Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Schoepsa w polskiej lidze nie zobaczycie na pewno jednak za dobry jest a Skra ma atakiera podobnie Resovia- marzenie scietej głowy
Samike i Abramowa predzej tyle ze wielkiej siatkowki to oni w tym sezonie nie pokazali i smiem przypuszczac ze beda juz szli po równi pochyłej a w kazdym razie najlepsze lata maja juz za soba
Nie wiem zreszta czemu z uporem maniaka oczekujecie ze dobrzy Rosjanie beda trafiali do Polski Abramow trafił do Polski jako rekonwalescent zeby odbudowac marke a gdy mu sie to udało szybko wrocił do ligi. Liga polska nie jest konkurencyjna ani pod wzgledem finansowym ani prestizu ani tym bardziej sportowym. Poziom zycia tez w polskich siatkarskich miastach wyzszy nie jest od takiego Kazania Moskwy czy Biełgorodu. Co miałoby wiec tych zawodników podkusic do gry w Polsce?
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Rysio z Klanu »

Przykład tegorocznej Iskry jest dobitnym przykładem tego, co powtarzam od lat:
Play-off jest skrajną głupotą, wypaczającą sprawiedliwe rozstrzygnięcia. Nikt, ale to nikt nie wmówi mi, że Iskra, która zdobyła w sumie 20 punktów więcej od Dynama przez cały rok, a przegrała z nimi w TYGODNIOWEJ rywalizacji play-off, jest zespołem słabszym. Niestety, tabela tak pokazuje.
Mam nadzieję, że kiedyś świat sportów halowych się ogarnie i zniesie ten system promujący farciarzy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

Schoepsa w polskiej lidze nie zobaczycie na pewno jednak za dobry jest a Skra ma atakiera podobnie Resovia- marzenie scietej głowy
Grozera zobaczyliśmy więc Schopsa, czyli jego rezerwowego też byśmy mogli. Poza tym już widzieliśmy kilku lepszych zawodników. Mi by nawet Johen pasował do KK, który cały sezon grał bez atakującego. Wyobrażacie sobie jaką mieliby pakę nawet z takim Szopsem?
...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Moim zdaniem skoro w Polsce Skra i Resovia ma atakierow to mozliwosc sprowadzenia Schoepsa do Polski nie istnieje. Osobiscie uwazam Schoepsa za gracza wiekszego formatu niz Grozera i stawianie na młodszego z nich jest moim zdaniem ze szkoda dla reprezentacji Niemiec ale nie ja o tym decyduje.
Jak zawsze sprowadzenie takich graczy to kwestia li tylko kasy ale ZAKSA juz przepłaciła kupujac Swiderskiego Gacka i chyba tez Czarnowskiego wiec nie bardzo wiem jak mieliby wygrac rywalizacje finansowa z taka Iskra innymi rosyjskimi klubami czy tureckimi. Sadze ba jestem tego pewien ze Schoeps ma wyzszy kontrakt niz najlepiej opłacany gracz polskiej ligi poza tym miał dosc dobra faze zasadnicza.
Moim zdaniem kłania sie tu przykład Veresza który tez miał niby w KK grac a smiac mi sie chciało gdy to czytałem.
Zreszta kogoz to uzytkownicy siatki.org nie chcieli widziec w Polsce pisze z pamieci- Wołkowa, Bieriezke, Michajłowa, Dante, Veresza Verbow tez sie chyba pojawił. Mam dalej wymieniac?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:Moim zdaniem skoro w Polsce Skra i Resovia ma atakierow to mozliwosc sprowadzenia Schoepsa do Polski nie istnieje. Osobiscie uwazam Schoepsa za gracza wiekszego formatu niz Grozera i stawianie na młodszego z nich jest moim zdaniem ze szkoda dla reprezentacji Niemiec ale nie ja o tym decyduje.
Jak zawsze sprowadzenie takich graczy to kwestia li tylko kasy ale ZAKSA juz przepłaciła kupujac Swiderskiego Gacka i chyba tez Czarnowskiego wiec nie bardzo wiem jak mieliby wygrac rywalizacje finansowa z taka Iskra innymi rosyjskimi klubami czy tureckimi. Sadze ba jestem tego pewien ze Schoeps ma wyzszy kontrakt niz najlepiej opłacany gracz polskiej ligi poza tym miał dosc dobra faze zasadnicza.
Moim zdaniem kłania sie tu przykład Veresza który tez miał niby w KK grac a smiac mi sie chciało gdy to czytałem.
Zreszta kogoz to uzytkownicy siatki.org nie chcieli widziec w Polsce pisze z pamieci- Wołkowa, Bieriezke, Michajłowa, Dante, Veresza Verbow tez sie chyba pojawił. Mam dalej wymieniac?
O Wołkowie nikt nie mówił jako o realnym transferze, tylko o tym że fajnie było by go tu widzieć. Bierieżko to natomiast nie jest zawodnik takiej klasy by trzeba było sprowadzać go do Polski, ponieważ we Włoszech według mnie zawodzi. Dante raczej przymierzany być może do Skry, reszty na niego nie stać. Na Michajłowa raczej nikt nie liczył. To także nie jest jeszcze wybitny atakujący co pokazało choćby LM. Verbow? A o nim to gdzie czytałeś? A Veresz. Według mnie to nie jest klasowy zawodnik. Bardzo dobry tak, ale lepszy od choćby Akhrema i Divisa nie jest, przynajmniej moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

KadrO pisze:Na Michajłowa raczej nikt nie liczył. To także nie jest jeszcze wybitny atakujący co pokazało choćby LM.
Ups... Jeden (!!!) słabszy mecz w LM, finałowy, zaprzecza wybitności tego zawodnika? Choćby? To znaczy co jeszcze? Co jeszcze zaprzecza wybitności Michajłowa? Bycie najlepszym atakującym rosyjskiej Superligi? Bycie podporą reprezentacji Rosji na przestrzeni lat 2008-2010? W takim wieku? ;)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
beras
Posty: 79
Rejestracja: 2 lip 2010, o 08:29
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: beras »

osnazfsb pisze:Sadze ba jestem tego pewien ze Schoeps ma wyzszy kontrakt niz najlepiej opłacany gracz polskiej ligi poza tym miał dosc dobra faze zasadnicza.
Może i ma wysoki kontrakt, ale nie koniecznie wypłacany w terminie. W Iskrze są spore problemy finansowe. Myślę, że to jeden z powodów ich słabszej postawy w meczach z Krasnodarem. Raczej znowu nie będzie pucharów więc ktoś z pokaźnym portfelem pewnie się zgłosi po Niemca. Schops to świetny atakujący, który oprócz siły dysponuje świetną techniką. Moim zdaniem idealnie pasował by do Zaksy. Wszystko zawsze rozbija się o kwotę wpisaną w kontrakcie.
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Ja tylko przypomne co po niektorym ze Veresz to chyba najlepszy przyjmujacy Superligi według statystyk sezonu 2008/2009 i 2009/2010. Ale co tam nie widzimy go co tydzien i nie gra w Pluslidze to musi byc słabszy od tych których widzimy co tydzien
Na serio widziałem spinki na forum o Wołkowa (nie bede przeszukiwał 200 stron forum w dziale transfery) i Michajłowie tez dyskutowano. Generalnie widze tendencje ze jak X smial odmowic gry w Pluslidze to znaczy ze musi byc słaby!!!! A jak juz gra w lidze o której 99,9 % uzytkowników nie ma bladego pojecia to tym gorzej dla niego.
Podkresle jeszcze raz Schoeps na polskie warunki jest zbyt dobrym i drogim graczem ewentualnie Skra gdyby zdecydowała sie na najwiekszy transfer w swojej historii moze miałaby jakies szanse Resovia jak na chwile obecna płaci max 250 tys euro za sezon reszta stawki raczej płaci mniej. A ten gracz na pewno nie gra za 250 tys euro a o wypłacalnosc jego pensji takze raczej bym sie nie martwił. Jak ktos nie wierzy to niech sie zastanowi w Iskrze grał razem z Giba i po nie do konca udanym sezonie kogo uznano za mniej przydatnego i z kim nie przedłuzono kontraktu bo nie daje gwarancji dobrych wyników? A Schoeps był uznany za gracza mogacego dac duze wyniki i w zwiazku z tym ma duzy kontrakt.Zreszta co tu gadac graczy zarabiajacych w Rosji powyzej tego co płąca polskie teamy starczyłoby dla obu stron siatki.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

A Veresz. Według mnie to nie jest klasowy zawodnik. Bardzo dobry tak, ale lepszy od choćby Akhrema i Divisa nie jest, przynajmniej moim zdaniem.
Mam dokładnie takie samo zdanie. Zarówno Akhrem jak i Divis mogliby go zastąpić w Dynamie.
Na Michajłowa raczej nikt nie liczył. To także nie jest jeszcze wybitny atakujący co pokazało choćby LM.
Ale z tym całkowicie się nie zgadzam, jest to maszynka do robienia punktów, prawdziwy atakujący, który z dumą może o sobie tak mówić.
Zreszta kogoz to uzytkownicy siatki.org nie chcieli widziec w Polsce pisze z pamieci- Wołkowa, Bieriezke, Michajłowa, Dante, Veresza Verbow tez sie chyba pojawił. Mam dalej wymieniac?
Od Veresa to mieliśmy sporo lepszych zawodników, Samica, Antiga, Konstantinov, Abramov, pewnie Andrae, na równym poziomie są Akhrem i Divis, a pewnie i kupa innych graczy, o których nie pamiętam.
Podkresle jeszcze raz Schoeps na polskie warunki jest zbyt dobrym i drogim graczem ewentualnie Skra gdyby zdecydowała sie na najwiekszy transfer w swojej historii moze miałaby jakies szanse
Zdecydowanie go przeceniasz, Wlazły gra lepiej, poza tym wg mnie Antiga jest siatkarzem wyższej klasy od Johena. A czy Grozer jest gorszy od niego? No nie wiem, w kadrze grał jak w transie, to był istny czołg, wątpię by jakikolwiek atakujący mu dorównał wtedy.
...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Nie rozumiem czemu tak nie doceniacie Veresza sorry ale ani Antiga ani Akhrem ani Divis prawdopodobnie nigdy nie beda miec takich statystyk ligowych jak Veresz i to w lidze duzo silniejszej niz polska. ja tylko przypomne ze Veresz miał statystyki lepsze niz Priddy Giba Tietiuchin czy Dante. takze w tym sezonie ma statystyki lepsze od kolegi z zespołu. To ze wy nie ogladacie Superligi a chłopak nie gra w słabej kadrze to jeszcze nie powód zeby go stawiac na równi z slabszymi zawodnikami pokroju Antigi Divisa czy Akhrema
Dla waszej wiadomosci w Rosji najwazniejsza jest liga a on w tej lidze jest co roku w trójce najlepszych przyjmujacych 3 sezon z kolei a nawet mzona powiedziec ze przez 2 sezony był na samym szczycie.Jak go mozna w ogole porównywac z Antiga rozbijajacym sie oprócz krótkiego czasu w emeryckich ligach, Divisem który musiał szukac kontraktu w dosc biednym Jastrzebiu czy Akhremem który mocno faluje w swojej dyspozycjii i tez super ofert po najlepszym w karierze sezonie nie miał. Jak ktos mogl wpasc na pomysl ze taki gracz trafi do Polski
Ja wiem ze jak napisze ze Dante trafi do Polski albo ze Giba trafi do Polski to wszyscy to potraktuja z przymruzeniem oka ale jak napisze ze gracz w rozgrywkach klubowych conajmniej dorównujacy im klasa tylko nie tak znany w Polsce moze trafic do Polski to wszyscy traktuja to jako powazny news. Otoz jest za dobry jak na polska lige zasługuje na za duza jak na polskie warunki kase i taka jest prawda
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Tu mozecie sobie poczytac o nagrodzie Kuzniecowa
Kuznetsova prize established by the newspaper "Sport-Express" in 1995 in memory of an outstanding volleyball player, captain and leader of the Soviet national team and Russia Andrei Kuznetsov and is presented annually to the best volleyball championship in Russia.
According to the results of each match of the regular season of the country journalists "FE" determine the top three players, who get 3 points for the status of the first star match, 2 points for second place and 1 point goes to volleyball, the closing threesome. In the playoffs the number of points received is doubled.
Kuznetsova, a prize is the player who up to the season, gaining the greatest amount of points.
Four times the prize was awarded to Sergey Tetyukhin, twice - Igor Shulepova and Alexander Gerasimov.

All award winners Kuznetsova

1995/96 - Igor Shulepov ("UEM-Emerald).
1996/97 - Igor Shulepov ("UEM-Emerald).
1997/98 - Alexey Kazakov ("Iska").
1998/99 - Sergey Tetyukhin (Belogore-Dynamo).
1999/00 - Alexander Gerasimov ("UEM-Emerald).
2000/01 - Alexander Gerasimov ("UEM-Emerald).
2001/02 - Michael Beketov ("Iskra").
2002/03 - Sergey Tetyukhin (Lokomotiv-Belogorye).
2003/04 - Alexey Kuleshov (Lokomotiv-Belogorye).
2004/05 - Dmitry Fomin (Dynamo-TTG ").
2005/06 - Sergey Tetyukhin (Lokomotiv-Belogorye).
2006/07 - Matej KAZIYSKI (Dinamo M).
2007/08 - Sergey Tetyukhin (Dynamo-TTG ").
2008/09 - Lloy Ball (Zenit).
2009/10 - Taras Chtiej (Lokomotiv-Belogorye).
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Chal »

Co do Veresa, to zgadzam się, gość jest niesamowicie niedoceniany, a ja osobiście najwyżej ze wszystkich w ogóle graczy na parkiecie cenię właśnie przyjmujących, którzy łączą bardzo dobrą postawę w przyjęciu i ataku, a do tego potrafią dołożyć też obronę, zagrywkę i blok. Słowem jednym, zawodnicy kompletni. I takim właśnie jest Veres, takim był Priddy w szczytowym momencie swojej kariery (bo teraz już mu się zdarza niedomagać), takim jest też choćby również imho mocno niedoceniany Platenik, przekładając na naszą ligę ja, choć na pewno nie jest to ocena obiektywna, to jednak będę uważał, że najbliżej takiego ideału był Kunnari. Nie zgodzę się co do jednego, że Achrema nie jest w stanie grać na poziomie Veresa (co do Antigi i Divisa pełna zgodna, chyba że mówimy o Francuzie w szczytowym momencie jego kariery), dla mnie to jest również gracz z potencjałem na gracza kompletnego, jego niefart, że trafił do Travicy, ale mimo to pokazuje się ze świetnej strony, przy lepszym trenerze wg mnie byłby w stanie w pojedynkę prowadzić Resovię do mistrzostwa.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

Ja od siebie tylko dodam, że gdy Veresa z Serie A wykupił ultra bogaty klub z Ufy, Węgier był po sezonie 2007/2008 nazywany jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji we Włoszech. Swoją drogą co do jego przyjęcia, to sezony i balansowanie na granicy 50% perfekcyjnego przyjęcia (choć wtedy jak zwykle podkreślam inaczej naliczano te statystyki przyjęcia) świadczą o jego klasie. Divis? Achrem? Kilkanaście postów wcześniej chyba nawet o tym wspominałem - Superliga przez nie-oglądających jest niesamowicie niedoceniana. Tu macie idealny przykład. Veres to zawodnik, który w Polsce obok Winiarskiego byłby najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji.

P.S

Swoją drogą co do Veresa, to mało kto wie, że w przeszłości grał "pełnometrażowo" na pozycji atakującego (patrz jego gra z Gibą w Yahoo! Ferrarze).
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2011, o 22:23 przez Italiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Nagor »

takim jest też choćby również imho mocno niedoceniany Platenik
Platenik jest niesamowicie skutecznym atakującym, bardzo mi przypomina Kubiaka. Ma tylko bardzo słabą zagrywkę, ale dałbym wiele, żeby go zobaczyć w PLS. A co do Veresa - Dynamo widziałem co prawda tylko w LM, ale z tego co pamiętam to zagrał jeden czy dwa mecze na takim poziomie, na jaki go "wpychacie". Jeden na pewno z Cuneo. W innych meczach wcale nie był jakimś wyróżniającym się zawodnikiem (nie licząc solarki i kolczyków, bo u Rosjan ciężko się tego dopatrzyć ;) )
...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: PvK »

Co do Achrema chal, to on już udowodnił, ze potrafi w pojedynkę wygrywać meczę, choćby w iraklisie, gdzie w turnieju finałowym LM praktycznie tylko on atakował ;)
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Cóz ciesze sie ze sie zgadzamy ;)
Byc moze nie doceniam Akhrema bo on w Grecji grał bardzo dobrze trzeba to przyznac, problem w tym ze w Polsce miewa duze wahania formy. Ale moze przyjdzie do Resovii inny trener i wykrzesa z niego maksimum mozliwosci.
Dobrze to podsumowal Chal Veresz to gracz kompletny. Antiga takim graczem nie jest Divis tym bardziej. To widac po statystykach bo wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosla Wegier wykonuje bardzo dobrze
Nagor pisze:
takim jest też choćby również imho mocno niedoceniany Platenik
Platenik jest niesamowicie skutecznym atakującym, bardzo mi przypomina Kubiaka. Ma tylko bardzo słabą zagrywkę, ale dałbym wiele, żeby go zobaczyć w PLS. A co do Veresa - Dynamo widziałem co prawda tylko w LM, ale z tego co pamiętam to zagrał jeden czy dwa mecze na takim poziomie, na jaki go "wpychacie". Jeden na pewno z Cuneo. W innych meczach wcale nie był jakimś wyróżniającym się zawodnikiem (nie licząc solarki i kolczyków, bo u Rosjan ciężko się tego dopatrzyć ;) )
I w tym problem oceniasz po LM a najwazniejsza jest w Rosji liga i w niej błyszczy od samego poczatku przygody z Superliga.
Zreszta zobaczcie jego statystyki na legavollley i sportservice. ma je niesamowicie wysrubowane w ostatnim 5 leciu
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Chal »

To, co zrobił Jarosławicz, to frajerstwo najczystszej postaci... Zenit robił w końcówce t-b wszystko, żeby nie awansować do półfinału, dwa razy na stojąco patrzyli, jak wpadają im w pole plasy Janicia. 13:9, potem 14:11 i do tego stacjonarna zagrywka Jegorczewa, ale Połtawski kolejno w aut, w blok i znowu w aut, a na koniec pomylił się zdaje się Janić i po zabawie. Aż nieprawdopodobne, jak można zmarnować taką szansę...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: AdAmS_VM »

Zenit Kazan 3-2 Yaroslavich Yaroslav
3-2 (22-25,28-26,16-25,25-17,17-15)

MECZE: Zenit 3-2 Yaroslavich

3 piłki meczowe 14-11 dla Yaroslavia i Semen oczywiscie ciągnąc cały mecz powalił w końcówce.... 1 piłka z 3 i miałbym 315 zł.
bez komentarza
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Ja bym tam nie przesadzał Połtawski cały sezon gra znakomicie i kilka piłek nie zmieni oceny jego sezonu. Z drugiej strony to dobrze bo nie wyobrazam sobie z całym szacunkiem ze taki Jarosławicz albo Dinamo Krasnodar miałoby reprezentowac Rosje w LM.
Słowem wygrała druzyna lepsza choc w niej najwyzszej formie.
Swoja droga postronni kibice nie sa zadowoleni z rostrzygniecia, siła Zenitu jest mocni kwestionowana (ktos nawet napisał kolos na glinianych nogach), Alekno jest krytykowany za rozbicie tak wielkiego zespołu, kibice nie sa optymistami w kontekscie jego prowadzenia kadry, pojawia sie tez watek błed sedziego w koncowce piatego seta nawet w tytule info o meczu na stronie kazania jest informacja o duzym błedzie sedziego
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Italiano »

http://www.siatkanews.tnb.pl/news.php?readmore=114

Bardzo polecam artykuł, jeśli ktoś nie widział spotkania ;-)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Jak ktos jeszcze tego nie widział niech zobaczy
http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Vol ... -voleybole
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Podobno w Kazaniu ma grac Vermiglio którego do tego przekonuje stary znajomy Siergiej T.
Podobno Nowosybirsk szuka bardzo dobrego rozgrywajacego zeby jeszcze wzmocnic ta pozycje przed LM. O kogo chodzi na razie nie wiadomo.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:Podobno w Kazaniu ma grac Vermiglio którego do tego przekonuje stary znajomy Siergiej T.
Podobno Nowosybirsk szuka bardzo dobrego rozgrywajacego zeby jeszcze wzmocnic ta pozycje przed LM. O kogo chodzi na razie nie wiadomo.
Może o Zagumnego? Kto wie :D
Tak poza tym, to co w takim razie z Ballem? Siatkarska emerytura, czy może zmiana klubu ?
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

KadrO pisze:
osnazfsb pisze:Podobno w Kazaniu ma grac Vermiglio którego do tego przekonuje stary znajomy Siergiej T.
Podobno Nowosybirsk szuka bardzo dobrego rozgrywajacego zeby jeszcze wzmocnic ta pozycje przed LM. O kogo chodzi na razie nie wiadomo.
Może o Zagumnego? Kto wie :D
Tak poza tym, to co w takim razie z Ballem? Siatkarska emerytura, czy może zmiana klubu ?

Podobno bedzie grał dalej ale juz w nie w Kazaniu i nie w Europie a u siebie w USA w Indianie
Zagumnemu musieliby chyba niezle posmarowac bo to strasznie daleko od domu i w zimie nie jest tam jesien czy wiosna tylko prawdziwa zima :D .
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Bigmac »

osnazfsb pisze:
KadrO pisze:
osnazfsb pisze:Podobno w Kazaniu ma grac Vermiglio którego do tego przekonuje stary znajomy Siergiej T.
Podobno Nowosybirsk szuka bardzo dobrego rozgrywajacego zeby jeszcze wzmocnic ta pozycje przed LM. O kogo chodzi na razie nie wiadomo.
Może o Zagumnego? Kto wie :D
Tak poza tym, to co w takim razie z Ballem? Siatkarska emerytura, czy może zmiana klubu ?

Podobno bedzie grał dalej ale juz w nie w Kazaniu i nie w Europie a u siebie w USA w Indianie
Bardzo szkoda bo Ball, mówił otwarcie, że chce grać jeszcze w przyszłym roku i chętnie zagrałby w Polsce... Jeśli menadżerowie tego nie wykorzystają, będę zawiedziony, choć tak naprawdę to tylko Resovia chyba wchodziła by w grę...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

Jeszcze widze niektorzy nie załapali ze Ball jest gentlemenem w kazdy calu i kurtuazja az z niego bije
Powiem brutalnie nie ma zadnych racjonalnych powodow zeby z grona mozliwosci dalsza gra w Kazaniu gra u siebie w kraju gra we Włoszech, gra w kasiastej lidze typu Turcja czy Japonia, gra w Polsce wybor padl na Polske. Zadnego. Chyba ze kibice maja az taka siłe przekonywania w co osobiscie nie wierze. Jak chce dorobic bedzie gral w Rosji Turcji czy mniej prawdopodobne Japonii, jak bedzie chcial grac o cos na wysokim poziomie wybierze Włochy czy Rosje, jak bedzie chciał wypoczac pogra u siebie, jak bedzie chciał sie przygotowac do olimpiady pogra u siebie w osrodku federacji w Kazaniu czy gdzies jeszcze choc mogłby tez w Polsce. jak bedzie miks tych przyczyn wybierze nie wiem co ale Polska watpie zeby była najlepsza opcja.
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Bigmac »

osnazfsb pisze:Jeszcze widze niektorzy nie załapali ze Ball jest gentlemenem w kazdy calu i kurtuazja az z niego bije
Powiem brutalnie nie ma zadnych racjonalnych powodow zeby z grona mozliwosci dalsza gra w Kazaniu gra u siebie w kraju gra we Włoszech, gra w kasiastej lidze typu Turcja czy Japonia, gra w Polsce wybor padl na Polske. Zadnego. Chyba ze kibice maja az taka siłe przekonywania w co osobiscie nie wierze. Jak chce dorobic bedzie gral w Rosji Turcji czy mniej prawdopodobne Japonii, jak bedzie chcial grac o cos na wysokim poziomie wybierze Włochy czy Rosje, jak bedzie chciał wypoczac pogra u siebie, jak bedzie chciał sie przygotowac do olimpiady pogra u siebie w osrodku federacji w Kazaniu czy gdzies jeszcze choc mogłby tez w Polsce. jak bedzie miks tych przyczyn wybierze nie wiem co ale Polska watpie zeby była najlepsza opcja.
To co napisałeś jest dla mnie maksymalnie oczywiste i ja zdaje sobie sprawę, że jedyne co może mu zaoferować polska liga, to ogromna popularność niespotykana, w żadnym innym miejscu na świecie... nic więcej. Aczkolwiek wydaje mi się, że i Ball również zdaje sobie z tego sprawę i skoro jednak tak powiedział, być może ta popularność mu by wystarczyła na swoje 40-to lecie... . Zresztą na tyle ile poznałem Ball'a (co prawda jedynie z mediów przez kilka lat ostatnich) jestem skłonny uwierzyć w to, że gdyby tylko któraś z czołowych drużyn złożyła mu poważną ofertę to mógłby się skusić i na to właśnie liczę.
Awatar użytkownika
gulchynsky
Posty: 20
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:52
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: gulchynsky »

Bigmac, dlaczego tylko Resovia?
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Bigmac »

Z tego co czytałem, to Falasca ma ważny kontrakt jeszcze na przyszły sezon, o Kędzierzynie chyba nawet wczoraj mówił Drzyzga podczas pierwszego meczu finałowego, że trzon drużyny ma kontrakty na kolejny sezon więc pewnie i Zagumny... dlatego tylko Resovia pozostaj, bo tam nie ma rozgrywającego, gwarantującego wysoki poziom we wszystkich meczach... .O reszcie drużyn w kontekście przejścia Balla nie może być mowy, bo sam powiedział, że przejdzie do drużyny grającej o najwyższe cele...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: osnazfsb »

My tu gadu gadu o nowym sezonie a trzebna stary skonczyc
Moskwa pokonala Biełgorod z wydatna pomoca Dante 23 ataki 4 błedy - 13 punktów 57% Jakowlewa 16 2 1 10 63% i Veresza 9 - 1 6 67% . Dobrze przyjmowali Veresz i Stepanian. Szczerbinin zanotował 6 bloków Kazakow 3 asy u rywali nie zawiedli tylko Maksim Żigałow 19 1 1 12 63% i Taras Chtiej 17 - 3 9 53% Bardzo słabo wypadł libero Kaszicin. Generalnie Bielogorie slabo przyjmowało Dynamo zaliczyło 10 punktów z zagrywki i z tego brały sie ich problemy
Dynamo prowadzi 1:0
W drugiej parze poza 1 setem drugiego meczu Zenit wygrywa lekko lątwo i przyjemnie wiec nie ma co opisywac
Zablokowany

Wróć do „Rosja”