Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

Bez przyjęcia niewiele ugrasz, zwłaszcza w Rosji, gdzie praktycznie wszyscy dobrze serwują. A kto ma u nich przyjęcie trzymać? Kiepski w odbiorze Danilov, czy jeszcze gorszy w tym elemencie Kromm?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

W statystykach wyglada to nastepujaca
R. Kromm 207 przyjecia 42% i 27 % atak 126/288 44% 6 pkt zagrywka 11 blokiem
R. Daniłow 164 przyjecia 40 i 25% atak 73/165 44% 8 pkt zagrywka 5 blokiem
Cleyton Stanley 190/408 w ataku 47% i 18 pkt zagrywka 21 blokiem
Duzo punktuje jeszcze Afinogenow 75/125 w ataku (60%) 23 bloki i 4 asy zdecydowanie słabiej wypada Samoilenko (24/49 w ataku 4 asy i 10 blokow)

Oprocz tego raz na jakis czas na boisko wchodzi Maksim Botin ale tylko w jednym meczu miał ponad 10 pkt (13) i 4 razy w okolicach 5 pkt Bowduj trzyma przyjecie 263 przyjecia (54% i 30%) ale na 141 piłek skonzył tylko 45 (32%)
Samsonyczew z tego co widze za dobrze nie rozgrywa ale chcoaz notuje 18 blokow
Wniosek jest taki ta druzyna ma nienajlepsze przyjecie i sredniego rozgrywajacego wiec duzo piłek jest prosto granych i chcoaz maja wielkie "działa" w postaci Stanleya Kromma i Daniłowa a w dodatku niezle gra jeden ze srodkowych to wszystkiego nadrobic nie sa w stanie. Jakby popatrzec na wyniki to raz wygrali 3:0 2 razy 3:2 3 razy przegrali 2;3 i po 3 razy 1;3 i 0:3 . Czyli nie jest tak zle w połowie meczow zdobywali punkty na pewno nie jest tak ze odstaja na tyle ze mozna ich juz traktowac jako mocnych kandydatow do spadku
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

Na volleyball-movies.pl pojawił się mecz gwiazd w Rosji. Ciekawy pomysł z rozgrywkami 4 na 4, ale dałbym do dwóch punktów meczyk, bo do jednego ciężko obronić albo zablokować atak przeciwnika gdy się zagrywa ;)
...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Dawno tu nie byłem bo nie mogłem pokonac wkurzajacego testu na krotkowzrocznosc

Polecam stronke o rosyjskiej siatkowce po angielsku http://www.russiavolley.com/news/superl ... ?start=222
Jest tu tez dizał russian volleyball you tube w dziale Russ Volley TV
Naprawde ciekawa stronka i co wazne dla wielu osob po angielsku
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: xyz91 »

Jarosław Antonow zastąpił Zorana Gajića na stanowisku pierwszego trenera Uralu Ufa.

źródło: http://www.volleyufa.ru/?show=3011
xyz91
chimer89
Posty: 12
Rejestracja: 6 sty 2011, o 20:26
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: chimer89 »

Wczoraj Gazprom Surgut przegrał z Loko Nowosybirsk 2:3, ale zdobył jeden cenny punkcik do tabeli. Widać chemię w tym zespole, a po przyjściu Biriukowa mają świetnego lewoskrzydłowego. Facet jest niesamowity i daje tej drużynie nie tylko mnóstwo punktów w każdym meczu, ale też duuuużo energii i pozytywnego nastawienia. Uśmiecha się po każdej akcji i widać, że się lubią z naszym Kadziem :D Bardzo dobrze zrobiło mu przejście z Biełgorodu, gdzie w ogóle nie grał, nawet wtedy, gdy drużynie nie szło. Widać, że walczy o powołanie do kadry i mam nadzieję, że je otrzyma.
Tabela:
1. Zenit Kazań 48
2. Iskra Odincowo 45
3. Lokomotiv Nowosybirsk 44
4. Dynamo Mokswa 39
5. Fakieł Nowy Urengoj 37
6. Lokomotiv Biełgorod 36
7. Jarosławicz Jarosław 28
8. Gazprom-Jugra Surgut 25
9. Dynamo Krasnodar 25
10. Ural Ufa 23
11. Kuzbass Kemerowo 20
12. Dynamo-Jantar Kaliningrad 8

Jak myślicie, kto wejdzie do play-off? Ja stawiam na kadziową spółkę :)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

chimer89 pisze:ak myślicie, kto wejdzie do play-off? Ja stawiam na kadziową spółkę
Surgut nie będzie miał łatwo załapać sie na play-offy bo w ostatniej kolejce ma wyjazdowy mecz z wiceliderem z Odincowa. Dinamo Krasnodar i Ural Ufa które przy brak punktów Gazpromu mają szanse przeskoczyć klub Ł.Kadziewicza zagrają w ostatniej kolejce ze sobą i jest wielce prawdopodobne że wygrany z tego meczu zajmnie to ósme miejsce.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

No i ogromne zaskoczenie na koniec zmagań w rundzie zasadniczej: Zenit Kazań przegrywa 1-3 z przedostatnim w tabeli Kuzbass Kemerowo. Porażka o tyle bolesna, że kosztowała ekipę Alekno spadek z pierwszego miejsca w tabeli.
Z tego co się orientuję, Rosjanie w tym roku grają klasyczne play-offy, jak my do tej pory w swojej lidze. Wobec tego pary 1/4 finału wyglądają tak:
Iskra Odińcowo (1) - Dynamo Krasnodar (8)
Zenit Kazań (2) - Jarosławicz Jarosław (7)
Lokomotiv Nowosybirsk (3) - Lokomotiv Biełgorod (6)
Fakieł Nowy Urengoj (4) - Dynamo Moskwa (5)

Jeśli chodzi o przewidywane wyniki, to o ile Kazań nie będzie robił takich numerów jak ta wpadka z Kemerowem, to dwie pierwsze pary zapowiadają pojedynki bez dłuższej historii (Jarosławicz słabą ekipą nie jest, niemniej jednak to Kazań ma potencjalnie dużo mocniejszy skład). Mecze Lokomotiv'ów powinny być ciekawe, i stać na dobrym poziomie, lecz niestety może być to za wysoka półka dla Biełogorie, bo ekipa z Nowosybirska prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Niby Biełgorod wygrał u siebie spotkanie z Nowosybirskiem 3-0, ale to było w szóstej kolejce, czyli daaawno temu. Wychodzi więc na to, że standardowo, najbardziej zacięte mecze będą pomiędzy czwartą a piątą ekipą w lidze. W rywalizacji tych zespołów w lidze jest 1-1, z czego jeden mecz (w Moskwie, wygrany przez Dynamo) zakończył się tie-breakiem.
I taka ciekawostka, poza Iskrą Odincowo, wszystkie pozostałe pary grały ze sobą w tej samej (szóstej i siedemnastej) kolejce :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

Guilder pisze:No i ogromne zaskoczenie na koniec zmagań w rundzie zasadniczej: Zenit Kazań przegrywa 1-3 z przedostatnim w tabeli Kuzbass Kemerowo. Porażka o tyle bolesna, że kosztowała ekipę Alekno spadek z pierwszego miejsca w tabeli.
Z tego co się orientuję, Rosjanie w tym roku grają klasyczne play-offy, jak my do tej pory w swojej lidze. Wobec tego pary 1/4 finału wyglądają tak:
Iskra Odińcowo (1) - Dynamo Krasnodar (8)
Zenit Kazań (2) - Jarosławicz Jarosław (7)
Lokomotiv Nowosybirsk (3) - Lokomotiv Biełgorod (6)
Fakieł Nowy Urengoj (4) - Dynamo Moskwa (5)

Jeśli chodzi o przewidywane wyniki, to o ile Kazań nie będzie robił takich numerów jak ta wpadka z Kemerowem, to dwie pierwsze pary zapowiadają pojedynki bez dłuższej historii (Jarosławicz słabą ekipą nie jest, niemniej jednak to Kazań ma potencjalnie dużo mocniejszy skład). Mecze Lokomotiv'ów powinny być ciekawe, i stać na dobrym poziomie, lecz niestety może być to za wysoka półka dla Biełogorie, bo ekipa z Nowosybirska prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Niby Biełgorod wygrał u siebie spotkanie z Nowosybirskiem 3-0, ale to było w szóstej kolejce, czyli daaawno temu. Wychodzi więc na to, że standardowo, najbardziej zacięte mecze będą pomiędzy czwartą a piątą ekipą w lidze. W rywalizacji tych zespołów w lidze jest 1-1, z czego jeden mecz (w Moskwie, wygrany przez Dynamo) zakończył się tie-breakiem.
I taka ciekawostka, poza Iskrą Odincowo, wszystkie pozostałe pary grały ze sobą w tej samej (szóstej i siedemnastej) kolejce :-)
Z tego co pamiętam, to w tym spotkaniu które przegrał Zenit 1:3 z przedostatnim w tabeli zespołem, drużyna z Kazania wyszła całą ławką rezerwowych. Zresztą nie wiele na tym stracą, bo w półfinale mają równie silnych rywali. Osobiście obstawiam że będzie wyglądało to tak :

Iska - Moskwa
Kazań - Nowosybirsk

Natomiast z tych półfinałowych par, i tak skończy się pewnie na finale 2 pierwszych zespołów po fazie zasadniczej. Sam zresztą życzę mistrzostwa Santilliemu, czy Samice i Abramsowi, bo bardzo ich polubiłem za czasów występowania w Jastrzębskim Węglu.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Zwraca uwage to że Dynamo Moskwa startuje do play-offów dopiero z piątej pozycji, miało słabszą koncówke rundy (tylko 2 punkty w ostatnich trzech meczach) i zostało wyprzedzone przez Fakieł z którym bedzie musiało grać z brakiem przewagi własnego boiska.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

KadrO pisze: Z tego co pamiętam, to w tym spotkaniu które przegrał Zenit 1:3 z przedostatnim w tabeli zespołem, drużyna z Kazania wyszła całą ławką rezerwowych. Zresztą nie wiele na tym stracą, bo w półfinale mają równie silnych rywali. (...)
Tylko wiesz, Nowosybirsk jest dosyć pewny (czyt. porażki jak ma, to faktycznie z silnymi zespołami, co musi to wygrywa), i przegrał z Iskrą i Zenitem tylko o punkt (47 przy 48 liderów). Z kolei Fakieł i Dynamo mają kolejno 40 i 39pkt., dużo większa różnica, świadcząca o tym, że jednak to pierwsze trio nieco wystaje nad resztę. Zenit jest dosyć chimeryczny, o czym było wspominane, więc starcie w półfinale (raczej, bo to jeszcze nic pewnego) z Nowosybirskiem będzie moim zdaniem dużo trudniejszą przeprawą, niż mecze z kimś z pary Moskwa/Urengoj. Zespół zawalił sprawę, a jeśli grały rezerwy, to po prostu odpowiedzialność zamiast na zawodników, spada na Alekno.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

W meczu z Kemerovem grały bardzo głębokie rezerwy. nawet nie Maxim na przyjęciu, można powiedzieć, że niamal drugi zespół.
Podobnie było z Dynamem.
Ja z kolei sądzę, że w play offie Lokomotivu będzie ciekawie i zacięcie, wydaje się, że słabo od jakiegoś czasu grająca ekipa Biełgorodu trafiła najlepiej jak mogła, bo przecież przed sezonem Novosibirsk wysoko stawiany nie był, a 6:
Kolodinsky-Dinejkin, Khtey/Kosarev- Ilynch, Muserskij (grający w 2 ustawieniach na ataku)- Syczew + libero (nazwiska nie pamiętam), źle na tle rywali:
Butko-Pavlov, Leonenko- Dubrowin, Raymakers-Aszew i na libero Komarow
Nie wygląda źle. Fakt w pierwszej formacji (atak z rozegraniem) mają przewage (wyżej notowani), jednak reszta już taką stratą nie jest, choć to tylko rozważania na papierze, a nie zmagania na boisku.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Guilder »

Na ile prawdziwe są te sensacyjne wyniki play-off? Na russiavolley.com za diabła nie sposób dotrzeć do wyników. :-/
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Chal »

http://www.volleyservice.ru/ - wszystko się zgadza ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

Chal pisze:http://www.volleyservice.ru/ - wszystko się zgadza ;)
Racja. Sam sprawdziłem jak zobaczyłem ten news. Porażka Zenitu i Iskry robi wrażenie...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Jedna rzecz jest tak jak przewidywałem dla ekipy Szipulina (Biełgorod), Lokomotiv jest idealnym przeciwnikiem, którego już teraz mają na widelcu (2 wygrane na wyjeździe).
Łatwo w Novym Urengoiu poradziło sobie Dynamo.
sensacyjne porażki Iskry i Zenitu, w tym drugim meczu świetny mecz Poltavskiego (niepierwszy) i Titicha.
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Po prostu jak juz pisałem w jednym z tematow liga rosyjska jest najbardziej wyrównana z lig europejskich czego wielu komentatorów i postronnych obserwatorów nie jest w stanie zauwazyc
Zreszta jakby tak spojrzec to Rosje w tym sezonie w europejskich pucharach reprezentowały druzyny z miejsc po fazie zasadniczej
2 (Zenit), 4(Fakieł) 5 (Dynamo) 6 (Biełgorod),9 (Gazprom Yurga Surgut). A w CEVIE miały wystapic Lokomotiw Nowosybirsk (3 miejsce) a potem Iskra (1 miejsce). Co by sie działo gdyby wystapiły te najmocniejsze?
Ale mozecie nadal twierdzic ze polska liga zblzia sie do rosyjskiej
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Do dwóch dużego kalibru sensacji doszło w rosyjskiej superlidze:
Krasnodar ograł 3:0 Iskrę u siebie i prowadzi w rywalizacji 2:1!
Jarosławicz ograł Zenita u siebie 3:0 i prowadzi 2:1 w rywalizacji!
Czyżby 2 najwyżej rozstawione zespoły miały pożegnać się w ćwierćfinale?
Dodam, że niżej rozstawione Dynamo i Biełgorod, gładko pokonały odpowiednio Fakiel (gładko bo w rywalizacji 3:0, choć mecze były zacięte) i Novosibirsk- czyli jak przypuszczałem odrodzenie ekipy Szypulina. Jutro duże cięsnienie będzie na Zenicie i Iskrze.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

osnazfsb pisze:Po prostu jak juz pisałem w jednym z tematow liga rosyjska jest najbardziej wyrównana z lig europejskich czego wielu komentatorów i postronnych obserwatorów nie jest w stanie zauwazyc
Kwestia dyskusyjna. Wprawdzie ten sezon jest trochę inny od tych poprzednich (spowodowany naprawdę słabą grę Iskry i Zenitu w playoffach, miałem okazję oglądać przegrane tych drużyn), jednak w przeciągu nawet ostatnich dwóch, trzech lat, do półfinałowej fazy rozgrywek zwykle awansowały drużyny, typowane do tego, iż właśnie tam się znajdą.

Mimo wszystko zgadzam się z wyczytaną między wierszami tezą, że Superliga jest niedoceniana. Oczywiście dzieje się to z dwóch powodów - po pierwsze, bardzo ciężko jest z oglądaniem regularnym Superligi. A po drugie, głębia rosyjskich siatkarzy jest w porównaniu nawet do Polaków zdecydowanie większa i taki Moroz, który nie gra w reprezentacji, w Polsce byłby drugim atakującym i gwiazdą Plus Ligi. A dla większości kibiców jest nieznany...

Jeżeli Iskra i Zenit odpadną, jak dla mnie finał Dynamo - Lokomotiw murowany.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Mateusz1993 »

Italiano pisze: . A po drugie, głębia rosyjskich siatkarzy jest w porównaniu nawet do Polaków zdecydowanie większa i taki Moroz, który nie gra w reprezentacji, w Polsce byłby drugim atakującym i gwiazdą Plus Ligi. A dla większości kibiców jest nieznany...

Jeżeli Iskra i Zenit odpadną, jak dla mnie finał Dynamo - Lokomotiw murowany.

No właśnie o Morozie pisałem, że jestem zdziwiony, że nia ma go w kadrze, a jest np. Kruglov czy Ilynykh (czemu na ataku, skoro dobrze radzi sobie na przyjęciu). Co mecz nabija ponad 20 pkt, ciekawym graczem, którego też nie ma jest Titych (czy jakoś tak jeśli dobrze cyrylicę odczytałem- czonik 86).
Co do finału to mam takie same odczucia, jeśli Iskra i Zenit odpadną
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

Swoją drogą niesamowite, jak swoją karierę w Jarosławiu odbudował Siemion Połtawski. W tym sezonie nie jest odczuwalna dla tego zespołu strata tak klasowego zawodnika jak Maksim Michajłow, właśnie za sprawą znakomitego Połtawskiego. Titich? Jestem strasznie uprzedzony, ale to wydaje mi się kolejny zawodnik, który z racji tego, iż nie ma wiele wspólnego z techniką, profilem swojej gry nie jest zbyt potrzebny rosyjskiej reprezentacji.

Swoją drogą legavolley.it >>>>>>>>>>> volleyservice.ru i fakt ten z racji mojego zainteresowania rosyjską siatkówką cholernie mnie irytuje 8-)

P.S

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, co się dzieje z Levanem Kałandadze, gruzińskim bombardierem z Biełgorodu? ;) Oprócz tego, że zginął nie mogąc przedostać się do pierwszego składu Biełgorie?
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Lewan jest w drugim zespole Biełgorodu. Jak bardzo chcesz to moge spytac rosyjskich kibiców z którymi mam kontakt a sa to przewaznie kibice tego klubu o ich odczucia odnosnie gry tego zawodnika.W drugim zespole z pierwszego zespołu moga grac takze Anton Fomenko, Maksim Żigałow, Oleg Syczew i Artem Smolar. Zespoł gra w Wyzszej Lidze B czyli III lidze ale pamietajmy ze udało mu sie niedawno wywalczyc awans i grał w Superlidze pod nazwa Metainvest Stary Oskoł.
Tak swoja droga to ta ankieta powinna poprawic humor kibicom Kadzia http://forum.belogorievolley.ru/viewtop ... f=23t=3243
Nie wygrał ale był bardzo wysoko.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:Lewan jest w drugim zespole Biełgorodu. Jak bardzo chcesz to moge spytac rosyjskich kibiców z którymi mam kontakt a sa to przewaznie kibice tego klubu o ich odczucia odnosnie gry tego zawodnika.W drugim zespole z pierwszego zespołu moga grac takze Anton Fomenko, Maksim Żigałow, Oleg Syczew i Artem Smolar. Zespoł gra w Wyzszej Lidze B czyli III lidze ale pamietajmy ze udało mu sie niedawno wywalczyc awans i grał w Superlidze pod nazwa Metainvest Stary Oskoł.
Tak swoja droga to ta ankieta powinna poprawic humor kibicom Kadzia http://forum.belogorievolley.ru/viewtop ... f=23t=3243
Nie wygrał ale był bardzo wysoko.
Ankieta się nie pojawia, mógłbyś powiedzieć co się w niej znajduje ?
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: AdAmS_VM »

i Iskra poleciała! haha :D Super tie-break!

[8] Dinamo Krasnodar 3-2 Iskra Odintsovo [1] (25-19,25-17,22-25,21-25,26-24)

MECZE: 3-1
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
alex4don
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2009, o 15:06
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: alex4don »

Iskra zawiodła... Myślałem, że z takim składem ma szanse spotkać się w finale z Zenitem, który zresztą też zawodzi ostatnio w play off
"Siatkówka jest grą dla inteligentnych"
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: kevinpsb »

Moim zdaniem Mega Sensacja. Stawiałem że Iskra zagra w finale z Zenitem i nie będzie bez szans. Moim zdaniem Iskra i Zenit to 2 najlepsze drużyny Rosyjskie patrząc na personalia. Nie wiem jak to się stało że nie ma Iskry w półfinale, ale z tego co widzę to i również Zenit ma dość spore problemy :o
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
beras
Posty: 79
Rejestracja: 2 lip 2010, o 08:29
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: beras »

Ciekawe czy po takiej wtopie Santilli utrzyma posadę bo znając rosyjskich działaczy to nie łatwo przełkną gorycz porażki. Co by nie mówić porażkę już w ćwierćfinale z Dynamem Krasnodar trzeba nazwać sensacją. Zwłaszcza, że grała pierwsza z ósmą drużyną po fazie zasadniczej.
Trzeba też wspomnieć, że Zenit bierze się powoli do roboty. Wygrał czwarty mecz 3:0 i wyrównał stan rywalizacji na 2:2.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Czyli Iskry Odincowo drugi sezon z rzędu zabraknie nawet w półfinale ligi a co za tym idzie po raz kolejny mogą nie zagrać w europejskich pucharach (no chyba że sie przeproszą z Pucharem Challenge) a takie coś z lekka nie przystoi takiemu zespołowi.
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

To ja jeszcze podam aktualny ranking prestizowej nagrody Kuzniecowa przynawanej przez Sport Express (stan po 3 meczu play-offów)
1 (40*).Semen POLTAVA Jaroslawich45 (8)

2 (6).Dmitry MUSERSKY Locomotive Belogore 41 (10)

3 (27).Alex SPIRIDONOV Spark 31 (8)

4 (8).Maxim Mikhailov Zenith 29 (0)

6 (-).Kleber Dynamo Kp 28 (6)

7 (17).Jochen Schoeps Iskra 24 (4)

K - Number of hits in the top three players in the match version of the "FE" 1 - First place (3 points in the regular season, 6 - in the playoffs) 2 - Second (2 / 4) 3 - Third (1 / 2).

* Place in chempionate-2009/10.

** In the playoffs.
Jak ktos chce cos wiecej poczytac o tej nagrodzie to macie link po rosyjsku http://www.sport-express.ru/newspaper/2011-04-04/15_2/ Wystarczy uzyc google Translatora na angielski
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: PvK »

Szok!
Teraz tylko pozostaje nam czekać na nieprzemyślane decyzję działaczy Iskry i łapać ile się da do naszej ligi.
Powrót Samika, Abramova? Schops w polskiej lidze? Brzmi nieźle - i wszyscy by pasowali do Jastrząbków - dobrze, że za marzenia nie wieszają
Zablokowany

Wróć do „Rosja”