Final Eight Ligi Światowej 2011

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Już dzisiaj nasi siatkarze po raz szósty w historii wystartują w turnieju finałowym Ligi Światowej, jeśli chodzi o mecze inauguracyjne naszej reprezentacji w tych turniejach finałowych to ostatnie trzy takie mecze kończyły sie dopiero po tie-breakach a ogólny ich bilans mamy ujemny ponieważ jak dotychczas wygraliśmy dwa mecze inauguracyjne a w trzech ponieśliśmy porażki.

Pierwsze mecze Polaków w turniejach finalowych Ligi Światowej:
2001- Katowice (Polska), 1:3 z Brazylią
2002- Belo Horyzonte (Brazylia), 0:3 z Jugosławią
2005- Belgrad (Serbia), 3:2 z Kubą
2007- Katowice (Polska), 3:2 z Francją
2008- Rio de Janeiro (Brazylia), 2:3 z USA

Jeśli zaś chodzi o ogólny bilans naszej kadry w turniejach finałowych LŚ to mamy na koncie 5 wygranych spotkań (w tym aż 3 z Francją) i 10 przegranych ( w tym aż 4 razy z Serbami) a najwyższe lokaty w historii naszych startów zajeliśmy za kadencji R.Lozano gdy byliśmy na 4 miejscach w 2005 i 2007 roku.
Jeśli chodzi o polskich zawodników który zaliczyli najwięcej startów w turniejach finałowych Ligi Światowej to liderem jest P.Gruszka który jako jedyny zawodnik jak do tej pory wystąpił we wszystkich turniejach finałowych LŚ w których startowaliśmy, tuż za nim plasują sie: P.Zagumny i S.Świderski który zaliczyli po 4 turnieje finałowe (obaj nie grali w 2001 w Spodku) a trzy finałowe starty w LŚ zaliczyli: M.Winiarski,M.Wlazły,Ł.Kadziewicz,D.Murek i A.Gołaś.
miedziak
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 08:35
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: miedziak »

Polska wśród wszystkich drużyn z F8, to jedyna drużyna, która ma obcokrajowca jako trenera? Jeśli się mylę prosze mnie poprawić
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

miedziak pisze:Polska wśród wszystkich drużyn z F8, to jedyna drużyna, która ma obcokrajowca jako trenera? Jeśli się mylę prosze mnie poprawić
Nie mylisz się.
Silk
Posty: 45
Rejestracja: 19 cze 2011, o 02:09
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Silk »

KadrO pisze:
miedziak pisze:Polska wśród wszystkich drużyn z F8, to jedyna drużyna, która ma obcokrajowca jako trenera? Jeśli się mylę prosze mnie poprawić
Nie mylisz się.

Chyba jednak się mylicie bo na przykład Alekno ma według wikipedii obywatelstwo białoruskie i francuskie więc Rosja też ma obcokrajowca za trenera ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: kevinpsb »

Fatalnie gra Thornton. Wydaje mi się że już dzisiaj można będzie dać mu nagrodę najgorszego rozgrywającego turnieju. Po za tym trzeba dodać że sędziowie zrobili 2 koszmarne błędy i dodatkowo wypaczyli wynik meczu, choć tu bym ich usprawiedliwiał...

edit: Brian Thornton - najgorszy rozgrywający (w jego przypadku odbijający drugą piłkę do góry, bo tu nawet o wystawie nie ma mowy a gdzie rozegranie?) final eight ligi światowej 2011 - nie wierzę że ktoś zagra jeszcze aż tak źle na tym turnieju!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: weary_skier »

Nie wiecie, gdzie można dostać statystyki do meczu USA-Rosja? W standardowym miejscu są tylko wyniki z poprzedniej rundy. Trudno mi wyrobic opinie o tym spotkaniu bo, mecz oglądałem z doskoku w pracy na ekranie wielkości paczki zapałek, gdzie Amerykanie to garnatowe kwadraciki a Rosjanie czerwone.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

weary_skier pisze:Nie wiecie, gdzie można dostać statystyki do meczu USA-Rosja? W standardowym miejscu są tylko wyniki z poprzedniej rundy. Trudno mi wyrobic opinie o tym spotkaniu bo, mecz oglądałem z doskoku w pracy na ekranie wielkości paczki zapałek, gdzie Amerykanie to garnatowe kwadraciki a Rosjanie czerwone.
Statystyk jeszcze nie ma, wystarczy wejść w Live Scorebox. Jeżeli chodzi natomiast o te ważniejsze, to myślę że albo zostanie dodana zakładka w Match Info, albo będzie to w tej zakładce Final Round.
JasioCha
Posty: 168
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 16:53
Płeć: M
Lokalizacja: Puławy

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: JasioCha »

Mecz RUS-USA można w zasadzie opisać krótko - Maxim Mikhaylov Show. Świetnie pograł atakujący Sbornej. Ciągnął grę w ataku, do tego 3 asy i 5 bloków. Kapitalny występ. Co do Amerykanów to Thornton nie pozwala rozwinąć im skrzydeł. Dzisiaj coś cieniował na dodatek Priddy (nawet nie serwował mocno z wyskoku) - ciekawe czy to dyspozycja dnia czy jakieś problemy zdrowotne. Tyle.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Arff »

KadrO pisze:
weary_skier pisze:Nie wiecie, gdzie można dostać statystyki do meczu USA-Rosja? W standardowym miejscu są tylko wyniki z poprzedniej rundy. Trudno mi wyrobic opinie o tym spotkaniu bo, mecz oglądałem z doskoku w pracy na ekranie wielkości paczki zapałek, gdzie Amerykanie to garnatowe kwadraciki a Rosjanie czerwone.
Statystyk jeszcze nie ma, wystarczy wejść w Live Scorebox. Jeżeli chodzi natomiast o te ważniejsze, to myślę że albo zostanie dodana zakładka w Match Info, albo będzie to w tej zakładce Final Round.
póki co, nie ma jeszcze edytowanej strony pod potrzeby statystyk z rundy finałowej... ale statystyki z tego meczu bardzo łatwo można sobie zobaczyć na podstawie zakładek "best players"... bo póki co są tam wpisani zawodnicy tylko z tego jednego meczu :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

Arff pisze:(...)

póki co, nie ma jeszcze edytowanej strony pod potrzeby statystyk z rundy finałowej... ale statystyki z tego meczu bardzo łatwo można sobie zobaczyć na podstawie zakładek "best players"... bo póki co są tam wpisani zawodnicy tylko z tego jednego meczu :)
Albo wejść w Live Scorebox i kliknąć na mecz RUS-USA. Tam są statystyki, ale jedynie punktowe. ;)
Ostatnio zmieniony 6 lip 2011, o 13:03 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum
trzykropki
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: trzykropki »

Hmm, rozgrywający U.S.A zagrał bardzo słaby mecz!,widać u Amerykanów brak Ball...
Poza tym bardzo słaby mecz Priddiego który we wcześniejszych meczach był liderem w ataku.

Na jakiej zasadzie są przyznawane punkty? Za WYGRANIE 3:1,3:0- trzy punkty, a za WYGRANIE 3:2- dwa punkty(jeden dla przegranego) ?

Pozdrawiam,
f.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

trzykropki pisze:Hmm, rozgrywający U.S.A zagrał bardzo słaby mecz!,widać u Amerykanów brak Ball...
Poza tym bardzo słaby mecz Priddiego który we wcześniejszych meczach był liderem w ataku.

Na jakiej zasadzie są przyznawane punkty? Za WYGRANIE 3:1,3:0- trzy punkty, a za WYGRANIE 3:2- dwa punkty(jeden dla przegranego) ?

Pozdrawiam,
f.
Zasada jest taka jak w fazie grupowej, czyli taka jaką opisałeś.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: sowa »

Pełne statystyki są w Livescorebox'ie w kolumnie stats :) a jeśli ktoś woli inną formę statystyk to w pasku adresu niech zmieni "P2" na "P3"
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: nikt wazny »

1 set dla Kuby :)
ładne sobie poczynają.

2 set
16-14 dla Kuby.
Brazylia niemrawo. Mam wrażenie, że Marlon sypie ciut nie to tempo. Murillo i Dante muszą się męczyć. Za to u Kubańczyków szaleje Hernandez. Tłucze lewą ręką aż miło :D
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
pumbisko
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2011, o 12:41
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: pumbisko »

2-0 dla Kuby!!! dla mnie to już mała sensacja...
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: placid »

Brawo Kuba oby tak dalej
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: figol »

Rosjanie w pierwszym meczu wręcz zdemolowali ekipę Amerykańską, mogło być 3-0 skończyło się w końcu na 3-1 ale i tak w meczy była ogromna przewaga Sbornej która dla mnie obok Brazylijczyków którzy właśnie zawodzą w meczu z Kubą jest największym faworytem do wygrania tegorocznej światówki.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: nikt wazny »

Bruno odmienił obraz gry i w 3 secie nokaut...
ciekawe czy Kubańczycy wrócą do gry.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

nikt wazny pisze:Bruno odmienił obraz gry i w 3 secie nokaut...
ciekawe czy Kubańczycy wrócą do gry.
Czy aby na pewno tylko Bruno? Oprócz niego jest przecież Giba, Theo, Sidao. Razem 4 zawodników którzy rozpoczęli ten mecz na ławce rezerwowych.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: placid »

Brakuje trochę Simona na środku Mesa to nie ta klasa .
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:...Czy aby na pewno tylko Bruno? Oprócz niego jest przecież Giba, Theo, Sidao. Razem 4 zawodników którzy rozpoczęli ten mecz na ławce rezerwowych.
Najbliższe prawdy chyba jest stwierdzenie, że Bruno i Giba wnieśli najwięcej do gry w trzecim secie. Uważam, że Sidao i Theo mimo wszystko powinni zostać na placu, bo Vissotto po dłuższej nieobecności w meczach nie może się odnaleźć, zaś Rodrigao chyba ma w głowie aferę transferową jakiej jest uczestnikiem i to mocno widać w jego poczynaniach na boisku.

dreamer

PS
Co by nie mówić, to najlepszym współcześnie przyjmującym na świecie jest Giba, a reprezentacja Brazylii doświadcza tego niejednokrotnie, bo bez niego gra tak, jakby ubyło jej 30% wartości.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: nikt wazny »

Kubańczycy nie odpuszczają gry o pełną pulę. Prowadzą, bo wrócili do swojej gry.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

To co Bruno dał drużynie w secie trzecim, w czwartym niestety sobie zrównoważył przeciętną grą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: nikt wazny »

ciekawa końcówka. Gotuje się w gorących, kubańskich głowach. Ciekawe czy dotrwają.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:Ale frajerzy.
Raczej nie sądzę, że Kubańczycy pokazali frajerstwo w końcówce 4 seta. To raczej Brazylijczycy pokazali to, co z drużyn światowej czołówki mają oni, a chyba w nieco jeszcze większym stopniu Amerykanie - nieustępliwość i walkę pod presją do ostatniej piłki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

dreamer pisze:
KadrO pisze:Ale frajerzy.
Raczej nie sądzę, że Kubańczycy pokazali frajerstwo w końcówce 4 seta. To raczej Brazylijczycy pokazali to, co z drużyn światowej czołówki mają oni, a chyba w nieco jeszcze większym stopniu Amerykanie - nieustępliwość i walkę pod presją do ostatniej piłki.

dreamer
Wiem. Aczkolwiek mając 24:23, 2:1 w setach i idealną piłkę na pojedynczy blok... Po prostu się kończy. Kończy i tyle, a przeciwny zespół nie ma nic do gadania.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: placid »

Zwolnili Kubańczycy rękę na zagrywce i pozwolili przez to grać Brazylii , jakby nie to żadnego 5 seta by nie było .
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

placid pisze:Zwolnili Kubańczycy rękę na zagrywce i pozwolili przez to grać Brazylii , jakby nie to żadnego 5 seta by nie było .
Nie zgodzę się, bo w zagrywce Kubańczycy popełnili nawet więcej błędów niż Brazylijczycy. Przy grze na przewagi, gdyby nie zwolnili ręki, to sami by Brazylijczykom zdobyli te dwa brakujące punkty.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kobrajar
Posty: 56
Rejestracja: 12 lip 2009, o 10:43
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Kobrajar »

Jestem ciekawy jak kondycyjnie będą wyglądały drużyny z tej grupy jeśli kolejne mecze będą miały podobną intensywność
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”