzo niski bądź nie potrafią jej uwolnić w odpowiednio szybkim tempie.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

Tak trochę odkopując ten temat piszę bo prosi mnie kolega. Nie wiem czy dobry temat, ale nie chciałem zakładać nowego.
Więc przechodząc do meritum sprawy. Ma on 17lat i 170cm wzrostu i jest rozgrywającym. Od ponad roku nie urósł ani centymetra i był po poradę u specjalisty, ale ten powiedział, że jedynym ratunkiem jest stymulator hormonu wzrostu bo samego hormonu nie może mu podać gdyż nie kwalifikuje się do norm NFZ które refunduje leczenie karłowatości, ale na ściśle określonych warunkach. Rozmawiał z kilkoma trenerami i instruktorem fitnessu i kulturystyki o tym preparacie. Powiedzieli mu iż ma go stosować przed snem i trzymać się określonej diety bogatej w białko i witaminę C i B6. Pytał się również mnie o zdanie i poleciłem mu sprawdzić jakie są skutki uboczne. Ciężko jest mi je znaleźć i postanowiłem, że kilka kompetentnych użytkowników tego forum da mi odpowiedź. Konsultował się z lekarzem ortopedą i ten stwierdził iż jest on podawany sportowcom gdy leczą kontuzję np. barku do szybszej odbudowy mięśni. Co wy na to i jakie są wasze opinie na ten temat.
Kłamca.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: awesome »

Zabawa z hormonami jest jak chodzenie po polu minowym. Wpływając na jeden, wpływasz na całość. Układ hormonalny jest jak siatka pajęczyny, każda ingerencja odbija się na całości. 170cm to wzrost normalny, tym bardziej, że ma 17 lat. Są ludzie, którzy odnotowują wzrost do 21 roku życia, ale znajdują się też tacy, którzy urośli po tym okresie. Kurację hormonalną mają ludzie naprawdę niscy 150cm i w dół, u których stwierdzono zrośnięcie nasad kości lub chorobę. Wydaj mi się, że kuracją hormonalną nie leczy się karłowatości, w innych krajach, które są na wyższym poziomie (czyt. dostępność do badań/leków), leczono by karłów, których jest tak naprawdę wielu. ŻADNA DIETA NIE ZWIĘKSZY WZROSTU, ponieważ wzrost jest zapisany w genach. Hormon wzrostu, mimo swojej nazwy nie wpływa tylko na wzrost szkieletu, ale także masy mięśniowej, z czym też trzeba się liczyć, nieodpowiednia podaż może prowadzić do gigantyzmu bądź achondroplazji. Naturalnym stymulatorem hormonu wzrostu jest trening siłowy, np.: przysiady stymulują wzrost hormonu wzrostu o 4%. Podsumowując: nie warto.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

awesome pisze:(...)przysiady stymulują wzrost hormonu wzrostu o 4%. (...)
Zaintrygowało mnie to zdanie. Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Siatkarz95
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2011, o 17:00
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Siatkarz95 »

A ja na przykład mam 16lat (rocznik 95) - 183cm i zasięg w ataku mam 316cm, z miejsca łapa 238. Również nie robiłem nigdy jakichkolwiek treningów na wyskok. Trenuję 8 lat być może dzięki takiemu długiemu czasu się tak wyrobiło.. Może odpowiedni czas by zacząć coś robić w kierunku polepszenia zasięgu? Szykuję się na plażówkę przez co też trochę mi doda ale nie jestem pewien czy wystarczy na następny sezon kadeta..
Pozdrawiam
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mateusz1993 »

Guilder pisze:
awesome pisze:(...)przysiady stymulują wzrost hormonu wzrostu o 4%. (...)
Zaintrygowało mnie to zdanie. Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Przysiady to ćwiczenie wielostawowe. W dziale treningu na siłownii ma dosyć duże znaczeenie ponieważ wydziela właśnie różne hormony jak testosteron, na hormon wzrostu ma także wpływ, gdyż poprawnie wykonane przysiady stymulują wzrost innych mięśni. O to chyba chodziło awesome.
Kondorro
Posty: 37
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:18
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kondorro »

"Prowadząc odpowiedni trening możesz nawet stymulować organizm do wzrostu. Ćwiczenia pobudzają produkcję hormonu wzrostu, w związku z czym przysadka zaczyna mocniej pracować. Sam przysiad zwiększa produkcję hormonu wzrostu o ok. 4%. Nie ma co się bać, jeżeli chcesz trenować z głową, to nic nie stoi na przeszkodzie" avesome napisal tak w jakims dziale, wiec masz odpowiedz:)
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: awesome »

Wysiłek, a w tym wypadku ćwiczenia, pobudza przysadkę mózgową do większej produkcji hormonu wzrostu. Przysiad, jest jednym z ciężkich ćwiczeń wielostawowych, które angażuję wiele partii mięśniowych. Wielu może pomyśleć, że podczas tego ćwiczenia trenuje się tylko nogi, ale jest to najlepsze ćwiczenie min. na mięśnie brzucha, a pracują podczas tego ruchu także pośladki, łydki, grzbiet czy wspominany brzuch. Jak widać, ćwiczenie jest bardzo złożone, a w związku z tym - trudne, co w znacznym stopniu pobudza przysadkę. Wpływ na zwiększone wydzielanie tego hormonu mają takie czynniki jak: ból, zimno, urazy, wysiłek fizyczny, strach, niski poziom cukru we krwi. Samą ilość, czyli 4% przeczytałem w jakiejś gazecie dla kulturystów, której na tę chwilę nie mogę znaleźć.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
martin19
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2011, o 20:53
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdroj

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: martin19 »

Wiek: 15 lat
Wzrost: 178 cm
Zasieg w ataku : okolo 275 cm

Słabo strasznie jak dla mnie, tak z 10 cm wiecej byloby fajnie :)
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

martin19 pisze:Wiek: 15 lat
Wzrost: 178 cm
Zasieg w ataku : okolo 275 cm

Słabo strasznie jak dla mnie, tak z 10 cm wiecej byloby fajnie :)
Ja mam 17 lat i 176cm i łapie na 302cm. I starcza mi to na grę amatorską. Jeżeli planujesz grać w jakimś klubie to trochę mało, ale pamiętaj, że zasięg to nie wszystko i jest to tylko jeden z elementów trudnej układanki która umożliwia jako taką grę w siatkówkę. ;)
Kłamca.
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

Wzrost - 191
Waga - 90 :/
Zasięg stojąco 246
Zasięg w ataku 315-320
Wiek 16

Dobrze jak na ten wiek ?
Dodam że na Koszu 305 cm złapie się obręczy ale piłki nie wsadzę brakuje może 5 cm
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: KadrO »

krS pisze:Wzrost - 191
Waga - 90 :/
Zasięg stojąco 246
Zasięg w ataku 315-320
Wiek 16

Dobrze jak na ten wiek ?
Dodam że na Koszu 305 cm złapie się obręczy ale piłki nie wsadzę brakuje może 5 cm
Jeżeli mam być szczery to słabo. Wzrost jak na wiek imponujący ale cała reszta... Osobiście twierdzę, że może być to spowodowane dość "obfitą" wagą.
treslo
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2011, o 23:42
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: treslo »

Jak na jego wiek uważam ze jest do dobry wynik. A co do wagi znam ludzi ktorzy wysoko skacza a nie sa wcale chudzi.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

KadrO pisze: Jeżeli mam być szczery to słabo. Wzrost jak na wiek imponujący ale cała reszta... Osobiście twierdzę, że może być to spowodowane dość "obfitą" wagą.
Wzrost, jak na wiek, wcale nie wykracza ponad rozsądną normę, a zasięg, jeśli nie ćwiczy na siłowni, jest bardzo dobry. Nie wiem, skąd wzięła się Twoja opinia, i na jakiej podstawie sądzisz, że to jest "słabo", zwłaszcza, że ten człowiek jest jeszcze bardzo młody.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: KadrO »

Guilder pisze:
KadrO pisze: Jeżeli mam być szczery to słabo. Wzrost jak na wiek imponujący ale cała reszta... Osobiście twierdzę, że może być to spowodowane dość "obfitą" wagą.
Wzrost, jak na wiek, wcale nie wykracza ponad rozsądną normę, a zasięg, jeśli nie ćwiczy na siłowni, jest bardzo dobry. Nie wiem, skąd wzięła się Twoja opinia, i na jakiej podstawie sądzisz, że to jest "słabo", zwłaszcza, że ten człowiek jest jeszcze bardzo młody.
Z doświadczenia.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

Typowo polskie myślenie: nie ma zasięgu nie będzie dobrym siatkarzem. Czy w siatkówce gra sam zasięg? Chyba nie. Nie ukrywajmy iż w osiągnięciu pewnego, dość wysokiego poziomu jest potrzebny, ale są też inne elementy. Popatrzmy na taki przykład: Leonel Marshall - 384 cm (wiem mówią różnie nawet 390) i co osiągną? No pytam się co? Mistrzostwo Włoch i Turcji i MVP ligi tureckiej i tyle nie są to jakieś wygórowane sukcesy. A teraz drugi przykład Giba 335 - mistrz olimpijski, 3 razy mistrz świata, 2 razy puchar świata, 8 razy wygrana LŚ i MVP IO w Atenach i MŚ w Japonii.

I teraz posypią się na mnie gromy iż zasięg to ważny element. Tak jest ważny ale takich co skakali 360+ jest wielu a co osiągnęli i jakimi byli zawodnikami. A takich co nie latali pod niebiosa i są ikonami siatkówki jest mnóstwo: Antiga, Murilo, Andre Nascimento, V. Grbić, Bernardi, Tietiuchin, Nalbert. Ci siatkarze udowodnili że nie trzeba wysoko skakać aby zajść na szczyt.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: hubert »

ciorny17 pisze:Typowo polskie myślenie: nie ma zasięgu nie będzie dobrym siatkarzem. Czy w siatkówce gra sam zasięg? Chyba nie. Nie ukrywajmy iż w osiągnięciu pewnego, dość wysokiego poziomu jest potrzebny, ale są też inne elementy. Popatrzmy na taki przykład: Leonel Marshall - 384 cm (wiem mówią różnie nawet 390) i co osiągną? No pytam się co? Mistrzostwo Włoch i Turcji i MVP ligi tureckiej i tyle nie są to jakieś wygórowane sukcesy. A teraz drugi przykład Giba 335 - mistrz olimpijski, 3 razy mistrz świata, 2 razy puchar świata, 8 razy wygrana LŚ i MVP IO w Atenach i MŚ w Japonii.
Każdy adept siatkówki powinien powyższe przeczytać 5 razy i nauczyć się na pamięć.
Znam wielu ludzi (obecnie już w wieku dorosłym), którzy zajechali się w młodości siłowniami itp po to aby wysoko skakać.
W większości przypadków wiele to nie dało. Skoczność to przede wszystkim predyspozycje. Jak ktoś je ma to nawet niezbyt mocnym treningiem ten element rozwinie ( ja w wieku 19 lat przy wzroście/zasięgu 185/243 łapałem 345 ) ale od małego zawsze mnie nosiło i nie robiłem nigdy nic specjalnego poza niezbyt mocnym treningiem na stadionie (skakanie przez płotki).

Co jest znacznie ważniejsze to technika. Dlatego, że:
Wiek młodzika/kadeta/juniora jest najważniejszy dla techniki. Później niewiele da się poprawić. Co więcej jak ktoś będzie miał zły nawyk to cholernie ciężko będzie go oduczyć. Natomiast siłę można kształtować do 25 roku życia. Tak więc na pakowanie będzie jeszcze czas.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

Nie chodzę na siłownie ;) od Stycznia 2010 gram w siatkówkę a tak to nigdy nie grałem ;) Jedynie co to Treningi 1-3 w tygodniu w tym nie zawsze chodziłem Trener z 30 letnim stażem mówi że mam talent ale przez to że lenię się to stracę go :D Przede mną dużo pracy ;) tutaj moja fota Musze schudnąć xD Obrazek
treslo
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2011, o 23:42
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: treslo »

Ile masz wzrostu i na jakaiej wysokosci jest siatka zawieszona?
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

krS nie graj w okularach bo zrobisz sobie wielką krzywdę. Po pierwsze okulary mogą Ci się połamać a po drugie, podczas uderzenia w twarz rozcięcie nosa gwarantowane.
Kłamca.
krS
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: krS »

Siatka standardowo 243 cm , 191 wzrostu , tamten w czerwonych spodenkach ma 194. a bez okularów praktycznie nic nie widze ;//
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: arbas »

To idz do okulisty i zainwestuj w soczewki
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: ciorny17 »

arbas pisze:To idz do okulisty i zainwestuj w soczewki
No właśnie najlepsze rozwiązanie.

ps. fajne boisko macie ;)
Kłamca.
treslo
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2011, o 23:42
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: treslo »

Ile masz cm wyskoku i ile wazysz jezeli twierdzisz ze musisz schudnac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”