Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. Nowy team z Rio de Janeiro, RJX, skompletowal już podstawowy sklad drużyny na przyszly sezon. Ekipę tworzą:
Theo Lopes - atak
Ualas i Riad - środek
Dante Amaral i Felipe "Chupita" Fonteles - przyjęcie
Marlon Yared - rozegranie
Alan Domingos - libero
W rezerwie jest jeszcze pozyskany dwa dni temu Thiago Sens.
Prawdopodobnie pogloski o kontrakcie z Rodrigao nie sprawdzą się.
Dante Amaral podawany jest już oficjalnie jako zawodnik RJX, ale jak sam twierdzi, rozmowy z Dynamem w sprawie przedlużenia kontraktu jeszcze nie zostaly zakończone.

2. Wszystko wskazuje na to, że dzialacze super teamu brazylijskiego - Volei Futuro, który w zamierzeniach mial wywalczyć tytul mistrzowski w mijającym sezonie, znaleźli już winnego ich porażki w pólfinale.
Wczoraj wladze klubu oglosily, że nie przedlużają kontraktu z Leandro Vissotto. Jak widać pojawia się na rynku transferowym lakomy kącek, ale chyba nie na dlugo.
Vissotto jeszcze w tym tygodniu ma oficjalnie podać w jakim klubie zagra w przyszlym sezonie. Na 99% będzie to jeden z klubów wloskiej Serie A.

3. Pojawia się także kolejny wątek do historii pod tytulem "Luciano De Cecco w Skrze Belchatów". Okazuje się, że rozmowy z argentyńskim rozgrywającym prowadzi także brazylijski klub Superligi, Medley/Campinas. Może się okazać, że wcale o Argentyńczyka nie będzie latwo mistrzom Polski.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Kilka kolejnych nowości z brazylijskiego podwórka:
1. Z mistrzowską ekipą Brazylii - SESI Sao Paulo - kontrakty przedłużyli: Murilo, Sidao, Escadinha i Vini.
2. Ricardinho i Kubańczyk Orjol Camejo przedłużyli kontrakty z Volei Futuro. Wiadomo już, że odchodzącego Leandro Vissotto zastąpi ubiegłoroczny najlepszy punktujący Superligi - Lorena, który wraca z Włoch. Z Castellana Grote wraca też przyjmujący Bob, który ma miejsce w podstawowej szóstce Volei Futuro.
3. Dość tradycyjnie już, w okresie transferowym "rozbierana" jest dotkliwie ekipa Volta Redonda. Tym razem głównymi zaborcami do tej chwili są Volei Futuro (Leozao, Everaldo) i nowy team z Rio - RJX (Ualas, Vinicius).
4. Sada Cruzeiro przedłużyła na kolejne dwa lata kontrakt z argentyńskim szkoleniowcem, Marcelo Mendezem.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: KadrO »

Ponoć Sesi chce Marshalla. Mógłby ktoś powiedzieć ile w tym prawdy?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:Ponoć Sesi chce Marshalla. Mógłby ktoś powiedzieć ile w tym prawdy?
Nie tylko SESI chce Marshalla, ale także Cimed/SKY. SESI chce także ściągnąć Rodrigao.
O zainteresowaniu Marshallem przez SESI mówilo się już od kilku dni. Dzisiaj pojawil się tekst na blogu Bruno Volocha (http://blogdobrunovoloch.blogosfera.uol ... l-marshal/), a ten facet ma dość dobre kontakty bezpośrednio z klubami brazylijskimi.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Potentaci zeszłego sezonu składy niemal już skompletowali. Z przeglądu transferów wynika, że wielu zawodników z czołowych ekip nie zmienia klubu, przedłużając po prostu kontrakty na kolejny sezon. A więc:

Wicemistrz Sada Cruziero zostawia na następny sezon praktycznie niezmieniony skład: Wallace Souza, William, Filipe,Douglas Cordeiro i Acacio oraz libero Serginho. Ze Sky/Pinheiros przyszedł Mauricio Borges Silva. Kontrakt z Sadą podpisał też już Alexandre Szot Marczewski "Alemao" z Montes Claros - ten sam, którym się jeszcze niedawno interesowała Skra...

Cimed/Sky - Bruno, Eder, Renato i J.P. Tavares zostają. Nowi: Giba, Gustavo i Murilo Radke ze Sky/Pinheiros oraz z ligi argentyńskiej - libero Bada. Z Sady Cruzeiro przyszedł środkowy Renato Felizardo.
Cimed może w przyszłym sezonie spokojnie powalczyć o powrót na szczyt.

Volei Futuro - zostali Ricardo, Michael i Lucas, zaś z ligi włoskiej do ekipy dołączą Lorena i Bob (Robinson Dvoranen). Nie wiadomo, co z Mario Juniorem i Camejo. Vissotto odchodzi na pewno, ale VF znów będzie miał skład do walki o mistrzostwo.

Wreszcie sami mistrzowie - Sesi. Został cały trzon: Murilo, Sergio, Sandro, Wallace i Vini. Przyjdzie Rodrigao oraz Leo Mineiro - a jeśli tak, to w kolejnym sezonie Sesi będzie jeszcze mocniejsze...

Na tapecie jest teraz temat ewentualnego przejścia rozgrywającego Rodriguinho do Jastrzębia; moim zdaniem, świetny, zdolny zawodnik, gra bardzo lekko, technicznie. Jest u mnie na 5-7 miejscu wśród aktualnie rozgrywających w lidze Brazylii - ale od Redwitza bez dwóch zdań lepszy. Czy trafi do Polski - hmmm...;) Ktoś jeszcze w wątku o transferach w +Lidze wspomniał o Margarido, czyli Vinhedo. Nim jest zainteresowana Volta Redonda, więc prawdopodobnie nie wyjedzie za granicę.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Erchembod pisze:
Wicemistrz Sada Cruziero zostawia na następny sezon praktycznie niezmieniony skład: Wallace Souza, William, Filipe,Douglas Cordeiro i Acacio oraz libero Serginho. Ze Sky/Pinheiros przyszedł Mauricio Borges Silva. Kontrakt z Sadą podpisał też już Alexandre Szot Marczewski "Alemao" z Montes Claros - ten sam, którym się jeszcze niedawno interesowała Skra...

Cimed/Sky - Bruno, Eder, Renato i J.P. Tavares zostają. Nowi: Giba, Gustavo i Murilo Radke ze Sky/Pinheiros oraz z ligi argentyńskiej - libero Bada. Z Sady Cruzeiro przyszedł środkowy Renato Felizardo.
Cimed może w przyszłym sezonie spokojnie powalczyć o powrót na szczyt.

Volei Futuro - zostali Ricardo, Michael i Lucas, zaś z ligi włoskiej do ekipy dołączą Lorena i Bob (Robinson Dvoranen). Nie wiadomo, co z Mario Juniorem i Camejo. Vissotto odchodzi na pewno, ale VF znów będzie miał skład do walki o mistrzostwo.

Wreszcie sami mistrzowie - Sesi. Został cały trzon: Murilo, Sergio, Sandro, Wallace i Vini. Przyjdzie Rodrigao oraz Leo Mineiro - a jeśli tak, to w kolejnym sezonie Sesi będzie jeszcze mocniejsze...
Sada Cruzeiro- co do Mauricio myślę, że szybko wskoczy do 6. Ogólnie fajne transfery, Alemao też im się przyda (choć liczyłem, że zagra gdzieś jako pierwszy).
Cimed- powrót na szczyt?- ja konsekwentnie stawiam na Sesi, jednak poczekam na pełne składy.
Volei Futuro- myślę, że przyjęcie powinno być wzmocnione poprzez przyjście Boba, atak?- Vissotto nic ciekawego nie grał.
Sesi- pytanie co z Thiago Alvesem, jeśli on zostanie i faktycznie dojdzie Rodrigao, nie mam wątpliwości, aby na nich stawiać. Chyba, że Thiago wybiera się do Europy?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. Widzę, że zaczynają pojawiać się dość lakoniczne doniesienia, że Cimed zakontraktował na przyszły sezon grającego dotychczas w argentyńskim Drean Bolivar, "libero" Badę. Myślę, że choćby z szacunku należnego temu zawodnikowi warto tę informację rozwinąć. Ten "libero", to jeden z najlepszych w ostatnim dwudziestoleciu przyjmujących brazylijskich - Jean Carlo Badalotti. Ostatnie 7 lat spędził w Bolivar. Wcześniej grał w czołowych zespołach superligi brazylijskiej. Oczywiście przez te 20 lat grywał najpierw na pozycji atakującego i przyjmującego, a teraz wraca w wieku 38 lat do ojczystej ligi aby zakończyć karierę. U Brazylijczyków takie przypadki nie są niczym nadzwyczajnym. Bodaj dwa sezony temu także w Cimedzie kończył swoją karierę inny znany przed laty reprezentant Brazylii - Gilmar "Kid" Teixeira, który przez lata grał na ataku i przyjęciu, a ostatni swój sezon zawodniczy w Cimedzie grał na pozycji libero.
2. Jeżeli chodzi o SESI, to oficjalnie potwierdzone przedłużenie kontraktu mają tylko Vini i Sandro Carvalho. Szczegóły jeszcze mają do negocjacji Wallace, Sidao, Murilo i Thiago Barth, ale wiadomo już, że podpisanie kontraktów jest tylko formalnością. Z moich informacji wynika, że z Thiago Alvesem SESI chciałoby dojść do porozumienia, ale jego stanowisko co do warunków kontraktu jest dość trudne dla klubu. Dlatego między innymi klub zwrócił się w kierunku przyjmującego Sady Cruzeiro Leonardo "Leo Mineiro" Mirandy.
3. Jeżeli chodzi o Volei Futuro, to definitywnie pozytywnie zakończyły się rozmowy działaczy z Kubańczykiem Orjolem Camejo i on już przedłużył kontrakt. Na razie wątpliwe jest pozostanie w klubie drugiego Kubańczyka - Pedro Iznagi Ortiza. Ricardinho praktycznie już się z klubem dogadał, ale formalnie jeszcze nie podpisał umowy.
4. W Montes Claros praktycznie brak ruchów w kierunku kontraktowania zawodników. Na razie elektryzującą wiadomością jest ta, że być może trener tej drużyny - Talmo Curto de Oliveira przejmie "dowodzenie" nową ekipą jaka będzie grała w Superlidze brazylijskiej kobiet - SESI Sao Paulo.
5. Widzę, że całkowicie bez echa przeszło zakontraktowanie przez Medley/Campinas grającego ostatnio w Cimedzie, jednego z najlepszych atakujących w historii Superligi - Robsona "Boba" Tadeu Fazio. Działacze klubowi zabezpieczyli się także na pozycji rozgrywającego, kontraktując Fidele z Sao Bernardo, a teraz czekają na ostateczną decyzję Argentyńczyka Luciano De Cecco.
6. Sao Bernardo to bodaj najmłodsza pod względem wieku ekipa Superligi. Najważniejszy kontrakt już przeprowadzili, a w ich mniemaniu było nim zatrzymanie w klubie jednego z najmłodszych ale już najlepszych atakujących Superligi - Renana Buiatti.
7. Rozgrabiana zazwyczaj przed ligą Volta Redonda, tym razem dynamicznie atakuje na rynku transferowym. Pozyskali już kilku dobrych zawodników - Daniela Rossi z Volei Futuro na libero, a także Jamelao z Medley/Campinas na atak. Jak dobrze pójdzie to do drużyny trafią też inni znani zawodnicy - przyjmujący z Minas, Ezinho oraz rozgrywający z Pinheiros/SKY, Florencio "Vinhedo" Margarido.

Andrzej Szymański
(dreamer)
Ostatnio zmieniony 6 maja 2011, o 06:05 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

No już dobrze, dreamer - no masz rację, masz :)

Ośmielę się tylko zauważyć, że ja nie chciałem ujmować całości ruchów transferowych, tylko najważniejsze - i to w kilku czołowych zespołach:) Ani wnikać w niuanse czyjejś pozycji - jeżeli np. Bada ma być zakontraktowany na nowy sezon jako libero, to nie ma dla mnie kompletnie znaczenia, że był kiedyś np. przyjmującym. Jeśli zaś jakiś kontrakt wymaga tylko formalności, to traktowałem go już jak pewny... Ot co:)

Natomiast, jeszcze co do Kubańczyków w VF - od przyszłego sezonu w lidze męskiej będzie mógł grać tylko 1 obcokrajowiec. Jeżeli ten przepis dotyczy także sytuacji, w której w klubie grało dotychczas dwóch stranieri - a bodaj dotyczy - to jeżeli Camejo ma już pewny kontrakt, to nie ma znaczenia sytuacja drugiego Kubańczyka. Po prostu musi odejść...

Pozdrawiam ciepło! :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mate »

Dreamerze czy w Brazylii obowiązuje zasada mówiąca o tym, że jeśli klub z Europy zaoferuje zawodnikowi, będącemu już zakontraktowanym, lepszą ofertę to gracz ma wolną rękę na odejście??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Mate pisze:...czy w Brazylii obowiązuje zasada mówiąca o tym, że jeśli klub z Europy zaoferuje zawodnikowi, będącemu już zakontraktowanym, lepszą ofertę to gracz ma wolną rękę na odejście??
Dotyczy to oferty z dowolnego klubu zagranicznego, nie tylko z Europy. Kilkukrotnie mieliśmy już dość spektakularne przykłady działania tej reguły, choćby przy zeszłorocznym transferze Dante Amarala do Dynama Moskwa już po podpisaniu kontraktu w Brazylii.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Mauricio Silva Borges- młody brazylijski przyjmujący wzmocnił ekipę wicemistrzów Brazylii- Sadę Cruzeiro.
Z perspektywy klubu z Cruzeiro powinien to być dobry transfer, zawodnik ten powinien wzmocnić atak, bo ani Ferraz (choć jest niezły, ba nawet dobry), a tym bardzie Leo Mineiro asami w ataku nie są. Przydać powinien im się również Alemao, choć na chwilę obecną, po drugim dobrym sezonie pewniekiem będzie Wallace Souza- swoją drogą czemu znowu kosztem Theo nie ma go w kadrze to ja nie mam pojęcia.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Mateusz1993 pisze:Mauricio Silva Borges- młody brazylijski przyjmujący wzmocnił ekipę wicemistrzów Brazylii- Sadę Cruzeiro.
Z perspektywy klubu z Cruzeiro powinien to być dobry transfer, zawodnik ten powinien wzmocnić atak, bo ani Ferraz (choć jest niezły, ba nawet dobry), a tym bardzie Leo Mineiro asami w ataku nie są. Przydać powinien im się również Alemao, choć na chwilę obecną, po drugim dobrym sezonie pewniekiem będzie Wallace Souza- swoją drogą czemu znowu kosztem Theo nie ma go w kadrze to ja nie mam pojęcia.
Sada Cruzeiro - fajny zespół. Lubię ich, bo są mocni mimo braku supergwiazd w zespole. W finale trochę im kibicowałem, choć wiedziałem, że Sesi będzie raczej nie do przejścia. Mauricio im się powinien przydać. Uważam go za największy obecnie talent brazylijskiej siatkówki w ogóle. Jeszcze tak uważam - w nadziei, że w Sadzie przestanie tak (lekko) rozczarowywać jak to robił w Sky/Pinheiros;)
Co do Wallace'a Souzy - już to gdzieś pisałem, i może to czytałeś, ale powtórzę - nie wierzę, że Rezende "zapomniał" o nim; wydaje mi się, że po prostu może będzie go chciał wypróbować na mniej prestiżowych imprezach w tym roku (jakieś tam mistrzostwa Ameryki Płd. czy zawody panamerykańskie...)
Powiem Ci, że w mojej ocenie Rezende jednak trochę zbyt się przywiązuje do nazwisk... Gdybym miał wskazać moją optymalną kadrę Brazylii na LŚ - to wyrzuciłbym z niej starszyznę w postaci Gustavo i Sergio (Wielki Benny nie ma wstydu, targając zdemotywowanych 36-latków po jakichś Ligach Światowych ;) , a na ich miejsce dał 33-letniego środkowego Henrique z Vivo/Minas i libero Thiago Brendle - bardzo dobry, też z Minas.
Właśnie - co myślisz o tegorocznej kadrze Kanarkowych na LŚ?:)
Aa - jeszcze: nawet takie personalia mogą zresztą nie mieć znaczenia. W kadrze Brazylii czasem się zdarzało, że niektórzy zawodnicy powołani do szerokiej kadry na LŚ, nie występowali w niej w ogóle - i Rezende wygrywał całą LŚ np. w 17-18, a mundial - w 12 chłopa... ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Według mnie też będzie to spore wzmocnienie Sady.
Sądzę, podobnie jak ty Bernardinho za bardzo przywiązuje się do nazwisk (Vissotto do kadry wszedł dopiero gdy odszedł z niej Andre, a przecież już wcześniej błyszczał we Włoszech).
Również powołał bym inną kadrę Brazylii, no ale w końcu Rezende to czołowy trener na świecie, to pewnie on wie lepiej (ba na pewno tak jest :D )
To, że jacyś tam ludzi z Polski mówią sobie inaczej?
Powrót Gustavo?- spore zaskocznie.
Co do tych nowych, ja mimo wszystko wziąłbym Maurcio do kadry, podobnie zrobiłbym z Wallace'm Souzą (w miejsce Theo, on mnie jakoś bardzo nie przekonuje do siebie).
Brendle- niezły, ale zdarzały mu się te błędy w przyjęciu.
Swoją dorgą w ilu turniejach zagra w tym roku Brazylia?
LŚ, Mistrzostwa Ameryki Południowej, Puchar Świata (inaczej być nie może)- coś jeszcz?
Igrzyska Panamerykańskie? Mistrzostwa obu Ameryk?
Wiesz dokładnie?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. Rodrigao wraca do Brazylii. Podpisał właśnie kontrakt z drużyną mistrzów Brazylii - SESI Sao Paulo.
2. Cimed/SKY ściąga z ligi rosyjskiej Rivaldo na pozycję atakującego (za Andersona). Do Cimedu przychodzi też z Sogipy Kaio Rocha.
3. Ciekawej zamiany na pozycji libero dokonuje Vivo/Minas. Odchodzi z klubu Tiago Brendle, zaś pojawia się jeden z większych talentów na tej pozycji - Fabio Paes.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kondorro
Posty: 37
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:18
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Kondorro »

Rezende od lat do kadry powołuje nie tych najlepszych, tylko tych, ktorzy pasuja do Jego koncepcji;)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Mateusz1993 pisze:Swoją drogą w ilu turniejach zagra w tym roku Brazylia?
LŚ, Mistrzostwa Ameryki Południowej, Puchar Świata (inaczej być nie może)- coś jeszcze?
Igrzyska Panamerykańskie? Mistrzostwa obu Ameryk?
Wiesz dokładnie?
W planach jest LŚ (maj doi lipca), w czerwcu ma być Puchar Panamerykański (Copa Panamericana) w Kanadzie. Zatem - tam właśnie Brazylia musiałaby wysłać inny skład... Wrzesień to mistrzostwa Ameryki Płd. w Brazylii, październik - Igrzyska Panamerykańskie (Meksyk), no i listopad/grudzień - prawdopodobnie PŚ.
Oczywiście, Ameryka Płd. i NORCECA mają osobne mistrzostwa kontynentu jako takie, no a te wspólne "zawody panamerykańskie" to właśnie te igrzyska, puchar itp.
Kalendarz z dokładnym programem wszelakich imprez na ten rok jest też oczywiście na stronie FIVB :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Podałbyś dokładny link?
Chodzi mi taki, aby były te turnieje z Ameryki.

Czyli wychodzi, że Brazylijczycy zagrają w 5 rónego typu turniejach?
Odrzucamy puchar panamerykański (nie kojarze tego turnieju), a po za tym i tak tam pojadą rezerwowi.
Więc mamy tak:
1. LŚ
2. Mistrzostwa Kontynentu
3. Igrzyska Panamerykańskie? (co ile one są 2 czy 3 lata?)
4. Puchar Świata

Co do tranferów, Rodrigao powinien solidnie wzmocniń ich środek (i tak już mocny z Sidao na czele).
Mam nadzieję, że awansują na KMŚ, bo wtedy może być ciekawie.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Cimed/Sky skompletował skład na sezon 2011/2012 - i jedna rzecz mi się rzuca w oczy. Otóż ten zespół w latach swej świetności (2005-2010) słynął ze składu przepełnionego głównie "młodymi wilkami": Bruno, Eder, Lucas, Mario - to był trzon. W przyszłym sezonie, prym będą wiedli zawodnicy (bardzo) doświadczeni.
Weźmy: Bruno - 25 lat, ok; ale poza tym podstawowy skład mają tworzyć Giba (35) i Gustavo (36), czyli siatkarze w wieku, powiedzmy, wczesnoemerytalnym;) Na libero - 38-letni już Karol Badalotti, na ataku - 31-letni Rivaldo... A jest jeszcze i 33-latek, Renato Felizardo, środkowy. Atakujący Kaio ma 208 cm i 25 lat - ale on będzie raczej rezerwowym.
Skład jednak będą mieli silny. Tak samo jak Volei Futuro, które też się nieco "przemebluje" - ale Lorena czy Bob to bardzo solidne nabytki. Powiem nawet, że jeżeli Lorena będzie grał tak jak w sezonie przed wyjazdem do Włoch, to VF będzie miało z niego większy pożytek niż z Vissotto i jego gry, jaką prezentował w tym sezonie;)
Ogólnie, brazylijskie "mercado" wydaje mi się jak dotąd stonowane i mniej żywiołowe niż rok temu. Jest jeszcze sporo niejasności personalnych, niewiadomych itp., ale wszystko przebiega raczej spokojnie.
Ale wiem już, że nowy sezon w Brazylii będzie znów bardzo ciekawy :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:Podałbyś dokładny link?
Chodzi mi taki, aby były te turnieje z Ameryki...
http://www.norceca.org/Caledars_2010-20 ... 281%29.htm

Co do transferów, to na razie może rzeczywiście jest dość spokojnie, ale jeszcze będzie się na pewno działo.
Między innymi zapowiadany jest powrót do Brazylii najlepszego zawodnika superligi greckiej w tym sezonie - Pedro Blaszczyka Dornelasa. Swoją drogą dziwię się, że na tego Brazylijczyka o polskich korzeniach nie zapuścili macek nasi działacze.
Kontrakty mają podpisać też dobrzy Kubańczycy - Dariel Garcia Cortina, Pedro Iznaga Ortiz a także słyszy się jeszcze o innych, ale nazwiska będą jak będą już większe konkrety.
Ja szczerze mówiąc czekam jaka będzie decyzja Luciano De Cecco w sprawie propozycji gry w Medley Campinas.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Mateusz1993 pisze:Podałbyś dokładny link?
Chodzi mi taki, aby były te turnieje z Ameryki.

Czyli wychodzi, że Brazylijczycy zagrają w 5 rónego typu turniejach?
Odrzucamy puchar panamerykański (nie kojarze tego turnieju), a po za tym i tak tam pojadą rezerwowi.
Więc mamy tak:
1. LŚ
2. Mistrzostwa Kontynentu
3. Igrzyska Panamerykańskie? (co ile one są 2 czy 3 lata?)
4. Puchar Świata

Co do tranferów, Rodrigao powinien solidnie wzmocniń ich środek (i tak już mocny z Sidao na czele).
Mam nadzieję, że awansują na KMŚ, bo wtedy może być ciekawie.
Jeśli chodzi o zawody panamerykańskie jak ta Copa Panamericana czy Jogos Panamericanos, to informacje, wyniki itp. pojawiają się na stronie norceca.org - która jest też po angielsku. I to jest jakby "oficjalna" strona tych turniejów. Poszukaj też w razie czego na siatkarskich stronach amerykańskich - no i oczywiście szeroko piszą o tym portale brazylijskie, ale je chyba znasz.
Igrzyska Panamerykańskie są co 4 lata - zawsze w lata nieparzyste i rok przed "normalnymi".
Tak, są te 4 imprezy - ale nie mam jeszcze pewności co do Pucharu Ameryki (Copa America), czy będzie w tym roku; dlatego o nim nie piszę. Widziałem parę miesięcy temu na Internecie informację, że ma być (ewentualnie byłoby to we wrześniu, w Brazylii, przed mistrzostwami Am. Płd.), ale potem jakby o tym ucichło - no i nie ma tej imprezy na oficjalnej stronie FIVB.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: krzysiu »

Na blogu Volocha jest napisane , że Lucas Saatkamp(Lucao) przechodzi do tego klubu z Rio de Janeiro .
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

krzysiu pisze:Na blogu Volocha jest napisane , że Lucas Saatkamp(Lucao) przechodzi do tego klubu z Rio de Janeiro .
Zgadza się. Będzie tworzył bardzo ciekawy moim zdaniem duet środkowych z Riadem.
Z innych wieści:
1. Libero Vivo/Minas, Tiago Brendle podpisał kontrakt z Volei Futuro
2. Kubańczyk Pedro Iznaga Ortiz który w poprzednim sezonie grał w Volei Futuro rozmawia z kilkoma klubami brazylijskimi i podobno najdalej zaawansowane są rozmowy z Volta Redonda.

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: dreamer »

1. SESI Sao Paulo prowadzi rozmowy z byłym reprezentacyjnym przyjmującym, grającym w poprzednim sezonie w Sada Cruzeiro, Leonardo "Leo Mineiro" Mirandą
2. Wygląda na to, że problemy nie opuszczają grającego w poprzednim sezonie w Sada Cruzeiro Samuela Fuchsa. Odezwała się u niego stara konruzja barku. Sprawa jest poważna. Fuchs dostał od klubu wolną rękę, ale raczej z szukaniem nowego klubu nie będzie mu się spieszyło, bo czeka go długotrwała rehabilitacja.
3. Po sprowadzeniu do Volei Futuro młodego, obiecującego libero - Tiago Brendle, zaczęto snuć dywagacje, czy ten transfer oznacza rozstanie się tej drużyny z dotychczasowym libero, reprezentantem Brazylii - Mario Pedreirą Juniorem. Co prawda działacze klubowi twierdzą, że Mario pozostaje w zespole, ale wielu obserwatorów brazylijskiej siatkówki wątpi w to
4. Vivo/Minas ciągle rozmawia z Marcelinho i Maniusem Abadi[/b] (poprzednio w Montes Claros). działacze z MTC chcą też zatrzymać koniecznie Andre Nascimento oraz środkowego bloku - Henrique von Randow.
5. trwający przez kilka ostatnich tygodni w zawieszeniu działacze Montes Claros (z powodu braku porozumienia z firmami sponsorującymi), ostatnio ożywili się na rynku transferowym. Polskich kibiców szczególnie powinna zainteresować wiadomość, że klub podjął rozmowy o przedłużeniu kontraktów tylko z trzema zawodnikami z podstawowego składu ekipy z poprzedniego sezonu. W tej grupie jest też rozgrywający Rodrigo "Rodriguinho" de Gennaro Leme, którym podobno zainteresowani są działacze Jastrzębskiego Węgla. Prawdopodobnie z klubem rozstanie się Bruno Zanuto - zresztą działacze przewidują, że będą mieli do dyspozycji niestety mniejszy budżet niż przed rokiem, dlatego chcą zostawić tylko 2-3 doświadczonych zawodników, i uzupełnić skład zdolnymi, dobrze zapowiadającymi się graczami. Między innymi Montes Claros rozmawia z Wandersonem Camposem z Medley/Campinas i Ashleyem. W kręgu zainteresowania klubu jest też wracający z Piacenzy do rodzimej ligi - Pia
6. Najważniejszą informacja z klubu Medley/Campinas jest ta, że oficjalnie poinformowano, że klub nie zabiega już o sprowadzenie do Brazylii Luciano De Cecco. Oznacza to, że już niedługo powinniśmy poznać rozstrzygnięcie, kto wyjdzie zwycięsko z rywalizacji o Argentyńczyka - Gabeca Montichiari czy Skra Bełchatów. Po przedłużeniu kontraktu z przyjmującym Andre Lukianetzem, w podstawowym składzie ekipy jest już tylko jeden vakat na przyjęciu.
7. Wydaje się, że ciągle w martwym punkcie są rozmowy działaczy Volta Redonda z Ezinho (Vivo/Minas) i rozgrywającym Vinhedo (Pinheiros), a to gracze którzy mieliby spełniać ważną rolę w budowanym nowym teamie Volty

Andrzej Szymański
(dreamer)
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Guilder »

A czy poza wspomnianymi wcześniej obcokrajowcami (Dariel Garcia Cortina, Pedro Iznaga Ortiz, Oriol Camejo) mówi się o kimś innym spoza kraju kawy w kontekście gry w lidze brazylijskiej? Zastanawia mnie też, czy można pokusić się o wysnucie jakiejś hipotezy dotyczącej...jakby to ładnie ująć...maniery doboru zagranicznych zawodników? Chodzi mi o to, że raczej libero czy rozgrywających mają dużo lepszy wybór niż np. atakujących, i tych ostatnich mogliby chętniej sprowadzać z zagranicy. Bzdura, czy prawdopodobna rzecz?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: krzysiu »

Mam pytanie do ciebie dreamer czy jest ci coś wiadome na temat Thiago Alvesa , bo patrzę prawie codziennie na blog Bruno Volocha , ale nie znam portugalskiego. Tam jest wątek o nim , że chcą go Włosi( Macerata, Cuneo i jeszcze ktoś) i Dynamo Krasnodar czy to prawda?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

W lidze brazylijskiej będzie teraz obowiązywał nowy system punktowania meczów. Dotychczas, zespół za każdą wygraną dostawał 2 punkty, zespół przegrany - 1 punkt. Od nowego sezonu, system będzie taki jak w lidze włoskiej czy polskiej, z różnicą punktową między wynikiem 3:2 a 3:1/3:0.

Cóż... Do zmniejszenia limitu obcokrajowców z 2 do 1 w drużynie mam stosunek raczej negatywny; do "włoskiego" systemu punktowego (ogólnie; nieważne w jakiej lidze się go stosuje) - raczej też!
Wydaje się wprawdzie, że kibice i zawodnicy preferują "system włoski", uważają go za bardziej "sprawiedliwy", ale...

Hm... ktoś może wie - bo ja nie mam twardych danych - czy po wprowadzeniu tego systemu rzeczywiście zwiększyła się liczba spotkań kończonych wynikiem 3:2 (np. w lidze polskiej czy włoskiej?)

Jeśli tak - to ok, system prawdopodobnie (ale niekoniecznie - na końcowy wynik i wyrównanie poziomu spotkań ma wpływ szereg innych czynników) spełnia swoje zadanie. Jeśli nie - to taka zmiana psu na budę...
... a osobiście, jakoś nigdy nie słyszałem, nie widziałem i nie czytałem, by ktokolwiek (np. w jakiejś publikacji dziennikarskiej) podawał sprawdzone dane, że "włoski" system ma taki efekt... Hm - nikt nie podał - bo takowego efektu wcale nie ma?!? Albo może i jest - czysto psychologiczny ;)

Cóż, kontrargumentów i wątpliwości co do tego systemu mam więcej w ogóle, ale niech będzie choćby tylko ten:) Zresztą - zwycięstwo to zwycięstwo. Kropka. Moim zdaniem, zgodnie z tą zasadą, zwycięzca powinien zawsze dostawać tyle samo punktów za wygrany mecz (zwycięstwo to zwycięstwo...) Powiedzmy - wygrany ma zawsze 3 punkty. A jak już kogoś tak to boli, że przegrany w tie-breaku "nic z tego nie ma" - to niech będzie, że za taką porażkę, przyznajemy po prostu przegranemu 1 punkt - czy 2 - ale nie odbierajmy nic zwycięzcy!
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Nagor »

Cóż, kontrargumentów i wątpliwości co do tego systemu mam więcej w ogóle, ale niech będzie choćby tylko ten:) Zresztą - zwycięstwo to zwycięstwo. Kropka
W takim razie dlaczego zespół, który przegrał 3:0 (25:7 , 25:9 i 25:4) ma dostawać jeden punkt... ?
...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Nagor pisze:
Cóż, kontrargumentów i wątpliwości co do tego systemu mam więcej w ogóle, ale niech będzie choćby tylko ten:) Zresztą - zwycięstwo to zwycięstwo. Kropka
W takim razie dlaczego zespół, który przegrał 3:0 (25:7 , 25:9 i 25:4) ma dostawać jeden punkt... ?
Nie, nie! :) Zwycięzca zawsze ma za mecz 3 punkty. Przegrany dostaje 0 punktów, jeśli przegra 0:3/1:3 lub 1 punkt/2 punkty (do dyskusji) jeśli przegra 2:3.
To tylko przykład. Może być i tak, że zwycięzca ma zawsze 2 punkty, a przegrany po porażce 0:3 lub 1:3 dostaje 0 punktów, po porażce 2:3 - 1 punkt.
Małe punkty tu się w ogóle nie liczą.
Po prostu, to mi się wydaje jakoś sensowniejsze niż de facto odbieranie zwycięzcom punktu w przypadku wygranej 3:2.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Erchembod »

Guilder pisze:Zastanawia mnie też, czy można pokusić się o wysnucie jakiejś hipotezy dotyczącej...jakby to ładnie ująć...maniery doboru zagranicznych zawodników? Chodzi mi o to, że raczej libero czy rozgrywających mają dużo lepszy wybór niż np. atakujących, i tych ostatnich mogliby chętniej sprowadzać z zagranicy. Bzdura, czy prawdopodobna rzecz?
Osobiście - uważam że w lidze Brazylii nie ma preferencji co do graczy na określonych pozycjach; np. nie uważam, by Latynosi chętniej sprowadzali atakujących niż libero. Raczej jest tak, jak w Europie - o zakontraktowaniu danego zawodnika decyduje potrzeba obsadzenia konkretnego miejsca w konkretnym klubie, niezależnie od pozycji.
Ja nie słyszałem o jakichś innych obcokrajowcach, poza tymi "starymi" zresztą kubańskimi nazwiskami; miał być zagraniczny środkowy w RJX (z Rosji lub Holandii), ale po niedawnym przyjściu Lucasa do tego zespołu, sprawa bodaj definitywnie upadła.
Tak w ogóle - wszechwładny boss brazylijskiej konfederacji, Ary Graca Filho, jest przeciwnikiem cudzoziemców w lidze brazylijskiej... Ostatnio, zmniejszono limit legionerów do jednego - i obawiam się, że może tak zostać do końca jego kadencji...
Więc, tak ogóle - nie spodziewajmy się teraz aż tak wielu stranieri w lidze brazylijskiej :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery w lidze brazylijskiej mężczyzn na sezon 2011/12

Post autor: Italiano »

Nie wiem, czy mówi się o tym oficjalnie czy nie, niemniej dla nieświadomych pieniędzy, jakie się płaci w Brazylii. Z tego co słyszałem to Bruno za poprzedni sezon Superligi zainkasował 500 tysięcy euro...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”